Rüyada Kocasının Aldattığını Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada kocasının aldattığını görmek olumlu ve olumsuz anlamlara gelebilir. Her ne kadar bu rüyanın sadece olumsuz anlamlara geldiği düşünülse de aslında olumlu anlamları da vardır. Parlak ve güzel günlere işaret eder. Ancak rüyanın hangi anlamlara geldiğini anlamak için mutlaka rüyanın detayları ile birlikte doğru şekilde yorumlanması gerekir. Rüyanın büyük resmini görmek önem taşır. İslam alimlerine göre bu rüya hem sadakatsizlik, riyakarlık, kötü durumların karşısında kırılgan olmak gibi anlamlara gelmekle birlikte, aynı zamanda ikinci gözün açılması, iyi haber almak ve sağlık sorunlarının son bulması anlamlarına da gelebilmektedir.

Rüyada Kocasının Düşmanıyla Aldattığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kocasının düşmanıyla aldattığını görmek rüya sahibinin güvensiz bir durumda kalacağına işaret eder. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında düşmanı ile birlikte kocasını gören kadın güven problemleri yaşıyor demektir. Bu kişilerin özellikle iş hayatlarında başarısız olacakları söylenir. Ancak bu başarısızlık kalıcı olmayacaktır. Yani başarısızlıkları bir şekilde geçirmek ve yerine başarı koymak mümkün olacaktır. Bunun için çok çalışmak ve zaman vermek gerekir. İş hayatında olumlu haberlerin alınacağı günler de yakın olacaktır.

Düşmanı görmek bazı İslam alimlerine göre rüya sahiplerinin sevgililerinden ayrılacakları anlamına gelmektedir. Eğer kişi bekarsa, kısmeti kapanır. Rüya sahibi evli olması halinde eşi ile arası açılır. Sevilen kişi ile sürekli olarak kavga hali ve gerginlik vardır. Düşmanı eğer kişi mutlu gördüyse bu durumda rüya sahibinin kapısında ayrılık bekliyor demektir.

Rüyada Komşunun Kocasının Aldattığını Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada kocasinin komsunun aldattigini gormek ne anlama gleir

Rüyada komşunun kocasının aldattığını görmek rüya sahibinin yakın çevresinde bir insanın hasta olması anlamına gelmektedir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; her kim komşusu ile birlikte kocasını görürse bu kişinin hastalık haberi alması yakındır. Komşu eğer sevilen bir kişi ise bu durumda haber, kişinin yaşamında merkeze oturacak kadar büyük bir etkiye sahip olacaktır. Kişi bu haberin etkisinden çok uğraşmasına rağmen bir türlü kurtulamaz. Ancak eğer rüyada görülen komşu çok da sevilen bir kişi değilse bu durumda rüya sahibi gerçek hayatta gelen haber karşısında güçlü kalmayı başarabilecektir.

Bazı islam alimleri kocanın nerede görüldüğüne göre bu rüyanın doğru yorumlanmasının mümkün olduğunu söyler. Koca eğer oturma pozisyonunda görülüyorsa bu durumda kişinin iş hayatında yolunda gitmeyen sorun sonunda basit bir yoldan çözüme kavuşur. Ancak eğer koca ayakta görüldüyse bu durum iş hayatında yeni bir sorunun işleri zorlaştıracağı anlamına gelir.

Rüyada Pişman Olmadan Kocasının Aldattığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada pişman olmadan kocasının aldattığını görmek rüya sahibinin akrabaları ile arasının açılacağı anlamına gelir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; bu rüya kişi hayatında özellikle akrabalar arasında bir takım anlaşmazlıkların yaşanacağına işaret eder. BU anlaşmazlıklar genellikle maddi konulardan kaynaklanmadık. Eğer koca mutlu görülürse bu durum anlaşmazlıkların seneler boyu çözülemeyeceği anlamına gelir. Ancak eğer koca mutsuzsa bu durumda anlaşmazlık yanlış anlamadan kaynaklı ortaya çıkar. Gerçek geç de olsa öğrenir. Bu durumda kriz çözülmüş olur.

Diğer islam alimleri rüyanın kişinin aşk hayatı üzerinde olumlu etkiye sahip olacağını söyler. Erkek rüya sahipleri hiç beklemedikleri bir zamanda hayatlarının kadını ile karşılaşırlar. Kadın rüya sahipleri ise beklenmedik bir zamanda yakışıklı bir erkek görerek aşık olacaklardır. Kişiler aşkı bulduktan kısa süre sonra bu insanlar ile hayatlarını birleştirmeye adım atacaklardır. Mutlu aile tablosunun çok yakın olduğu söylenir.

