Rüyada Ashabı Kiramdan Birilerini Görmek

Rüyada Ashabı Kiramdan Birilerini Görmek, (Peygamberimizin saygı değer ashabından ve arkadaşlarından) bütünüyle iyiliğe hayır ve fazilete işaretle yorumlanır.

• Rüyada Ashabı Kiramı güzel bir halde görmek, rüyayı gören kimsenin itikadın ve inancının ehli-i sünnet inancına uygun olduğuna, işaretle yorumlanır.

• Rüyasında bir kimse, Ashabı Kiramdan birinin kendisine (rüyayı gören kimseye) iltifat ettiğini (hoş ve güzel karşıladığını) görse, bu gördüğü rüya, kendisinin cami, çeşme, mescit ve yol gibi sadaka-i cariyeden olan (öldükten sonra da devamlı sevap yazdıracak hayırlardan) birini yapacağına işarettir.

Bu rüya aynı zamanda rüyayı gören kimsenin, nesebinin, gönül ve ahlakının, itikat ve imanının temizliğine de sağlam ve mükemmel bir delilinin işaretidir.

• Ashabı Kiramı rüyasında gören kimse fakir ise, rızkı çoğalır zengin olur. Çünkü onlar (R.A.) bir çok fetihlerde bulundular, ganimetler elde ettiler, fakir iken zengin oldular.

Rüyayı gören kimse zengin ise, dünyayı gereği kadar önem verip, ahiret hayatını dünya hayatına tercih eder ve malını Allahlın rızasını kazanacağı yerlere sarf etmeye gayret edeceğine işaretle yorumlanır.

 

Rüyada Ansiklopedi Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu