Rüyada Boşanmak Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada boşanmak gören kişilerin cinsiyeti ve medeni durumu gibi durumlara göre değişkenlik gösterildiği bilinmektedir.  Rüyada boşandığını gören kişi bekar ise içinde bulunduğu durumdan kurtulmasına, evli kişinin eşini boşaması geçim sıkıntısına girileceğine, geçerli bir sebebi olan eşin boşanması hem kadının hem erkeğin zenginliğine, boşanılmasına üzülmek ya da kızgınlıktan dolayı boşanılan eşe geri dönek işlerin yoluna girmesine delalet eder. Aynı zamanda rüyada boşandığını gören kişinin erkek olması durumunda maddi kazanç elde edileceğine, kadın ise evlilik esnasında yaşanacak tartışmalı bir döneme girileceğine işaret etmektedir. İbn-i Sîrîn (r.a.) tabirine göre; rüyada karısını boşadığını gören erkek şeref ve itibarını kaybedeceğine, eğer iki hanımı olan bir adamın karısını boşadığı görülür ise malından zayi edileceğine delalet etmektedir. Bekar bir kişinin eşini boşadığını görmek ölümün yaklaşmış olmasına işaret etmektedir.

Rüyada Boşanmak İhya

Rüyada görülen boşanma ile ilgili yorumlarda Rüya tabir ve yorumcuları görüş ayrılığındandır. Yani boşanma Rüyalarını değişik şekillerde yorumlamışlardır.

Rüyada Boşanmak İmam Nablusi yorumu:

Evli bir kimsenin Rüyasında hanımını boşadığını görmesi, geçiminin daralacağı (bozulacağına veya gerçekten aralarında ayrılığın olacağına veya eşlerin ikisinden birinin vefat edeceğine işaret eder.

• Evlenmemiş genç bir kızın Rüyasında boşanıyormuş olduğunu görmesi, onun pek yakında evleneceğine işaret eder.

Rüyada Boşanmak İbni Şirin yorumu:

Rüyasında kendi karısını tek hanımını boşadığını görmek, Rüya sâhibi kişinin, izzet ve şerefini, itibâr ve saygınlığını kaybedeceğine işarettir. Rüyayı gören adamın başka bir karısı daha varsa, gördüğü Rüya , malından bir kısmını kaybedeceğine, yani mal eksikliğine işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında evli olmadığı halde, yani bekâr olduğu halde karısını boşadığını görmek, Rüya sâhibi kişinin ecelinin yaklaşmış olduğuna, pek yakında öleceğine işaret eder.

Rüyada Boşanmak Kirmani’nin yorumu:

Rüyasında boşandığını görmek, zenginlik ve servete kavuşmaya, ortağından ayrılmaya, memuriyetten atılmaya veya işinden ayrılmaya, işlerinin bozulmasına, mal kaybına (zarar edeceğine) ve istemediği tatsız durumla karşılaşmak gibi durumlara işarettir demiştir.

• Rüyasında karısını bir talakla boşadığını görmek, Rüya sâhibi kişi, kendisi ya da hanımı hasta ise, hasta olan kişinin şifa bulup iyileşeceğine işarettir.

• Rüyasında hanımına üç defa boş ol dediğini görmek, Rüya sâhibi kişinin hastalanacağına işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Boşanmak Ebu Said-il’Vaiz’in yorumu:

Rüyasında hanımını boşadığını görmek, Rüya sâhibi kişinin zengin olacağına işaret eder. Bir diğer işarete göre, çalıştığı iş yerinden ayrılacağına veya memur ise, memuriyetten azledilir, memuriyetten atılacağına işarettir şeklinde yorumlanır.

Bir kimse Rüyasında hanımını kesin boşadığını görse, bu rüyası onun (Rüya sahibinin) bulunduğu işini terk edeceğine (bırakacağına) ve bir daha o işine geri dönmeyeceğine işarettir.

Rüyada Boşanmak İstemek

Rüyada boşanmayı istemek, rüyayı gören kişinin içerisinde bulunduğu maddi sıkıntıdan kurtulacağı anlamına gelse bile başka tabirlere göre ise işlerin bozulmasına ve geçim sıkıntısına delalet eder. Rüyasında boşanmak isteyen kişinin maddi sıkıntıyı çok ciddi boyutlarda yaşayacağı söylenmektedir. Caferi Sadık diyor ki; rüyada görülen eş boşamak sonunda çok pişman olunacak bir iş yapılacağına işaret etmektedir.

Rüyada Boşanma Kâğıdı Görmek

ruyada bosanma kagidi gormek

Boşanma kağıdını rüyada görmek rüya sahibinin bir dönem sıkıntılar yaşayabileceğine, dert sahibi olabileceğine ya da hayatının yerle bir olabileceğine işarettir. Fakat hayırlı olarak da yorumlanan rüyalar arasında yer alan boşanma kâğıdı görülmesi, çabalamanın sonucunda rahatlamaya ve düşüşten sonra ulaşılabilecek bir başarı olarak da yorumlanır. Rüya gören kişinin ettiği duaların kabul olmasını da işaret eder.

Rüyada Boşanan Çift Görmek

Rüyada görülen boşanan çift, yapılan bir işte kazanılan maddiyatın artacağına ve bu kazanç ile insanlara yardım eli uzatılacağına, dikkat çeken işler yapılacağına, yakın bir zaman diliminde hayırlı bir kısmetin çıkacağına ve bu kısmet ile fazlasıyla mutlu olunacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca rüyada boşanan çift görmek uzun zamandır görüşülmeyen ama çok sevilen bir kişi ile alakalı bazı haberlerin alınmasına, yeni bir eğitim hayatına adım atılacağına ya da iş hayatında atılan adımların sıkıntılara neden olabilmesine işaret etmektedir.

Ayrıca rüyada beddua etmek görmek ne anlama gelir? Ayrıntılarına bakabilirsiniz.

Rüyada Boşanma Kararı Almak

Rüyada alınan boşanma kararı başarı elde etmeye, hayırlı bir kısmete işaret eder. Rüyasında boşanma kararı alan kişi eğer evli ise eşinin kendisine daha çok bağlanacağı ya da arada olan problemlerin daha hızlı bir şekilde çözüleceği söylenir. Ayrıca masa başı bir iş sahibi olunacağına belirlenen bir amaca ulaşılacağı anlamına gelebilen rüyada boşanma kararı almak büyük başarıların elde edilmesine de işarettir.

Rüyada Boşanmak İstediğini Görmek

ruyada bosanmak istedigini gormek

Rüyada görülen boşanmayı istemek iş hayatında ilerleme kaydetme olarak yorumlanmaktadır. Aynı zamanda dikkate ve dikkatten kaynaklı oluşabilecek sorunlara önceden müdahale edilebileceğine de işaret eden rüyada görülen boşanma isteği edilen kazancın artmasına, amaçların gerçekleştirilebilmesi adına önemli fırsatların yakalanacağına ve hayal edilen tüm şeyleri gerçekleştirebilmek adına fırsat elde edileceğine delalet eder. İmamı Nablusi (r.a.) tabirine göre; rüyada boşanmayı gören kişinin eşi ile arasındaki bağ daha da kuvvetleneceği şeklinde ifade edilir.

Rüyada Başkasının Boşandığını Görmek

Rüyada başkasının boşandığını görmek rüya gören kişinin para kaybedeceği bir işe atılmasına, her girdiği işten zararla ayrılacağına işaret eder. Rüyasında başkasının boşandığını gören kişinin atacağı yanlış adımlardan dolayı hayatının değişmesine ve aile ya da mesleki hayatında yaşayacağı sıkıntılı bir dönemi delalet eder.

Rüyada Eşinden Ayrılmak Diyanet

Rüyada eşten ayrılmak ters olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibi evli ise eşi arasındaki diyaloğun güçleneceği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinden dolayı kaynaklanmayan ancak dışarıdan gelecek olan bir sorundan dolayı fazlasıyla üzüleceği anlamı da çıkmaktadır. Rüyada boşanmak gören kişi evli değilse yakın bir zaman içerisinde dünya evine gireceği ve evlendiği kişi ile ilk bir sene içerisinde bazı problemler yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Nafaka Görmek

Rüyasında kanunen bakmakla yükümlü olduğu birine nafaka veriyor veya veriyormuş olduğunu görmek veya
eşine nafaka verdiğini görmek, rüyayı gören kimsenin mali durumunun iyi olduğuna veya iyi olacağına, aile efradına çok iyi baktığına veya bakacağına ve onları çok iyi koruyacağına, önceden ailesi, çocukları için harcadıklarından daha fazlasını yeniden kazanacağına işarettir.

• Rüyasında malını zorla harcattıklarını gören kimsenin bu rüyası, onun ecelinin (ölümünün) yaklaştığına işaret eder.

• Bu rüyayı tersiyle yorumlayanlar da vardır. Rüyasında nafaka aldığını veya nafaka verdiğini gören kimsenin bu
rüyası, aile düzeninin iyi gitmediğine, hiç uyuşamayacağı bir evlilikle karşı karşıya kaldığına veya kalacağına, bu
yüzden evliliğinin sürekli ve devamlı olmayacağına işaret olarak yorumlayanlar da bulunmaktadır. Bu ise üzüntüye
işaret olarak yorumlanır.

 

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu