Rüyada Eşinin Öldüğünü Görmek Ne Manaya Gelir?

Rüyada Eşinin Öldüğünü Görmek Ne Manaya Gelir?

Rüyada eşinin öldüğünü görmek her zaman hayra yorulur. Genellikle bu tür rüyalar iki önemli durumu anlatır.

1. Anlamı: Rüyada öldüğü görülen kişilerin aslında ömürlerinin uzun olacağına ve sevdiklerinin yanında uzun yıllar vakit geçireceğine işarettir.

Dolayısıyla rüyada eşin ölümünü görmek, rüya anında çok üzüntü yaşatma da uyandıktan sonra rüyasının tabirini bilen insanın içine ferahlık vermektedir.

2. Anlamı: Rüyada eşin ölümünü görmek, gerçek hayatta eş ile olan ilişkiye çeki düzen vermek ve yapılan hataları düzeltmek, telafi etmek için Allah’ın insana gönderdiği bir uyarı olarak değerlendirmek gerekir.

Bir çok kadın veya erkek sırf gördüğü rüya sayesinde de eşi ile ilişkisini masaya yatırıp, yaşarken kıymetini bilmediği konularda eşinin ölümünü yaşaması ile aslında nelerin önemli veya önemsiz konular olduğunu netleştirmektedir.

Bu ölümün rüyada olması, rüya sahibi için mucizevi bir tecrübe olup, uyandıktan sonra eşinin yaşadığını bilip, hayatını yeniden düzenlemek için açısından büyük bir şans olmaktadır.

Rüyada Eşinin Öldüğünü Görmek?

Rüyada eşinin öldüğünü görmek sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçireceğinize delalet eder fakat rüya sahibinin yaşamış olduğu zorluklar karşısında kendisini güçsüz, psikolojik olarak kötü ve moralsiz hissedeceği manasına gelir.

Rüya sahibi kötü günler geçirerek maddi açıdan sıkıntı içeresine girebilir.

Bir çok rüya tabirinde bu şekilde yorumlanmaktadır. Bazı rüya tabirlerinde ağız tadıyla huzurlu ve güzel bir hayat sürmeye işaret eder.

Rüyada Eşinin Ölümünü Görmek

Gerek rüya sahibi gerekse eşinin ileriki zamanlarda huzur bulacağı, borçları varsa ödeyeceği, hastalıktan kurtulmaya,

huzura ermeye, mutluluğa, keyfin ve rahatın her daim yanında olacağına delalet eder.

Rüya sahibinin ailesiyle iyi geçineceğine ve bağlarının güçleneceğine, elinin bolluğa kavuşmasına ve yüzünden gülücüklerin eksik olmayacağına işaret eder.

Rüyada Eşinin Öldüğünü Görmek ve Ağlamak

Rüyayı gören kişi için son derece hayırlı bir rüyadır.

Mutlu olmaya ve bir takım güzel haberler almaya, keyfinizin yerine gelmesine, huzura ve ferahlığa, üzerinizdeki yükün hafiflemesine delalet eder.

Eğer rüya sahibi rüyasında ağladığını görmüşse yüzünün güleceğine ve güzelliklere tanıklık edeceğine rivayet edilir.

Rüyada Eşinin Ölümüne Ağlamak

Uzun ve aynı zamanda sağlıklı bir hayat süreceğinize, daha önce çekilen sıkıntılardan kurtulacağınıza, zahmetli

günlerin geride kaldığına, Hayatınızı zindana çeviren kabuslu günlerin geride kaldığına, mutlu haberlerin geleceğine işaret eder.

Rüyada Eşinin Öldüğünü Duymak Ne Anlama Gelir?

Rüya sahibinin rüyasına giren kişinin huzuru bulacağına ve rahatının yerinde olacağına işaret eder.

Mutluluğun tez zamanda kapısını çalacağına, güzel kararlar alınacağına ve böylelikle iyi işler yapacağına yorumlanır.

Rüyada Eşinin Ölüm Haberini Almak

Müjdeli haber almaya işaret eder.

Rüya sahibinin işini ve gücünün her daim rast gelmesine, şansının yaver gitmesine, kısmetinin açılmasına, onu mutlu edecek fırsatların gün yüzüne çıkmasına ve diğer taraftan eşinizden gelecek olan hayra yorumlanır.

Rüyada Kocanın veya Karının Öldüğünü Görmenin Olumsuz Yanı Var mıdır?

Aslında bu rüyayı gören kişiler genellikle eşinin kıymetini bilmeyen ama bir taraftan da bunun sıkıntısını ve vicdan muhasebesini yapan kişiler olmaktadır.

Eğer rüya ile esin tamamen hayatta olmadığı fikri kişiye hoş duygular verirse uyandıktan sonra rüyanın etkisiyle eşten tamamen kopma hissiyatı vermesi yönünde risk vardır.

Bu sebeple ailevi konularda verilecek önemli kararlar konusunda rüyalara çok itibar etmemek gerekir.

Yorumlar
 1. Gül dedi ki:

  Rüyamda ayrıldım fakat resmi olarak hala eşim i gördum ölmuş gömulmuş niyeyse üzunyu bile duymadım. Sadece yanlizli ruyamda yasadım. Ve ortada cocumla kalmanın üzuntusunu severek evlenip hic guvenmemek bu olsa gerek ölumu bile yalan gibi yasayıp sonrasında yanlızlı hısetmek ruyadan anlam çikaramadım

 2. Anonim dedi ki:

  Eşimin çıkan bir kavgada öldürüldüğünü görüyorum rüyamda ve ağlayarak uyanıyorum

 3. Anonim dedi ki:

  rühyamda tatlı yiyorum tatlının içinden çok faxla cam kırıkları çıkıyor sürekli kusuyorun camları parca parça dilimin tahriş olup.acıdığını hissediyorum

 4. Şevin dedi ki:

  Rüyada eşimin ölüm haberi ni alıp çok ağladım ağıt yaktım diyordum allahım çocuklarıma nasıl derim sizin babanız ölmüş helede kızıma babasına o kadar düşkünken. Allahım hayırlara vesile et amin?

 5. Dila dedi ki:

  Ruyada ayrıldığım kocam olmuş onu toprağa gömüyoruz ve ben çok ağlıyorum toprağın içinde eli çıkmış kimirdadigini görüyorum kimse inanmıyor koşuyorum elini çekiyorum çıkartıp sarılıyorum.birlikte sevinçten dans ediyoruz ve ama ben gidecem tekrar az bir sürem var diyor bende sihay bir elbise var güzel dans ediyorum ve sen tekrar ölmeden önce güzel gün geçirek diyorum rabbim hayırlara vesile çıkarsın rüyanın anlamı nedir acaba

  1. Fatoş dedi ki:

   Siz hala eşinizi seviyorsunuz

 6. Anonim dedi ki:

  eşim ceza evinde sürekli yani üç kere aynı rüyayı gördüm rüyamda eşim ölüyor ardı ardına aynı rüyayı görünce huzursuz öldum

  1. Emel dedi ki:

   Esimin oldugunu haber aliyorum ve cuk agliyorum

 7. Sevgi dedi ki:

  Rüyama uygun tabir bulamadım hiç bir yerde eşimin öldüğünü abisinden duyup çok ağladım kahroldum resmen ama gözyaşı hatırlamıyorum sonra aslında eşimin ölmediğini yaşadığını gözümle gördüm bir takım konuşmalar geçti aramızda hatırladığım teksey sarılıp ağladığım Allahım hayırlara çıkarsın nasıl bir üzüntüydü o??

 8. Ayşe dedi ki:

  Rüyamda eşim ölmuş benim için rahat olayım diye bankadan yüklü bir para çekmiş benim de onun azab çekeceği ni biliyormusum bankaya geri verecek tim parayı kalabalık bir topluluk vardı çok ağlıyordum

 9. Bensen dedi ki:

  Rüyamda eşimin öldüğünü ve mezarının başında ağladığımı beyaz ince uzun dizili bir çiçek koyuyorum mezarına artı hamile olduğumu gördüm ve fena etkisinden çıkamıyorum ?

 10. Hülya dedi ki:

  Slm hocam rüyada eşimin oldunu gördüm nedir acaba hocam çok sağolun hocam

 11. Doģan dedi ki:

  Ben esimin kabre konuldugunu ve yüzünü görmek istedigimi söylüyorum hocaya ve hoca kefeni aciyor esimi sanki uyuyormus gibi kabirde yerine konmus sekikde gördüm bu bende cok üzüntü yapti

 12. Emir dedi ki:

  Rüyamda eşimin bir trafik kaxasında öldüğünü duyuyorum ben ilk başta hiç üzülmüyorum onun için kuranlar okunuyor namazlar kılınıyor yemekler veriliyor bende iş yapıyorum hiç üzülmüyorum bu duruma sonra rüyamda tekrar rüya görüyorum eşim bir toplulukta yemek yiyor benden bir tabak daha yemek istiyor ben o anda üzülmeye başlıyorum gözyaşlarım gözlerimden akmaya başlıyor ben ne yapacağım diye ben onsuz yaşayabilirmiyim diye çok üzüldüm

 13. mithat dedi ki:

  ben rüyamda karımın ölceğini gördüm ve çok vicdanım sızladı helallik istemek için ondan af diliyordum lütfen manasını söylemisiniz

 14. Ruyadayada esimin öldüğünü gördüm ve cok uzuluyordum agliyordum dedi ki:

  Ruyada eşimin oldugunu gordum ve cok uzuluyordum

 15. JAZZESS dedi ki:

  Ben Eşimden Ayrıldım. Ruyamda Onun Ölüm Haberini Alınca Deliye Dönüyorum Durmadan Ağlıyorum. Ayrılmış Olabiriz Ama Ölüm Haberini Almak Gerçekten Çok Üzdü

 16. Anonim dedi ki:

  Rüyada uzun siyah yılan görmek

  1. Cisil dedi ki:

   Yilan dusmandir cevrenize dikkat edin size birsey yapmiyosa korkmayin ama cok dikkat edin derim hayrolsun insaallah

 17. Halil dedi ki:

  Esimi oldugunu gordum ve cok uzuluyodumYükleniyor...