C Harfi Rüya TabirleriRüya Tabirleri

Rüyada Civciv Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Rüyada civciv görmek bir çok İslam alimi tarafından sevgi, empati, dikkat çekmek, küçüklük olarak yorumlanmaktadır. Rüyanın anlamı bağlamına göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle civcivin nasıl görüldüğünü tespit etmek ve ona göre değerlendirme yapmak önem taşır.

Genellikle civcivler, bir başkasına karşı duyulan sevginin, karşıdaki insanla kurulan güçlü empati bağının ve acıma duygusunun bir sembolüdür. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; civcivlerin bir diğer anlamı berekettir. Rüyasında civciv gören kişinin hayatında bolluk yaşanır. Rüya sahibi kişiler paralarını harcamalarına rağmen bitmek bilmez. Aldıkları şeylerin kullanım süresi uzun olur.

Rüyasında civciv gören kimsenin bir çok çocuğu olacağına işaretle tabir olunur.

  • Rüyada görülen civciv, sevinç ve neşeye de işarettir. Rüyasında civcivlerine yem verdiğini görmek, aile arasında neşeli ve sevinçli bir merasim ve toplantı yapılacağına işarettir şeklinde yorumlanır.
  • Bir civciv eline alıp sevdiğini, okşadığını gören kişinin bir çocuğu olur. Eğer çocuğu varsa, bir daha olacağına işarettir.

Rüyada Yumurtadan Çıkan Civciv Görmek

Rüyada civcivin yumurtadan çıkması yeni başlangıçlar, gelecekte yaşanacak olumlu olaylar ve kısmete işarettir. Rüya sahibi kişiler yeni bir işe başlayabilirler. Şimdiki çalıştıkları yerde yeni bir projenin içine dahil olabilirler.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; yumurtadan civciv çıktığın gören bir kişinin geleceği parlak olur. Rüyayı gören kişi eğer öğrenci ise, derslerinde başarı gösterir ve notları yükselir. Eğer kişi çalışıyor ise iş hayatındaki başarıları çevresindeki insanlar tarafından konuşulmaya başlar. Bu da onların terfi almasını sağlayabilir.

Rüyayı gören kişi eğer bekar ise, kişinin kısmeti açılır. Bu rüya ile birlikte yalnızlıktan kurtularak hayatları için hayırlı olacak kimseler ile karşılaşmak kolay olur.

Rüyada Büyük Civciv Görmek

Rüyada büyük bir civciv görmek hem olumlu hem de olumsuz etkilere sahip bir rüya olarak yorumlanır. Rüyanızın genel bağlamında civcivin büyüklüğü size sıkıntı getiriyorsa, rüya olumsuz anlamı ile yorumlanır. Eğer civcivin büyüklüğü konusunda nötreseniz ya da olumlu iseniz rüyanın anlamı olumludur.

Rüyanın  olumsuz anlamı kötülüklerin çoğalmasıdır. Olumlu anlamı ise iyi işlerin rüya sahibi tarafından gerçekleştirilmesi olarak yorumlanır. Rüya sahibi kişi rüyalarının bağlamına göre kötü bir yola girebilir. Verdikleri kararlardan pişman olabilirler. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; işler yolunda gidecek ve kişi hayatına diğer olumlu durumları da çekmeyi başaracaktır.

Rüyada Civcivin Ölüsünü Görmek

Rüyada civciv ölüsünü görmek hayra alamet değildir. Üzerinde bir süredir çalıştığınız işler bir başkası tarafından sonlanabilir. Bu size hem manevi hem de maddi anlamda zarara uğratacaktır. Rüyada ölü civciv görmenin bir diğer yorumu işin kayıp edilmesidir. İşsiz kalabilir bir başka iş bulmak için zorlu bir dönemden geçebilirsiniz. Bu rüya olumsuzlukların başlangıcı, zorluklar, kabul edilmeme, varlığın zorlanması gibi anlamlara gelir.

Rüyada Sarı Civciv Görmek

Rüyada sarı civciv görmek bütün işlerin yolunda gideceği, hayatınızda evlilik, maddi kazançlar ve manevi anlamda zenginlik yaşacağınız anlamına gelir. Rüya sahibi kişiler eğer çalışıyor iseler kariyerlerinin zirvesine çıkabilirler, öğrenci iseler notları artar ve diğer öğrencilere örnek olarak gösterilirler. Rüyasında sarı civciv gören birisi bekar ise karşısına birden çok insan çıkar. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında sarı civciv gören kişiler hayatlarının her alanında şanslı giderler.

Rüyada Civcivin Konuştuğunu Görmek

Rüyada civcivin konuştuğunu görmek rüya sahibi kişinin hayatında yaşanacak anormal durumları gösterir. Bu kişilerin hayatlarında beklenmedik değişiklikler olabilir. Taşınabilirsiniz, iş değiştirebilirsiniz, hiç beklemediğiniz bir kişi aniden hayatınıza girebilir ya da bir anda değer verdiğiniz bir insan hayatınızdan çıkabilir. Bu durumlar ne olumlu ne de olumsuzdur. İkisinden biri de olabilir.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında civcivin konuştuğunu gören bir kişi hayal kurmak yeteneğini geliştirmiştir ve bu yetenek onlara yeni kapılar açacaktır.

Rüyada Civcive Yem Vermek

Rüyada civcive yem vermek merhametin, anneliğin, empatinin ve iyiliğin bir sembolüdür. Bebeği olmayan kadınların bebeği olabilir. Tamamen size muhtaç evcil hayvan edinebilirsiniz. Hayatınıza size ihtiyaç duyan bir kimsesiz girebilir. Bu dönemde size muhtaç olan kişilere kucak açmak en doğru hareket olacaktır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında civcive yem veren rüya sahibi hayatının en güzel evrelerinden bir tanesini yaşamaya başlar. Çevresindeki insanlar için iyi bir örnek olur. Başarısı herkesin kulağına gider.

Rüyada Civciv ile Tavuk Görmek

Rüyada civciv ile birlikte tavuk görmek yaşanacak olan önemli bir ikiliğin işaretidir. Rüya sahibi kişiler büyük kararlar vermek zorunda bulabilirler kendilerini. Bu kararları verirken zorlanacaklardır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; civciv ile birlikte tavuk gören kişinin hayatında vereceği kararlar çoğu zaman bir başkasının iyiliğine olur.

Civciv ile tavuk gören bir kimsenin hayatındaki eksiklikler su yüzüne çıkabilir. Kişi borç para aldıysa bu parayı ödemekte zorlanabilir. İnsanlar rüya sahibi kişinin parasız olduğunu konuşabilirler. Rüya sahibi kişiler çocuk yapamıyor olabilirler. Yine bu durum da insanlar arasında dedikodu şeklinde yayılarak rüya sahibi kişinin incinmesine neden olabilirler.

Rüyada kucağına beyaz bir tavuk alıp bu tavuktan civcivler çıktığını görse, yapılması imkansız zor bir işi meydana çıkar ve hayırlı bir evladı olur bazı durumlarda da gördüğü civciv sayısı kadar erkek evlat sahibi olur. Rüyada Tavuk Görmek Rüya Tabirleri yazımıza göz atın.

Rüyada Civcivin Yaralandığını Görmek

Rüyada yaralanmış civciv görmek ileride yaşanacak kötü olaylara, kavgalara, tartışmalara ve ayrılıklara işarettir. Evli ve erkek olan rüya sahibi kişiler eşleri ile şiddetli kavga edebilirler. Bu kavga onların ilişkilerinin bitmesine neden olacak kadar güçlü olacaktır. Evli ve kadın olan rüya sahibi kişiler kavgada haksız olan taraf olacaktır. Kavga bu kişilerin yapmış olduğu bir hatadan dolayı ortaya çıkacaktır.

Rüya sahibi kişiler henüz evl, değil ise aileleri ile araları gerilebilir. Aileleri ile birlikte yaşıyorlarsa bir süre birlikte kalmak istemeyebilirler. Küslük uzun sürebilir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında civcivin yaralandığını gören bir kimsenin ilişkileri rast gitmez. Sürekli tartışma ve huzursuzluk olur.

Rüyada Civcivi Sevdiğini Görmek

Rüyada civciv sevdiğini görmek hayra alamettir. Bir çok İslam alemi bu rüyanın gelecekteki bebeğe işaret ettiğini söyler. Evli bireyler yakın zamanda çocukları olacağının müjdesini alabilirler. Bekar olanlar çevrelerindeki bebek haberleri ile mutlu olabilirler.

Bu rüya doğurganlığa, bebeğe, saf sevgiye, huzur ve mutluluğa işarettir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında civciv sevdiğini gören bir kişinin hayatı kolay ve huzurlu geçer. Kavgalar, tartışmalar ve çevredeki diğer olumsuzluklar bu kişiyi etkileyemez. Adeta görünmez bir koruyucu kalkanları olur.

Eğer rüyada civcivi seven kişi siz değil bir başkası ise, bu durum, bir başkasının iyi bir haber almasına işaret eder. Bu iyi haber bebek haberi, terfi haberi, evlilik haberi olabilir.

Rüyada civciv sevmek , hayırlı ve çok güzel rüyalardan birisidir. Dilemiş olduğunuz şeylere yakın zaman içerisinde kavuşacağınıza , mutlu zamanlar geçireceğinize , darda olanlara

yardım edip bolluğa kavuşturacağınıza , hasta olanlara ilaç bulunacağına ve ayrı olanların ise barışacağına yorulur.

Rüyada Civcivi Kayıp Ettiğini Görmek

Rüyada civciv kayıp ettiğini görmek olumlu ve olumsuz anlamlara gelebilen çift yönlü bir rüyadır.  Olumlu bağlamda bakacak olursak, rüyasında civciv kayıp eden bir kişi, hayatında kendilerini aşağıya çeken insanlardan, olaylardan ve çevrelerinden kurtulabilirler. Bu kişiler huzuru bir hayat yaşamak için gereken adımı atmış olacaklardır. Rüyanın diğer olumlu anlamları ise, istenilmeyen insanların kişinin hayatından çıkması, olumlu haber almak, zararlı alışkanlıklardan kurtulmak, fazla kiloları vermektir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyanın olumlu anlamından çok olumsuz anlamları vardır. Rüyayı gören kişi hayatlarının odak noktasında bulunan bir kişiyi, nesneyi ya da hedefi kayıp edebilirler. Bu onların kaptansız bir gemi gibi savrulmalarına neden olarak hayatlarının yönlerini kayıp etmeleri anlamına gelebilir. Rüyanın diğer olumsuz anlamları arasında; kendini kötü hissetme, hedefsizlik, hayattan zevk alamama, amaçsız şekilde yaşama yer alır.

Rüyada Civciv Öldürmek Ne Demek?

Rüyada civciv öldürmek , genel olarak aksiliklerle ve sorunlarla karşılaşacağınıza , aile içerisinde fesat çıkmasına , şiddetli ve önüne geçilmez sorunların yaşanmasına , fırtınaların ise kolay kolay dinmeyeceğine işaret eder.

 

Rüyada İkiz Bebek Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu