Rüyada Yüz Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Yüz görmek ne demek?

Rüyada Yüz görmenin Dini ve İslami anlamı; Rüyada Yüz görmek hakkında Ünlü İslam Alimlerinin İhya ve Diyanete göre, kadın ve erkekler için tabirlerini ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada yüz görmek, özellikle görülen yüz insan yüzüyse, sevinç şeklinde yorumlanır. Bunun yanında rüyada yüz felci görmek yorumcular tarafından haber olarak yorumlanır. Rüyada görülmüş olan yüzün güzel olup olmadığına göre rüyanın niteliği de değişir. Güzel yüz iyi bir habere, çirkin bir yüz ise kötü bir habere delalet eder. Ayrıca rüyada yüz değişmesi kişinin toplumdaki itibarının artacağına alamet eder. İmam Nablusi (r.a) de kişinin kendi yüzünü güzel olarak görmesinin sevinçli bir haber alacağına işaret olduğunu söylemektedir.

Rüyada Yüz Temizlemek

Rüyada yüz temizlemek, rüya sahibinin hayatında huzurun ve rahatlığın eksik olmayacağına işaret eder. İş hayatında hayırlı işler gerçekleştireceğine, evliliklerinde eşleri tarafından büyük saygıya nail olacağına İşaret eder. Buhari Şerhi (r.a) Buyurmuştur’ki; aile içinde yaşadığı sıkıntıların sonlanacağına daha geniş ve rahat bir aile yaşamına kavuşacağına, uzun süredir ödemek istediği bir borcun bir yerden gelecek toplu bir para ile ödeneceğine yorulmaktadır.

Rüyada Yüz Okşamak

Rüyada yüz okşamak, rüya sahibinin tanıdığı bir kişiye yapılıyorsa o kişiye beslenen duygulara işaret etmektedir. Rüyada soyulan yüzün okşanması yabancı birinin ise rüya sahibinin Allah rızası için insanlara yardımda bulunacağına ve bu şekilde kalp temizliğine ereceğine alamet eder.

Rüyada Yüz Çevirmek

Rüyada yüz çevirmek, rüyayı gören kişinin sinsi ve kurnaz şekilde bir işe gireceğine ancak bu işten beklediği sonucu alamayacağına delalet eder. Kişi bu işi eline yüzüne bulaştıracak ve başarısız olacaktır. Bunun sonucunda rüya sahibi zor bir duruma düşecektir.

  Rüyada Yemek Yapmak Ne Anlama Gelir

Rüyada Yüz Yıkamak

Rüyada yüz yıkamak, iyiye yorulur. Rüyada yüz yıkadığını gören kişi hasta ise kısa sürede sağlığına kavuşur. Kendisine yararı olacak kişi ve işlere para harcar. Yakın zaman içinde sevdiklerine kavuşur ve keyifli zaman geçirir.

Rüyada Kızarmış Yüz Görmek

Kızarmış yüz görmek, rüya sahibinin mal ve mülkünü garantileyeceğine, iş hayatında büyük sıçramalar yaşayacağına yorulmaktadır. Ancak kimi zaman rüyada görülen kızarmış yüz, rüya sahibinin malının eksileceği ve huzurunun kaçacağı şeklinde yorumlanmaktadır. İbni Cerir (r.a) Buyurmuştur’ki; rüyada yüzünün beyazladığını gören kişinin içini uzun süredir kemiren bir sıkıntıdan kurtulacağı manası da yüklenmektedir. Bunun yanında rüyayı gören kişi çevresindeki bazı insanlardan hoşuna gitmeyecek bazı sözler işitir.

Rüyada Güler Yüz Görmek

Rüyada güler yüz görmek, rüya gören kişinin hayırlı amellerde bulunacağına alamet eder. Aynı zamanda rüya sahibinin iyi niyetli bir kimse olduğuna işaret eder.

Rüyada Siyah Yüz Görmek

Rüyada siyah yüz görmek, rüya sahibinin çevresinde bulunan hamile bir kişinin kız bebek sahibi olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Yüz Maskesi Görmek

Rüyada yüz maskesi görmek, rüya sahibinin hayatındaki kişi tarafından fazlasıyla değerli görüleceği, çok sevileceği anlamına gelmektedir. Hayatında kimse bulunmayan kişiler için ise yeni bir kişiyle tanışmak manasına gelebileceği gibi rüya sahibine çevresinden bir kimsenin aşkını açıklamasına da delalet eder. İmâm-ı Nablusi (r.a) Hazretleri Buyurmuştur’ki; Rüya sahibi bu kişiyle aynı duygulara sahip olacağından çok büyük bir aşk başlayacaktır. Ayrıca evli veya sevgilisi olanlar için bu rüya, karşı taraftan gelecek oldukça sevindirici bir hediyeye alamet eder.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.