Rüyada Koku Almak

Rüyada Koku Almak Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada koku almak, hissetmek, genellikle hayırlı olarak yorumlanan ve olumlu anlamlar taşıyan bir olaydır. Rüyada koku almak, kokunun ne olduğuna göre anlamı değişebilen bir rüyadır. Aynı zamanda, erkek ve kadına göre de rüyada alınan kokular farklı anlamlar taşıyabilir. Kokunun ne kokusu olduğu ve iyi mi kötü mü bir koku olduğu da rüyanın anlamında değişimlerin olmasına sebep olabilir. Rüyada koku almak, genellikle mutlu bir aile hayatına ve uzun sürecek bir evliliğe işaret eder. Rüyada koku almak, ne kokusu olduğuna göre de değişkenlik göstermesine rağmen dinimizce de hayırlı olarak yorumlanır.

Rüyada Koku Almak İhya

Bir kimsenin rüyada ağır ve güzel cins bir koku kokladığını görmesi, hafif bir rahatsızlık (hastalık) geçireceğine işarettir. Çirkin ve kötü cins bir koku kokladığını görmek ise, fena söz işitmeye ve üzüntü ve kedere düşeceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Koku Almak Diyanet

Diyanete göre koku alınan rüyaların iki farklı yorumu bulunur. Bunlar, kokunun ne olduğuna göre değişiklik gösterirler. Rüyada koku almak diyanet için olumlu ve olumsuz ya da hayırlı ve hayırsız olarak ayrılmıştır ve haber alınmasıyla ilişkilendirilmiştir. Güzel kokular almak, yakında hayırlı olacak, uzun zamandır beklenen bir haberin geleceğine ve bu haber sonucunda maddi ve manevi yükselmenin yaşanacağına işaret olarak yorumlanmıştır. Olumsuz yönü ise kötü kokuların alınması ile bağlıdır. Kötü kokular alınan rüyalar, korkutucu ve kötü bir haberin yakında geleceğine delalet eder.

Rüyada Güzel Koku Almak

Rüyada Güzel Koku Almak

Kişinin rüyada misk, Amber, zaferan, gül ve gül suyu gibi güzel ve hoş kokular görmesi, güzel ve sevindirici haberler almaya, mal ve mülk edinecek paralar biriktirmeye ve güzel bir yaşam (hayat) süreceğine işarettir.

• Kocası olmayan (dul) bir kadın veya bekar bir kız, rüyada güzel kokular görse, bu o kadının yakında evleneceğine
işarettir.

• Erkeklerin rüyada güzel koku veya kokular görmesi hayra yorumlanır. Rüya sahibi bu erkek, iyi bir sözle anılır ve övgülerle kendisinden söz edilir. İtibar sahibi, saygın bir kişi olduğundan bahsedilir şeklinde yorumlanır.

• Genç bir kızın rüyada kendisine güzel ve değerli bir koku hediye edildiğini görmesi, onun, asil (asalet sahibi), şerefli bir kimse ile evleneceğine işarettir.

• Kötü huylu (hilekar, düzenbaz ve hırsız) bir kimsenin, rüyada güzel bir koku süründüğünü görmesi, o kimsenin bu kötü huyundan ve yaramaz halinden, hilekarlıktan ve hırsızlıktan vaz geçip tövbekâr olacağına (tövbe edeceğine) ve yaramazlıklardan vaz geçeceğine işarettir.

• Rüyasında karışık kokular sattığını gören kimse, önce güzel söz verir, sonra bu güzel vadinden (sözünden) döner veya döneceğine işarettir demişlerdir tabirciler.

Rüyada Güzel Koku Duymak Ne Anlama Gelir?

Güzel kokular aldığınız rüyalar son derece pozitif işaretler ve anlamlar taşır. Güzel kokular aldığınız rüyalar, mutluluğunuzun artacağına dair anlamlar taşıyan rüyalardır. Çiçek gibi ya da parfüm gibi kokular, mesut bir hayatınız olacağına işaret eder.

Rüyada Güzel Koku İhya

Rüyada ihya sahibi koku almak hayırlı bir kısmetle tanışılacağı şeklinde yorumlanmıştır. Erkekler için, hayattayken de ölümünün ardından da iyi anılacak biri olduğuna işaret eder. Kadınlar için ise çok yakın zamanda evlilik ve anne olmanın yaşanacağını gösterir.

Rüyada Güzel Koku Koklamak

Rüyada Güzel Koku Koklamak

Rüyada hoşa giden kokular, çiçekler veya parfümler ile alınabilir. Bu, son derece hayırlı olan rüyalar arasındadır. Rüyada koku almak çok sık görülebilen bir durum değildir. Ancak güzel kokular koklamak, mutlu bir aile hayatına işaret eder. Aynı zamanda, mutlu olacak, büyük yerlere gidecek ve ailesi ile çevresine hayırlı olacak bir evlat yetiştirileceği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Güzel Koku Koklamak Diyanet

Rüyada Güzel Koku Koklamak Diyanet, yakın zamanda gelecek olan hayırlı bir habere delalet ederler. İş veya aile yaşantısının çok daha iyi olmasını sağlayacak, maddi veya manevi yaşamın mutluluk ile yükselmesini sağlayacak bir haberin yakın olduğuna delalet ederler.

Rüyada Koku Koklamak

Rüyadaki kokular iyi ve kötü kokular olarak ayrılır. İyi olan kokuların hayırlı haberlere, kötü olan kokuların ise hayırsız ve olumsuz haberlere işaret ettiği alimlerin yorumladığı şekildir.

Rüyada Parfüm Kokusu Almak

Parfüm kokusu, genellikle gündelik ve dünyevi yaşam ile ilişkilendirilen rüyalar arasındadır. Rüyada alınan parfüm kokusu, mutlu ve dünyevi zevklerin tadıldığı bir yaşamın habercisi olacak şekilde yorumlanmıştır.

Rüyada Gül Kokusu Duymak Diyanet

Gül kokusu rüyada da gündelik yaşamda da dinimiz açısından kudretli ve önemli bir öge olarak sınıflandırılmıştır. Rüyada koku almak, çok sık olmamakla birlikte de gül kokusu almak mümkündür. Hayırlı rüyalar arasında yer alır ve yüzünü Allah’a dönmüş kişinin, güzel ve sevindirici haberler alacağı anlamını taşır.

Rüyada Yemek Kokusu Duymak

Rüyada yemek kokusu almak, yakında hayırlı işlerin yaşanacağına, maddi açıdan büyük bir yükselmenin yaşanacağına işarettir. Aynı zamanda dinen de hayırlı olarak yorumlanan rüyalar arasındadır. Rüyayı gören kişiler, hak yolunda hayırlı işler yaparlar.

Rüyada Kötü Koku Duymak

Rüyada Kötü Koku Duymak

Rüyada pis kokular almak olumlu olarak yorumlanan rüyalar arasında değildir. Genellikle, pişmanlıkla ve üzüntüyle birlikte anılan rüyalar arasındadır. Rüyada kötü kokular alan kimseler, yakın veya uzak geçmişte yaptıkları bir hatanın büyüklüğünü fark ederler ve bu hata ya da günah yüzünden pişmanlık duymaya başlarlar. Kötü kokular, aynı zamanda kuşkuyla da alakalı olarak yorumlanır. Rüyada kötü kokular alan kimseler etraflarındaki insanların hareketlerini ve sözlerini kuşkuyla karşılamaya başlarlar ve kısa bir süre içerisinde de ilişkilerinin bozulmasına sebep olurlar.

Rüyada Koku Alamamak

Koku almaya çalışıp başaramadığınız rüyalar da olumlu ve hayırlı olarak anılan rüyalar arasındandır. Genellikle iş ve kariyerde yükselme ile ilişkilendirilir. Aynı zamanda, hem bu işler için hem de sosyal ilişkiler açısından yeni ve hayırlı olacak insanlar tanışmaya ve uzun süre bu birliktelikleri sürdürmeye delalet eder.

Rüyada Koç Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu