Rüyada Leylek Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Leylek görmek ne demek?

Rüyada Leylek görmenin Dini ve İslami anlamı; Rüyada Leylek görmek hakkında Ünlü İslam Alimlerinin İhya ve Diyanete göre, kadın ve erkekler için tabirlerini ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada Leylek görmek, uzak bir yere giden birinin geri dönmesine, toplu hareket etmeyi seven kimselere işarettir. Rüyada leylek yumurtası görmek, yola çıkacak veya yolda olan birinden hayırlı ve güzel haberler alınmasına delalet edilir. Ünlü rüya yorumcusu, Mehmet Emin Kırgil’in yorumu ise; Rüyada leyleklerin uçtuğunu görmek, leylekleri gökyüzünde toplu halde uçarken görmek kışın zor geçeceğine alamet edilir. Rüyada Leylek ısırması gören kişinin evleneceğine veya yeni arkadaşlıklar edineceğine de delalet edilir.

Rüyada Leylek Beslemek

Rüyasında leylek beslediğini gören kişinin naif, iyi niyetli, sevgi dolu ve hoşgörülü bir kişi olduğuna işarettir. Rüyasında leylek gagası gören bir kadının dinine düşkün ve geleceğine düşkün bir adamla evleneceğine delalet edilir. Leyleğin pisliğini gören kimse, herkesin şaşıracağı bir işe atılacağına ve hiç beklemediği birinden yardım ve menfaat göreceğine işarettir.

Rüyada Leylek Tüyü Görmek

Leyleklerin bir yerde toplu olarak bulunması gaspçılara, hırsızlara, kötü insanlara, havanın çok sıcak veya çok soğuk geçmesine delalet eder. Rüyada beyaz leylek tüyü görmek mevki sahibi bir insanla görüşüp hayırlı bir işe sahip olmak şeklinde de yorumlanır.

İmam Nablusi (r.a)’ ye göre; ” Toplantı ve ortaklığı seven bir takım insanlara delalet edilir. Leyleklerin kışın bir yerde toplanmış olarak görülmesi hırsızlığa ve yan kesicilere delalet edilir” şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Leylek Öldürmek

Rüyada leylek öldürmek rüya sahibi için hayırlara yorumlanır. Rüya sahibinin işlerinin önüne taş koyan, iyi olmasını istemeyen, kıskançlık ve hasetlik yapan, kendisini meşgul edip işlerine yoğunlaşmasına izin vermeyen insanları hayatından çıkarmasına delalet edilir.

  Rüyada Leopar Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Leylek Yavrusu Görmek

Rüyada leylek yavrusu gören kişinin, kendisine bir zamanlar çok yardımı ve desteği bulunan kişiden artık yardım alamamasına, eşinde usta olacağına, rakiplerini geçerek çok büyük işlere imza atıp başarısını herkese göstereceğine delalettir.

Rüyada Ölmüş Leylek Görmek

^Rüyada leylek ölüsü görmek, istediği her şeyi gerçekleştirmek için gerekli olan maddi, manevi desteklere ulaşacağına, çok sevdiği biri ile ortaklık anlaşması yapacağına, istediği işten kazanacağı paralar ile hiçbir zaman maddi sıkıntı çekmeyeceğine delalet edilir.

Rüyada Leylek Pisliği Görmek

Rüyasında leylek pisliği gören kişinin o anda şans ve kısmet kapılarının tamamen açık olduğuna, rüya sahibinin bir işe başlayıp yapması durumunda kesinlikle başarılı olup bol kazanç sağlayacağına delalet edilir. Leylek pisliği görmek hayra yorumlanır.

Rüyada Leylek Yumurtası Görmek

Rüyada leylek yumurtası gören kişinin dert ve tasadan uzak bir yaşam süreceğine, rahat bir nefes alıp sorunsuz yaşayacağına delalet edilir. Bol kazanç ve huzura da işarettir. Sıkı dostluklar kurmaya veya güzel vakit geçirmeye de yorumlanabilir. İmâm-ı Nablusi (r.a) Hazretleri Buyurmuştur’ki; Ayrıca rüya sahibinin çocuğuna ve ondan gelecek göz yaşına da delalet edilir. Hem olumlu hem olumsuz yorumlar bulunmaktadır.

Rüyada Leylek Yakalamak

Rüyasında leylek yakalayan kişinin etrafındaki insanlardan büyük fedakarlıklar göreceğine delalet edilir. Bu kimseler aile içinden veya arkadaş çevresinden kişilerdir. Bu kişi rüya sahibi için sürekli dualar eder, hayır dualarını kişinin üzerinden asla eksik etmez. Rüya sahibinin bu dualar ile korunduğuna delalet edilir.

Rüyada Leylek Yuvası Görmek

Rüyada leylek yavrusu gören kişinin aile ortamında huzur, şefkat ve mutluluğa delalet edilir. Kişinin yeni bir ev almasına veya yaptırmasına da işarettir.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.