Rüyada Kocasının 3 Kere Aldattığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kocasının 3 kere aldattığını görmek bazı alimler arasında anlaşmazlıkların yaşanmasına neden olmuştur. Çünkü kimine göre uğurlu sayılan 3 rakamının görülmesi kişiye olumlu etki edecekken bazı kişilere göre böyle bir şey söz konusu olmayacaktır. Tam aksine kişiler olumsuz bir şekilde yaşamlarına devam edeceklerdir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; 3 sayısı kutsaldır. Bu sayıyla ilgili rüya gören kişiler özellikle maddi yaşantılarında güçlü bir konuma gelirler. Bu kişiler borçlarını öderler. Ayakları üzerinde sağlam dururlar. Çok sayıda varlık sahibi olabilirler. Paralarını harcamalarına rağmen kaynakları bir türlü tükenmek bilmez.

Eğer olumsuz anlamlara bakacak olursak, bu durumda kişi sevdiği bir kişi tarafından ihanete uğrayacak denir. Ancak bu kişi illa sevgili ya da eş olmak zorunda değildir. Özelikle kadın rüya sahiplerinin çok sevdikleri dostları tarafından ihanete uğrayacakları söylenmektedir. Dosta söylenen bir sır ilerde çok sayıda farklı insan ağzından duyulmaktadır.

Ayrıca rüyada hoşlandığın erkeği görmek bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Kocasının Sevgilisiyle Aldattığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kocasının sevgilisiyle aldattığını görmek rüya sahibinin işlerinin açılması ve maddi anlamda çok daha güçlü olması anlamına gelmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu rüyayı gören kişilerin maddi anlamda para biriktirmelerine bile gerek kalmadan yüksek meblağlara ulaşacağı söylenmektedir. Para sahibi olmanın dışında insanların itibar sahibi olacakları da bilinmektedir. Para ile birlikte rüya sahibine vazgeçilmesi mümkün olmayan bir güç gelir. Kişi bu gücün keyfini sonuna kadar çıkarır.

Kocanın sevgilisiyle aldatıldığını görmesi bir başka alime göre rüya sahibinin kısmetinin kapanması anlamına gelir. Kişi hayatında istediği gibi bir sevgili bulmakta zorlanacaktır. Sosyal yaşantıda da zor günler yaşanır.

Rüyada Arkadaşıyla Kocasının Aldattığını Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada kocasiyla arkadasinin aldattigini gormek ne anlama gelir

Rüyada kocasının aldattığını görmek rüya sahibinin çok güvendiği bir kişinin güvenini boşa çıkarmaması anlamına gelmektedir. Rüya sahibi güvendiği kişilerin ihanetine uğrar. Özellikle iş hayatında çevresinde olan kişilere dikkat etmesi ve kendini koruması gerekir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı gören kişilerin kesinlikle sırlarını kimseye söylememesi ve herkesten şüphe etmesi gerekir. Ancak bu sayede kişinin korunması mümkün olur. Özellikle sırların duyulması kişinin ilerde işini kayıp etmesine kadar varan sorunlar yaşamasına neden olur.

Bazı alimler arkadaşın saç rengine göre yorum yapılması gerektiğini söyler. Kırmızı kızıl saç, düşmanın parasal anlamda zarar vermesi anlamına gelir. Sarı saç ise rüya sahibinin çok çekici bir insan ile tanışması anlamına gelir. Kara saç uğursuzluk anlamındadır. Kişi ne yaparsa yapsın her anlamda engellerle karşılaşır. Kişinin mutlu olması zor bir hal alır.

Rüyada Kocasının Aldattığını ve Yalan Söylediğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kocasının aldattığını ve yalan söylediğini görmek rüya sahiplerinin fiziksel acı çekmesi anlamına gelir. Bu acı kişinin ilerde yaşayacağı kaza ile ilgili olacaktır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu rüyayı gören kişilerin kazalarından korunmak adına sevdikleri ile birlikte güvenli ortamda zaman geçirmeleri gerekir. Özellikle yüksek sesli olan yerlerden uzak durulması tavsiyesi verilmiştir. Bazı İslam alimlerine göre, rüyanın içerisinde kişi yüksek sesle yalan söylüyorsa, duyulan acı da fazla olacaktır. Ancak eğer normal tonda söylenen bir yalan varsa bu durumda kişi ilerde acılarından kendi çabaları sayesinde kurtulur. Özellikle sevdikleri insanlar rüya sahibine en büyük yardımcı olacak ve onları saracaktır.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu