Rüyada Kum Görmek

Rüyada Kum Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada kum görmek kişinin yanlışlara kendisini çok daha fazla inandırdığını ve yalanlara inandığı için gerçekleri görmeyi reddettiğini ifade etmektedir. Kişi bir yalana kendini inandırmakta ve bu yalanı gerçek sanarak yaşamaktadır. Rüyada kum görmek Cafer-i Sadık (r.a) Hazretleri yorumuna göre, kişinin oldukça saf olduğuna ve çok kolay kandırılabilir olduğuna, gözünü açması gerektiğine işaret eder.

Rüyada Kum Görmek İhya

Rüyada kum görmek, hayırlı bir mala işarettir. Çok kum, büyük kum yığını görmek, hesabını yapmaktan yorulacağı kadar çok mala (hesapsız mala) işarettir. Rüyasında büyük bir kum yığını üzerinde oturduğunu gören kimse, çok para ve mal sahibi olur veya olacağına işaretle yorumlamıştır.

• Aile sahibi, çocukları olan bir baba, bir kap içerisine kum doldurduğunu görse, o babanın ailesi ve çocukları için mal ve para biriktirdiğine işaretle yorumlanır demiştir.

Rüyada Kum Görmek Cafer-i Sadık Yorumu:

Rüyada kum görmek, dört şekilde (dört cihete) işaretle yorumlanır:

1. Din ve dünya ile meşguliyet, yani hem dünyası, hem ahireti için çalışmaya,

2. Mal-mülk ile,

3. Menfaat ve fayda sağlamaya,

4. Zahmet ve meşakkatle elde edilecek yükselmeye işaretle,

Rüyada Kum Yığını Görmek

Rüyada Kum Yığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kum yığını görülmesi kişinin hayatında çok fazla olumsuz sorun görülebileceğini ifade etmektedir. Yaşanılan sorunların çözülmemesi ya da görmezden gelinmesi halinde büyüyerek kişinin hayatında ciddi sorunlara yol açabileceğine delalettir. Bu rüyayı gören kişi;

  • Genç bir kız ise evlenmeyi düşündüğü ya da görüştüğü adamın ihaneti ile sarsılabilmektedir.
  • Erkek kişisinin rüyasında kum yığını görmesi halinde çok fazla kafasında kurduğu düşüncelerin bulunduğunu ifade etmektedir. Kişi çok fazla şeyi kafasında kurup hayatını zorlaştırabilmektedir.
  • Yaşlılar tarafından kum fırtınasının görülmesi oldukça ciddi bir sağlık sorununa işaret edebildiği için kişilerin sağlıklarına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Rüyada Kumda Yürümek

Rüyada kumluk bir yerde yürüdüğünü ve yürüyormuş olduğunu görmesi, onun zor ve zahmetli işlerle uğraşacağına (çalışacağına) işarettir. Çünkü kumda yürümek zor bir durumdur denilmiştir. Bir kadının rüyada kumda yürüdüğünü görmesi, uzun zaman kocasız kalacağına veya evlenemeyeceğine işarettir demişlerdir.

Rüyada Beyaz Kum Görmek

Rüyada görülen beyaz kum kişinin yaşamı boyunca iyi bir Müslüman olacağına ve ibadetlerinin sıklığı, kalbinin temizliği ile Allah’ın izni ile cennetle ödüllendirileceğine delalet etmektedir. Beyaz kum, kişinin yaşamında güzel yerleri göreceğine ve dünyanın bütün nimetlerinden faydalanabileceğine işaret eder.

Rüyada Siyah Kum Görmek Nedir?

Rüyada görülen siyah kum kişinin yaşamı boyunca farklı ülkeler göreceğine ve yeni kültürler tanıyacağına delalettir. İmam-ı Gazali (r.a) Hazretleri bu konuda yapmış olduğu tabirde siyah kumun kişinin yaşamında değişikliğe sebep olacak bir başka ülkeyi görme imkanına sahip olabileceği anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişi bir başka ülkeye yerleşebileceği gibi, ülke içerisinde farklı noktalarda da atama gibi durumların söz konusu olabilmesi mümkündür.

Rüyada Kırmızı Kum Görmek

Rüyada kırmızı ve sarı kum görmek, altın para edinmeye, beyaz kum görmek, gümüş para edinmeye, siyah kum
görmek karışık madeni paralar toplamaya işaretle yorumlanır.

Rüyada İnşaat Kumu Görmek

Rüyada inşaat kumu görülmesi İbn-i Sirin (r.a) Hazretleri tarafından yapılan yoruma el emeği ile alınacak olan bir ev ve arsayı ifade eder. İnşaat kumunun ele alındığını görmek alın terini ifade etmektedir. Kişi emeklerinin karşılığını alacaktır. İnşaat kumu hayırlı girişimler sonucunda bir şeyin sahibi olmayı ifade eder. Rüyada kum görmek, el emeğine işarettir.

Rüyada Deniz Kumu Görmek

Rüyada Deniz Kumu Görmek

Rüyada deniz kumu görmek kişinin kariyer yaşantısında ulaşacağı başarılara delalet etmektedir. Bu kişi ya çok yüksek yerlere gelecek ya da kendisinden sonraki nesiller, tanınacak bir iş yaparak dünya tarihinde yer alacaktır. Oldukça güzel bir habere gebe olan deniz kumu sevdiklerin sadakatini de göstermektedir.

Rüyada Kum Temizlemek

Rüyada kum temizlendiğini görmek İmam-ı Nablusi Hazretleri yorumuna göre kişinin önüne çıkan engelleri birer birer aşacağını ve kendinden alacağı güçle büyük işler başaracağının delaletidir. Zor görülen bir hastalığı yenmek, boşanma ihtimali olan evliliği kurtarmak bunlar arasında yer almaktadır.

Rüyada Kum Dağı Görmek

Rüyada kum dağının görülmesi kişinin küçük sorunları çok fazla büyütebildiğini ve bu sebepten ötürü kendi kendisini mutsuz edebildiğini ifade etmektedir. Aynı zamanda bu kişinin fazla iyi niyetli olması ve bu iyi niyetin çevresindeki insanlar tarafından son derece kolay bir şekilde suiistimal edildiğini de ortaya koyabilir.

Rüyada Kum Taşımak

Rüyada kum taşınması, İslam alimlerinden Cabir ül Mağribi yorumuna göre, çok istenen bir konuda oldukça fazla zorlanacağına ancak sonunda mutlaka Allah’ın yardımı ile bu işten büyük bir zaferle çıkacağınıza delalet etmektedir. Rüya sahibi kumu kendisinin taşıdığını görmüşse bu aynı zamanda iş ile ilgili bir zorluğu da beraberinde getirir.

Rüyada Kum Süpürmek

Rüyada kum süpürülmesi kişinin içinde bulunduğu durumdan etkilenerek yanlış kararlar alabileceğine, yanlı kişilere güvenebileceğine, yanlış finansal kararlar neticesinde para kaybedebileceğine işaret eder. Kum süpürülmesi kişi için bir tehdit unsurunu ortaya koymaktadır. Rüyada kum görmek, gözünüzün önünde görmeniz gerekeni göremediğinizi ve bazı konular ile ilgili kendinizi kandırabileceğinizin bilgisini rüya ile sizlere vermektedir.

Rüyada Kum Fırtınası Görmek

Rüyada görülen kum fırtınası kişinin son zamanlarda etrafından çok fazla yalan duyduğuna ve bu duyulan yalanların kişinin hayatını etkilediğini ifade etmektedir. Kişi çevresindeki kişilere çok güvenmemeli ve daima sağlam adımlar atmalıdır. Kum fırtınası aynı zamanda kişinin hayatında uzun süre belirsizliğin hakim olduğuna delalettir.

Rüyada Kum Saati Görmek

Rüyada Kum Saati Görmek

Rüyada görülen kum saati, hem hayra, hem de şerre işaretle yorumlanmıştır. Çünkü kum saati, alt ve üst olmak üzere, iki cam yuvarlaktan oluşmuştur. Bu yuvarlakların her biri ayrı ayrı şeylere işaret eder şeklinde yorumlanır. İki çocuğa, iki kardeşe, iki ortağa, anne ve babaya gibi şeylere yorumlanır. Bir kimsenin rüyada gördüğü kum saati, bu çiftler nazar-ı dikkate alınarak, rüyanın görülüş şekline göre yorumlanır denilmiştir. Kum saati görmek, boş vakitlerinin değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden bir uyarıdır rüya sahibine denilmiştir.

Rüyada Kuduz Köpek Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu