Rüyada Kabir Görmek

Rüyada kabir görmek genellikle ürkütücü bir rüya olarak yorumlanır. Özellikle bu rüya hayra ve iyiye yorumlanmaz. Hapishane olarak yorumlanır.

Rüyada Kabir Görmek ve Kabirde Yatmak Ne Demek

Rüyayı gören kişi kısa zaman içerisinde işleyeceği bir suç yüzünden hapis yatacağına  veya hapis hayatı yaşayacağına işaret eder. Bunun yanı sıra kabir bir ev olarak da tabir edilmektedir.

Rüyanın içeriği burada çok önemlidir. Doğru bir şekilde yorumlamak için rüyanın içeriği iyi şekilde analiz edilmesi gerekiyor.

Rüyada Kabir Görmek İhya

Rüyada kabir görmek, yapılan hata ve kusurdan pişmanlık duyulacağına (tövbe edileceğine) işaret eder.

• Rüyada görülen kabir Rüyası, görenin ve görülen kabrin durumuna göre değişik şekilde yorumlar meydana getirir.

• Rüyada kendisinin kabirden çıktığını gören kimse, zorluktan ve çektiği darlıktan kurtulacağına işarettir veya hapisten kurtulmak, hapishaneden çıkacağına işarettir.

• Rüyasında bir kimseyi kabre koyduğunu gören kimse, o kimseyi bir kötülüğün içine sokacağına işaret eder.

• Rüyasında tanınmayan ve bilinmeyen (meçhul) bir mahalde (yerde) birkaç tane kabri bir arada görmek, bu Rüyası, Rüyayı gören kimsenin, münafık (iki yüzlü, dönek ve yaramaz) kimselerle karşılaşacağına işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında kabir toprağını, bir kabrin üzerindeki toprakları düzelttiğini gören kimsenin bu Rüyası, onun zengin olacağına, mal mülk edineceğine veya eline mal ve para geçeceğine işaretle yorumlanır.

• Rüyasında bir kabrin üstünde yemyeşil çimenlerin ve yeşillik içinde bir kabir görmek, o kabirde yatan kimsenin Allah Teâlâ’nın rahmet ve merhametine kavuşmuş olduğuna işaret olarak yorumlanır.

• Bir kimse, Rüyasında kendini kabristanda, kabirler arasında dolaştığını görse, onun (Rüyayı görenin) bu Rüyası, iyiye yorulmaz. Bu gördüğü Rüya iyi bir Rüya değildir. Bu gördüğü Rüya onun iflâs edip fakirleşeceğine, yoksullaşacağına işaret olarak yorumlanır.

• Bazı kere de, Rüyasında kendisinin kabirde olduğunu gören kimse, kedere ve sıkıntıya düşer veya düşeceğine işaretle tabir olunur demişlerdir.

Rüyada Kabirde Yattığını Görmek

Rüyada kabirde yattığınızı gördüyseniz , gerçek yaşam da eğer zenginseniz yakın zaman içerisinde fakir olacağınıza , tüm malınızı kaybedeceğinize yorulur.

Bu rüya iyiye ve hayra yorumlanmayan rüyalardan birisidir.

Eğer böyle bir rüya gördüyseniz o zaman gerçek yaşam da çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Rüyasında kendisinin bir başka kimse tarafından kabre sokulduğunu gören kimse,
kendisine o kabre sokan kimseden bir zarar geleceğine işarettir. Yani, Rüyayı gören kimseye o bir kişiden bir zarar
veya bir tehlikeli hareket geleceğine işaretle yorumlanır.

Rüyasında kendisinin bir kabre konulduğunu veya bir kabir içine bırakıldığını gören kimsenin bu Rüyası, kendisinin (Rüyayı görenin), bir ev alacağına veya bir ev yapacağına, yani kendisine ait bir ev edineceğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Kabirde Toprak Kazdığını Görmek

Rüyada kabirde toprak kazdığınızı gördüyseniz , rüya sahibinin ömrünün çok uzun olacağına delalet eder.

Aynı zaman da uzun bir hayatınızın olacağına , hem sağlıklı hem de huzurlu bir yaşam süreceğinize alamet eder.

Yani bu rüya kişi için çok hayırlıdır ve her zaman iyiye yorumlanır.

• Rüyasında kendisi için kabir kazdığını gören kimsenin bu Rüyası, kendisi için bir ev yapacağına işaret eder.

• Rüyasında kendisinin mezarlıkta kabir toprağı kazdığını gören kimse, uzun ömürlü olur veya gördüğü bu Rüyası,
onun ömrünün uzadığına ve uzun ömürlü bir yaşam süreceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kabirden Ölü Çıkması

Rüyada kabirden ölü çıkması , genel olarak bereket ve bolluk olarak yorumlanır.

Eğer kişi yoksulluk çekiyorsa yakın zaman içerisinde bolluk ve bereket içerisinde olacağına , rahatlığa kavuşacağına , sıkıntılardan kurtulacağına işaret eder.

Rüyada Kabre Konulduğunu Görmek

Rüyasında kendisinin bir kabre konulduğunu gören kimse, bir eve sahip olur, yani kendisine bir ev edinir veya bir ev satın alır veya bir ev yaptırır, şeklinde tabir olunur.

• Rüyasında bir kabre girip çıktığını gören kimse, bir tutuklunun (bir mahpusun) iftirasına uğrar veya uğrayacağına işaretle tabir olunur.

• Rüyasında kendisinin kabir içinde bulunduğunu ve üzerine toprak atılarak örtüldüğünü gören kimse, mal, mülk sahibi olarak zengin olur veya zengin olacağına işaret eder.

Rüyada Kabristan Görmek

Rüyada kabristan görmek, değişik şekillerde yorumlanır.

• Rüyada kabristan görmek, bazen ölümü hatırlamak, ağlamak ve dünyadan ilgiyi keserek ahirete yönelmek ile tabir olunur. Bazen de işlemiş olduğu hata ve kusurlarından pişman olup tövbe edeceğine işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında kendisini kabristanda geziyor gören kimsenin bu Rüyası, kendisinin fakirleşeceğine veya kendisinin hırsızlar tarafından soyulacağına işaretle tabir olunur.

İmam Nablusi yorumu:

Rüyada kabristan görmek, korkan ve korku içinde olan insanlar için, emniyete ereceklerine işarettir. Korkusuz halde bulunan, korkusuz yaşayan insanlar için ise, korkuya ve korkacakları bir olayla karşılaşacaklarına işarettir.

• Bazı kere Rüyada kabristan görmek, korkuya ve ümitli olmaya işarettir. Veya yolunu sapıttıktan sonra, tekrar hidayete (doğru yola) dönmeye veya dönüleceğine işaretle tabir olunur demiştir.

• Rüyada kabristan görmek, bazı kere de, ölüme işarettir. Çünkü kabristan ölenlerin evidir, demiştir.

Rüyada Karabiber Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir Yorum

  1. Rüyamda mevlana türbesi in olduğu bahçede eşim çocuklarımın uyuduğunu görüyorum evdeyiz diyorum yanımızda hep mevlanada yatan zatların kabirleri ile dolu sonra kayınvalidem ve förümcemi görüyorum mevlanın satılan ürünlerinden alıyorlar görüyorum ama kalkmadan onları seyrediyorum ne anlama geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu