Rüyada Hapishane Görmek

Rüyada hapishane görmek uzun süredir ayrı kalınan kişilerle buluşulup hasret giderileceğine dalalet eder. Rüyanın oldukça farklı anlamları vardır.

Rüyada Hapishane Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Rüyanın olumlu anlamı: Rüyada hapishane görmek İslami yorumlara göre kişinin refaha kavuşacağına dalalettir. Kişinin darda ise bolluğa kavuşacağına ve ciddi sıkıntılardan çabucak kurtulacağına işaret eder. Kişi erkek ve borçlu ise borçlarından kurtulacağına, o an içinde bulunduğu sıkıntıları atlatacağına işaret eden rüya, rüya sahibinin acı çektiğine yorumlanır. Bu rüyayı gören kişi sorunlar yaşamakta ve artık kurtulmak istemektedir. Rüya sahibi kadın ise hayırlı bir kısmete, sıkıntılardan kurtulmaya yorumlanır. Rüyayı gören kişi fakir ise borçlarından kurtulacak, zengin ise mülküne mülk katacaktır. Bunun yanında rüya, yeni bir konut sahibi olmaya da yorumlanır. Rüyayı gören kimse yeni ev sahibi olacak ve maddi mutluluğu tadacaktır. Rüya, sahibinin maddi manevi zorluğunu aşacağına dalalet eder.

Rüyanın olumsuz anlamı: Rüya, ağır ateşli bir hastalığa ve bu hastalığın iyileştirilmesi için mücadele edilmesi gerektiğine yorumlanır. Bunun dışında rüya, kişinin çok zor durumda kalıp çaresiz bırakılacağına, ancak bu şekilde Allah’a yalvaracağına dalalet eder. Görülen hapis bilinmeyen bir yer ise aileden birinin ölümüne işarettir. Bir kişi rüyasında hapis görürse akraba veya çok sevdiği kişilerden birinin kaybına şahit olacaktır.

Rüyanın psikolojik yorumu: Rüyada hapishane psikolojik olarak yıpranmışlığa, kişinin kendini çok dar durumda gördüğüne işarettir. Rüyasında hapis gören kişi bazı sebeplerden kendini kapana kısılmış, hapsolmuş hissetmektedir. Bu rüyayı gören kişinin son zamanlarda farklı insanlarla tanışması ve gezmeye çıkması yerinde olacaktır.

Rüyada Hapishane Görmek İhya Rüya Tabiri

Rüyada bir kimsenin hapishane görmesi, kendisinin bir takım hatalı işler yapacağına işarettir. Hile ve dalavere ile tuzağa düşeceği, zorluk ve sıkıntı çekeceğine işaret vardır.

Rüyada Hapishane Görmek Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Kişinin Rüyada meçhul (bilinmeyen) bir hapishane görmesi, üzüntü ve kedere işaret eder. Hapishaneden çıktığını görmek, keder ve üzüntülerden kurtulmaya işarettir. Bazen de bu Rüya, Rüya sâhibinin ölümüne işaret olarak yorumlanır demiştir.

Rüyada Hapishane Görmek Diyanet

Rüyada hapishane görmek, sakıncalı işler ile uğraşmayı delalet eder. Rüyasında hapishane gören kişi, yaşadıklarının sonucunda olacağı yeri görüyordur. Rüyada hapishane görmek, suç işlemek ve teslim olmak ile de tabir edilmektedir.

Rüyada Hapse Girmek

Rüyada hapse girmek kişinin uzak akraba ve arkadaşlarla görüşeceğine, günahtan arınmış mutlu bir yaşam süreceğine işarettir. Rüyasında hapse giren kimse, Allah katında makbul işlerle uğraşacak ve malını Allah yolunda harcayacaktır. Girilen hapishanenin bir yerinde dini bir sembol olması, kişinin çok yüklü borç altına gireceğine dalalet ederken; siyasi nedenlerle girilen hapis, bazı kimselerden gelecek kötülüğe, güvenin sarsılacağına işarettir.

Rüyada Hapis Olduğu Görmek

Rüyada hapis olduğunu görmek, sıkıntı, üzüntü ile tabir olunur. Yani, bu Rüya, üzüntüye, elem ve kedere, sıkıntıya işarettir. Bir odada hapis olduğunu görmek, ölümüne işarettir. Çünkü oda, onun kabriyle yorumlanır.

Rüyada Kendi İsteğiyle Hapse Girmek

Rüyada kendi isteği ile hapse giren kişi, günah işlemeyeceği bir hayatı tercih etmektedir. Rüyada hapishane görmek genellikle dünya işleriyle yorumlandığından, kendi isteği ile hapse girmek dünya işlerinden el etek çekmeye, kendini Hakk’a adamaya işaret eder. Rüyanın olumsuz yorumu ise kişinin iftiraya uğrayacağı yönündedir. Kişinin etrafındaki kem gözlü biri, ona iftira atacak ya da kişi ikiyüzlülerle muhatap olacaktır. Aynı zamanda rüya, kötü niyetli bir eşle birlikte olmaya da işaret eder.

Rüyada Hapis Cezası Almak

Rüyada hapis cezası alan kişi tüm sıkıntılarından en kısa sürede kurtulacak ve rahata erecektir. Rüyada hapis cezası görmek, zahmetsiz elde edilen kurtuluşa, genel olarak alınan mutlu haberlere, yüze yürekli kişilerle tanışılacağına işaret eder. Rüyanın olumsuz yorumu ise arka arkaya gelecek uğursuzluklarla kişinin köşeye sıkışacağı yönündedir. İmam Nablusi tabirine göre rüya, aksi giden işlere ve şiddetli tartışmalara dalalettir. Rüyasında hapis cezası aldığını gören kimsenin sadaka vermesi tavsiye edilir.

Rüyada Hapse Girip Çıktığını Görmek

Rüyasında hapse girip hemen kaçtığını gören kimsenin içinde bulunduğu durumdan memnun olmadığı rivayet edilir. Kişi, önce kendisini ve hayatını sınırlandıran bir olay ile karşı karşıya kalacak, bir müddet sonra ise feraha erecektir. Rüyanın bir diğer anlamı ise kişinin hayatındaki başka birinin ondan yardım isteyeceğidir. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin gizli bir hayranı olduğuna da yorumlanabilen rüya, psikolojik olarak kişinin zor zamanlar yaşadığına ve destek alması gerektiğine işaret eder.

Rüyada Hapisten Kaçmak

Rüyada hapisten kaçmak kişinin hayatındaki olumsuzluklardan uzaklaşacağına ve huzurlu bir hayata adım atacağına işaret eder. Rüyasında hapisten kaçtığını gören kimse olumsuzluklardan kurtulmak için büyük bir adım atacak ve karşılığında büyük değişimler yaşayacaktır. Bu rüyayı gören kişinin pek çok isteği yerine gelir ve her konuda şansı açılır. Rüyanın olumsuz yorumu ise kişinin sahtekar bir kimse ile tanışacağına ve bu kişinin tuzağına düşeceğine işaret eder. Rüya, kişinin iş hayatındaki yoğunluk nedeniyle sağlık sorunları yaşayacağına ve , yoğun sorumluluklar nedeniyle strese gireceğine, akrabaları ile ilişkilerinin bozulacağına işarettir.

Rüyada Hapiste Ağladığını Görmek

Rüyada hapishanede ağlamak kişinin huzur aradığına ve o an içinde bulunduğu durumdan memnun olmadığına işaret eder. Bu kişi yaşadıklarından dolayı yorgundur ve artık sessizlik istemektedir. Rüyada hapse girmek ve ağlamak, can sıkıcı olaylara işaret eder. Kişi, kalbini kıracak biriyle tanışır. Mutsuz gidecek bir evliliğe ya da iş hayatında olumsuzluğa işaret eden rüya aynı zamanda Allah yolunda harcanan vakte ve ibadete de yorulur.

Rüyada Eşi Hapiste Ziyaret Etmek

Rüyada eşi hapiste görmek acıya, kalp kırıklığına, güzel hayatın son bulduğuna işaret eder. Rüya sahibi mutsuz bir olay yaşayacak ve sevdiği birinden ayrı düşecektir. Aynı zamanda rüya, maddi sıkıntıya ve acıya da yorumlanabilir. Rüya sahibi borca girecek ve üzülecektir. Rüyanın olumsuz anlamı bu iken, olumlu anlamı ise rüya sahibinin sevildiği ve birileri tarafından özlendiği yönündedir.

Rüyada Ziyaret Amaçlı Hapishaneye Gelmek

Rüyada hapisteki birini ziyaret etmek kişinin zorluklar yaşayarak hayal kırıklığı duymasına ve insanlardan gelecek bir acıya işaret eder. Rüyasında hapisteki birini ziyarete gittiğini gören kimse iyilik yaptığı birinden nankörlük görecek ve kalp kırıklığı yaşayacaktır. Bu kimse, yakın çevreden olacak ve rüya sahibinin kendini uzun süre toparlayamamasına sebebiyet verecek bir hata yapacaktır. Bu rüyanın bir diğer anlamı ise, rüya sahibinin etrafında acı çeken, kalbi kırık bir insanın varlığına işaret eder.

Rüyada Hapishaneyi Dışarıdan Görmek

Rüyasında hapishane binasını gören kişinin işleri yolunda gitmez. Rüya, yapılacak bir ortaklık sonrası uğranacak maddi zarara, kişilerle aranın bozulacağına işaret eder. Rüyasında hapishane gören kişi yanlış alınmış bir karar nedeniyle büyük maddi zarara uğrayacak ve acı çekecektir. Bunun yanında kişinin Allah yolunda olmayan kimselerle arkadaşlık ettiğine de yorumlanabilen rüya, sahibi için hayırlı değildir. Rüyada hapishane gören kişi zengin ise mal kaybeder, fakir ise hastalık yaşar. Rüyasında hapishane binasını dışarıdan görüp ağlayan kişi, hiç istemediği bir işe girecek ve başarısız olacaktır. Binaya bakıp ağlayan kişi, başkalarının düşüncelerine fazla önem vermektedir ve bu yüzden mutsuz olacaktır. Rüyada hapishane binası görmek kişinin ileriki yaşlarında elden ayaktan düşeceğine de yorumlanır. Bu rüyayı görenin işleri ne kadar yolunda giderse gitsin, eninde sonunda mutsuzluğu tadacak, hasta olacak, malını kaybedecektir.

Rüyada Hapishanede Banyo Yapmak

Rüyada hapishanede banyo yapmak kişinin umutsuzluktan arınacağına ve önünde sıkıntılardan kurtulması için bir yol göreceğine dalalettir. Rüyasında hapishanede banyo yaptığını gören kişi, yaşadığı mutsuzluklardan kurtulacak ve feraha erecektir. Rüyada ilk önce hapse girdiği için ağlayan, sonra banyo yapan kişi, istemediği bir işte çalışacak ve bu iş ile para kazanacaktır. Bu rüyayı gören kimse önce büyük bir mutsuzluk yaşayacak ve mecburiyetle yürüttüğü için işinde başarısız olacaktır. Ancak umutsuzluğu aştıktan sonra başarı elde edecek ve zenginleşecektir. Rüya, rüya sahibinin sabırlı olması gerektiğine ve eninde sonunda gelecek mutluluğa yorumlanır.

Rüyada Mahkum Görmek

Bir Yorum

  1. Kadın arkadaşımla kavga ediyorum kavga sonunda ben galip geliyorum sonra evimden erkek bir hırsızı kovalıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu