Rüyada Cadde Görmek

Rüyada cadde görmek, doğruluk, hidayet, hayırlı bir iş ve adaletli bir hâkim ve selâmet gibi güzel şeylere işarettir.

  • Rüyasında ana caddede rahat ve kolaylıkla yürüdüğünü görmek, rüya sâhibi kişinin hatalarından tövbekâr olup hidayet bulacağına ve dosdoğru yolda yürüyeceğine işaret olarak yorumlanır. Büyük ve ana caddede yürüdüğünü görmek, selâmet ve hidayette olduğuna işarettir.

•          Bir kimse, rüyasında iki yanı ağaçlarla kaplı bir caddede yürüdüğünü görse, bu rüyası onun İslâm âlimlerinin himâyesinde olacağına ve dosdoğru din yolundan ayrılmayacağına işarettir demişlerdir yorumcular.

Bir kimse Rüyasında küçük ve bozuk bir sokak yolundan ana caddeye çıktığını görse, bu onun dalâletten (dinde sapıklıktan) kurtulup doğru yola (hidayete) ereceğine işarettir.

  • Rüyasında ana caddenin kenarına ağaç diktiğini görmek, rüya sâhibinin istikbâlde (gelecekte) âlim ve büyük ilim adamı olacak bir evlâdı olacağına işaretle yorumlanır.
  • Ünlü yorumcu îbn-i Şirin’in yorumuna göre: Rüyada cadde görmek, doğruluk ve dürüstlük işareti ile yorumlanır.
    Rüyasında geniş bir ana caddede yürüdüğünü görmek, rüya sâhibi kişinin iş çevresinde ve iş arkadaşları arasında dürüst ve mert bir kişi olarak tanındığına işarettir.
  • Rüyasında yürümekte olduğu caddenin aniden gereğinden çok çok fazla olarak aydınlandığını görmek, çok iyidir.

Bu rüyayı gören kimsenin, ibadetlerini eksiksiz yaptığına ve zekâtını tam olarak verdiğine ve bu ibadetlerinin yüce Allah’ın katında makbul ve kabule lâyık olduğuna işarettir.

Rüyada çıkmaz bir sokak gören kimse, sonu olmayan zor bir işe sürükleneceğine işaretle yorumlanır.

 

Rüyada Yol Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu