Rüyada Bıçak Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Bıçak ile ilgili rüya görmek hem olumlu hem de olumsuz olarak yorumlanır. Rüyada bıçak görmek nasıl ve kiminle görüldüğüne göre farklı anlamlara gelir. Rüyalar hayatımızda olan biten bazı şeyleri anlamlandırmamıza yardımcı olur. Rüyaların temsil ettiği şeyler bizim için yol gösterici olabilir.

Birinden bıçak aldığını görmek yakında o kişiyle kurulacak olan dostluk bağlarına delalet eder. Eğer bıçak tanınmayan birinden geliyorsa rüya sahibinin yakın zamanda hayatına yeni bir dost gireceği anlamına gelir. Bu kişinin çok fazla iyiliklerini göreceği ve kendisine destek olacağına işarettir.

Rüyada Bıçak Görmek İhya

Rüyada bıçak görmek, bazı yorumculara göre, bıçak evlâda (çocuğa) bıçağın mahfazası (yani kını da) zevceye (hanıma) işarettir şeklinde yorumlanır. Yalın (tek başına) bıçak
görmek, çocuğa işarettir. Bıçağın yanında başka bir silah da görmek, şan ve şerefinin artacağına, mevki ve makamının yükseleceğine işarettir.

• Bazı yorumcular: Rüyasında bıçak görmek, rüya sâhibi kimse, kendi hizmetçisiyle ve adamlarıyla güçlenip para ve mal sâhibi olacağına işarettir demişlerdir.

• Rüyasında elinde bıçak tuttuğunu gören kimse, oğlunun malını yediğine veya oğlunun malından yiyeceğine işarettir.

• Hanımı hamile olan bir kimse, rüyasında bıçak görse, bu rüyası, onun hanımının bir erkek çocuğu doğuracağına işarettir.

• Kendisinde başka bir silah olmayan bir kimse, rüyasında kendisine bir bıçak verildiğini görse, bu rüya, onun bir erkek çocuğu veya bir erkek kardeşi olacağına ve onlarla güçleneceğine işarettir.

Eğer böyle bir çocuk ve erkek kardeşi yoksa, büyük hayır ve iyiliğe kavuşacağına işarettir.

• Rüyada bir bıçak aldığını gören kişi, boşadığı hanımını tekrar geri almak (yeniden onunla evlenmekle), güç ve kuvvete kavuşacağına işaretle yorumlanır.

• Rüyada bıçağını kınına soktuğunu görmek, eğer bekâr ise, evleneceğine işaretle yorumlanır.

• Rüyasında bıçakla bir şey kestiğini görmek, rüyayı gören kimsenin eline geçecek mal veya paraya işaret eder.

Rüyada bıçak ile elini kestiğini gören kimse, kendisini şaşkınlığa uğratacak, hayretler içinde bırakacak bir olayla karşılaşacağına işaret olarak tabir olunur.

• Rüyasında elinde bir bıçak bulunduğunu gören kimsenin bu rüyası, kendisinin başarıya kavuşacağına işarettir, diye tabir olunur.

Rüyada Bıçak Görmek Kirmânî’nin yorumu:

Rüyasında kendisine bir bıçak verildiğini görmek, rüya sâhibinin binleriyle dostluk ve arkadaşlık kuracağına ve güçleneceğine veya eline mal ve para geçeceğine işarettir.

Rüyada Bıçak Görmek Ebu Saîd-il’Vâiz’in yorumu:

Rüyasında elinde kullanmak üzere bir bıçak olduğunu görmek, rüya sâhibi kişinin bulunduğu işten vazgeçeceğine veya kendisine yardımcı olacak akıllı bir oğlu olacağına işarettir.

Rüyada Birine Bıçak Verdiğini Görmek

ruyada birine bicak verdigini gormek

Rüyada birine bıçak vermek hem olumlu hem de olumsuz anlamlara gelebilir. Masada veya herhangi bir yerde sabit duran bir bıçak görmek eve bolluk ve bereket geleceğine, kişinin daha huzurlu bir hayat süreceğine delalet eder. Masada veya yerde duran bir bıçağı alıp birisine verdiğini görmek yakın zamanda o kişiye bir iyiliğinizin dokunabileceği anlamına gelir.

Bıçak verdiğiniz kişi eğer sevdiğiniz biriyse, yakın zamanda zor günler geçirebileceği ancak sizin ona el uzatacağınız ve yanında olacağınız anlamına gelir. Eğer bıçak verdiğiniz kişi tanımadığınız biriyse yakın zamanda pek de yakın olmadığınız veya hiç tanımadığınız birine dolaylı yollardan da olsa iyiliğinizin dokunabileceği anlamına gelir. Yardım ettiğiniz kişinin hayır duasını alabilirsiniz.

Rüyada Bıçak Bilediğini Görmek

Rüyada bıçak bileyici kullandığını görmek pek hayırlı anlamlara gelmez. Bir bileyici kullanarak bıçak bilediğini görmek hayatınızda bazı olumsuzlukların yaşanacağının habercisidir. Maddi veya manevi anlamda sıkıntılı süreçler geçirebilirsiniz. İşleriniz yolunda gitmeyebilir Aile üyeleriniz ile aranıza küslük girebilir. Hane içerisinde kavgalar yaşanabilir.

Rüyada bıçak bilemek, Caferi Sadık (r.a.)’ın yorumuna göre, rüya sahibinin çevresindeki kişiler ile arasının bozulacağı anlamına gelir. Bu kişiler aile bireyleri olabilir. Anne veya babayla kavga etmek gibi durumlar yaşanabilir. Akrabalarla miras kavgası yaşanabilir. Veya sevdiğiniz bir dostunuz ile aranıza soğukluk girebilir. Rüyada bıçak görmek bu durum gibi olumsuz anlamlara da gelebilir.

Ayrıca rüyada patates görmek bilgilerine bakabilirsiniz.

Rüyada Bıçak Sapladığını Görmek

ruyada bicak sapladigini gormek

Rüyada birine bıçak sapladığını görmek kötü şeyler olacağına delalet eder. Rüyada biriyle kavga ettikten sonra sinirle o kişiye bıçak sapladığını görmek yakın zamanda aranızda bir kavga yaşanacağına işaret eder. Birinin yaptığı bir davranışa çok kızacağınız ve o kişiyle ilişkiyi bitirmeyi düşüneceğiniz anlamına gelir.

Başka birisinin size bıçak sapladığını görmek, yakınlarınızda olup yüzünüze gülen birinin sizin arkanızdan iş çevirdiği anlamına gelir. Yüzünüze gülen, sizinle iyi geçinen bu şahsın size bir kötülüğü dokunabilir. Ancak yapacağı kötülük sizi çok fazla etkilemeyecek. Kısa süre içerisinde toparlanabileceksiniz.

Rüyada Meyve Bıçağı Görmek

Rüyada meyve bıçağı görmek hayatınızda güzel gelişmeler olacağına işaret eder. Ufak tefek yaşanacak iyi gelişmeler kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak ve size de iyi gelecektir. Maaşınıza zam yapılabilir veya sevdiğiniz birinden güzel bir haber alabilirsiniz. Meyve bıçağı görmek güzel gelişmeler olacağını ve mutlu olacağınızı işaret eder.

Rüyada meyve bıçağı kullanarak meyve soyduğunu ve ardından çevresindeki insanlara dağıttığını görmek, hayatınızda yaşanacak bir gelişmeyi mutlulukla karşılayacağınız anlamına gelir. Bu güzel gelişmeyi çevrenizdeki insanlarla da paylaşacak ve onlardan da güzel geri dönüşler alacaksınız. Bu insanlar sizin çevrenizde olan, sizi seven ve destekleyen insanlar olacaklar.

Rüyada Bıçakla Doğrama Yaptığını Görmek

Rüyada bıçakla bir şeyler doğradığını görmek maddi anlamda yaşanacak kazançlara işaret eder. Rüya sahibinin işlerinin açılacağına ve haneye girecek para miktarında artış yaşanacağına delalet eden hayırlı bir rüyadır. Rüyada bıçak görme bu gibi olumlu ve güzel gelişmelere işaret edebildiği gibi rüyada görülme şekline göre olumsuz anlamalara da gelebilir.

Rüyada Bileyici Görmek

Rüyada Bileyici Görmek, Rüyada bıçak, makas gibi âletleri bileyleyen birini (bileyici) görmenin, bir adağınızın olduğuna (bir adakta bulunduğunuza), fakat bunu yerine getirmediğinize ve bu yüzden de işlerinizin yolunda gitmediğine ve işlerinizin gecikmesinin sebebi buna bağlı olduğuna işaretle yorumlanır.

• Rüyasında bileyiciye bir bıçak veya makas gibi bir şey bileylettiğini gören kimsenin, bu rüyası, yeni bir iş kurmaya çalıştığına işaretle yorumlanır.

Rüyada Bileme Taşı (Biley Taşı) Görmek

Rüyada bileme taşı görmek, doğruluğa işaret eder.

• Rüyada bilene taşı görmek, bazı yorumculara göre, kadınla tabir olunur.

• Bazı yorumculara göre bileme taşı, karı koca ve arkadaşların arasını açan bir kimseye işaretle yorumlanır.

Rüyada Hançer Görmek

Rüyada bir kişinin hançer görmesi, zenginliğe, mal ve mülke ve fazla menfaate işarettir. Bekâr bir kimsenin, hançeri kınına soktuğunu görmesi, evliliğe işarettir.

• Kişinin Rüyada elinde bir hançeri olduğunu görmesi, onun mal-mülk edinerek zenginleşeceğine veya zengin olduğuna işaretle yorumlanır denmiştir

Rüyada Kasatura Görmek

Rüyada kasatura görmek, işlerinizde ve görevinizde başarılı bir kimse olacağınıza işaret eder.

• Kişinin Rüyada kasatura görmesi, kuvvet ve güçlü olmaya ve dolayısıyla her işinde başarılı olmaya da işaret etmiş
olur şeklinde yorumlanmıştır. Bu Rüya, düşmanlarını yenmeye ve rakiplerini alt edip yenmeye ve üstün gelmeye de işaret eder denilmiştir. Elindeki kasaturanın kırıldığını görmek iyi değildir. Düşmanlarının galip gelmesine, Rüya
sahibinin mağlubiyetine işaret eder.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu