Rüyada Borç Ödemek

Rüyada Borç Ödemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada borç ödemek, doğduğu yerleri ziyaret edeceğine (sıla-i rahimde bulunacağına) veya bir fakire iyilik yapacağına veya dünyada güçlük, zahmet çektiği işlerinin kolaylaşacağına işaret eder. Rüyada borç ödemek, gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulacağına işaretle yorumlanır.

Rüyada Borç Ödemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir borç ödediğini gören kimsenin, yolculuktan döneceğine işarettir. Rüyasında bir borcunu ödediğini gören kimse, akrabalarına ziyaret edeceğine işaretle tabir olunur. Bazen de rüyada borcunu ödediğini görmek, hayattaki sıkıntılardan kurtulacağına işaretle yorumlanır. Borcu olmak duyarlı ve iyi kalpli bir insana sıkıntı verdiği içindir ki, rüyada borcunu ödemek, ferahlıkla tabir olunur.

Rüyada Borç

Rüyasında borçlu olduğunu görmek, zillet ve hakarete işarettir. Rüyasında  borcunu ödediğini görmek, Rüya sahibinin, akrabalarını ziyaret edeceğine ve bir yoksulun karnını doyuracağını işaret olarak yorumlanır.

  • Bazı Yorumculara göre: Rüyasında borcunu görmek yolculuktan geri döneceğine işarettir şeklinde tabir olunur.
  • Bir kişi Rüyasında borcundan dolayı hapsedildiğini ve kendisinin de borcu olduğunu itiraf (kabul) etmiş olduğunu, aslında (uyanık halde ise borcu olmadığını) görse, bu Rüyası, onun
    günahlarının çokluğu, ahirette azaba düşeceği kötü amellere veya başına gelecek bazı belâ ve musibetlere işarettir.
  • Rüyasında birisinden borç istediğini ve alamadığını görmek, mahkemelik olduğu bir davada kendi lehine sonuç alacağına işarettir.

Borçlu olan bir kimse Rüyada  borçlandığını ve bundan da üzüntü duyduğunu görse, bu onun ummadığı, beklemediği bir yerden gelen para ile borcunu ödeyeceğine işarettir

Rüyanızda bir şeyin size ödünç olarak verildiğini görmeniz, o ödünç aldığınız şeyin değerince bir borca gireceğinize işaretle tabir olunur.

• Rüyada ödünç verdiğini görmek, günahı olan bir kimse için tevbe edeceğine, fakir bir kimsenin de zengin olacağına işaretle yorumlanır.

• Rüyasında kıymetli bir şeyini ödünç olarak verdiğini gören kimse, Allah rızasına ereceğine ve Allah rızası için binlerine iyilik yapacağına işaretle tabir edilir.

• Hasta olan bir kimse, Rüyasında birinden ödünç isteyip, istediğini aldığını görse, bu onun ölümüne işarettir.

• Rüyasında ödünç aldığı kimsenin öldüğünü gören kimse, içinde bulunduğu üzüntü ve sıkıntıdan kurtulur, şeklinde tabir olunur.

Rüyada Borç Senedi

Rüyasında birisine borç senedi imzalayıp verdiğini görmek, Rüya   sâhibinin, o adamdan ileride bir kötülük göreceğine işarettir.

  • Rüyasında kendisine bir borç senedi imzalayıp verildiğini görmek, Rüya   sâhibinin o adama bir kötülüğü olacağına işarettir.
  • Rüyasında bir mal karşılığında borç senedi (bono) imzalayıp verdiğini görmek, değerli bir şeyinin evinden çalınacağına işaret eder şeklinde tabir olunur.

Rüyasında hükümetten veya bir kurumdan ödenek aldığını gören kimse, sorumluluk taşıdığı bir işten kurtulacağına veya ödeneği alamadığını gören kimse, sorumlu olduğu işten hesaba çekileceğine ve bu yüzden sıkıntıya gireceğine işaretle tabir olunur.

Rüyada Rehin

Rüyada rehin karşılığı para verdiğini görmek, yapılan iyiliklerin karşılığını görüleceğine işarettir.

• Rüyanızda herhangi bir eşyanızı veya mücevherlerinizi borç karşılığı rehin olarak verdiğinizi görmek, lüzumsuz
ve gereksiz yere paralarınızı harcadığınıza işaret ile, eğer böyle devam ederseniz, kısa zamanda paralarınız bitecek
ve parasız kalacağınıza işaretle tabir olunur.

Borç Ödeyen Dua Yazımıza Göz Atın.

 

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu