Rüyada Anahtar Görmek

Rüyada anahtar görmek, çoğunlukla iyi ve hayra yorumlanır. Bu düş bireyin bilim kapısını açar , rızkın genişlemesini sağlar , düşmanı yahut rakibi yenmeye işaret eder. Bunun yanında bu düş , köleliğe , kadınlar için kocaya , mala , evlada ve tıpkı vakit dahi casusa delalet eder.

 

Bunun haricinde güçlü olan işleri kolaylıkla aşacağınıza , kederden ve sıkıntılardan kurtulacağınıza , hasta iseniz kısa zaman içinde deva bulacağınıza , muradınıza ereceğinize ve dualarınızın kabul olacağına belirti eder. Aynı vakit dahi bu düş fikir olarak dahi yorumlanmaktadır. Bazı düş yorumcularına göre , hayatınızda beklemiş olduğunuz ve hiç ummadığınız farklılıkların ortaya geleceğine yorarlar.

Rüyada görülen otomobil anahtarı, bilhassa de dini açıdan anlamının oldukça iyi olduğunu belirtmek lüzum. Rüyada ev anahtarı görmek eğer, hakikaten Allah yolunda hayırlı işlere vesile olunacağı manasına geliyor.

Rüyada çelik kasa anahtarı görmek, düş sahibinin gelecekte vicdanını rahatsız edecek rastgele bir problemle karşılaşmayacağının dahi habercisi niteliğinde. Rüyada iş yerinin anahtarını görmek, derhal ardından hayallerinize ulaşacağınız manasına dahi gelmektedir. Rüyada anahtarla kapı açmak, hayal ettiğiniz bir işi başarabilir ve büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Rüyada anahtar aramak, öyle ki umumi olarak iş hayatında ki başarılara işaret ediyor. Akabinde eğer; Rüyada ölmüş birinden anahtar alabilmek, büyük başarılara ve yanında yüksek kazançlara işaret eder.

Rüyada anahtar yitirmek, elinize geçecek olan yeni fırsatlar yardımıyla avantajlı olacağınız manasına gelir. Rüyada anahtarın kırılması ve kırık anahtar görmek, düş sahibinin çokça ebeveyn duası aldığına dahi belirti ediyor. Rüyada elinde anahtar görmek, en son yardım muhtaç olan kimselere el uzatma olarak dahi yorumlanır.

Rüyada anahtar görmek

Rüyada Anahtar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada anahtar görmek, kendi eliyle halkın işlerinin zamanında yapılmasını ve insanların işlerini düzelterek yoluna koyma konusunda çaba gösteren ve elinden gelen çaba ve çalışmayı yapan bir adama işaretle yorumlanır.

 • Rüyada anahtar görmek, birtakım yorumculara göre, rızka, geniş geçime kavuşmaya yahut yardım etmeye (yardım görülmeye, yardım edilmeye) işaret olarak yorumlanır.
 • Rüyada elinde anahtar görmek, mal sahibi olmak, yüksek makama sahip olmak ve başarıya ulaşmak gibi, iyi şeylere işaretle deyim edilir.
 • Rüyada anahtar ile kişiyi açmak, sorun ve kederden kurtuluşa ve başarıya işarettir, biçiminde deyim edilir.
 • Rüyada elindeki anahtar ile bir şeyi açamadığını görmek, istek ve muradına erememek ile deyim edilir.
 • Rüyada bir bayanın üstüne anahtar attığını görmek, nikahlanmaya işarettir.
 • Rüyasında bir kadına anahtar verdiğini görmek, o kadınla evlenmeye, evleneceğine işaret olarak deyim edilir.
 • Rüyada anahtarını çaldırdığını görmek, işlerin bozukluğuna işaretle yorumlanır.
 • Rüyada tahta bir anahtar görmek, gösterişçi iki yüzlü bir adam vasıtası (aracılığı) ile isteğinizin yerine getirileceğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Anahtar Görmek Kirmânî’nin yorumu:

Rüyasında bir yeri anahtar ile açtığını görmek, hayra ve iyiliğe işaret olarak yorumlanır. Bir yeri kapattığını görmek eğer, şerre ve kötülüğe işarettir.

 • Rüyasında bir yeri kilitlediğini görmek, birilerini evlendirmeye işaret olarak yorumlanır.
 • Bazı yorumcular: Rüyada anahtar görmek, Cenap-ı Allah’a yaptığı dua ve niyazlarının kabul olacağına, tövbe ederse, tövbesinin kabul olunup günahlarının bağışlanacağına işaret olarak yorumlamışlardır.

Rüyada Anahtar Görmek Câbiril’ Mağrîbî’nin yorumu:

Rüyasında elinde bir anahtarı olduğunu gören kimse, pak ve hoş bir su ile aptes alacağına ve tapınma edeceğine işaret olarak yorumlamıştır. Eğer anahtarının elinden düştüğünü görse, namaz kılmaktan üşengeçlik ederek ırak duracağına işaret eder.

Rüyada Anahtar Görmek Cafer-i Sadık yorumu:

Rüyasında anahtar görmek, güçlüklerin aşılmasına, zor işlerin kolaylaşacağına, kederi olanların kederlerinden kurtulacağına, hastalıkla uğraşanların, hastalıklarının iyileşeceğine, bir muradı olanların, muratlarına ereceklerine, dininde güçlü olmaya dua edenlerin duasının kabul edileceğine ve bilim sahibi olmaya, hüner nimetine kavuşmaya işaretle yorumlanır.

Diğer bir yoruma göre: Rüyasında anahtarının kırıldığını yahut anahtarın dişlerinden birinin kırıldığını görmek, iyiye işaret değildir. Bir zarara ve kötülüğe yorumlanır. Veya muradına, maksadına kavuşamamaya işaretle yorumlanır.

 • Rüyasında anahtarını kilidin yuvasına soktuğunu görmek, nikahlanmaya (yani evlenmeye) işarettir biçiminde yorumlanır. Şayet elindeki kullandığı anahtar yeni eğer, bir kız ile, anahtar eski eğer dul bir hanımla evlenmeye işarettir.
 • Rüyasında anahtarının çalındığını yahut kaybolduğunu görmek, işlerinin yarım kalacağına yahut işlerinin bozulacağına ve zorluklarla karşılaşacağına işarettir.
 • Rüyasında kendine bir anahtar verildiğini yahut üstüne bir anahtar bırakılmış olduğunu gören bir bayan, bekâr eğer evlenir biçiminde yorumlanır.

Rüyada Kırık Anahtar Görmek Ne Anlama Geliyor?

Genele bakacak olursak rüyada kırık bir obje görmek hayra yorulmaz. Aynı vaziyet anahtar için de geçerlidir. Öyle ki rüyada kırık anahtar görmek sıhhat problemlerinin habercisi niteliğindedir.

 • Rüyada kırık bir anahtar görmek, bir yetimin malına yahut kendine zarar verileceğine neden olunduğuna işarettir.

Rüyada anahtar ile kapı açmak, ayrıca sıhhat problemleri hayat sürdüren birisinden kötü bir haber geleceği biçiminde dahi yorumlanır.

Rüyada anahtar yaptırmak ve çektirmek, ayrıyeten düş sahibinin kurtulduğu bir kötü huy var eğer yeniden başlayacağını dahi söylem eder.

Rüyada anahtar ile kapı kitlemek, başı tabi olan düş sahiplerinin eşleri ile arasında birtakım problemlerin baş göstereceğine işaret ediyor.

Rüyada anahtar arayıp bulamamak, ayrıca bu problemlerin yakınlarınız yönünden ortaya geleceği olarak dahi anlamlandırılır.

Rüyada birinin anahtarla kapıyı açması, en son eğer hatalı kararlardan kaynaklı olarak düş sahibinin hayal ettiklerinden uzaklaşması manası dahi taşıyor.

Rüyada Birinden Anahtar Almak Ne Demek?

Rüyada anahtarın şeklinden eylemine kadar pekçok vaziyet tek tek değerlendirilir. Örneğin rüyada birinden anahtar alabilmek dahi gene değişik yorumlara sahiptir. Bu anlamda anahtarı alan düş sahibinin hayal ettiği şeylere ulaşacağı manasına gelir.

Rüyada anahtar bulup kapıyı açmak, büyük başarıların ve kazançların dahi müjdesi olarak söylem edilir. Rüyada birinin anahtarlık vermesi, yeni fırsatların en doğru şekilde değerlendirileceği ve yeni kazanç kapılarının açılacağı olarak dahi yorumlanır. Rüyada anahtarlık armağan etmek ve anahtarlık armağan vermek, Allah yolunda gene hayırlı işlere yer vereceğiniz manasına gelmekte. Farklı olarak bir ölüden anahtar alınması durumunda eğer; Yapılan hataların telafi edileceğine işaret eder.

 • Rüyada birisinden anahtar aldığını görmek, ziraatçılık aracılığıyla zengin olmaya işarettir.
 • Rüyada anahtar arttırmak, kırgın olduğunuz şahıslarla barışacağınız olarak dahi yorumlanır.
 • Rüyada anahtar sesi işitmek, hasret çekenlerin kısa sürede bu hale son vereceklerini de söylem eder.
 • Rüyada anahtar dağıtmak, hem parasal ayrıca ruhani olarak rahatlamayı sembolize etmekte.

Rüyada Anahtar Kaybetmek Nasıl Yorumlanıyor?

Rüyada anahtar aramak yahut yitirmek birbiri ile ilişkilidir. Bu yüzden her iki eylemi de tıpkı şekilde yorumlamak daha doğru olacaktır. Şöyle ki anahtarın kaybedilmesi tedbirsizliğin işaretçisidir. Genel olarak dahi dini açıdan yorumlanır. Örneğin namazlarını tam manasıyla yerine getirmeyenlerin gördüğü bir düş biçiminde yorumlanır. Erkekler bu rüyayı görüyorsa yakın vakitte taşınma kararı alacaklarına belirti eder. Nitekim bayanlara yönelik yorumu geçimsizlik biçiminde söylem edilmekte. Evli olan kadınların ev içinde birtakım sorunlar ile karşı karşıya kalacaklarının habercisidir.

 • Rüyada anahtar kaybettiğini görmek, işten çıkarılacağınıza, işlerde durgunluk ve zorluklarla karşılaşmak gibi iyi olmayan şeylere yorulur.
 • Rüyada anahtar kaybettiğinizi gördüyseniz , reel hayat dahi evliyseniz eğer birtakım sorunlar yaşayacağınıza ve tartışmaların olacağına işaret eder.
 • Bu rüyayı gören şahıs erkekse o vakit ev değiştireceğine ve evinden ayrılacağına yorulur.

Rüyada Altın Anahtar Görmek Ne Anlama Geliyor?

Anahtarın şekline tabi olarak dahi düş yorumları değişiklik gösterir. Örneğin rüyada altın anahtar görmek iflası delalet eder. Şöyle ki verecek veren düş sahibinin bu ödemeleri istediğin vakitte alamayacağı biçiminde yorumlanır.

 • Rüyada çok sayıda anahtar görmek, bunun yanı sıra kazançların dahi gitgide azalacağına alamettir.
 • Rüyada mavi anahtar görmek, iş hayatında birtakım problemlerin baş göstereceğini söylem eder.
 • Rüyada müdürün anahtar vermesi, yeni işe girenlerin eğer çok vakit başarı göstermeyeceklerine delalet etmekte.
 • Rüyada mercedes ve gösterişli otomobil anahtarı görmek, özetle iş hayatına ve kazançlara yönelik hayra yorulmayan rüyalar arasındadır.

Rüyada Birinin Anahtar Vermesi Neye İşaret Ediyor?

Rüyada birinin anahtar verdiğini görmek hayırlı bir şekilde yorumlanır. Rüyada motosiklet anahtarı görmek, düş sahibinin yakın vakitte kazançlarında yükselişin ortaya geleceğine belirti eder.

 • Rüyada hotel ve oda anahtarı görmek, yeni bir işe giren kimselerin bu işten kaynaklı kazançları artım gösterecektir.
 • Rüyada parlayan anahtar görmek, umumi olarak işle ilgili yorumlara yer verilmiş olsa dahi dini anlamlarından dahi söz etmek lüzum.
 • Rüyada paslı ve eski anahtar görmek, şu şekilde ki bu rüyayı gören kimsenin ebeveyn duası aldığına işaret eder.
 • Rüyada sarı, mor, mavi, pembe, ak, kara anahtar görmek eğer, ardından varda düş sahibinin bir borcundan dahi kurtulacağı biçiminde yorumlanır.
 • Bunların ardından gelen başka yorumlar eğer; Rüyada anahtar yutmak, düş sahibinin sorunlu günleri en kısa sürede atlatacağına işaret eder.
 • Rüyada anahtar bulup sahibine vermek, hayalini kurduğu evi yahut arabayı satın alabileceği olarak dahi yorumlanır.
 • Rüyada kaybettiği anahtarı keşfetmek, yeni girilen bir işte etkin olunacağına dahi belirti eder.

Rüyada Anahtar Almak

Rüyada anahtar aldığınızı gördüyseniz , sıkıntılardan ve gerilimli durumlardan ırak kalacağınıza , beklemiş olduğunuz haberi çok hayırlı bir şekilde alacağınıza ve çok sayıda başarıya imza atıp mahal olarak yükseleceğinize , sıhhat sorununuz varsa bunlardan kurtulacağınıza işaret eder.

Rüyada Anahtarlar Görmek Nedir?

Rüyada anahtarlar görmek , umumi olarak hem iyiye ayrıca hayra yorumlanır. Eğer çok sayıda anahtarlar gördüyseniz o vakit mahal olarak yükseleceğinize , başarılarınıza başarılar katacağınıza delalet eder.

 • Eğer bir yerin kilidini açıyorsanız o vakit dilemiş olduğunuz bir şeyin gerçekleşeceğine ve kapalı olan kısmetinizin yeniden açılacağına yorulur.
 • Elinizde bulunan anahtarla bir yeri kilitlediğinizi gördüyseniz o vakit dahi şansınızın ve kısmetinizin kapanacağına , istek ve arzularınızın gerçekleşmeyeceğine işaret eder.
 • Rüyada elinizdeki anahtarı düşürdüğünüzü gördüyseniz , Yüce Allah’ın rızasından uzaklaşacağınıza , ibadetlerinizi aksatacağınıza yahut candan yapmayacağınıza delalet eder.
 • Eğer anahtarı tek başına gördüyseniz o vakit çok hayırlı bir düş olarak deyim edilir.

Rüyada Demir Anahtar Görmek

Rüyada demir anahtar gördüyseniz , hem güçlü ayrıca güçlü olacağınıza ve yakın zaman içinde iş bulup çalışmaya başlayacağınıza işaret eder.

Rüyada Çok Fazla Anahtar Görmek

Rüyada çok çok anahtar gördüyseniz , hem rızka ayrıca ilme kısa zaman içinde sahip olacağınıza yorulur. Rüyasında elinde pek çok anahtarlar bulunduğunu görmek, yüksek bir mertebeye, büyük bir saygınlık ve şerefe ermeye işaret biçiminde yorumlanır.

Rüyada Elinde Anahtarlar Görmek

Rüyada elinde anahtar görmek , bireyin eline yakın vakit içinde yüklü miktarda mal geçeceğine belirti eder.

Rüyada anahtarla kapı açmak
Rüyada anahtarla kapı açmak

Rüyada Anahtarla Kapı Açmak

Rüyada anahtarla kapı açmak , rüyayı gören şahsa hayırlı kapıların açılacağına eğer kapıyı açamadığınızı gördüyseniz o vakit sıkıntıya düşeceğinize , zor bir devreye gireceğinize delalet eder.

Fakat rüyada görülen anahtar umumi olarak , çocuk , rızık , mal , miras , eş , felaket gibi anlamlara gelmektedir. Bu yüzden rüyada görülen anahtar çoğunlukla hayra ve iyiye yorumlanır.

Rüya sahibinin yeni bir yaşama başlamak için birtakım farklılıklar yapacağına , mevcut durumundan daha iyi yere gelebilmek için her şeyi yapacağına belirti eder.

 • Bir kimse rüyasında bir kapıyı anahtar ile açtığını görse, Cenap-ı Hakkın yardımına kavuşarak muradına erer ve isteğine kavuşur biçiminde yorumlanır.
 • Rüyasında anahtar ile bir kapıyı açmak, başarı elde etmek, muradına ermek ve bahtının açılması gibi şeylere işaret olarak kabul edilir.

Rüyada Anahtarla Ev Kapısı Açmak

Rüyada anahtarla ev kapısı açmak, görülen düş , gayrimenkul bir işe gireceğinize , eğer reel hayat dahi bekarsanız karşılaşacağınız hayırlısı birisi ile dünya evine gireceğinize,

evliyseniz bir çocuk sahibi olacağınıza , hem işsiz ayrıca yoksul iseniz sıkıntılardan kurtulup geçiminizi sağlayacak bir işe gireceğinize , iyiliklere , paraya ve şansa delalet eder.

Rüyada Anahtarla Cami Kapısı Açmak

Rüyada anahtar ile cami kapısını açtığınızı gördüyseniz, büyük faziletlere , iyiliklere , saygınlık sahibi olmaya işaret eder.

Bunun haricinde Allah’a yakın olacağınıza, ibadetlerinizi yerine getireceğinize , iyi ve doğru bir dindar adamı olup herkese yardım edeceğinize , herkes yönünden sevilip sayılacağınıza yorulur. Yani özetle bu düş hayra yorumlanır.

 

Rüyada Anne Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

6 Yorum

 1. Rüyada camiye gidiyorum ama caminin bir koruması vardı bizi kovalıyordu beni yakalıyordu

 2. Ruyamda ev cekilisi var ve iki asker bir binadan evlerin anahtarlarini atiyo kim alirsa ev onun olacak benim ayagimin onune dusuyo ve aliyorum daha sonra parmagindan kan akan otizmli bir cocuga yardim ediyorum.

 3. Ruyamda gizli olan bir oda var açiyorum ‘ve ablam benden anahtar istiyo vermiyorum cebime bakiyorum ki bir tane tek birde 2 3 tane anahtar var vermiyorum cebime sakliyorum ruyami yarumlarsaninz cok memnun olurum sevgiler

 4. Ruyamda anahtar gordum ne anlama gelir .bir baskasi anahtari ararken ben anahtarin burada oldugunu gosteriyorum ve boylece orada 2veya 3 anahtarin oldugunu goruyorum ve yanindakilerine aradiginiz anahtar bunlarmi diye gösteriyorum ruyami yorumlarsaniz memmun olurum.simdiden tesekur ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu