Rüyada Horoz Görmek

Rüyada horoz görmek, gerçek yaşam da eğer evliyseniz yakın zaman içerisinde bir erkek çocuğa sahip olacağınıza , kendinizi çok beğeneceğinize , mesut olacağınıza , tüm sıkıntılardan ve dertlerden kurtulacağınıza , büyük bir mal elde edeceğinize delalet eder. Rüyada horoz gören kimsenin, hikmet sahibi bir kimse veya âlim­lerin yanlarına gidip gelmekle onlardan çok menfaat görmesine delâ­let eder, denilmiştir.

Rüyada görülen horoz, ev sahibine ve erkeğine işaret eder. Bunların haricinde hem gelişecek hem de bazı şeyleri öğreneceğinize , şöhret ve başarılar elde edeceğinize alamet eder.

Bazı tabirciler, horoz, köle neslinden harpçı bir kişidir, bazıları da, yaramaz tabiatlı bir kimsedir ki, bazen güzel söz söyler, bazen da çirkin söz ve menfaatsiz olarak bağırır, demişlerdir. Bazı tabirciler ise, horoz, sevimli bir erkek çocuktur, demişlerdir.

Bir horozun gagasıyla kendisini bir veya iki kere vurduğunu gö­ren kimseyi Arap olmayan birisi öldürür.

Horoz, müezzine yahut hatibe yahut güzel okuyan kimseye delâ­let eder. Bazen de horoz kendisi yapmadığı halde iyilikle emreden bir kimseye delâlet eder. Çünkü horoz namaz vakitlerini hatırlatır ve ken­disi namaz kılmaz.

Bazen de horoz, çok evlenen adama yahut çok bağıran simsara ya­hut bekçiye delâlet eder. Bazı kere horoz, muhtaç olduğu şeyi nefsi için tercih eden cömert bir erkeğe yahut bulduğuyla kanaat eden ve nasibi az, sıkıntısı çok olan kimseye delâlet eder. Küçük horozlar, küçük kölelere yahut çocuklara yahut köle ya da evlâtlara delâlet eder. Dişi yavrular, cariye yahut kölelere yahut hizmetçilere delâlet eder.

Rüyada Horoz Görmek Diyanet

Rüyada horoz görmek diyanet yorumuna göre; rüya sahibinin hayırlı bir evlat sahibi olacağına ve çok yakın zamanda alacağı bir bebek müjdesi olduğuna işaret etmektedir. Rüyada horoz görmek Cabir ül Magribi (r.a) tabirine göre; rüya sahibinin hiç ummadığı kadar yüksek bir mevkiye gelerek makam sahibi olacağına ve hayatının olumlu anlamda değişeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi hayatı ile alakalı verdiği kararlar ve hamleler sayesinde bu makama gelecek aynı zamanda şansı ve içinde bulunduğu şanslı dönemi de rüya sahibinin iyi konumlara gelmesine yardımcı olacak şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Horoz Görmek İhya

Rüyada horoz görmek, çeşitli şekilde yorumlanmıştır. Bazı yorumculara göre; Rüyada horoz görmek, sevimli bir erkek çocuğa sahip olunacağına işaret eder denmiştir.

• Rüyasında bir horozu tutup kucakladığını görmek, iyi ve güvenilir kişilerle dostluk ve arkadaşlık kurmaya işaret eder. Rüyasında bir horozu öptüğünü görmek, iyi bir haber, sevindirici bir haber almaya işaret eder denmiştir.

Rüyada Horoz Saldırısına Uğramak

Rüyada horoz saldırısına uğramak rüya sahibine uyarı niteliğinde bir rüyadır. Rüya sahibinin yaşam tarzına, davranışlarına ve konuşmalarına dikkat etmesi gerektiğine işaret etmektedir. Rüyada horoz saldırısı görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Rüya sahibinin bir yanlış yapmaktan son anda döneceğine işaret eder.
 • Konuşmadan önce iki üç kez düşünmesi gerektiği konusunda uyarır.
 • Düşünmeden konuşmak ve davranmak rüya sahibine yanlış hamleler yaptırabilir. Bu yüzden olaylara karşı ılımlı yaklaşmalı ve düşünerek hareket etmelidir.
 • Yapılan birikimleri doğru değerlendirilmesi için öncesinde planlama yapılması gerekiği konusunda uyarıcı bir rüyadır.

Rüyada Horoz Kovaladığını Görmek

Rüyada horoz kovaladığını görmek çok hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibinin içine su dökecek ferah haberler verir. Rüyada horoz kovaladığını görmek İmamı Nablusi (r.a) tabirine göre; rüya sahibinin dertlerinden arınacağına ve güzel bir döneme geçiş yapacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda rüyada horoz kovalamasının en net anlamı ise rüya sahibinin temiz ve güzel bir hayat yaşayacağı şeklindedir.

Rüyada Horoz Ölüsü Görmek

Rüyada horoz ölüsü görmek uğursuzluk demektir. Rüyada horoz ölüsü görmek İmamı Gazali (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin gönül meselelerinde hayal kırıklığı yaşayacağı ve büyük şanssızlıklar yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada horoz ölüsü görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Rüya sahibinin kaçırdığı bir şansa,
 • Kişinin büyük dertlerinin ve sıkıntılarının olacağı ve uzun süre kurtulamayacağına,
 • Haneden birinden gelecek vefat haberine,
 • Büyük şanssızlıkları art arda yaşamaya,
 • Rızk kapısının kapanmasına ve maddi problemlerle uğraşmaya
 • Büyük bir aile sırrının güvenilen biri tarafından ortaya çıkarılmasına,
 • Yapılan bir hata sonrasında geri dönüşü olmayan bir pişmanlık yaşamaya ve bu hatayı telafi edememeye

İşaret etmektedir.

Rüyada Kahverengi Horoz Görmek

Rüyada kahverengi horoz görmek Caferi Sadık (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin en yakın zamanda hedeflerini gerçekleştireceğine ve büyük bir ün sahibi olacağına işaret etmektedir. Rüyada kahverengi horoz görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Mekan değişikliğinin kişiye çok iyi geleceğine,
 • Yeni hedefler ve idealler belirleyeceğine,
 • Hayatında büyük bir dönüm noktası yaşayacağına,
 • Hanede huzurun ve sevginin baskın olacağına,
 • Aşk hayatında karşı taraf için çok beğenileceğine ve onay verilen biri olacağına,
 • Şans kapılarının ardına kadar açılacağına ve birçok durumun şansı sayesinde ayağına geleceğine

Şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Horoz Saldırması Görmek

Rüyada horoz saldırması görmek rüya sahibinin her tülü emeline ulaşacağına delalet etmektedir Rüyada horoz saldırması görmek İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin üzerindeki kara bulutların dağılacağına ve yeniden güneş açacağına işaret etmektedir. Rüyada horoz saldırısı görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Rüya sahibinin yeni bir dost edineceğine ve bu dosttan çok fazla destek göreceğine,
 • Ailesinin değerini anlayacağı gelişmeler yaşayacağına,
 • Çok zengin birinden iş alanında destek görüp iyi yerlere geleceğine,
 • Karşısına çıkacak birçok fırsatı değerlendireceğine ve yeni iş fırsatları ile karşılaşacağına,
 • Borçlarını kapatarak maddi açıdan rahatlayacağına

İşaret etmektedir.

Rüyada Horozun Öttüğünü Görmek

Rüyada öten horoz görmek, gerçek yaşam da eğer evli değilseniz o zaman karşınıza çıkacak olan hayırlı birisi ile dünya evine gireceğinize ve mutlu bir yuvanızın olacağına işaret eder.

Rüyada Horoz Almak Neye İşarettir?

Rüyada horoz almak, kişinin , evliyseniz bir erkek bebeğinizin olacağına , mal ve mülk sahibi olmaya yorulur. Ya da kaybetmiş olduğunuz bir şeyi tekrardan bulacağınıza delalet eder. Bazı durumlarda onunla bir adamın arasını bul­maya delâlet eder.

Bir kimse rüyada bir horoza sahip olduğunu görse, o kimsenin erkek bir çocuğu olur, yahut bir köle veya bir ev satın alır, yahut bir kaybı geri gelir veya kaybından haber gelir. Yahut horozun delâlet ettiği kimse hatip, müezzin, simsar, teşrifatçı, veya bekçi olur.

• Bir kimsenin Rüyada bir horoz satın aldığını görmesi, yine bir erkek evlâdının olacağına veya bir ev satın alacağına yorumlanmıştır.

Rüyasında bir horoz aldığını görmek, erkek bir çocuk sahibi olacağına veya bir ev sahibi olacağına işarettir.

Rüyada Horoz Sesi Duymak

Rüyada horoz sesi duymak , iş konusunda çok başarılı olacağınıza ve bu başarılardan dolayı herkes tarafından sevilip sayılacağınıza , mutlu olacağınız olaylarla karşılaşacağınıza alamet eder.

• Kişinin Rüyada bir horoz sesi duyduğunu görmesi, onun sevineceği müjdeli bir haber alacağına işaret eder denmiştir.

Rüyada Horozla Dövüşmek

Rüyada horozla dövüşmek , birisi tarafından başınızın belaya gireceğine yorulur. Alim, hatip ve müezzinler arasında fitne çıkarmak suretiyle onları birbirleriyle uğraştırmaya delâlet eder.

Rüyada Kırımızı Horoz Görmek

Rüyada kırmızı horoz görmek , bir durumdan faydalanacağınıza , çıkar sağlayacağınıza işaret eder.

Rüyada Beyaz Horoz görmek

Rüyada beyaz horoz görmek, Rüyasında kucağına beyaz horoz aldığını ve bu horozdan civcivler çıktığını görse, o bölgede ki öğretmen tarafından öğretilecek ilim ve sanata işaret olur.

• Rüyasında beyaz bir horoz görmek emniyetli ve dürüst bir hizmetçiye veya sadık ve inanılır güvenilir bir dosta işarettir.

Rüyada Horoz Kesmek

Rüyada horoz kesmek, alim kişinin davetine karşılık verilmeyeceğine işarettir.

Rüyada Horoz Olduğunu Görmek

Rüyada Horoz Olduğunu Görmek,  Kişinin kısa süre içerisinde vefat edeceğine işarettir. Bazı tabirciler bir kimse kendisinin horoz olduğunu görse köle veya vakitleri bilen bir müezzin olur, derler. Eğer görülen horoz çatal ibikli beyaz olursa, o kimse müezzin olur.

• Bir kimsenin Rüyada kendisinin horoz olduğunu görmesi, iyi değildir. Bu Rüya onun ölümüne işaretle yorumlanmıştır.

 

Rüyada Tavuk Görmek, Rüya Tabirlerine göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu