Rüyada Güneş Görmek

Rüyada güneş görmek, birçok anlama gelmektedir. Bu anlamlardan genel olarak da rüyada güneş görmek, rüya gören kişinin mutlu günler göreceğine delalet eder. Ayrıca rüyada güneş gözlüğü takmak, zenginlik ve ferahlık anlamına da gelmektedir. Rüyada güneşin açması ise, rüyayı gören kişinin refah içinde hayatını sürdüreceğine işarettir. Ancak rüyada güneş görmenin bazı çeşitleri bulunmaktadır.

Rüyada güneşin batıdan doğmasını görmek İmam Nablusi(r.a) demiştir ki; eğer güneş tersten doğuyorsa kıtlığa ve açlığa işarettir. Rüyada güneş eğer tepeden parlıyor ve siz ona bakar bir durumdaysanız bolluk, bereket ve güzel işlere işaret eder.

Rüyada Güneş Görmek İhya

Rüyada güneşi görmek, görülen duruma göre bir çok şekilde yorumlanmıştır.

• Rüyasında bir kimse, güneşin doğudan doğduğunu görürse, dilek ve muradına kavuşur, işleri açılır, ticaretinde kârlı kazançları artar veya boşamış olduğu hanımını tekrar geri alır, şeklinde tabir olunur.

• Rüyasında güneşin batıdan doğduğunu ve battığını gören kimsenin bu rüyası, dışarıda bulunan (gaip) kimsenin eve dönmesine veya bir ölüm olacağına veyahut bir hapse girme olayının olacağına işarettir diye tabir olunur.

• Rüyada güneşin eve girdiğini görmek, büyük bir mutluluğa işaret veya seferde, yolculukta dışarıda bulunan ev sahibinin eve gelmesi, eve dönmesine işaret olarak tabir edilir.

• Rüyasında kendi evinden güneşin doğduğunu gören kimse, kendi akrabasından bir kadınla evleneceğine işaret eder.

• Rüyada güneşin ziyasının (ışığının) azalıp, karardığını gören kimse, hastalanır, üzüntü ve kedere düşer şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında ışığı gitmiş karanlık bir güneşi elinde tuttuğunu görmek rüya sahibinin istemediği şeylerin ortaya çıkacağına işarettir denmiştir.

• Rüyasında güneşin parlak ışığıyla doğduğunu ve gökyüzünde yükseldiğini görmek, devlet başkanının şan ve şöhretinin artmasına işaret eder. Hasta olan bir kişi, bu rüyayı görse, şifa bulur. Gurbette olan biri görse, ailesine ve yakınlarına kavuşur şeklinde yorumlanmıştır.

• Rüyasında güneşin battığını ve tekrar olarak da doğmuş olduğunu görmek, rüya sahibi, ümidini kestiği bir şeyde, tekrar ümitlenip o işte başarılı olur ve kârı-kazancı artarak çoğalır. Şayet eşinden boşanmışsa, tekrar onunla evlenir şeklinde yorumlanır.

Bir kimsenin rüyasında gündüzün kendi üzerine doğmuş olduğunu görmesi, rüya sahibinin içinde bulunduğu üzüntü ve kederden kurtulmasına işarettir denmiştir. Gündüz rüyası, güzel elbiseye, zevceye, evlâda, gizli şeylerin açıklanmasına, hapiste olanın kurtulmasına ve kayıp kişinin geri gelmesine gibi hususlardan birine işaretle de yorumlanır denmiştir. Bazı yorumculara göre ise, rüyada görülen gündüz, sevinç, neşe ve güzel geçime işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Güneş Doğması Diyanet ve İhya Yorumu

Rüyada güneş doğması, kişi için yenilik ve güzellikleri temsil ettiğinden dolayı ferah ve bereketli günlere erişeceğini işaret eder. Dini olarak ana konu başlığımız olan güneş görme ile aynı anlamı taşımaktadır. Diyanet ve ihya yorumu ise, kişilerin Allah’ı anlaması ile kalplerine iman geleceğini ve ferahlığa ulaşacağını işaret eder.

Bu tabire göre Cafer-i Sadık(r.a) buyurmuştur ki; rüyada güneşin doğudan batması, ile güneşin doğuşunu görmek, devlet adamını ifade etmektedir. Devletten gelecek temiz bir habere, devlet dairesinde olacak hayırlı bir işe işaret eder.

Rüyada Güneşin Batması

Rüyada güneşin batması, rüya sahibinin güzel günlerin ardından kötü ve karanlık günleri göreceğine işaret eder. Kişinin bolluk ve bereketli dönemim içerisinden çıkıp, açlık ve kıtlık çekeceği daha sonrasında huzursuz günler yaşayacağı yorumu yapılmaktadır. İslami yorumu ise ana konu başlığımız olan güneş Allah’a zikir ve iman etmemenin ardından kötü günlerle karşılaşacağını ifade eder.

Rüyada Güneş Tutulması

Rüyada güneş tutulması, belirli bir duraklama sonrasında ve sıkıntılarından sonra rahata erişeceğini işaret eder. Ünlü rüya yorumcusu, Mehmet Emin Kırgil’in yorumu ise, güneş ve ayın birlikte tutulması, rüya sahibinin içinde bulunduğu süre zarfında sabırlı olarak olaylara metanetli kalması gerektiğini söyler.

Rüyada Güneşlenmek

Rüyada güneşlenmek, rüya sahibinin yakın dostları ve akrabaları ile yeni işlere atılacağını ve yeni ortamlara girerek çevresini genişleteceğine işaret eder. Bu yorum bazı İslami düşünürlere göre de değişiklik göstermektedir. Bazı yorumcular bu rüyanın anlamını rüyada güneş görmek ile güneşin kavurucu sıcaklığı altında yanacağını bu yüzden iş çevresinde zor durumlarla karşı karşıya geleceğini işaret eder.

Rüyada Güneşin Patlaması

Rüyada güneşin patlaması, çevresinden çok fazla iyilik ve bolluk göreceğini, yeni mülk alacağına ve bol kazançlar sağlayacağına işaret eder. Ancak bu durum kişinin elinde olup bunu kötüye çevirmemesi, dini açıdan şükürde bulunması gerekmektedir.

Rüyada Güneş Işığı Görmek

Rüyada güneş ışığı görmek, rüya gören kişinin hayatının birden olumlu olarak değişeceğini söylemektedir. Ruhsal, fiziksel ve psikolojik olarak kişiye refah sağlayacak bu rüya anlamı ile, birçok konuda bilgi edinmiş gibi bilge anlama gelir. Dünyevi şeylerden biraz uzaklaşarak kafasını dinlemesi gerektiğini ve mutlu günlerin çok yakında olduğunu işaret eder.

Rüyada Güneşin Sıcaklığını Hissetmek

Rüyada güneşin sıcaklığını hissetmek, rüyayı gören kişi için elde edilen kazancın gün geçtikçe artacağına, bu kazançlar ile hayırlı işler yapacağına işaret eder. Bu sayede kişinin geçim derdine düşmeden bolluk ve bereket içerisinde yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Komşu Görmek Ve Evine Gitmek Ne Anlama Gelir?

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu