Rüyada Keçi Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyasında keçi gören kişinin hiç beklemediği bir anda ve hiç beklemediği bir yerden mal sahibi olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada görülen keçi erkek ise büyük bir önem taşıyan kişi anlamına gelmektedir. Dişi keçi görülmüş ise kısmet olarak yorumlanır. Rüyada keçi görmek herhangi bir harama bulaşmadan helal yollar ile mal sahibi olmaya işaret etmektedir. Aynı zamanda rüya sahibine hayırlı haberler geleceğine, evlat konusunda müjdeli haberler alacağına delalet eder. Rüyada görülen keçi iyiliğe ve bolluk içerisinde bir dönem geçirileceğine işaret etmektedir. Ayrıca inatçılık olarak da anlamlandırılır. Olumsuz bazı tabirleri de bulunan rüyada görülen keçi cahilliğe, inatçılığa, aptallığa da delalet eder.

Rüyada Keçi Görmek İhya

Rüyada görülen keçi, nadan (kör cahil), inatçı ve ahmak birini temsil eder. Keçi böyle bir adama işarettir. Bazen de keçi görmek, kötü huylu (fesatçı) bir kadına işarettir demişlerdir.

• Bir kimsenin Rüyada semiz etli, dolgun bir keçi görmesi, zengin, mal sahibi ve fena huylu bir kadına işarettir. Zayıf, bir deri, bir kemik keçi görmek, fakir ve fena huylu bir kadına işaretle yorumlanır denilmiştir.

• Rüyasında bir keçinin konuştuğunu görmek, hayır ve bolluğa, nimet ve berekete işarettir şeklinde yorumlanır.

• Bazı Rüya yorumcuları, Rüyada görülen keçiyi, dini bütün (dindar) ve sağlam inançlı bir kimseye işaretle yorumlamışlardır.

Rüyada Keçi Görmek Kirmani Yorumu

Bir kimsenin Rüyada bir keçi bulduğunu veya bir keçisi olduğunu (keçi sahibi, kendisine ait bir keçisi olduğunu) görmesi, koyun görmek gibi yorumlanır.

Ancak keçi görmenin yorumu daha hafif kalır. (Yani koyun görmek büyük hayra işaret ettiği gibi, keçi görmek ise, orta halli bir hayra işaret eder demek olur.)

• Rüyasında erkek oğlak (keçi yavrusu) görmek, bir evlada (çocuğa) kavuşmaya işaret eder. Etini yemek için değil de gelişi güzel, iş olsun diye, hiçbir amacı olmadığı halde bir oğlağı (keçi yavrusunu) öldürdüğünü (kestiğini) gören kişi, evladını kaybeder veya kaybedeceğine işarettir. Şayet bir oğlağı etini yemek amacı ile kestiğini görse, evladının malından ve kazancından yer içer. Yani evladının malından istifade eder evladı kendisine (Rüyayı gören kişiye) bakar şeklinde yorumlanmıştır.

Bazı yorumcular, Rüyada çok sayıda oğlağı olup bunları otlattığını görmeyi, iyi bir Rüya saymamışlardır. Çok sayıdaki oğlakları otlattığını görmek, üzüntü ve kedere, sıkıntıya düşmeye işarettir demişlerdir.

Rüyada Keçi Sürüsü Görmek

ruyada keci surusu gormek

Rüyada keçi sürüsü görmek pek çok hayırlı tabirlere sahip olmaktadır. Rüya sahibinin evinde ya da başka bir bölgede kendisine ait bir keçi sürüsünü görmesi durumunda kişinin gördüğü keçi miktarında eline mal ve mülk geçeceğine delalet eder. Keçi sürüsü görmek servet şeklinde yorumlanır ve kişinin elinde büyük bir miktarda para geçeceğini işaret etmektedir. Rüyada sürü halinde keçi görmek bolluk yaşanacağına, bereketli bir süreç geçirileceğine, sevincin ve mutluluğun bolca yaşanacağına ve saadetli bir ilişkinin devam edeceğine rivayet etmektedir. İmamı Nablusi (r.a.) yorumuna göre; rüyada görülen keçi sürüsünü gelecek olan erkek evlada işaret eder ve yakın bir zamanda erkek evlat sahibi olunacağına delalettir.

Rüyada Beyaz Keçi Görmek

Rüyada görülen beyaz keçi çok fazla inatçı olan bir kişi ile yorumlanmaktadır. Beyaz keçi inatçı bir kişilik ile çok iyi bir arkadaşlık ilişkisi kurulacağına işaret etmekle birlikte bol kazanç olarak da yorulmaktadır. Rüyasında beyaz keçi gören kişi devlet makamında iş sahibi olacağına ve bu iş sayesinde saygınlık kazanılacağına delalet eder. Aynı zamanda beyaz keçi güzel yüzlü bir çocuk olarak da yorumlanmaktadır. Beyaz keçi görülen rüyalar çoğunlukla hayra yorulmaktadır ve rüya sahiplerinin kısa bir zaman içerisinde hayırlı bir haber alacaklarına delalet eder. Alınacak haber rüya gören kişinin hayatını değiştirecek ölçüde olduğu rivayet edilir. Beyaz keçi gören rüya sahipleri iyilik ve güzellik içerisinde yaşayacak anlamına gelmektedir.

Rüyada Keçi Yavrusu Görmek

Rüyada görülen keçi yavrusu evlat sahibi olmaya işaret eder. Kısa bir süre içerisinden evlat konusunda hayırlı bir haberin geleceğine delalettir. Ancak rüyada görülen ve yenmek için olmayan keçi yavrusunu kesmek rüya sahibinin çocuğu varsa çocuğunun hasta olacağına işarettir. Bir keçi yavrusunun kesilmesi kötüye yorulur ancak rüya sahibine oğlak verilmesi çok mal ve bolluk şeklinde yorumlanır. Rüyada görülen dişi keçi yavrusu kız çocuğa erkek keçi yavrusu ise erkek çocuğa delalet eder. Ancak rüyada birden fazla dişi keçi yavrusu otlattığını gören kişi için üzüntüye, kedere ve sıkıntıya işarettir.

Ayrıca rüyada iç çamaşırı görmek ile ilgili bilgilere bakabilirsiniz.

Rüyada Siyah Keçi Görmek

Rüyada siyah keçi görmek devlet katında memuriyet görevinde olan kişiler için yüksek makama erişmeye işaret olarak gösterilir. Aynı zamanda siyah keçi saygınlık kazanılmasına delalet eder. Siyah keçiyi rüyasında gören kişiler murada erme anlamına gelir. Çevrede bulunan ya da hayata girecek olan iyi niyete sahip ancak kuşku duygusunu yoğun yaşayan bir arkadaşa işarettir. Ayrıca rüyasından siyah kişi gören kişi çalışması ve çabalaması anlamına gelmektedir. Başarıya ulaşabilmek adına yoğun bir çalışma ve çabalama sürecine işaret etmektedir. Cafer-i Sadık (r.a.) diyor ki; rüyada görülen keçi sürüsü içerisinde siyah keçi görülmüş ise rüya sahibinin başına bazı dertlerin geleceği ve bencilliği ön plana çıkacağına delalet eder. Ancak bu kötü özelliklerden kurtulursa ferahlayacak ve rahatlayacak demektir.

Rüyada Keçi Kovalamak

Rüyasında keçiyi kovaladığını gören kişinin herhangi bir ayrılıktan dolayı duyduğu üzüntünün kısa bir süre içerisinde geçeceği bazı yöntemler uygulamasına delalet eder. Ayrıca mesleki hayatında yaptığı işlerden başarı elde etmesinden kaynaklı olarak kendisini kıskanan kişiler ile büyük bir tartışma yaşayacağına işaret etmektedir. Rüyada keçi kovalamak rüya sahibine çok rahat bir süreç içerisine girileceğinin habercisi olarak görülür. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin kimseye bağlı olmadan yaşamını sürdüreceği ve hayatının kolaylaşacağı rivayet edilir. Rüyasında keçi kovaladığını gören kişi kendisine hayırlı olacak kısmet bulmasına ve bu kısmet ile yakın bir zaman içerisinde dünya evine gireceğine delalet eder. Ayrıca rüya sahibi kişinin elde etmiş olduğu başarılar vasıtasıyla adından bolca söz ettirmesine işarettir.

Rüyada Dağ Keçisi Görmek

ruyada dag kecisi gormek

Rüyada görülen dağ keçisi rüya sahibine işlerinin ters gideceğine ve bundan dolayı zarara uğrayacağına habercidir. Aynı zamanda başkasının hakkına girmek, uzun bir seyahate gitmek ve çaba sarf etmeden mal sahibi olmak anlamına da gelmektedir. Rüyada dağ keçisi görülmüş ise rüya sahibi olan kişinin kendinden yaşça büyük bir kişiden akıl ya da maddi destek alacağına işaret etmektedir. Dağ keçisinin etinden yediğini gören bir kişiye devlet tarafından bir haber geleceği rivayet edilir.

Rüyada Keçi Kesmek

Rüyada keçi kestiğini gören rüya sahibinin hayırlı evlatlara sahip olacağına rivayet edilir. Geri kalan yaşamı boyunca hayırlı evlatların sevgisine ve ilgisine erişeceğine delalet eder. Rüyada yemek adına oğlak kesmek bol kazançlı bir hayata işaret eder. Ancak sadece zevk için yavru keçi kesmek rüya sahibinin başının büyük bir belaya gireceği anlamına gelmektedir. Ayrıca rüyada kendi evinde erkek keçi yavrusu kestiğini gören kişi elindeki tüm maddiyatı kaybederek fakir bir hayata geçiş yapacağına işaret etmektedir. Rüyada görülen keçi inatçılığa işaret olup rüya sahibi kişinin inatçı yönünün ortaya çıkacağı bir durumla karşılaşacağına rivayet eder.

Rüyada Keçi Sağmak

Rüyada sağılan keçi sağılan süt miktarına oranla nüfuza sahip bir kişi tarafından mal sahibi olunacağına delalet etmektedir. Rüyada keçi sağmak helal kazanç elde etmeye ve rahat bir şekilde para kazanılacağına alamettir. Keçi sağmak hayırlı kısmetlere ve bu kısmet ile evlilik adımı atılması şeklinde ifade edilmektedir. Rüya sahibinin alnının teri ile meslek hayatına devam edeceğine ve meslek hayatından rahatlıkla para kazanacağına delalet eder. Aynı zamanda rüyada sağılan keçi rüya sahibinin hayatı boyunca çok fazla iyilik ile karşılaşacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Keçi Sütü Görmek

Rüyada görülen keçi sütü kişinin dışarından gelen birinden hayır ve menfaat göreceği anlamına gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a.) demiştir ki; keçi sütü içtiğini gören kişi verdiği emeklerin karşılığını alacaktır. Aynı zamanda keçi sütü içmek bir kadından gelir elde edilmesine işarettir. Rüyada görülen keçinin postu, kılı ve sütü hayırlı şeylere ve bol kazançlara delalet eder.

Rüyada Yaban Keçisi Görmek

Rüyada yaban keçisi görmek zenginlik ve büyük bir servet sahibi olan kadınlara işarettir. Rüyada görülen yaban keçisi bolluk ve bereket içerisinde rahat bir yaşam sürmeye işaret eder. Rüyada görülen yaban keçisi dişi yaban keçisi ise bolluğa, hayırlara, rahatlığa ve huzurlu bir yaşama işarettir. Dağ keçisini rüyasında gören kişi birden beklemediği bir yerden mal sahibi olarak feraha erişir.

Rüyada Erkek Keçi Görmek

Rüyada teke (erkek keçi) görmek, din tarafından sağlam iyi bir kimse olduğunuza ve onurlu bir ademoğlu olduğunuza işaretle deyim olunur. Rüyada teke görmek, ara sıra de aptal ve de bilgisiz bir kimseye işaret olarak deyim edilir.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu