Rüyada Ekmek Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Ekmek görmek ne demek?

Rüyada Ekmek görmenin Dini ve İslami anlamı; Rüyada Ekmek görmek hakkında Ünlü İslam Alimlerinin İhya ve Diyanete göre, kadın ve erkekler için tabirlerini ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada Ekmek görmenin İslami tabiri ve Diyanete göre yorumu; rüyasının manası genel olarak, gelecekte zengin olunacağına ve hayatından memnun kalacağı anlamına gelmektedir. Rüyada fırından eni çıkmış, taze sıcak ekmek görmek ya da bu sıcak ekmeğin kokusunu duymak, bu sıcak ekmeği satın almak maddi sıkıntılardan kurtulacağı manasını içermektedir.

Rüyada Birinin Ekmek Vermesi

Rüyada birinden ekmek aldığını görmek, geçim şartlarının çok iyi olduğuna veya olacağına, aynı zamanda bolluk ve genişliğe de işaret etmektedir. Kirmani (r.a) yorumu ise; rüyada yoksul kişilere, fakir insanlara ekmek dağıttığını gören bir kimse, ucuzluk ve berekete denk geleceğine, dininde sadıklık ve sağlam olacağına delalet edeceğini söylemiştir. Ekmek görmek, ilmi bilgilerinin artacağına, güzel bir eşe, gelecekte tatlı ve hoş geçecek günlere, mal ve rızkın bolluğuna işaret etmektedir.

Rüyada Ekmek Yemek

Rüyada ekmek yemek rüyasının anlamı; geniş ve bol kazançlı bir hayat devam ettireceğine ve helal kazançlar sağlayacağına işaret eder. Rüyasında çavdar ekmeği yediğini görmek, sağlıklı bir hayat, afiyet ve bolluğa, iyi bir talihe tabir etmektedir. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; bir kimse eğer rüyasında ince ekmek yerse, bol rızık ile hayatı hasıl olunur. Rüyada ekmekle Tuz yediğini görmek, dünya hayatındaki yaşantısında, aza her zaman kanaat ettiğine işaret etmektedir. Ekmeği dürüp yediğini görmek ise, nimet ve rızka dalalet eder.

Rüyada Ekmek Fırını Görmek

Rüyada bir insanın ekmek fırını görmesi, din hayatında takvaya, işinde parasında ve malında berekete, uzun ömür ve mala işaret eder. Ekmeği kötü ve hoş olmayan bir şey ile yediğini görmek, bal yemeye işarettir. Rüyasında ekmekten sadece bir lokma aldığını gören kimsenin, gerçek hayatta tamahkâr olmasına işarettir. Bekâr bir kimse için rüyasında yufka ekmek görmek, zevce manasına gelir.

Rüyada Ekmek Satın Almak

Rüyada ekmek satın almak rüyasını gören kişi, çocuğu olacağına, sevgiyi bulacağına, büyük mallara ve genişliğe hasıl olacağına; yumuşak yüzlü, şefkatli ve adil olan bir devlet büyüğüne, temiz rızık ile halkı hakkaniyetli bir şekilde idare eden bir devlet büyüğüne işaret eder. Acelece ekmek alan bir insan devlet işine kavuşur. Rüyasında aldığı ekmek kadar, eline dünya malı geçer.

Rüyada Ekmek Yapmak

Rüyada ekmek yapmak rüyasını gören bir insan, ihtiyaçlarının biteceğine, eğer hastalığı var ise şifasına kavuşacağına ve hayra işaret eder. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyasında tandırda ekmek yaptığını gören birisinin makam ve mevkisi yükselir. Ekmek yaptığını gören bir kimse, daimi menfaat amacıyla düzenli geçimi için güzel bir biçimde, geçimi için çalışır.

Rüyada Ekmek Pişirmek

Rüyada ekmek pişirmek rüyasının manası ise, rüyada ekmek yapmak rüyasının manasında olduğu gibi genellikle helal kazanca, bol rızka ve mala işaret etmektedir. Rüyada hamurdan ekmek pişirdiğini görmek ve bu ekmekleri insanlara dağıttığını görmek, rüya sahibinin gerçek hayatta büyük bir hayır ve sevap işleyeceğine işaret eder.

Rüyada Ekmek Kesmek

Rüyada ekmek kesmek rüyasını görmek, rüya sahibinin yaşamında kararlı olmaya, genellikle iyi ve hayırlı işler ile uğraşmaya, hayatını ve işlerini yoluna sokacağına, kısa zamanda, kurulu bir düzene kavuşmaya, günlük yaşantısında, başarılı ve mutlu olmaya, kurulan hayallerin yaklaştığına ve ideallerini zamanla yerine getirmeye dalalet etmektedir. İbni Şirin (r.a) şöyle buyuruyor; bu rüyayı gören kişinin girişimleri kısa bir zaman içerisinde, istediği gibi sonuçlanacağına, kısmetinin hayatının sonuna kadar açık olacağını işaret eder.

Rüyada Ekmek Vermek

Rüyada ekmek vermek rüyasını gören kişi; genellikle nimet olarak değerlendirilir. Kişinin şansının açık olacağına yorumlanır. Rüyada ekmek verdiğini gören insan, yaşam sevicini artıracak bir mutluluğa kavuşacaktır. Eğer rüyada verilen ekmek taze ve fırından yeni çıkmış sıcak ise, varlıklı bir hayata kavuşmaya bolluk ve berekete işaret etmektedir. Maddi zorluğun sona ereceğini gösterir.

  Rüyada evrak görmek nedir? Ne anlama gelir öğren!
0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.