Rüyada Büyü Yapıldığını Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada büyü yapıldığını görmek, rüya sahibinin kötü günler geçireceğine işaret etmektedir. Şanssızlık, uğursuzluk ve nazara işaret olan rüyada büyü yapılması rüya sahibinin hayatında kötülüklerin yaşanacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada büyü yapıldığını görmek üzüntülerle, zorluklarla, dertlerle ve kederlerle karşılaşılacağına işaret eder. Rüya sahibi işinin mutsuz olacağı pek çok olayın gerçekleşeceği şeklinde yorumlanır.

Aynı zamanda rüyayı gören kişinin yıkılmasına sebep olacak derecede büyük bir olayın yaşanmasına veya bir haberin alınmasına delalet eder. Rüyada büyü yapıldığını görmek uzun süre etkisinde kalınacağı bir gerçeğin ortaya çıkması ve bu gerçekle yüzleşmek zorunda kalınması anlamına gelmektedir. İmamı Nablusi (r.a.) yorumuna göre; rüyada büyü yapıldığını görmek psikolojik açıdan ruhun derinlerine ulaşarak duygularının e hislerinin boyutunu araştırdığı anlamına gelmektedir.

Rüyada görülen sihir, rüya sahibinin küfre düşmesine veya karısından ayrılmasına işarettir.

Rüyasında kendisinin sihirli (büyülü) olduğunu veya kendisine sihir yapıldığını gören kimse, kendisi hakkında ortaya çıkacak fitne, hile ve zarara işarettir denilmiştir. Eğer görülen sihir ‘in, cinler tarafından yapılmış olduğu görülürse, o sihir, hile ve zarar yönünden diğerlerinden daha şiddetli ve daha büyük sıkıntıya işaret olur denilmiştir.

Rüyada Büyü Görmek Diyanet

Büyü ile ilgili Rüyalar, iyiye ve hayra yorulmaz. Büyünün kendisi günah olduğu gibi, Rüyası da iyiye yorulmaz. Yolsuzluk işaretidir.

Dikkat, büyü yapmak ve yaptırmak, dinimizce de kötü ve en büyük bir günah olarak kabul edilir. Bu hikmet ve incelikten dolayıdır ki, Rüyada dahi görülen büyü, Rüya yorumu (tabiri) ilmiyle uğraşan hiç bir bilgin tarafından hayır ve iyiye yorumlamamışlardır. (Büyünün kendisi iyi değil, Rüyası da.)

Rüyada Büyü Görmek İhya

Rüyada sihir (büyü) ile ilgili rüya hayra yorulmaz. Yalancılık -ikiyüzlülük-riyakarlık, hainlik gibi sevilmeyen
şeylerle yorumlanır.

Bazı yorumculara göre: Kişinin rüyada gördüğü sihir (büyü), fitne ve gurura işarettir. Kişinin rüyada bir sihir (büyü)
yaptığını veya başka birisine sihir yaptırdığını görmesi, karı ile koca arasını açmaya (fitne sokmaya) işarettir.

Rüyada Büyü Yapmak

Rüyada görülen büyü yapmak rüyayı gören kişinin sonradan çok fazla pişmanlık yaşayacağı ve yaptığı hatadan dolayı kendini affedemeyeceği bazı durumların gerçekleşmesine işarettir. Rüya gören kişinin gücünü kaybettiği ve zayıf hissettiği bir dönemde nefsine hakim olamayarak sonucunda hoş durumların gerçekleşmeyeceği olayların içine gireceğine ve sonrasında düştüğü durumu fark edeceğine, fark etmesinin ardından kendisine çok kızacağına delalet eder.

Rüyasında kendisinin büyücü (büyü yapan) olduğunu görmek ve başkalarına büyü yaparken görmek, yine aynı şekilde yorumlanır.

Rüyada Büyü Görmek

ruyada buyu gormek

Rüyada görülen büyü üst üste hata yapılacağı anlamına gelmektedir. Haksızlık yapmaya işaret edilen büyü görmek hile yapmaya yönelmek olarak da rivayet edilir. Aynı zamanda rüyada büyü görmek birinin rüya gören kişiye zarar vereceğine ya da rüya sahibine kem gözle baktığı anlamına da gelmektedir. Bir yerden para geleceğine ancak bu paranın kişiye bir fayda sağlamayacağı anlamına gelen büyü görmek, rüya sahibi kişinin gelen bu parayı kısa bir süre içerisinde elden çıkartılması gerektiği şeklinde yorumlanır. Cabir ül Magribi yorumuna göre; rüyada büyü görmenin anlamı yakın zamanda problemler ile karşılaşılması ve kötü olaylar yaşanılmasına delalet etmektedir.

Rüyada Büyü Bozmak

Rüyada büyü bozmak rüya sahibinin kendisine yapılan bir kötülüğün gün yüzüne çıkmasını sağlayacağını ve bu kötülüğü gerçekleştiren kişinin mahcubiyet hissedeceğine delalet eder. Aynı zamanda rüya sahibinin yakın zamanda yaşanan kötü bir olay aracılığıyla çevresinde bulunan kişileri iyi ya da kötü olarak ayırmasını sağlaması olarak rivayet edilir.

Ayrıca rüyada boşanmak ne anlama gelir? Detaylarını inceleyebilirsiniz.

Rüyada Büyü Bulmak

Rüyada bulunan büyü rüya sahibinin gerçek hayatında ailesine ya da kendisine karşı samimi duygular beslemeyen kişilerin ortaya çıkması anlamına gelir.  Rüyada büyü bulmak sizlere zarar ermek isteyen kişilerin emellerine ulaşamadan rüya gören kişinin onu fark etmesine delalet eder. Ayrıca İbn-i Sirin (r.a.) diyor ki; her kim rüyasında büyü bulursa yaptığı hatandan çok kısa bir süre sonra geri dönecek ve yaptığı bu hatadan dolayı ders alarak hayatında yeni bir sayfa açacak.

Rüyada Başkasına Büyü Yapıldığını Görmek

ruyada baskasina buyu yapildigini gormek

Rüyada görülen başkasına büyü yapılması rüya sahibi olan kişinin daha şefkatli biri haline geleceği ve sıkıntılı olan bir durumun iyileşmeye başlayacağı eklinde yorumlanır. Aynı zamanda tüm işlerin yoluna koyulacağı, yaşanılan bir sağlık sorununun biteceği şeklide de rivayet edilir.

Rüyada Büyü Yapıldığını Hissetmek

Rüyada büyü yapıldığını hissetmek büyük bir mal ve mülk sahibi olunacağına, üzerinde bulunan tüm suçlamalardan alnının akıyla kurtulacağına, kendini iyi hissedeceğine ve dini inançlarının güçleneceğine işaret etmektedir. Ayrıca tüm içinde bulunulan sıkıntılardan kurtulacağına ve mesleki kariyerde büyük başarılara imza atacağına delalet eder.

Rüyada Büyü Yapıldığını Görmek ve Dua Etmek

Rüyada büyü yapıldığını görüp dua eden rüya sahibi kişinin etrafında olan bir kişiden korkması ve bu kişiye hiçbir şeyin anlatılmıyor olması durumunda kişiye olan önyargının kaybolacağı ve tüm hayatını kişi ile paylaşacak duruma geleceği anlamına gelmektedir. Rüyada büyü yapıldığını görmek ve dua etmek birinin rüya sahibini kötü etkilemeye çalışması durumunda herhangi bir şekilde etkilenmeyeceğine ve pozitif bir hayat süreceğine de işaret etmektedir.

Rüyada Büyü Yaptırmak

Rüyasında kendisini beğendirmek için büyü yaptırdığını gören kimsenin bu Rüyası iyiye yorulmaz. Rüyayı gören bu kimsenin, ismi bir yolsuzluğa karışıp kanun tarafından cezalandırılacağına işaretle yorumlanır.

Rüyasında büyü yaptırmak için bir büyücüye gittiğini görmek, rüyayı  gören kimsenin, işlerinin bozulacağına ve kötü bir duruma düşeceğine işarettir.

Rüyada Büyücü Görmek

Rüyasında büyücü (büyü yapan) birini görmek, hilekâr (dolandırıcı, düzenbaz), kötü niyetli bir kimseden zarar
görüleceğine işaretle yorumlanır.

• Rüyada büyü yapan birini görmek, yapacağınız yanlış bir hareket sebebiyle başınıza maddî ve manevi birçok zararlar geleceğine işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında kendini büyülü gören kimse, kendi ihmâli yüzünden büyük zararlar göreceğine işaretle tabir olunur.

Rüyada Sihirbaz Görmek

Rüyada sihirbaz-büyücü görmekte iyiye yorulmaz. Tehlike ve sıkıntıya işarettir.

• Rüyada görülen sihirbaz, fitne ve fesat çıkaran bozguncu bir kimseye işaretle yorumlanır denilmiştir. Rüyada görülen sihirbazın bir elmaya okuyup sihir (büyü) ettiği görülse, bu rüya, rüya sahibinin oğlunun fitneye düşmesine işarettir. Şayet sihirbaz (yani büyücü) bir yatağa okuyup üfleyerek sihir yapsa, onun (rüya sahibinin) nikahlı hanımının fitneye düşeceğine işaretle yorumlanır denilmiştir.

Bazı yorumcular, rüyada sihirbaz görmeyi, rüya sahibinin arkadaşları tarafından aldatıldığına ve arkadaşlarının
onun hakkında iyi bir düşünceleri ve görüşleri olmadığına işarettir. Kendisinin sihirbazmış olduğunu görmeyi de,
sözlerinde ciddiye alınacak bir şey olmadığına ve sözlerinin inanılmadığına işaretle yorumlanır demişlerdir.

 

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu