Trend

Rüyada Kitap Görmek

Rüyada kitap görmek, rüya sahibi hayatında hem sağlam hem de kararlı adımlar atacağına , ileri görüşlü , aydın ve aynı zaman da okumayı çok seven birisi olduğuna işaret eder. Bu kişi çevresinde bulunan kişiler gibi aklı başında , yapmış olduklarını ve konuştuğunu bilen ağır başlı kişilerden birisidir.

Rüyada Kitap Görmek ve Satın Almak Ne Anlama Gelir?

Görmüş olduğunuz bu rüya çok hayırlıdır ve genel olarak , karanlık düşüncelerden arınacağınıza , ruhen sağlıklı olacağınıza alamet eder.

Eğer rüyada masanın üzerinde açık duran bir kitap gördüyseniz , herkesi ilgilendirecek olan bir söz duyacağınıza , kapağı kapalı bir kitap gördüyseniz kendinizi ilgilendirecek bir söz duyacağınıza delalet eder.

Rüyada kitabı kıvırmış ve sonra da kolunuzun altında taşıdığınızı gördüyseniz , yakın zaman içerisinde vefat edeceğinize yorulur.

Rüyada Kitap Görmek Diyanet

Rüyada kitap görmek , rüya sahibinin çok yakın zaman içinde bir kişiden müjdeli haber alacağına ve bu haber ile çok sevinip mutlu olacağına yorulur. Bunun yanı sıra güç ve kuvvete , iyi bir arkadaşa , hastaysanız kısa sürede şifa bulacağınıza , tüm sorunlarınızdan ve sıkıntılarınızdan kurtulup feraha kavuşacağınıza delalet eder.

Rüyada Kitap Görmek İslami Rüya Tabiri

Rüyada kitap görmek, kuvvet ve kudrete işaret eder. Bu nedenle Rüyasında elinde bir kitabın bulunduğunu gören
kişi, kuvvete, güce ve izzete kavuşur denilmiştir.

• Rüyasında bir çocuk elinde kitap görmesi, müjdeye işarettir.

Hizmetçi elinde bir kitap görmesi, yine müjdeli bir habere işarettir.

• Rüyada bir kadın elinde kitap görmek, sevindirici bir işi beklemeye işarettir.

• Bir kimsenin rüyada sağ tarafında bir kitap görmesi, bolluk, ucuzluk içinde geçecek bir yıla işarettir. Kitabı sol tarafında görmek, rüya sahibi, yaptığı işten pişmanlık duyarak kedere düşeceğine işarettir.

Rüyada Kitap Görmek Cafer-i Sadık yorumu:

Bir kimsenin rüyada Mushaf (Kur’an-ı Kerim’i) görmesi, yedi cihetle yani yedi hususa işaretle yorumlanır.

1. İlim ile,

2. Hikmet ile,

3. Emanete işaretle,

4. Helal rızka işaretle,

5. Hüküm ile,

6. Kuvvete işaretle,

7. Mirasa işaretle,

• Bir kimsenin rüyada tefsir kitabı görmesi, işlerinin yoluna gireceğine işarettir. Tefsir kitabı okunduğunu gören kişi, sıkıntılarından kurtulur ve kurtulacağına işarettir.

• Bir kimsenin rüyada fıkıh kitabı görmesi, onun hayırlı yolu seçeceğine işarettir. Fıkıh kitabını okuduğunu gören kişi, Allah’ın emirlerini yerine getirir, onlara uyar ve günahlardan sakınır şeklinde yorumlanır.

• Kelime-i Tevhid ve ahlakla ilgili kitap okuduğunu gören kişi, güzel konuşur, iyi işlerde bulunur, ahireti talep eder,
dünyada günah işlemekten çekinir ve günahlardan uzak olur şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında dua ve hutbe kitabı görüp okuyan kimsenin, duası kabul olacağına ve muradına ereceğine işarettir.

Rüyada Kitap Görmek ibn-i Kesir’in yorumu:

Bir kimsenin rüyada içlerinde ne olduğunu, ne gibi konuları içine aldığını bilmediği ciltli ve ciltsiz kitap görmesi, hayır ve menfaate işaret eder.

• Rüyada kitap yakmak ve yırtmak, yani kitabı yaktığını veya yırttığını görmek, iyi değildir. Hayırla yorumlanmaz demiştir ibn-i Kesir.

• Bir kimsenin rüyada kendisinin bir kitap yazdığını görmesi, servete ve bir mirasa konacağına işarettir.

• Rüyasında Hadis-i şerif kitabı okuduğunu görmesi, hayır ve şerefe ermeye işarettir.

• Rüyasında kitap ciltlediğini görmesi, işlerini sağlama bağlamaya işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

• Bir kimsenin rüyada roman kitabı okuduğunu görmesi, heba ve heveslerine uyduğuna ve hayatını boş şeylerle uğraşarak geçirdiğine işarettir şeklinde yorumlamışlardır.

Rüyada Bir Sürü Kitap Görmek 

Rüyada çok kitabın bir arada görülmesi, din alimleri tarafından rüya sahiplerinin bir bilgin olacak kadar bilgi birikimine sahip olmasına yorumlanmıştır. Rüya sahibi, rüyasındaki kitaplar arasında bildiği ya da daha önce kendisinin de okuduğu kitapların olduğunu görüyorsa, evlatlarının okuyacakları ve okudukları bölümler sayesinde çok güzel yerlere gelecekleri yorumu yapılmıştır. Rüya sahibinin bir kütüphaneye düzenli olarak dizilmiş kitaplar görmesi, İmamı Nablusi (r.a.)’ya göre hayatı boyunca edindiği deneyimler kendi için çok hayırlı olacaktır.

Rüyada Elinde Kitap Görmek

Rüyada kitap tuttuğunu görmek, İmamı Nablusi (r.a.)’ya göre kuvvetli olmaya işaret edilmiştir. Bu bahsi geçen kuvvet, rüya sahiplerinin hem maddi hem de manevi anlamda sağlayacağı bir güçtür. Bazı din alimlerine göre, ellerinde kalın ve büyük bir kitap tuttuğunu gören kişiler miras kazanırlar. Eğer rüya sahiplerinin ellerinde birçok ve çeşitli boyut ve kalınlıklarda kitaplar varsa yakın zamanda yeni bir işte çalışmaya başlayabilirler.

Rüyada Eski Kitaplar Görmek

Rüyada yıpranmış kitaplar görmek, rüya sahiplerinin geçmişlerinde yaşadıkları bir sorunla yeniden muhatap olmalarına yorumlanmıştır. Özellikle rüya sahibi, rüyasında eski kitabı yeniden açıp okuyorsa eskiden yaşadıkları sorunların tamamı yeniden yaşanacaktır. Rüya sahibi hatalarından ders çıkarmaması nedeniyle yeniden üzülecektir.

Rüyada Başkasının Elinde Kitap Görmek

Rüyada birinin kitap tuttuğunu görmek, rüya sahibinin birinden aldığı öğütler sayesinde başından bir musibeti atmasına yorumlanmıştır. Eğer rüya sahibi, kendine ait bir kitabın başkasının elinde olduğunu görüyorsa, kendi başı belaya girmiş birinin kurtulmasına yardımcı olacaktır.

Rüyada Kitap Okuduğunu Görmek

Rüyada kitap okumak, hem din alimleri hem de rüya tabircileri tarafından yönetici olmaya delalet edilmiştir. Rüyayı görmüş kişiler, azimleri ve hırsları sayesinde çok çalışacak ve insanları yönettikleri bir mertebede çalışacaklardır. Özellikle henüz meslek sahibi olmamış kimselerin bu rüyayı görmeleri çok hayırlıdır.

Rüyada Kitap Seçmek

Rüyada okumak için kitap seçildiğinin görülmesi, bazı rüya tabircileri için rüya sahiplerinin kendileri için hayırlı olacak bir seçim yapmalarına yorumlanmıştır. Bu tercih ya da seçim, rüya sahiplerinin hayatlarını birleştirecekleri biri için yapılabilir. Bazı din alimlerine göreyse bu rüya, kişilerin kendi mesleklerini doğru seçmiş olduklarının işaretidir. Rüya sahipleri son zamanlarda çok çalışmaları nedeniyle sıkılmış ve bunalmış olabilirler. İstifa düşünceleri varsa bundan uzaklaşmaları ve dört elle işlerine sarılmaları yorumlanmıştır.

Rüyada Birinin Kitap Verdiğini Görmek

Rüyada birinden kitap almak, rüya sahiplerin içinde bulunabileceği durumlar da göz önünde bulundurularak şöyle yorumlanmıştır:

  • Bir okulda yeni okumaya başlayan birinin bu rüyayı görmesi, kendisi için en hayırlı okulu seçtiğine yorumlanmıştır.
  • Bir yerde çalışan biri, bu rüyayı gördükten sonra terfii alabilir veya başardığı bir iş sebebiyle tebrik görebilir.
  • Eğer rüya sahibi, birinden hediye olarak kitap aldığını görüyorsa, kitabı aldığı kişiye bir faydası dokunacaktır. Bu fayda, kişilerin zor günlerinde yanlarında olmak veya çok arzuladıkları bir şeye sahip olmalarını sağlamak gibi bir durumdan ibaret olabilir.

Rüyada Ciltli Kitap Görmek

Rüyada temiz ve ciltlenmiş kitap görmek, rüya sahibinin yaşayacağı birtakım olayları gizlemesine delalet sayılmıştır. Bu olaylar kişinin kendiyle veya ailesiyle ilgili olabilir. Rüya sahibinin rüyasında kendisinin bir kitabı ciltlediğini görmesi, herkesten gizli ve yasal olmayan bazı işlere bulaşacağına yorumlanmıştır. Rüya sahibi eğer, başkası tarafından ciltlenmiş ve ortada bırakılmış bir kitabın cildini söküp attığını rüyasında görüyorsa, kendinden gizlenen bir durumdan haberdar olabileceği ya da gizli bir şeyi ortaya çıkarabileceği yorumu yapılmıştır.

Rüyada Roman Okumak

Rüyada roman okuduğunuzu görmek, çok hayal kurduğunuzu, bu yüzden de hayal kırıklığına uğrayacağınıza
ve faydasız ve size hiç yararı olmayan kitaplar okuyarak dimağınızı (zekanızı) yorduğunuza körleştiğinize işarettir.

• Kendinizin roman yazdığınızı görmek ise, gizli bir yönünüz olduğu sayesinde şöhret sahibi (ünlü) bir kimse olacağınıza işaretle tabir olunur.

Rüyada Kitap Satın Almak

Rüyada kitap satın aldığınızı gördüyseniz , eksik olduğu konulara vakıf olmak için bu konuları çok iyi bilen kişilerden yardım alacağınıza ve bu sayede birden fazla yeni bilgiye sahip olacağınıza işaret eder.

Rüyada Kitap Yazmak Ne Demek?

Rüyada kitap yazdığınızı gördüyseniz , hiç mühim olmayan ve kolay bir şekilde atlatabileceğiniz bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalacağınıza yorulur.

Rüyada Kitap Hediye Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kişiye hediye olarak kitap aldığınızı gördüyseniz , hem maddi hem de manevi olarak problemler yaşayacağınıza ve bu problemleri çözmek için yakınlarınızdan yardım alacağınıza alamet eder.

Rüyada Altın Yaldızlı Kitap Görmek

Rüyada altın yaldızlı bir kitap gördüyseniz , zor bir işe gireceğinize ve bu işte çok başarılı olup mevki olarak yükseleceğinize işaret eder.

Rüyada Kitaplıkta Kitaplar Görmek

Rüyada kitaplıkta kitap olduğunu gördüyseniz , kafanıza takılan her bilgiye ulaşacağınıza ve bu bilgilerden ders çıkaracağınıza delalet eder.

Rüyada Açık Kitap Görmek

Rüyada açık kitap gördüyseniz , bilmiş olduğunuz bir haberi ya da bilgiyi duyacağınıza alamet eder.

• Rüyada sayfa ve yaprakları açık olan bir kitap gören, geniş bir habere, sayfaları kapalı bir kitap gören, gizli bir
habere işarettir.

Rüyada Kapalı Kitap Görmek

Rüyada kapalı kitap görmek , hiç kimsenin bilmediği gizli olan bir bilgiye ulaşacağınıza ve bu sırrı sadece siz öğreneceğinize yorulur.

Rüyada Bir Kitabı Kapatmak

Rüyada bir kitabı kapattığınızı gördüyseniz, sıkıntılı olduğunuz bir konudan artık kurtulacağınıza , yaşamınızın bir bölümünü bitireceğinize ve meslekten ayrılacağınıza işaret eder.

Rüyada Elinde Bir Kitap Tutmak

Rüyada elinizde bir kitap tuttuğunuzu gördüyseniz , büyük bir güce ve kuvvete sahip olacağınıza , hem dertlerden hem de sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağınıza alamet eder.

• Kişinin rüyada elinde dürülü bir kitap görmesi, ecelinin geldiğine ve ömrünün bitmiş olduğuna, yani fani hayat defterinin dürülmüş olacağına işarettir.

Rüyada Kitapçı Görmek

Rüyada kitapçı görmek, üzüntülerden, kederlerden kurtulmaya işarettir. Kitapçı görmek, zor işleri başarmaya
ve garip haberler almaya, bekarları evlendirmeye, günahkar bir kimsenin tövbe etmesine ve kafirin, Müslüman olmasına gibi şeylere işaretle yorumlamışlardır.

Rüyada Kütüphane Görmek

Bir kimsenin rüyada kütüphane görmesi, çeşitli şekillerde yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin durumuna,
hal ve hareketlerine göre yorumlanır. Rüyada kütüphane görmek, ilim sahibi, bilgin insanlarla bir araya gelmeye ve onlarla tanışmaya da yorumlanmıştır.

• Bir kimsenin rüyada dini kitaplarla dolu bir kütüphane görmesi, rüya sahibinin, ilme meraklı bir insan olduğuna,
makam ve rütbeye işarettir.

• Rüyada boş, hiçbir şeyin bulunmadığı bir kütüphane görmek, üzüntülere, keder ve sıkıntıya işaretle yorumlanır.

• Rüyasında bir kütüphanede olduğunu ve bir tefsir kitabı okuduğunu görmek, izzet ve şerefe, makam ve itibara ermeye işarettir şeklinde yorumlamıştır rüya yorumcuları.

Rüyada Fare Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

2 Yorum

  1. Ben rüyamda ablamla hediye bakmaya gidiyorduk sonra ben hiçbir hediyeyi beğenmeyip indirimde bi kitap görüyordum ve onu almaya gittim ama kitabın dışı eskimişti benim biraz canım sıkıldı bu duruma en son kitabı aldım mı almadım mı bilmiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu