H Harfi Rüya TabirleriRüya Tabirleri

Rüyada horoz görmek almak ne demek?

Rüyada horoz görmek, gerçek yaşam da eğer evliyseniz yakın zaman içerisinde bir erkek çocuğa sahip olacağınıza , kendinizi çok beğeneceğinize , mesut olacağınıza , tüm sıkıntılardan ve dertlerden kurtulacağınıza , büyük bir mal elde edeceğinize delalet eder. Rüyada horoz gören kimsenin, hikmet sahibi bir kimse veya âlim­lerin yanlarına gidip gelmekle onlardan çok menfaat görmesine delâ­let eder, denilmiştir.

Rüyada görülen horoz, ev sahibine ve erkeğine işaret eder. Bunların haricinde hem gelişecek hem de bazı şeyleri öğreneceğinize , şöhret ve başarılar elde edeceğinize alamet eder.

Bazı tabirciler, horoz, köle neslinden harpçı bir kişidir, bazıları da, yaramaz tabiatlı bir kimsedir ki, bazen güzel söz söyler, bazen da çirkin söz ve menfaatsiz olarak bağırır, demişlerdir. Bazı tabirciler ise, horoz, sevimli bir erkek çocuktur, demişlerdir.

Bir horozun gagasıyla kendisini bir veya iki kere vurduğunu gö­ren kimseyi Arap olmayan birisi öldürür.

Horoz, müezzine yahut hatibe yahut güzel okuyan kimseye delâ­let eder. Bazen de horoz kendisi yapmadığı halde iyilikle emreden bir kimseye delâlet eder. Çünkü horoz namaz vakitlerini hatırlatır ve ken­disi namaz kılmaz.

Bazen de horoz, çok evlenen adama yahut çok bağıran simsara ya­hut bekçiye delâlet eder. Bazı kere horoz, muhtaç olduğu şeyi nefsi için tercih eden cömert bir erkeğe yahut bulduğuyla kanaat eden ve nasibi az, sıkıntısı çok olan kimseye delâlet eder. Küçük horozlar, küçük kölelere yahut çocuklara yahut köle ya da evlâtlara delâlet eder.

Dişi yavrular, cariye yahut kölelere yahut hizmetçilere delâlet eder.

Rüyada Horoz Görmek İhya

Rüyada horoz görmek, çeşitli şekilde yorumlanmıştır.

Rüyasında bir horoz aldığını görmek, erkek bir çocuk sahibi olacağına veya bir ev sahibi olacağına işarettir.

• Bazı yorumculara göre; Rüyada horoz görmek, sevimli bir erkek çocuğa sahip olunacağına işaret eder denmiştir.

• Bir kimsenin Rüyada kendisinin horoz olduğunu görmesi, iyi değildir. Bu Rüya onun ölümüne işaretle yorumlanmıştır.

• Kişinin Rüyada bir horoz sesi duyduğunu görmesi, onun sevineceği müjdeli bir haber alacağına işaret eder denmiştir.

• Rüyasında bir horozu tutup kucakladığını görmek, iyi ve güvenilir kişilerle dostluk ve arkadaşlık kurmaya işaret eder.

• Bir kimsenin Rüyada bir horoz satın aldığını görmesi, yine bir erkek evlâdının olacağına veya bir ev satın alacağına yorumlanmıştır.

• Rüyasında beyaz bir horoz görmek emniyetli ve dürüst bir hizmetçiye veya sadık ve inanılır güvenilir bir dosta işarettir.

• Rüyasında bir horozu öptüğünü görmek, iyi bir haber, sevindirici bir haber almaya işaret eder denmiştir.

Rüyada horozun öttüğünü görmek

Rüyada öten horoz görmek, gerçek yaşam da eğer evli değilseniz o zaman karşınıza çıkacak olan hayırlı birisi ile dünya evine gireceğinize ve mutlu bir yuvanızın olacağına işaret eder.

Rüyada horoz almak neye işarettir?

Rüyada horoz almak, kişinin , evliyseniz bir erkek bebeğinizin olacağına , mal ve mülk sahibi olmaya yorulur. Ya da kaybetmiş olduğunuz bir şeyi tekrardan bulacağınıza delalet eder. Bazı durumlarda onunla bir adamın arasını bul­maya delâlet eder.

Bir kimse rüyada bir horoza sahip olduğunu görse, o kimsenin erkek bir çocuğu olur, yahut bir köle veya bir ev satın alır, yahut bir kaybı geri gelir veya kaybından haber gelir. Yahut horozun delâlet ettiği kimse hatip, müezzin, simsar, teşrifatçı, veya bekçi olur.

Rüyada horoz sesi duymak

Rüyada horoz sesi duymak , iş konusunda çok başarılı olacağınıza ve bu başarılardan dolayı herkes tarafından sevilip sayılacağınıza , mutlu olacağınız olaylarla karşılaşacağınıza alamet eder.

Rüyada horozla dövüşmek

Rüyada horozla dövüşmek , birisi tarafından başınızın belaya gireceğine yorulur. Alim, hatip ve müezzinler arasında fitne çıkarmak suretiyle onları birbirleriyle uğraştırmaya delâlet eder.

Rüyada kırımızı horoz görmek

Rüyada kırmızı horoz görmek , bir durumdan faydalanacağınıza , çıkar sağlayacağınıza işaret eder.

Rüyada Beyaz Horoz görmek

Rüyada beyaz horoz görmek, Rüyasında kucağına beyaz horoz aldığını ve bu horozdan civcivler çıktığını görse, o bölgede ki öğretmen tarafından öğretilecek ilim ve sanata işaret olur.

Rüyada Horoz Kesmek

Rüyada horoz kesmek, alim kişinin davetine karşılık verilmeyeceğine işarettir.

Rüyada Horoz Olduğunu Görmek

Rüyada Horoz Olduğunu Görmek,  Kişinin kısa süre içerisinde vefat edeceğine işarettir. Bazı tabirciler bir kimse kendisinin horoz olduğunu görse köle veya vakitleri bilen bir müezzin olur, derler. Eğer görülen horoz çatal ibikli beyaz olursa, o kimse müezzin olur.

Rüyada Tavuk Görmek, Rüya Tabirlerine göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu