Rüyada Güneş Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Güneş görmek ne demek?

Rüyada Güneş görmenin Dini ve İslami anlamı; Rüyada Güneş görmek hakkında Ünlü İslam Alimlerinin İhya ve Diyanete göre, kadın ve erkekler için tabirlerini ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada görülen güneş birçok anlama gelmektedir. Bu anlamlardan genel olarak da rüyada güneş görmek, rüya gören kişinin mutlu günler göreceğine delalet eder. Ayrıca rüyada güneş gözlüğü takmak, zenginlik ve ferahlık anlamına da gelmektedir. Rüyada güneşin açması ise, rüyayı gören kişinin refah içinde hayatını sürdüreceğine işarettir. Ancak rüyada güneş görmenin bazı çeşitleri bulunmaktadır.

Rüyada güneşin batıdan doğmasını görmek İmam Nablusi(r.a) demiştir ki; eğer güneş tersten doğuyorsa kıtlığa ve açlığa işarettir. Rüyada güneş eğer tepeden parlıyor ve siz ona bakar bir durumdaysanız bolluk, bereket ve güzel işlere işaret eder.

Rüyada Güneş Doğması Diyanet ve İhya Yorumu

Rüyada güneş doğması, kişi için yenilik ve güzellikleri temsil ettiğinden dolayı ferah ve bereketli günlere erişeceğini işaret eder. Dini olarak ana konu başlığımız olan güneş görme ile aynı anlamı taşımaktadır. Diyanet ve ihya yorumu ise, kişilerin Allah’ı anlaması ile kalplerine iman geleceğini ve ferahlığa ulaşacağını işaret eder.

Bu tabire göre Cafer-i Sadık(r.a) buyurmuştur ki; rüyada güneşin doğudan batması, ile güneşin doğuşunu görmek, devlet adamını ifade etmektedir. Devletten gelecek temiz bir habere, devlet dairesinde olacak hayırlı bir işe işaret eder.

Rüyada Güneşin Batması

Rüyada güneşin batması, rüya sahibinin güzel günlerin ardından kötü ve karanlık günleri göreceğine işaret eder. Kişinin bolluk ve bereketli dönemim içerisinden çıkıp, açlık ve kıtlık çekeceği daha sonrasında huzursuz günler yaşayacağı yorumu yapılmaktadır. İslami yorumu ise ana konu başlığımız olan güneş Allah’a zikir ve iman etmemenin ardından kötü günlerle karşılaşacağını ifade eder.

  Rüyada Güçlü Kuvvetli Kimse Görmek Neye İşarettir?

Rüyada Güneş Tutulması

Rüyada güneş tutulması, belirli bir duraklama sonrasında ve sıkıntılarından sonra rahata erişeceğini işaret eder. Ünlü rüya yorumcusu, Mehmet Emin Kırgil’in yorumu ise, güneş ve ayın birlikte tutulması, rüya sahibinin içinde bulunduğu süre zarfında sabırlı olarak olaylara metanetli kalması gerektiğini söyler.

Rüyada Güneşlenmek

Rüyada güneşlenmek, rüya sahibinin yakın dostları ve akrabaları ile yeni işlere atılacağını ve yeni ortamlara girerek çevresini genişleteceğine işaret eder. Bu yorum bazı İslami düşünürlere göre de değişiklik göstermektedir. Bazı yorumcular bu rüyanın anlamını rüyada güneş görmek ile güneşin kavurucu sıcaklığı altında yanacağını bu yüzden iş çevresinde zor durumlarla karşı karşıya geleceğini işaret eder.

Rüyada Güneşin Patlaması

Rüyada güneşin patlaması, çevresinden çok fazla iyilik ve bolluk göreceğini, yeni mülk alacağına ve bol kazançlar sağlayacağına işaret eder. Ancak bu durum kişinin elinde olup bunu kötüye çevirmemesi, dini açıdan şükürde bulunması gerekmektedir.

Rüyada Güneş Işığı Görmek

Rüyada güneş ışığı görmek, rüya gören kişinin hayatının birden olumlu olarak değişeceğini söylemektedir. Ruhsal, fiziksel ve psikolojik olarak kişiye refah sağlayacak bu rüya anlamı ile, birçok konuda bilgi edinmiş gibi bilge anlama gelir. Dünyevi şeylerden biraz uzaklaşarak kafasını dinlemesi gerektiğini ve mutlu günlerin çok yakında olduğunu işaret eder.

Rüyada Güneşin Sıcaklığını Hissetmek

Rüyada güneşin sıcaklığını hissetmek, rüyayı gören kişi için elde edilen kazancın gün geçtikçe artacağına, bu kazançlar ile hayırlı işler yapacağına işaret eder. Bu sayede kişinin geçim derdine düşmeden bolluk ve bereket içerisinde yaşayacağına işaret eder.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.