Rüyada Kemer Görmek

Rüyada Kemer Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada kemer görülmesi erkek tarafından görüldüğünde hayırlı ve kendisinin ömrünün sonuna kadar beraber olmak istediği eşe delalettir. Kadın tarafından kemer görülmesi, eşinin evlilikleri boyunca ona saygı duyacağını ve hoş sözlerle her zaman gönlünü yapacağını müjdeler. Rüyada kemer görmek oldukça hayırlı bir rüya olmakla beraber, İmam-ı Nablusi (r.a) rüyada görülen kemerin kişinin hayatının kontrolünün kendisinde olduğunu, Allah’a görevlerini yerine getiren kişi olacağını ifade eder.

Rüyada Kemer Görmek İhya

Rüyada kemer görmek ihya, değişik şekillerde yorumlanmıştır. Rüyada beline altın kemer taktığını görmek, haksızlık etmeye, zulüm etmeye işaret eder denmiştir. Altın kemer görmek, haksızlığa ve zulmetmeye yorumlanmıştır.

  • Gümüşten kemer görmek, adaletli olmaya işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Kemer Görmek Diyanet

Rüyada Kemer Görmek Diyanet, Ömrünün çok uzun olup bunaklık devirlerini yaşayacağına işarettir. Rüyasında kıymetli cevherlerle süslü bir kemeri beline taktığını (bağladığını) görmek, kendisine şeref ve itibar kazandıracak saygınlığa kavuşturacak bir mal ve mülke, zenginliğe nail olacağına veya aile reisi olacak bir erkek evladına kavuşacağına işarettir demişlerdir.

Rüyada Kemer Bağlamak

Rüyada Kemer Bağlamak

Bir kimsenin Rüyada beline kemer bağladığını görmesi, hayır ve menfaat elde edeceği, şeref ve itibar kazanacağı bir yolculuğa çıkacağına işarettir. Rüyasında bir iki ve daha fazla kemer taktığını görmek, hayırlı bir Rüyadır. Kendisine ağır gelecek kadar ağırlığı olan kemer takmak veya kemere sahip olmak ise, iyi sayılmaz.

Rüyada Kemer Verilmesi

Rüyada kendisine bir bel kemeri verildiğini görmesi, uzun bir ömre, evlat ve mal sahibi olmaya işaretle yorumlanmıştır.

Rüyada Altın Kemer Görmek

Rüyada altın kemer görülmesi kişinin oğlu varsa oldukça iyi anlaşabileceği bir gelin adayına delalettir.

  • Kayınpeder ya da kayınvalide olma ihtimali bulunan kişiler tarafından görülürse haysiyetli ve doğurgan bir gelin adayına
  • Bekar ya da genç kadınlar tarafından görülürse zengin eşi
  • Erkekler tarafından görülürse hayatında değişiklik yapacağına ve taşınma sürecine ifade eder.

Rüyada Altın Kemer Takmak

Rüyada altın kemer takılması kişinin yaşamında alacağı bolluk haberini göstermektedir. Cafer-i Sadık (r.a) yorumuna göre altın kemer, kişinin zekatının oldukça yüksek olacağın bir yaşama ulaşmasına delalettir. Kişi bolluk ve bereket içerisinde yaşayacak, hayvanlara ve diğer yardıma muhtaç olan insanlara yardımcı olacaktır. Oldukça hayırla anılan ve maneviyatı güçlü bir kimseyi ifade eder. Kadın tarafından bu rüyanın görülmesi kadının oldukça saygın konuma geleceğine işarettir.

Rüyada Erkek Kemeri Görmek

Rüyada Erkek Kemeri Görmek

Rüyada erkek kemeri görülmesi hem kadın hem de erkek açısından bir erkeğin buyruğu altına girmeye, baba; abi ya da patron gibi otorite figürü birinden alınacak emri ifade etmektedir. Bu rüyayı gören kişi yakın zamanda istemese de kendisinden daha yüksek konumda ya da saygı duyduğu birinin kendisinden istediği şeyi yapmak durumunda kalabilir.

Rüyada Kadın Kemeri Görmek

Rüyada kadın kemeri görülmesi rüyayı gören kişinin yakın zamanda bir kadının yardımı aracılığı ile elde edeceği yüksek statülü konumu gösterir. İmam-ı Gazali (r.a) bir yorumunda rüyada kadın kemeri görülmesinin, saygınlığı yüksek ve şerefli bir kadının kendi isteği ile size göstereceği yardımı ya da hayır duasını ifade etmektedir. Kişi bu hayır duası ya da yardım ile yükselecek, istediği başarıyı elde edecektir.

Rüyada Deri Kemer Görmek

Rüyada deri kemerin görülmesi kişinin iş yaşamının geçici süreyle bozulmasına işarettir. Ancak bu kadere ait bir süreci ifade eder. Kişinin bir süre zorlanması ve daha sonra sahip olduklarının varlığına şükrederek hayata daha fazla sarılacağını anlatır. Rüyada kemer görmek, kemerin sahip olduğu özelliklere göre rüya sahibine semboller yolu ile farklı bir öğüt verir.

Rüyada Kahverengi Kemer Görmek

Rüyada kahverengi kemer görülmesi kadınlar tarafından görüldüyse yakın zamanda yaşanacak adet düzensizliklerine, ilerleyen yaşta menopozu simgelemektedir. Erkekler tarafından rüyada kemerin kahverengi görülmesi, hayata karşı isteksizlik yaşayabileceğine ya da motivasyon kaybı problemlerinin olabileceğine delalet eder. Bu durumda kişi duaya sığınmalıdır.

Rüyada Birinin Kemer Taktığını Görmek

Rüyada birinin kemer takması kişinin yakın zamanda kendisi tarafından alınan bir karar ile sorumluluk altına gireceğine, aldığı yükün altından çevresindeki yardımlar ile başarılı şekilde çıkacağına ifade eder. Kemerin sizi sıktığını hissetmek, başarısızlıklarla yüzleşmek anlamına da gelebilir.

Rüyada Kemer Çıkarmak

Rüyada Kemer Çıkarmak

Rüyada kemerin çıkması İslam alimlerinden İbn-i Şirin (r.a) Hazretleri yorumuna göre kişinin hayatının disiplinini kaybetmesi anlamına gelir. Kişi zina ya da kumar batağına düşebilir, alkole kendisini verebilir. Hayra yorulmayacak bir duadır ve kişinin maneviyatını güçlendirmek için çevresinden destek alabileceğine işaret eder.

Rüyada Sarı Kemer Görmek

Rüyada kemerin sarı olması kişinin anne ve babasının hastalıklarla karşılaşabileceğini ifade eder. Çocukları olan kişi için çocuklarda görülecek huzursuzluk, sarılık ve kabakulak yaşanabileceğini ortaya koyar.

Rüyada Kemer Vermek

Rüyada kemer verilmesi, Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre birisiyle ortaklık yapabileceğinize delalettir. Bu ortaklık ticaret fazında olabileceği gibi, kişilerin hayatlarını birleştirerek bir evlilik müessesinin içinde bulunmalarını da ifade edebilir.

Rüyada Kemer Satın Almak

Rüyada kemer satın alınması kişinin dilek ve isteklerinin gerçekleştirmek için bir yere çok fazla para harcayacağını ve bu para harcama sonrasında dolandırılma durumu ile karşı karşıya kalabileceğini göstermektedir. Rüyada kemer görmek, kişinin yaşamında kendisinin de beklemediği yerden gelecek olumlu haber sayesinde toplum içerisinde yükselmesini ve bir alanda lider olmasına işaret eder.

Rüyada Kel Olduğunu Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu