Rüyada Civciv Görmek

Rüyada civciv görmek bir çok İslam alimi tarafından sevgi, empati, dikkat çekmek, küçüklük olarak yorumlanmaktadır. Rüyanın anlamı bağlamına göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle civcivin nasıl görüldüğünü tespit etmek ve ona göre değerlendirme yapmak önem taşır.

Rüyada Civciv Görmek Ne Anlama Gelir?

Genellikle civcivler, bir başkasına karşı duyulan sevginin, karşıdaki insanla kurulan güçlü empati bağının ve acıma duygusunun bir sembolüdür. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; civcivlerin bir diğer anlamı berekettir. Rüyasında civciv gören kişinin hayatında bolluk yaşanır. Rüya sahibi kişiler paralarını harcamalarına rağmen bitmek bilmez. Aldıkları şeylerin kullanım süresi uzun olur.

Rüyada Civciv Görmek İhya

Rüyasında civciv gören kimsenin bir çok çocuğu olacağına işaretle tabir olunur.

 • Rüyada görülen civciv, sevinç ve neşeye de işarettir. Rüyasında civcivlerine yem verdiğini görmek, aile arasında neşeli ve sevinçli bir merasim ve toplantı yapılacağına işarettir şeklinde yorumlanır.
 • Bir civciv eline alıp sevdiğini, okşadığını gören kişinin bir çocuğu olur. Eğer çocuğu varsa, bir daha olacağına işarettir.

Rüyada Civciv Görmek Diyanet

Rüyada civciv görmek , hayırlı ve güzel rüyalardan birisidir. Genel olarak mutluluk , kazanç , başarı ve sağlık gibi anlamlara gelmektedir.

Rüyayı gören kişinin helal yoldan paralar kazanacağına , kazancının yüksek olacağına , ağır işlerde çalışmadan hiç zahmet çekmeden ve sıkıntıya düşmeden güzel bir işte çalışacağına delalet eder.

Aynı zaman da birilerini yönlendirmek yani emir vermek gibi yüksek yerlere geleceğine işaret eder.

Rüyayı gören kişi yakın zaman içerisinde çevresinden kendisini yücelteceğine , gururlandıracağına ,

bu durum karşısında ise çok mutlu olacağına , hayırlı ve güzel haberler alacağına alamet eder.

Rüyada Yumurtadan Civciv Çıktığını Görmek

Rüyada yumurtadan civciv çıktığını görmek yeni başlangıçlar, gelecekte yaşanacak olumlu olaylar ve kısmete işarettir. Rüya sahibi kişiler yeni bir işe başlayabilirler. Şimdiki çalıştıkları yerde yeni bir projenin içine dahil olabilirler.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; Rüyada yumurtadan civciv çıktığını görmek bir kişinin geleceği parlak olur. Rüyayı gören kişi eğer öğrenci ise, derslerinde başarı gösterir ve notları yükselir. Eğer kişi çalışıyor ise iş hayatındaki başarıları çevresindeki insanlar tarafından konuşulmaya başlar. Bu da onların terfi almasını sağlayabilir.

Rüyayı gören kişi eğer bekar ise, kişinin kısmeti açılır. Bu rüya ile birlikte yalnızlıktan kurtularak hayatları için hayırlı olacak kimseler ile karşılaşmak kolay olur.

Rüyada Büyük Civciv Görmek

Rüyada büyük bir civciv görmek hem olumlu hem de olumsuz etkilere sahip bir rüya olarak yorumlanır. Rüyanızın genel bağlamında civcivin büyüklüğü size sıkıntı getiriyorsa, rüya olumsuz anlamı ile yorumlanır. Eğer civcivin büyüklüğü konusunda nötreseniz ya da olumlu iseniz rüyanın anlamı olumludur.

Rüyanın  olumsuz anlamı kötülüklerin çoğalmasıdır. Olumlu anlamı ise iyi işlerin rüya sahibi tarafından gerçekleştirilmesi olarak yorumlanır. Rüya sahibi kişi rüyalarının bağlamına göre kötü bir yola girebilir. Verdikleri kararlardan pişman olabilirler. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; işler yolunda gidecek ve kişi hayatına diğer olumlu durumları da çekmeyi başaracaktır.

Rüyada Civcivin Ölüsünü Görmek

Rüyada civciv ölüsünü görmek hayra alamet değildir. Üzerinde bir süredir çalıştığınız işler bir başkası tarafından sonlanabilir. Bu size hem manevi hem de maddi anlamda zarara uğratacaktır. Rüyada ölü civciv görmenin bir diğer yorumu işin kayıp edilmesidir. İşsiz kalabilir bir başka iş bulmak için zorlu bir dönemden geçebilirsiniz. Bu rüya olumsuzlukların başlangıcı, zorluklar, kabul edilmeme, varlığın zorlanması gibi anlamlara gelir.

Rüyada civciv ölüsü görmek , umutlarınızın boşa çıkacağına , kurmuş olduğunuz hayallerinizin suya  düşmesine, şansızlıklara , mutsuzluklara ve aynı zaman da uğursuzluklara delalet eder. yani genel olarak bu rüya kişi için pek hayırlı ve güzel değildir.

Rüyada Sarı Civciv Görmek

Rüyada sarı civciv görmek bütün işlerin yolunda gideceği, hayatınızda evlilik, maddi kazançlar ve manevi anlamda zenginlik yasacağınız anlamına gelir. Rüya sahibi kişiler eğer çalışıyor iseler kariyerlerinin zirvesine çıkabilirler, öğrenci iseler notları artar ve diğer öğrencilere örnek olarak gösterilirler. Rüyasında sarı civciv gören birisi bekar ise karşısına birden çok insan çıkar. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında sarı civciv gören kişiler hayatlarının her alanında şanslı giderler.

Rüyada Civcivin Konuştuğunu Görmek

Rüyada civcivin konuştuğunu görmek rüya sahibi kişinin hayatında yaşanacak anormal durumları gösterir. Bu kişilerin hayatlarında beklenmedik değişiklikler olabilir. Taşınabilirsiniz, iş değiştirebilirsiniz, hiç beklemediğiniz bir kişi aniden hayatınıza girebilir ya da bir anda değer verdiğiniz bir insan hayatınızdan çıkabilir. Bu durumlar ne olumlu ne de olumsuzdur. İkisinden biri de olabilir.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında civcivin konuştuğunu gören bir kişi hayal kurmak yeteneğini geliştirmiştir ve bu yetenek onlara yeni kapılar açacaktır.

Rüyada Civcive Yem Vermek

Rüyada civcive yem vermek merhametin, anneliğin, empatinin ve iyiliğin bir sembolüdür. Bebeği olmayan kadınların bebeği olabilir. Tamamen size muhtaç evcil hayvan edinebilirsiniz. Hayatınıza size ihtiyaç duyan bir kimsesiz girebilir. Bu dönemde size muhtaç olan kişilere kucak açmak en doğru hareket olacaktır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında civcive yem veren rüya sahibi hayatının en güzel evrelerinden bir tanesini yaşamaya başlar. Çevresindeki insanlar için iyi bir örnek olur. Başarısı herkesin kulağına gider.

Rüyada Tavuk Ve Civcivlerini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tavuk ve civcivlerini görmek ne anlama gelir? Yaşanacak olan önemli bir ikiliğin işaretidir. Rüya sahibi kişiler büyük kararlar vermek zorunda bulabilirler kendilerini. Bu kararları verirken zorlanacaklardır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; Rüyada tavuk ve civcivlerini görmek kişinin hayatında vereceği kararlar çoğu zaman bir başkasının iyiliğine olur.

Rüyada tavuk ve civcivlerini görmek, bir kimsenin hayatındaki eksiklikler su yüzüne çıkabilir. Kişi borç para aldıysa bu parayı ödemekte zorlanabilir. İnsanlar rüya sahibi kişinin parasız olduğunu konuşabilirler. Rüya sahibi kişiler çocuk yapamıyor olabilirler. Yine bu durum da insanlar arasında dedikodu şeklinde yayılarak rüya sahibi kişinin incinmesine neden olabilirler.

Rüyada kucağına beyaz bir tavuk alıp bu tavuktan civcivler çıktığını görse, yapılması imkansız zor bir işi meydana çıkar ve hayırlı bir evladı olur bazı durumlarda da gördüğü civciv sayısı kadar erkek evlat sahibi olur. Rüyada Tavuk Görmek Rüya Tabirleri yazımıza göz atın.

Rüyada Civcivin Yaralandığını Görmek

Rüyada yaralanmış civciv görmek ileride yaşanacak kötü olaylara, kavgalara, tartışmalara ve ayrılıklara işarettir. Evli ve erkek olan rüya sahibi kişiler eşleri ile şiddetli kavga edebilirler. Bu kavga onların ilişkilerinin bitmesine neden olacak kadar güçlü olacaktır. Evli ve kadın olan rüya sahibi kişiler kavgada haksız olan taraf olacaktır. Kavga bu kişilerin yapmış olduğu bir hatadan dolayı ortaya çıkacaktır.

Rüya sahibi kişiler henüz evli değil ise aileleri ile araları gerilebilir. Aileleri ile birlikte yaşıyorlarsa bir süre birlikte kalmak istemeyebilirler. Küslük uzun sürebilir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında civcivin yaralandığını gören bir kimsenin ilişkileri rast gitmez. Sürekli tartışma ve huzursuzluk olur.

Rüyada Civcivi Sevdiğini Görmek

Rüyada civciv sevdiğini görmek hayra alamettir. Bir çok İslam alemi bu rüyanın gelecekteki bebeğe işaret ettiğini söyler. Evli bireyler yakın zamanda çocukları olacağının müjdesini alabilirler. Bekar olanlar çevrelerindeki bebek haberleri ile mutlu olabilirler.

Bu rüya doğurganlığa, bebeğe, saf sevgiye, huzur ve mutluluğa işarettir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında civciv sevdiğini gören bir kişinin hayatı kolay ve huzurlu geçer. Kavgalar, tartışmalar ve çevredeki diğer olumsuzluklar bu kişiyi etkileyemez. Adeta görünmez bir koruyucu kalkanları olur.

Eğer rüyada civcivi seven kişi siz değil bir başkası ise, bu durum, bir başkasının iyi bir haber almasına işaret eder. Bu iyi haber bebek haberi, terfi haberi, evlilik haberi olabilir.

Rüyada civciv sevmek , hayırlı ve çok güzel rüyalardan birisidir. Dilemiş olduğunuz şeylere yakın zaman içerisinde kavuşacağınıza , mutlu zamanlar geçireceğinize , darda olanlara yardım edip bolluğa kavuşturacağınıza , hasta olanlara ilaç bulunacağına ve ayrı olanların ise barışacağına yorulur.

Rüyada Civciv Sevmek

Rüyada civciv sevmek , hayırlı ve çok güzel rüyalardan birisidir.

Dilemiş olduğunuz şeylere yakın zaman içerisinde kavuşacağınıza , mutlu zamanlar geçireceğinize , darda olanlara

yardım edip bolluğa kavuşturacağınıza , hasta olanlara ilaç bulunacağına ve ayrı olanların ise barışacağına yorulur.

Rüyada Civcivi Kayıp Ettiğini Görmek

Rüyada civciv kayıp ettiğini görmek olumlu ve olumsuz anlamlara gelebilen çift yönlü bir rüyadır.  Olumlu bağlamda bakacak olursak, rüyasında civciv kayıp eden bir kişi, hayatında kendilerini aşağıya çeken insanlardan, olaylardan ve çevrelerinden kurtulabilirler. Bu kişiler huzuru bir hayat yaşamak için gereken adımı atmış olacaklardır. Rüyanın diğer olumlu anlamları ise, istenilmeyen insanların kişinin hayatından çıkması, olumlu haber almak, zararlı alışkanlıklardan kurtulmak, fazla kiloları vermektir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyanın olumlu anlamından çok olumsuz anlamları vardır. Rüyayı gören kişi hayatlarının odak noktasında bulunan bir kişiyi, nesneyi ya da hedefi kayıp edebilirler. Bu onların kaptansız bir gemi gibi savrulmalarına neden olarak hayatlarının yönlerini kayıp etmeleri anlamına gelebilir. Rüyanın diğer olumsuz anlamları arasında; kendini kötü hissetme, hedefsizlik, hayattan zevk alamama, amaçsız şekilde yaşama yer alır.

Rüyada Civciv Öldürmek Ne Demek?

Rüyada civciv öldürmek , genel olarak aksiliklerle ve sorunlarla karşılaşacağınıza , aile içerisinde fesat çıkmasına, şiddetli ve önüne geçilmez sorunların yaşanmasına , fırtınaların ise kolay kolay dinmeyeceğine işaret eder.

Rüyada Sarı Civciv Görmek Diyanet

Rüyada sarı civciv görmek çok hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibinin merhametli ve yardımsever bir insan olduğuna delalet eder. Rüyada sarı civciv görmek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin ihtiyaç sahiplerine yardım da bulunacağına ve çok sevap kazanacağına işaret eder. Hayırlı bir rüya olan rüyada sarı civciv görmenin diğer anlamları şunlardır;

 • İhtiyacı olan kişilere maddi ve manevi yardım da bulunmak ve bu yardımların karşılığını iyilik bularak almak,
 • Kişinin hayatına gelecek sağlık, bereket, mutluluk ve huzur,
 • Kişinin kısmetinin artması ve yeni insanlarla tanışması,
 • Bereketli bir dönem içerisinde girmesi,
 • Hayatını belirli bir düzene koyup kendine bir rutin ve düzen oluşturması,
 • Ertelenen planların gerçeklemesi

Şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Civciv Yakaladığını Görmek

Rüyada civciv yakaladığını görmek kişinin mutluluğu yakalayacağına delalet etmektedir. Rüyada civciv yakaladığını görmek İmam Gazali (r.a) tabirine göre; rüya sahibinin mutlu olacağı maddi bir kazanca erişeceğine işaret etmektedir. Rüyada civciv yakaladığını görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Kişinin hayalini kurup umutla beklediği bir durumun gerçekleşeceğine,
 • Duaların kabul olmasına ve güzel günler yaşamaya,
 • Kişinin işinde yaşanılan zorluk ve problemlerin biterek yeni ve güzel bir sürece giriş yapmasına,
 • Geçim sıkıntısı yaşamamaya ve rahat geçineceğine,
 • Güzel ve mutlu bir ömür yaşayacağına

İşaret etmektedir.

Rüyada Evde Civciv Görmek

Rüyada evde civciv görmek hayra yorulmayan ve olumsuz haberler veren bir rüyadır. Kişinin doğru yoldan sapmasına delalet eder. Rüyada evde civciv görmek İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre; iş hayatında büyük problemlerle karşılaşmaya ve bir yanlış anlaşılma yüzünden rüya sahibinin işten çıkarılacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada evde civciv görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Kişinin iş hayatında sıkıntılar yaşayacağı ve bu sıkıntıların asıl temelinde de iftiraya maruz kalacağına,
 • Aile hayatında çok sık tartışmalar yaşanacağına ve bu tartışmalardan dolayı kişinin huzurunun kaçacağına ve kötü zamanlar yaşayacağına,
 • Düşmanlarına yenileceği,
 • Çevresinde gizli düşmanlar bulunduğuna,
 • Dost gibi görünüp düşman olan insanların varlığını geç fark ederek bu insanlardan darbe alacağına,
 • Gürültü ve kafa doluluğu ile geçirilecek bir döneme

İşaret etmektedir. Fakat bazı rüya alimleri evde civciv görmeyi olumlu şekillerde yorumlamışlardır. Bu olumlu yorumlardan bazıları şunlardır;

 • Kişinin evinde rızkının artacağı,
 • Haneye gelecek bolluk, bereket ve huzura,
 • Kişinin saadet içinde yaşayacağı uzun bir ömre,
 • Yeni alınacak bir eşyaya,
 • Ev, araba ve mücevher gibi değerli eşyalara sahip olmaya ve mal mülk sahibi olmaya

Şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Siyah Civciv Görmek

Rüyada siyah civciv görmek hayra yorulmayan rüyalardan biridir. Çok fazla olumsuz durumu içerir. Rüyada siyah civciv görmek İmam Nablusi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin doğru yoldan sapacağına ve yanlış işler yapacağına delalet eder. Rüyada siyah civciv görmenin diğer olumsuz yorumları şunlardır;

 • Kişinin kul hakkına gireceği ve büyük günahlar yüklenerek vicdan bazı konularda vicdan azabı duyacağı,
 • Hırsızlık yapacağına veya hırsızlığa uğrayacağına,
 • Haram para elde edip haram rızk tüketeceğine,
 • İşlerinin yolunda gitmeyeceğine ve adının yolsuzluk iddialarına karışacağına,
 • Çevresindeki insanlar tarafından sevilmeyeceğine ve uzak durulacağına

İşaret etmektedir.

Rüyada Beyaz Civciv Görmek

Rüyada beyaz civciv görmek aşk ve kısmete delalet eder. Rüyada beyaz civciv görmek Caferi Sadık (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin saf ve çok iyi niyetli bir insan olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin her dileği gerçekleşir ve kalbindeki isteklerine en yakın vadede erişir. Rüyada beyaz civciv görmek aynı zamanda aşık olunan kişi ile evlenip yuva kurmayı, sevdiğine kavuşmayı ve bir bebek müjdesini verir.

Rüyada İkiz Bebek Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu