A Harfi Rüya TabirleriRüya Tabirleri

Rüyada Anahtar Görmek

Rüyada anahtar görmek, genellikle iyi ve hayra yorumlanır. Bu rüya kişinin ilim kapısını açar , rızkın genişlemesini sağlar , düşmanı ya da rakibi yenmeye işaret eder. Bunun yanı sıra bu rüya , köleliğe , kadınlar için kocaya , mala , evlada ve aynı zaman da casusa delalet eder.

Bunun haricinde güçlü olan işleri kolayca aşacağınıza , kederden ve sıkıntılardan kurtulacağınıza , hasta iseniz kısa süre içerisinde şifa bulacağınıza , muradınıza ereceğinize ve dualarınızın kabul olacağına alamet eder. Aynı zaman da bu rüya düşünce olarak da yorumlanmaktadır. Bazı rüya yorumcularına göre , hayatınızda beklemiş olduğunuz ve hiç ummadığınız değişikliklerin meydana geleceğine yorarlar.

Rüyada görülen araba anahtarı, özellikle de dini açıdan anlamının bir hayli iyi olduğunu belirtmek gerek. Rüyada ev anahtarı görmek ise, nitekim Allah yolunda hayırlı işlere vesile olunacağı anlamına geliyor.

Rüyada çelik kasa anahtarı görmek, rüya sahibinin ileride vicdanını rahatsız edecek herhangi bir sorunla karşılaşmayacağının da habercisi niteliğinde. Rüyada iş yerinin anahtarını görmek, hemen arkasından hayallerinize ulaşacağınız anlamına da gelmektedir. Rüyada anahtarla kapı açmak, hayal ettiğiniz bir işi başarabilir ve büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Rüyada anahtar aramak, öyle ki genel olarak iş hayatında ki başarılara işaret ediyor. Akabinde ise; Rüyada ölü birinden anahtar almak, büyük başarılara ve beraberinde yüksek kazançlara işaret eder.

Rüyada anahtar kaybetmek, elinize geçecek olan yeni fırsatlar sayesinde avantajlı olacağınız anlamına gelir. Rüyada anahtarın kırılması ve kırık anahtar görmek, rüya sahibinin bolca anne baba duası aldığına da alamet ediyor. Rüyada elinde anahtar görmek, son olarak yardım muhtaç olan kimselere el uzatma şeklinde de yorumlanır.

Rüyada anahtar görmek, kendi eliyle halkın işlerinin vaktinde yapılmasını ve insanların işlerini düzelterek yoluna koyma hususunda çaba gösteren ve elinden gelen gayret ve çalışmayı yapan bir adama işaretle yorumlanır.

 • Rüyada anahtar görmek, bazı yorumculara göre, rızka, geniş geçime kavuşmaya veya yardıma (yardım görülmeye, yardım edilmeye) işaret olarak yorumlanır.
 • Rüyada elinde anahtar görmek, mal sahibi olmak, yüksek makama sahip olmak ve başarıya ulaşmak gibi, iyi şeylere işaretle tabir edilir.
 • Rüyada anahtar ile bireyi açmak, sıkıntı ve kederden kurtuluşa ve başarıya işarettir, şeklinde tabir edilir.
 • Rüyada elindeki anahtar ile bir şeyi açamadığını görmek, dilek ve muradına erememek ile tabir edilir.
 • Rüyada bir kadının üzerine anahtar attığını görmek, nikahlanmaya işarettir.
 • Rüyasında bir kadına anahtar verdiğini görmek, o kadınla evlenmeye, evleneceğine işaret olarak tabir edilir.
 • Rüyada anahtarını çaldırdığını görmek, işlerin bozukluğuna işaretle yorumlanır.
 • Rüyada tahta bir anahtar görmek, gösterişçi iki yüzlü bir adam vasıtası (aracılığı) ile isteğinizin yerine getirileceğine işaret olarak yorumlanır.
 • Kirmânî’nin yorumu: Rüyasında bir yeri anahtar ile açtığını görmek, hayra ve iyiliğe işaret olarak yorumlanır. Bir yeri kapattığını görmek ise, şerre ve kötülüğe işarettir.
 • Rüyasında bir yeri kilitlediğini görmek, birilerini evlendirmeye işaret olarak yorumlanır.
 • Bazı yorumcular: Rüyada anahtar görmek, Cenap-ı Allah’a yaptığı dua ve niyazlarının kabul olacağına, tövbe ederse, tövbesinin kabul olunup günahlarının bağışlanacağına işaret olarak yorumlamışlardır.
 • Câbiril’ Mağrîbî’nin yorumu: Rüyasında elinde bir anahtarı olduğunu gören kimse, temiz ve güzel bir su ile abdest alacağına ve ibadet edeceğine işaret olarak yorumlamıştır. Eğer anahtarının elinden düştüğünü görse, namaz kılmaktan tembellik ederek uzak duracağına işaret eder.
 • Cafer-i Sadık (R.A.)’ın yorumu: Rüyasında anahtar görmek, güçlüklerin aşılmasına, zor işlerin kolaylaşacağına, kederi olanların kederlerinden kurtulacağına, hastalıkla uğraşanların, hastalıklarının iyileşeceğine, bir muradı olanların, muratlarına ereceklerine, dininde güçlü olmaya dua edenlerin duasının kabul edileceğine ve ilim sahibi olmaya, marifet nimetine kavuşmaya işaretle yorumlanır.
 • Diğer bir yoruma göre: Rüyasında anahtarının kırıldığını veya anahtarın dişlerinden birinin kırıldığını görmek, iyiye işaret değildir. Bir zarara ve kötülüğe yorumlanır. Veya muradına, maksadına kavuşamamaya işaretle yorumlanır.
 • Rüyasında anahtarını kilidin yuvasına soktuğunu görmek, nikahlanmaya (yani evlenmeye) işarettir şeklinde yorumlanır. Şayet elindeki kullandığı anahtar yeni ise, bir kız ile, anahtar eski ise dul bir hanımla evlenmeye işarettir.
 • Rüyasında anahtarının çalındığını veya kaybolduğunu görmek, işlerinin yarım kalacağına veya işlerinin bozulacağına ve zorluklarla karşılaşacağına işarettir.
 • Rüyasında kendisine bir anahtar verildiğini veya üzerine bir anahtar bırakılmış olduğunu gören bir kadın, bekâr ise evlenir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kırık Anahtar Görmek Ne Anlama Geliyor?

Genele bakacak olursak rüyada kırık bir nesne görmek hayra yorulmaz. Aynı durum anahtar için de geçerlidir. Öyle ki rüyada kırık anahtar görmek sağlık sorunlarının habercisi niteliğindedir.

 • Rüyada kırık bir anahtar görmek, bir yetimin malına veya kendisine zarar verileceğine sebep olunduğuna işarettir.

Rüyada anahtar ile kapı açmak, hatta sağlık sorunları yaşayan birisinden kötü bir haber geleceği şeklinde dahi yorumlanır.

Rüyada anahtar yaptırmak ve çektirmek, bunun dışında rüya sahibinin kurtulduğu bir kötü alışkanlık var ise tekrardan başlayacağını da ifade eder.

Rüyada anahtar ile kapı kilitlemek, evli olan rüya sahiplerinin eşleri ile arasında bir takım sorunların baş göstereceğine işaret ediyor.

Rüyada anahtar arayıp bulamamak, üstelik bu sorunların yakınlarınız tarafından meydana geleceği şeklinde de anlamlandırılır.

Rüyada birinin anahtarla kapıyı açması, son olarak ise yanlış kararlardan kaynaklı olarak rüya sahibinin hayal ettiklerinden uzaklaşması anlamı da taşıyor.

Rüyada Birinden Anahtar Almak Ne Demek?

Rüyada anahtarın şeklinden eylemine kadar pek çok durum ayrı ayrı değerlendirilir. Örneğin rüyada birinden anahtar almak dahi yine farklı yorumlara sahiptir. Bu anlamda anahtarı alan rüya sahibinin hayal ettiği şeylere ulaşacağı anlamına gelir.

Rüyada anahtar bulup kapıyı açmak, büyük başarıların ve kazançların da müjdesi olarak ifade edilir. Rüyada birinin anahtarlık vermesi, yeni fırsatların en doğru şekilde değerlendirileceği ve yeni kazanç kapılarının açılacağı şeklinde de yorumlanır. Rüyada anahtarlık hediye etmek ve anahtarlık hediye vermek, Allah yolunda yine hayırlı işlere yer vereceğiniz anlamına gelmekte. Farklı olarak bir ölüden anahtar alınması halinde ise; Yapılan hataların telafi edileceğine işaret eder.

 • Rüyada birisinden anahtar aldığını görmek, ziraatçılık yoluyla servet sahibi olmaya işarettir.

Rüyada anahtar çoğaltmak, kırgın olduğunuz kişilerle barışacağınız şeklinde de yorumlanır.

Rüyada anahtar sesi duymak, özlem çekenlerin kısa sürede bu duruma son vereceklerini de ifade eder.

Rüyada anahtar dağıtmak, hem maddi hem de manevi olarak rahatlamayı sembolize etmekte.

Rüyada Anahtar Kaybetmek Nasıl Yorumlanıyor?

Rüyada anahtar aramak ya da kaybetmek birbiri ile ilişkilidir. Bu yüzden her iki eylemi de aynı şekilde yorumlamak daha doğru olacaktır. Şöyle ki anahtarın kaybedilmesi tedbirsizliğin işaretçisidir. Genel olarak da dini açıdan yorumlanır. Örneğin namazlarını tam olarak yerine getirmeyenlerin gördüğü bir rüya şeklinde yorumlanır. Erkekler bu rüyayı görüyorsa yakın zamanda taşınma kararı alacaklarına alamet eder. Nitekim kadınlara yönelik yorumu geçimsizlik şeklinde ifade edilmekte. Evli olan kadınların hane içerisinde bir takım sorunlar ile karşı karşıya kalacaklarının habercisidir.

 • Rüyada anahtar kaybettiğini görmek, işten çıkarılacağınıza, işlerde durgunluk ve zorluklarla karşılaşmak gibi iyi olmayan şeylere yorulur.

Rüyada anahtar kaybettiğinizi gördüyseniz , gerçek yaşam da evliyseniz eğer bazı problemler yaşayacağınıza ve tartışmaların olacağına işaret eder.

Bu rüyayı gören kişi erkekse o zaman ev değiştireceğine ve evinden ayrılacağına yorulur.

Rüyada Altın Anahtar Görmek Ne Anlama Geliyor?

Anahtarın şekline bağlı olarak dahi rüya yorumları farklılık gösterir. Örneğin rüyada altın anahtar görmek iflası delalet eder. Şöyle ki borç veren rüya sahibinin bu ödemeleri istediğin zamanda alamayacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada birden fazla anahtar görmek, aynı zamanda kazançların da günden güne azalacağına alamettir.

Rüyada mavi anahtar görmek, iş hayatında bir takım sorunların baş göstereceğini ifade eder.

Rüyada müdürün anahtar vermesi, yeni işe girenlerin ise uzun süre başarı göstermeyeceklerine delalet etmekte.

Rüyada mercedes ve lüks araba anahtarı görmek, kısacası iş hayatına ve kazançlara yönelik hayra yorulmayan rüyalar arasındadır.

Rüyada Birinin Anahtar Vermesi Neye İşaret Ediyor?

Rüyada birinin anahtar verdiğini görmek hayırlı bir şekilde yorumlanır. Rüyada motosiklet anahtarı görmek, rüya sahibinin yakın zamanda kazançlarında artışın meydana geleceğine alamet eder.

Rüyada otel ve oda anahtarı görmek, yeni bir işe giren kimselerin bu işten kaynaklı kazançları artış gösterecektir.

Rüyada parlak anahtar görmek, genel olarak işle alakalı yorumlara yer verilmiş olsa da dini anlamlarından da söz etmek gerek.

Rüyada paslı ve eski anahtar görmek, şöyle ki bu rüyayı gören kimsenin anne baba duası aldığına işaret eder.

Rüyada sarı, mor, mavi, pembe, beyaz, siyah anahtar görmek ise, akabinde varda rüya sahibinin bir borcundan da kurtulacağı şeklinde yorumlanır.

Bunların akabinde gelen diğer yorumlar ise; Rüyada anahtar yutmak, rüya sahibinin sıkıntılı günleri en kısa sürede atlatacağına işaret eder.

Rüyada anahtar bulup sahibine vermek, hayalini kurduğu evi ya da arabayı satın alabileceği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada kaybettiği anahtarı bulmak, yeni girilen bir işte başarılı olunacağına da alamet eder.

Rüyada Anahtar Almak

Rüyada anahtar aldığınızı gördüyseniz , sıkıntılardan ve stresli durumlardan uzak kalacağınıza , beklemiş olduğunuz haberi çok hayırlı bir şekilde alacağınıza ve birden fazla başarıya imza atıp mevki olarak yükseleceğinize , sağlık probleminiz varsa bunlardan kurtulacağınıza işaret eder.

Rüyada Anahtarlar Görmek

Rüyada anahtarlar görmek , genel olarak hem iyiye hem de hayra yorumlanır. Eğer birden fazla anahtarlar gördüyseniz o zaman mevki olarak yükseleceğinize , başarılarınıza başarılar katacağınıza delalet eder.

Eğer bir yerin kilidini açıyorsanız o zaman dilemiş olduğunuz bir şeyin gerçekleşeceğine ve kapalı olan kısmetinizin tekrardan açılacağına yorulur.

Elinizde bulunan anahtarla bir yeri kilitlediğinizi gördüyseniz o zaman da şansınızın ve kısmetinizin kapanacağına , istek ve arzularınızın gerçekleşmeyeceğine işaret eder.

Rüyada elinizdeki anahtarı düşürdüğünüzü gördüyseniz , Yüce Allah’ın rızasından uzaklaşacağınıza , ibadetlerinizi aksatacağınıza veya gönülden yapmayacağınıza delalet eder.

Eğer anahtarı tek başına gördüyseniz o zaman çok hayırlı bir rüya olarak tabir edilir.

Rüyada demir anahtar görmek

Rüyada demir anahtar gördüyseniz , hem kuvvetli hem de güçlü olacağınıza ve yakın zaman içinde iş bulup çalışmaya başlayacağınıza işaret eder.

Rüyada çok fazla anahtar görmek

Rüyada çok fazla anahtar gördüyseniz , hem rızka hem de ilme kısa süre içerisinde sahip olacağınıza yorulur. Rüyasında elinde bir çok anahtarlar bulunduğunu görmek, yüksek bir mertebeye, büyük bir itibar ve şerefe ermeye işaret şeklinde yorumlanır.

Rüyada elinde anahtarlar görmek

Rüyada elinde anahtar görmek , kişinin eline yakın zaman içerisinde yüklü miktarda mal geçeceğine alamet eder.

Rüyada Anahtarla Kapı Açmak

Rüyada anahtarla kapı açmak , rüyayı gören kişiye hayırlı kapıların açılacağına eğer kapıyı açamadığınızı gördüyseniz o zaman sıkıntıya düşeceğinize , zor bir döneme gireceğinize delalet eder.

Fakat rüyada görülen anahtar genel olarak , çocuk , rızık , mal , miras , eş , felaket gibi anlamlara gelmektedir. Bu yüzden rüyada görülen anahtar genellikle hayra ve iyiye yorumlanır.

Rüya sahibinin yeni bir hayata başlamak için bazı değişiklikler yapacağına , mevcut durumundan daha iyi yere gelebilmek için her şeyi yapacağına alamet eder.

 • Bir kimse rüyasında bir kapıyı anahtar ile açtığını görse, Cenap-ı Hakkın yardımına kavuşarak muradına erer ve arzusuna kavuşur şeklinde yorumlanır.
 • Rüyasında anahtar ile bir kapıyı açmak, başarı elde etmek, muradına ermek ve bahtının açılması gibi şeylere işaret olarak kabul edilir.

Rüyada Anahtarla Ev Kapısı Açmak

Rüyada anahtarla ev kapısı açmak, görülen rüya , gayrimenkul bir işe gireceğinize , eğer gerçek yaşam da bekarsanız karşılaşacağınız hayırlısı birisi ile dünya evine gireceğinize,

evliyseniz bir çocuk sahibi olacağınıza , hem işsiz hem de fakir iseniz sıkıntılardan kurtulup geçiminizi sağlayacak bir işe gireceğinize , iyiliklere , paraya ve şansa delalet eder.

Rüyada Anahtarla Cami Kapısı Açmak

Rüyada anahtar ile cami kapısını açtığınızı gördüyseniz, büyük faziletlere , iyiliklere , itibar sahibi olmaya işaret eder.

Bunun haricinde Allah’a yakın olacağınıza, ibadetlerinizi yerine getireceğinize , iyi ve doğru bir dindar adamı olup herkese yardım edeceğinize , herkes tarafından sevilip sayılacağınıza yorulur.

Yani kısacası bu rüya hayra yorumlanır.

 

Rüyada Anne Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu