Rüyada Yüz Görmek

Rüyada Yüz Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yüz görmek, özellikle görülen yüz insan yüzüyse, sevinç şeklinde yorumlanır. Bunun yanında rüyada yüz felci görmek yorumcular tarafından haber olarak yorumlanır. Rüyada görülmüş olan yüzün güzel olup olmadığına göre rüyanın niteliği de değişir. Güzel yüz iyi bir habere, çirkin bir yüz ise kötü bir habere delalet eder. Ayrıca rüyada yüz değişmesi kişinin toplumdaki itibarının artacağına alamet eder. İmam Nablusi (r.a) de kişinin kendi yüzünü güzel olarak görmesinin sevinçli bir haber alacağına işaret olduğunu söylemektedir.

Rüyada Yüz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen masum bir çocuk çehresi (yüzü), Rüya sahibinin mutluluğuna ve sevinçli yaşamına işaret tabir edilir. Rüyada çehresini kızarmış görmek, şeref ve itibara işaret olarak yorumlanır. Rüyasında çehresinin (yüzünün) parlak ve kızarmış olduğunu gören kişi, hayatında şeref ve hayırla anılmaya layık olduğuna işarettir. Kızıllık ile beyazlık (pembemsi) görülen yüz (çehre) dahi aynı şekilde hatta sevinç ve neşeye tabir olunur denmiştir.

Rüyada Yüz Temizlemek

Rüyada yüz temizlemek, rüya sahibinin hayatında huzurun ve rahatlığın eksik olmayacağına işaret eder. İş hayatında hayırlı işler gerçekleştireceğine, evliliklerinde eşleri tarafından büyük saygıya nail olacağına İşaret eder. Buhari Şerhi (r.a) Buyurmuştur ‘ki; aile içinde yaşadığı sıkıntıların sonlanacağına daha geniş ve rahat bir aile yaşamına kavuşacağına, uzun süredir ödemek istediği bir borcun bir yerden gelecek toplu bir para ile ödeneceğine yorulmaktadır.

Rüyada Yüz Okşamak

Rüyada yüz okşamak, rüya sahibinin tanıdığı bir kişiye yapılıyorsa o kişiye beslenen duygulara işaret etmektedir. Rüyada soyulan yüzün okşanması yabancı birinin ise rüya sahibinin Allah rızası için insanlara yardımda bulunacağına ve bu şekilde kalp temizliğine ereceğine alamet eder.

Rüyada Yüz Çevirmek

Rüyada yüz çevirmek, rüyayı gören kişinin sinsi ve kurnaz şekilde bir işe gireceğine ancak bu işten beklediği sonucu alamayacağına delalet eder. Kişi bu işi eline yüzüne bulaştıracak ve başarısız olacaktır. Bunun sonucunda rüya sahibi zor bir duruma düşecektir.

Rüyada Yüz Yıkamak

Rüyada yüz yıkamak, iyiye yorulur. Rüyada yüz yıkadığını gören kişi hasta ise kısa sürede sağlığına kavuşur. Kendisine yararı olacak kişi ve işlere para harcar. Yakın zaman içinde sevdiklerine kavuşur ve keyifli zaman geçirir.

Rüyada Kızarmış Yüz Görmek

Kızarmış yüz görmek, rüya sahibinin mal ve mülkünü garantileyeceğine, iş hayatında büyük sıçramalar yaşayacağına yorulmaktadır. Ancak kimi zaman rüyada görülen kızarmış yüz, rüya sahibinin malının eksileceği ve huzurunun kaçacağı şeklinde yorumlanmaktadır. İbni Cerir (r.a) Buyurmuştur ‘ki; rüyada yüzünün beyazladığını gören kişinin içini uzun süredir kemiren bir sıkıntıdan kurtulacağı manası da yüklenmektedir. Bunun yanında rüyayı gören kişi çevresindeki bazı insanlardan hoşuna gitmeyecek bazı sözler işitir.

  • Rüyasında al ak (pembemsi), kırmızıya yakın bir yüz görmek, mutluluğa kavuşmak, itibarlı olmak, ferahlık ve sıhhatli olmaya işarettir.

Rüyada Güler Yüz Görmek

Rüyada güler yüz görmek, rüya gören kişinin hayırlı amellerde bulunacağına alamet eder. Aynı zamanda rüya sahibinin iyi niyetli bir kimse olduğuna işaret eder. Rüyasında güler çehreler (yüzler) görmek, Rüyayı gören kişinin işlerinin yolunda gideceğine işaret eder. Rüyasında asık çehreler (yüzler) görmek ise, bunun tersine yorumlanır. Yani asık çehre görmek, işlerin ters gideceğine, yolunda ve düzgün gitmeyeceğine işarettir demişlerdir.

Rüyasında kendi yüzünü, güler bir yüz, sevinçli, parlayan hoş bir yüz olarak görmek, halinin iyi bir halde olduğuna iyi halli biri olduğuna ve dini tüm bir ademoğlu olduğuna işaret olarak yorumlanır. Bu düş, sevince ve müjdeye işarettir diyenler de vardır.

Rüyada Hoş Yüz Görmek

Rüyada hoş yüz görmek, yüz güzelliğinin görülmesi, dindarlığa ve itibarlı olmaya işaret olarak yorumlanır.
Çirkin yüzler, bunun aksine yorumlanır.

Rüyada Siyah Yüz Görmek

Rüyada siyah yüz görmek, rüya sahibinin çevresinde bulunan hamile bir kişinin kız bebek sahibi olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Evinde yahut himayesinde gebe bir bayan bulunan bir kimse, Rüyasında kara bir yüz görmesi, gebe hanımın kız çocuğu dünyaya getireceğine işarettir. Eğer gebe bir bayan yoksa, bu düş onun (rüyayı görenin) dikbaşlı ve günah işleyen bir şahıs olduğuna, yalan dile getiren biri olduğuna, ya da, üzüntü ve kedere düşeceğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Sarı Yüz Görmek

Rüyada yüzünün sararmış olduğunu yahut sarı bir yüz görmek, hastalığa yahut işinden çıkarılmaya (görevden alınmaya), bir korkuya düşeceğine ve şaşkınlık, tereddüt içinde kalacağına işaret olarak yorumlanır. Bazı yoruma göre ise, sarı yüz görmek sevdaya ve mahabbete (sevgiye) işarettir.

Rüyada Yüz Maskesi Görmek

Rüyada yüz maskesi görmek, rüya sahibinin hayatındaki kişi tarafından fazlasıyla değerli görüleceği, çok sevileceği anlamına gelmektedir. Hayatında kimse bulunmayan kişiler için ise yeni bir kişiyle tanışmak manasına gelebileceği gibi rüya sahibine çevresinden bir kimsenin aşkını açıklamasına da delalet eder. İmam-ı Nablusi (r.a) Hazretleri Buyurmuştur ‘ki; Rüya sahibi bu kişiyle aynı duygulara sahip olacağından çok büyük bir aşk başlayacaktır. Ayrıca evli veya sevgilisi olanlar için bu rüya, karşı taraftan gelecek oldukça sevindirici bir hediyeye alamet eder.

Rüyada Çirkin Yüz Görmek

Rüyasında kendisinin yahut diğer birinin yüzünde çirkinlik yahut çirkin bir şey görmek, üzüntü ve kedere düşüleceğine yahut bir zarara, bir musibete, bir belaya düşeceğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Akçiğer Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu