Rüyada Kefen Görmek

Rüyada kefen görmek, kişinin Allah yolunda ilerleyeceğine, güzel ahlaklı ve geleneklere bağlı birisi olacağına, haramdan her zaman uzak duracağına, ağzı sıkı bir kimse olarak yorumlanır.

Rüyada Kefen Görmek Ne Anlama Gelir?

Bunun yanı sıra bu rüya gelinlik olarak da tabir edilir. Rüyayı gören kişi eğer gerçek yaşam da bekarsa o zaman yakın zaman içerisinde karşısına çıkacak olan hayırlı birisi ile dünya evine gireceğine, günahlardan dolayı tövbe edeceğine ve ayıplarını örteceğine alamet eder. Eğer genç bir kız rüyada kefen gördüyse o zaman çok hayırlı ve güzel birisi ile evleneceğine yorulur.

Rüyada Kefen Görmek İhya

Rüyada kefen görmek, çeşitli şekilde yorumlanmıştır. Bir kimsenin Rüyada kefen görmesi, mahrem yerlerini gizlemeye (örtmeye, örtünmeye) işarettir denilmiştir.

• Bir kimsenin Rüyada kefen veya kefenler biçtiğini görmesi iyidir, hayır işleyeceğine işarettir.

• Rüyasında kefeni arayıp bulamadığını görmek, iyi sayılmaz, hayırla yorumlanmaz demişlerdir.

• Kişinin Rüyasında kendisini kefenlenmiş veya kefene bürünmüş bir halde gezdiğini görmesi, yaptığı işleri gizlemeye, gizli tutmaya işaret ettiği gibi, bazen de kendisine layık ve dengi olmayan biriyle evlenmeye de işaret eder.

• Bir kimsenin Rüyada ölülerin kefene sarıldığı gibi, kefene sarıldığını görmesi, ecelinin pek yakın olduğuna, pek yakında öleceğine işarettir şeklinde de yorumlanmıştır.

• Yine Rüyasında bir ölü gibi kefenlendiğini (kefene sarıldığını), ayağının ve başının bağlı olduğunu gören kişinin, ecelinin (ölümünün) yakın olduğuna veya işlerinin bozulacağına işarettir şeklinde yorumlamışlardır.

• Bir kimsenin Rüyada yanma kefenli, kefen giymiş bir kimsenin geldiğini görmesi, iyidir. Bir nimete ermeye, bir mal ve menfaate kavuşacağına işaret eder.

• Diri bir insana kefen hazırladığını gören kimse, zengin olur, zengin olacağına işarettir demişlerdir. Bilmediği bir kişi için kefen biçtiğini görmek, iyi sayılmaz, hayırlı bir Rüya değildir denilmiştir.

Rüyada Ölü Kefeni Görmek

Rüyada ölü kefeni gördüyseniz, yakın zaman içerisinde vefat edeceğinize alamet eder.

Rüyada Kefene Sarılı Olmak

Rüyada kefene sarılı olduğunuzu gördüyseniz, gerçek yaşam da yapmış olduğunuz planlarınızın boşa gideceğine ve bu duruma çok üzüleceğinize delalet eder.

Rüyada Kendini Kefen İçinde Görmek

Rüyada kendinizi kefen içerisinde gördüyseniz, gerçek yaşam da evli değilseniz o zaman karşınıza çıkacak olan hayırlı kısmet ile evlilik yapıp çok mutlu olacağınıza yorulur.

Rüyada Başka Birini Kefene Sarılı Görmek

Rüyada başka birisini kefene sarılırken görmek, başınıza gelecek olan bir beladan dolayı birisinden yardım ve destek göreceğinize alamet eder.

Rüyada Kefen Giymek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kefen giymek, bu kefeni giyen kişinin zina yapacağına yorulur. Bazı durumlarda ihanetten son anda vazgeçeceğinize işaret eder. Ama genel olarak bakarsak zina olarak tabir edilir.

Rüyada Kefen Soyucu Görmek

Rüyada kefen soyucu görmek, haram mala işaretle yorumlanır. Rüyasında bir mezarlıkta kefen soyucu birini görmek, elindeki bir aletle define arayan bir kimseye işaretle yorumlanmıştır.

• Rüyasında kefen soyucu birinin, bir ölünün kefenini üzerinden soyduğunu görmek, iyi değildir. Rüya sahibi, ahlaksız biriyle, yani toplumda dinsiz ve ahlaksızlığı ile tanınmış biriyle arkadaş olup dostluk kuracağına işaret eder.

• Rüyasında birçok kabri açtığını fakat ölülere dokunmadığını (kefenlerine ilişmediğini) görmek, üzüntü ve kederden halas olmaya, sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder ve sevince ereceğine işarettir denmiştir.

Rüyada Salatalık Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

 

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

3 Yorum

  1. Ruyada hoca kefene sarılı kiz benimle konusuydu bide mezar taşı gördüm hayir olsun

  2. Rüyamda baba anneme kefen alıyor bu rüyanın birini acil yapabilir misiniz bana çok merak ediyorum teşekkürler ben gül

  3. Babam rüyasında kendni olmuş ve kefenli görmüş.dışardan sesler duyuyor insanları da görüyor ölü olduğu halde ve kendi kendine hiç aglayanim yok diyormuş acil yanitlarsaniz sevinirim tskler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu