Rüyada Korkmak

Rüyada korkmak, kafanızı kurcalayan soru işaretleriniz olduğuna , kendinizi her zaman yalnız ve çaresiz hissedeceğinize işaret eder.

Rüyada görülen korkmak, emniyete ve kurtuluşa işarettir. Korkmak, tövbeye (tövbe etmeye) de işaret eder demişlerdir.

Rüyada Korkmak Ve Ürkmek Ne Demek? İslami Yorum

Rüyada kendinin her şeyden korkan ödlek biri olduğunu görmek, herkese karşı saygılı bir kimse olduğunuza işaret ile veya her şeyden korkan ödlek birini görmek, bugünlerde işlerinizde bir aksama olacağına, başarılarınızın azlığına işaretle tabir olunur.

Rüyada Korkmak İbn-i Sirin’in yorumu:

Bir kimsenin rüyada korktuğunu görmesi, üstünlüğe ve başarılı olmaya işarettir.

Rüyada Korkmak Ebü Said’il Vaiz’in yorumu:

Günahkar (dinden uzak) kimselerin rüyada korkmakla ilgili rüya görmesi, onların günah işlediklerine işarettir şeklinde yorumlamışlardır.

• Korkmak ile ilgili rüyalar ekseriyetle tersiyle yorumlanan rüyalardandır demişlerdir rüya yorumcular.

Rüyada Korku Görmek Ne demek?

Rüyada korku gördüyseniz , endişe duyduğunuz , sizi çok huzursuz eden , kaygılandıran ve aynı zaman da can sıkıcı sorunların olduğuna delalet eder.

Bunun yanı sıra sıkıntılı bir dönem geçireceğinize , sizi mutsuz edecek olan olayların yaşanacağına ve huzursuz olacağınıza alamet eder.

Rüyada Ürkmek

Rüyada ürkmek genel olarak kişinin uğursuz olacağına yorulur. Kötü günler yaşayacağınıza , canınızın çok sıkkın olacağına işaret eder.

Bunların yanı sıra her konuda çok başarılı olacağınıza , zafer elde edeceğinize delalet eder.

Rüyada Korkup Ağlamak Ne Demek?

Rüyada korkup ağladığınızı gördüyseniz , gerçek yaşam da öz güveninizi tekrardan kazanacağınıza , cesaretinizi toplayacağınıza ve çok mutlu olaylar yaşayacağınıza işaret eder.

Rüyada Korkup Saklanmak

Rüyada korkup saklandığınızı gördüyseniz , sevmiş olduğunuz kişilerle özlem duyacağınıza , bazı durumlarda utanç duyup gizlenme ihtiyacı hissedeceğinize yorulur.

Rüyada Korkup Bağırmak Nedir?

Rüyada korkup bağırdığınızı gördüyseniz , hem başarı hem de zafer elde edeceğinize , mutlu olaylarla karşı karşıya kalacağınıza , yeni kısmet kapıların açılacağına ve şansınızın her zaman açık olacağına delalet eder.

Rüyada Birinden Korktuğunu Görmek

Rüyada birisinden korktuğunuzu gördüyseniz , gerçek yaşamda birisinden çok korktuğunuza ve bu yüzden sıkıntı içerisinde olduğunuza alamet eder.

Rüyada Korkaklık

Rüyada görülen korkaklık, tersiyle yorumlanır.

Yani korku halinde olmak, emniyette olmaya, selamete ermeye işarettir. Rüyada korkaklık görmek, haram kazançtan ve fenalıklardan sakınmaya veya savaş alanında emir ve yasaklara uymaya işarettir denilmiştir. İnsan rüyada korktuğu yani, korkaklığı derecesinde emniyet ve selamette olur veya olacağına işarettir.

• Rüyasında hiçbir sebep yokken çok korktuğunu (korkaklığını) gören kimse, ehil ve layıksa, gerçekten Allah’ın (c.c.) dostu olduğuna işarettir. Yani Cenab-ı Allah’ın sevgisini kazanır. Uyku aleminde korkaklık, korku halinde bulunmak, hep hayra yorumlanmıştır. Korkmamak bu yapılan yorumun tersidir. Yani, hayır değildir.

• Korkmak ile korkaklık sanki eş anlamlı gibi olduğu için yorumları aynı ve birbirine benzemekte olduğunu görüyoruz. Korkmak, korkaklık halinin bir insanda bulunmasıdır.

Korkmak, kişinin kendisinde korkaklık hissinin ve duygusunun bulunmasından kaynaklanan bir durum olduğunu
biliyoruz demektir. Bu konuda görülen rüyalardaki yorumlar bunu gösteriyor. Bu sebepten olacak ki, rüya tabiri ve yorumuyla ilgilenen yorumcular, korkmak ve korkaklık rüyalarım tersiyle yorumlamışlardır. Yani, korkaklığın karşıtı (tersi), korkmamak, cesur ve kahraman olmak demektir.

Rüyada Korkutmak

Bir kimsenin rüyada bir yakınım korkuttuğunu görmesi, korkuttuğu kişiden bir hayırlı haber alacağına
işarettir. Bazı yorumcular, bu rüyayı gören kişi, eğer hasta ise, hastalığından şifa bulup iyileşeceğine ve eski sağlığına kavuşacağına işaret olarak yorumlanır demişlerdir.

Rüyada Korkutulmak

Kişinin Rüyasında başka birileri tarafından korkutulduğunu ve bundan dolayı kendisinin de korktuğunu görmesi, korkutulan bu kişi, düşmanına galip (üstün) geleceğine ve her türlü korkulardan emin olup korkusuzca yaşayacağına işarettir.

• Rüyasında kanunsuz bir iş yaptın diye tehdit ile korkutulduğunu görmek, rüya sahibinin, kanunsuz hiçbir işi olmadığına, her işinin kanuna uygun olduğuna ve bu konuda hiçbir korkusu olmadığına, hiçbir korku çekmeyeceğine, rahat ve huzurda olduğuna işarettir. (Bu rüya da tersiyle yorumlanıyor demek olur.)

Rüyada Erkek Kardeş Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu