K Harfi Rüya TabirleriRüya Tabirleri

Rüyada Kitap Görmek

Rüyada Kitap Görmek ve Satın Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kitap görmek , rüya sahibi hayatında hem sağlam hem de kararlı adımlar atacağına , ileri görüşlü , aydın ve aynı zaman da okumayı çok seven birisi olduğuna işaret eder.

Bu kişi çevresinde bulunan kişiler gibi aklı başında , yapmış olduklarını ve konuştuğunu bilen ağır başlı kişilerden birisidir.

Görmüş olduğunuz bu rüya çok hayırlıdır ve genel olarak , karanlık düşüncelerden arınacağınıza , ruhen sağlıklı olacağınıza alamet eder.

Eğer rüyada masanın üzerinde açık duran bir kitap gördüyseniz , herkesi ilgilendirecek olan bir söz duyacağınıza , kapağı kapalı bir kitap gördüyseniz kendinizi ilgilendirecek bir söz duyacağınıza delalet eder.

Rüyada kitabı kıvırmış ve sonra da kolunuzun altında taşıdığınızı gördüyseniz , yakın zaman içerisinde vefat edeceğinize yorulur.

Rüyada Kitap Görmek Diyanet

Rüyada kitap görmek , rüya sahibinin çok yakın zaman içinde bir kişiden müjdeli haber alacağına ve bu haber ile çok sevinip mutlu olacağına yorulur.

Bunun yanı sıra güç ve kuvvete , iyi bir arkadaşa , hastaysanız kısa sürede şifa bulacağınıza , tüm sorunlarınızdan ve sıkıntılarınızdan kurtulup feraha kavuşacağınıza delalet eder.

Rüyada Kitap Görmek İslami Rüya Tabiri

Rüyada kitap görmek, kuvvet ve kudrete işaret eder. Bu nedenle Rüyasında elinde bir kitabın bulunduğunu gören
kişi, kuvvete, güce ve izzete kavuşur denilmiştir.

• Rüyasında bir çocuk elinde kitap görmesi, müjdeye işarettir.

Hizmetçi elinde bir kitap görmesi, yine müjdeli bir habere işarettir.

• Rüyada bir kadın elinde kitap görmek, sevindirici bir işi beklemeye işarettir.

• Bir kimsenin rüyada sağ tarafında bir kitap görmesi, bolluk, ucuzluk içinde geçecek bir yıla işarettir. Kitabı sol tarafında görmek, rüya sahibi, yaptığı işten pişmanlık duyarak kedere düşeceğine işarettir.

Rüyada Kitap Görmek Cafer-i Sadık (r.a.) yorumu:

Bir kimsenin rüyada Mushaf (Kur’an-ı Kerim’i) görmesi, yedi cihetle yani yedi hususa işaretle yorumlanır.

1. İlim ile,

2. Hikmet ile,

3. Emanete işaretle,

4. Helal rızka işaretle,

5. Hüküm ile,

6. Kuvvete işaretle,

7. Mirasa işaretle,

• Bir kimsenin rüyada tefsir kitabı görmesi, işlerinin yoluna gireceğine işarettir. Tefsir kitabı okunduğunu gören kişi, sıkıntılarından kurtulur ve kurtulacağına işarettir.

• Bir kimsenin rüyada fıkıh kitabı görmesi, onun hayırlı yolu seçeceğine işarettir. Fıkıh kitabını okuduğunu gören kişi, Allah’ın emirlerini yerine getirir, onlara uyar ve günahlardan sakınır şeklinde yorumlanır.

• Kelime-i Tevhid ve ahlakla ilgili kitap okuduğunu gören kişi, güzel konuşur, iyi işlerde bulunur, ahireti talep eder,
dünyada günah işlemekten çekinir ve günahlardan uzak olur şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında dua ve hutbe kitabı görüp okuyan kimsenin, duası kabul olacağına ve muradına ereceğine işarettir.

Rüyada Kitap Görmek ibn-i Kesir’in yorumu:

Bir kimsenin rüyada içlerinde ne olduğunu, ne gibi konuları içine aldığını bilmediği ciltli ve ciltsiz kitap görmesi, hayır ve menfaate işaret eder.

• Rüyada kitap yakmak ve yırtmak, yani kitabı yaktığını veya yırttığını görmek, iyi değildir. Hayırla yorumlanmaz demiştir ibn-i Kesir.

• Bir kimsenin rüyada kendisinin bir kitap yazdığını görmesi, servete ve bir mirasa konacağına işarettir.

• Rüyasında Hadis-i şerif kitabı okuduğunu görmesi, hayır ve şerefe ermeye işarettir.

• Rüyasında kitap ciltlediğini görmesi, işlerini sağlama bağlamaya işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

• Bir kimsenin rüyada roman kitabı okuduğunu görmesi, heva ve heveslerine uyduğuna ve hayatını boş şeylerle uğraşarak geçirdiğine işarettir şeklinde yorumlamışlardır.

Rüyada Kitap Satın Almak

Rüyada kitap satın aldığınızı gördüyseniz , eksik olduğu konulara vakıf olmak için bu konuları çok iyi bilen kişilerden yardım alacağınıza ve bu sayede birden fazla yeni bilgiye sahip olacağınıza işaret eder.

Rüyada Kitap Yazmak Ne Demek?

Rüyada kitap yazdığınızı gördüyseniz , hiç mühim olmayan ve kolay bir şekilde atlatabileceğiniz bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalacağınıza yorulur.

Rüyada Kitap Hediye Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kişiye hediye olarak kitap aldığınızı gördüyseniz , hem maddi hem de manevi olarak problemler yaşayacağınıza ve bu problemleri çözmek için yakınlarınızdan yardım alacağınıza alamet eder.

Rüyada Altın Yaldızlı Kitap Görmek

Rüyada altın yaldızlı bir kitap gördüyseniz , zor bir işe gireceğinize ve bu işte çok başarılı olup mevki olarak yükseleceğinize işaret eder.

Rüyada Kitaplıkta Kitaplar Görmek

Rüyada kitaplıkta kitap olduğunu gördüyseniz , kafanıza takılan her bilgiye ulaşacağınıza ve bu bilgilerden ders çıkaracağınıza delalet eder.

Rüyada Açık Kitap Görmek

Rüyada açık kitap gördüyseniz , bilmiş olduğunuz bir haberi ya da bilgiyi duyacağınıza alamet eder.

• Rüyada sayfa ve yaprakları açık olan bir kitap gören, geniş bir habere, sayfaları kapalı bir kitap gören, gizli bir
habere işarettir.

Rüyada Kapalı Kitap Görmek

Rüyada kapalı kitap görmek , hiç kimsenin bilmediği gizli olan bir bilgiye ulaşacağınıza ve bu sırrı sadece siz öğreneceğinize yorulur.

Rüyada Bir Kitabı Kapatmak

Rüyada bir kitabı kapattığınızı gördüyseniz, sıkıntılı olduğunuz bir konudan artık kurtulacağınıza , yaşamınızın bir bölümünü bitireceğinize ve meslekten ayrılacağınıza işaret eder.

Rüyada Elinde Bir Kitap Tutmak

Rüyada elinizde bir kitap tuttuğunuzu gördüyseniz , büyük bir güce ve kuvvete sahip olacağınıza , hem dertlerden hem de sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağınıza alamet eder.

• Kişinin rüyada elinde dürülü bir kitap görmesi, ecelinin geldiğine ve ömrünün bitmiş olduğuna, yani fani hayat defterinin dürülmüş olacağına işarettir.

Rüyada Kitapçı Görmek

Rüyada kitapçı görmek, üzüntülerden, kederlerden kurtulmaya işarettir. Kitapçı görmek, zor işleri başarmaya
ve garip haberler almaya, bekarları evlendirmeye, günahkar bir kimsenin tövbe etmesine ve kafirin, Müslüman olmasına gibi şeylere işaretle yorumlamışlardır.

Rüyada Kütüphane Görmek

Bir kimsenin rüyada kütüphane görmesi, çeşitli şekillerde yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin durumuna,
hal ve hareketlerine göre yorumlanır. Rüyada kütüphane görmek, ilim sahibi, bilgin insanlarla bir araya gelmeye ve onlarla tanışmaya da yorumlanmıştır.

• Bir kimsenin rüyada dini kitaplarla dolu bir kütüphane görmesi, rüya sahibinin, ilme meraklı bir insan olduğuna,
makam ve rütbeye işarettir.

• Rüyada boş, hiçbir şeyin bulunmadığı bir kütüphane görmek, üzüntülere, keder ve sıkıntıya işaretle yorumlanır.

• Rüyasında bir kütüphanede olduğunu ve bir tefsir kitabı okuduğunu görmek, izzet ve şerefe, makam ve itibara ermeye işarettir şeklinde yorumlamıştır rüya yorumcuları.

Rüyada Fare Görmek

2 Yorum

  1. Ben rüyamda ablamla hediye bakmaya gidiyorduk sonra ben hiçbir hediyeyi beğenmeyip indirimde bi kitap görüyordum ve onu almaya gittim ama kitabın dışı eskimişti benim biraz canım sıkıldı bu duruma en son kitabı aldım mı almadım mı bilmiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu