Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada güvercinlere bakmak iyilik, güzellik ve mutluluk anlamına gelir. Barışın sembolü haline gelmiş olan beyaz güvercinleri görmek rüya sahibinin huzurlu ve mutlu bir döneme gireceğinin alametidir. Rüyada güvercin görmek saflığın ve mutluluğun bir başka temsili olarak bilinir. Rüyada güvercin gören kişinin sıkıntılarından kurtularak huzurlu bir döneme gireceği söylenir.

Rüyada güvercinler görmenin sadık bir dosta, hayırlı bir kısmete, maddi kazanca ve isteklerin gerçekleşmesine vesile olacağı şeklinde yorumlanır. İbn-I Sirin (r.a.) yorumuna göre; rüyada güvercin görmek bekar kadınlar için hayırlı bir kısmete ve evliliğe işarettir.

Rüyada Beyaz Güvercin Görmek

ruyada beyaz guvercin gormek

Rüyada beyaz güvercinlere bakmak rüya sahibi eğer bekar ise yakında karşısına güzel bir kısmet çıkacağı ve evlenebileceği, eğer evliyse de yakın zamanda çocuk sahibi olabileceğine yorulur. Beyaz güvercin hane içerisine mutluluk ve bereket getirdiğine inanılır.

Rüya sahibinin sıkıntıları son bulacak ve çok daha huzurlu hissettiği bir döneme girecek. Hayatın her alanında bereket getireceğine inanılan ve olumlu şeylere yorumlanan bir rüyadır. Rüya sahibinin hayatına bolluk, bereket ve mutluluk getireceğine alamettir.

Rüyada Güvercin Yavrusu Görmek

Rüyada güvercin yavrusuna bakmak rüya sahibinin karşılaşacağı ufak sürprizlerle mutlu olacağı anlamına gelir. Hiç beklemediğiniz anlarda hayatınızda yaşanan ufak gelişmeler ile çok mutlu olacaksınız. İşyerinde maaşınıza yapılacak ufak bir zam veya bir arkadaşınızın evleneceği haberini alabilirsiniz. Bu tür haberler sizi ve çevrenizdekileri sevindirecek. Sevdikleriniz ile beraber hayatınızdaki yeni gelişmeleri kutlayacaksınız.

Aynı zamanda daha önce yaşadığınız kötü olayların üzerinizdeki etkilerinden kurtulacaksınız. Zaman zaman yaşadığımız kötü olaylar hepimizin üzerinde izler bırakır. Bazı yaralar açılır. Güvercin yavrusu görmek bu yaralarınızı onaracağınızı ve çok daha sağlam adımlar atarak hareket edeceğinizi gösterir. Artık daha olgun biri olarak hayatınızda daha net kararlar verebileceksiniz. Rüyada güvercin görmek olumlu gelişmelere işaret eder.

Ayrıca rüyada cenaze görmek hakkında bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Güvercin Yumurtası Görmek

Rüyada güvercin yumurtalarına baktığını görmek aile yaşantısında mutluluk anlamına gelir. Aile içerisinde küskünlük varsa giderileceği, her şeyin daha iyiye gideceği, güzel günlerin geleceği şeklinde yorumlanır. İmamı Nablusi (r.a.) yorumunda, çocuğu olmayan ailelerin yakında çocuk sahibi olacağı ve bekar erkeklerin yakında kendileri için hayırlı bir kısmet bulabilecekleri şeklinde bahseder.

Güvercin yumurtası rüya sahibinin hayatında maddi ve manevi anlamda yaşanan yeni gelişmeler sonucu güzel günlerin geleceğini müjdeler. Kişinin hayatında yaşanacak yeni gelişmeler sayesinde daha sakin ve huzurlu bir döneme gireceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Siyah Güvercin Görmek

ruyada siyah guvercin gormek

Rüyada uçan siyah güvercin görmek beyaz güvercinin aksine rüya sahibinin başına gelebilecek kötü olaylara yorumlanır. Beyaz güvercin iyiliğin ve güzelliğin temsili olarak kişinin hayatına mutluluklar getireceği söylenirken siyah güvercin kötü haberler getirebilir. Siyah güvercini uçup gelirken görmek kötü haberlerin yakın zamanda geleceği şeklinde yorumlanır.

Siyah güvercinin uçarak gelip omuza konması kötü haberlerin çok yakın bir zamanda ulaşacağı ve rüya sahibine bazı hayal kırıklıkları yaşatacağı şeklinde görülür.

Rüyada Güvercin Sürüsü Görmek

Rüyada güvercinleri sürü olarak görmek rüya sahibinin hayatında bazı sıkıntıların oluşacağı, üzüntüler yaşayacağı ancak bunları kısa süre içerisinde toparlayacağı olarak yorumlanır. Hayatta bazen ufak tefek aksilikler yaşar ve üzülürüz. Güvercin sürüsü görmek de yaşanacak bu aksi durumlara bir işarettir. Ancak bunlar hafif olaylar şeklinde olacaktır. Büyük izler bırakan zor olaylar olmayacaktır.

Rüyada güvercin görme hayatta yaşanacak güzel gelişmelere ve mutluluklara işarettir. Güvercin farklı şekillerde görülebilir. Sürü halinde görmek veya siyah güvercin görmek olumsuz olaylar yaşanacağı şeklinde yorumlanır. Beyaz güvercin iyiliğin temsilcisi olarak rüyada gören kişinin hayatına bolluk ve bereket getireceği söylenir.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu