Kabir Duası (52. Gece Duası)

Kabir duası, 52. gece için okunacak dualar.

Kabir Duası (52. Gece Duası) Arapça Metin

Kabir Duası (52. Gece Duası)

Kabir Duası (52. Gece Duası) Arapça Okunuşu:

“Allâhumme innî es’elüke bi hakki hakkike bi hakki kibriyâike bi hakki cemâlike celâlike ve bi hakki cûdike fadlike ve keramike yâ kadimel ihsân. Yâ sâdikal va’dil emîn. Lâ llâhe illâ ente subhâneke innî küntü minez zâlimîn. Allâhumme ecib da’veti bi hurmetismikel aziym. Ve bi hürmeti muhammedin sallellâhü teâlâ aleyhi ve selleme ve alâ âlihî ve sahbihî ecmeiyne vel hamdü lillahi rabbil âlemîn. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyin aziym.”

Kabir Duası (52. Gece Duası) Türkçe Anlamı:

“Allah’ım! Şüphesiz ben, gerçekliğinin hakkı için, büyüklüğünün hakkı için, güzelliğinin, yüceliğinin hakkı için, cömertliğinin, ihsan etmenin, ikram etmenin hakkı için senden istiyorum. Ey ihsan etmesi kadim olan! Ey güvenilir vadine sadık, bağlı olan! Senden başka tanrı yoktur, Sen her şeyden münezzehsin, Ben kesinlikle kendine zulmedenlerdenim.

Allah’ım! Yüce adının hürmetine, Muhammed’in (Allah ona, ailesine, sahabelerinin tümüne salât ve selam etsin) hürmetine duamı kabul buyur. Hamt, yalnızca âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir. Güç ve kuvvet, yalnızca yüce ve büyük olan Allah iledir.”

 

Hastalara Okunacak Dua Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu