Rüyada Tohum Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada tohum görmek; çocuğa, kendisinden faydalanılan rızka, bolluğa ve hasta ise rüyayı gören için şifaya yorumlanır. Tohum, bolluğun, bereketin ve zenginliğin işaretidir. Maddi durumunuz yakında düzelecek.

Rüyada Tohum Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tohum görmek, bolluk ve bereket anlamına gelir. Rüyada tarlaya tohum eken kişi bekar ise evlenir, evli ise de çocuğu olur. Ayrıca çok para ve mal sahibi olur. Hububat tohumlarının kendine ve haline göre yorumlar vardır.

Rüyasında tohumu havanda dövdüğünü gören kimse, evlenir yahut evleneceğine işarettir. Rüyasında yanmış bir tohum görmek, işlerinde durgunluk ve işlerin bozukluğuna yahut kıtlığa işaretle deyim olunur.

Rüyada Tohum Görmek İhya

Rüyada tohum görmek, çoğunlukla evlada (çocuklara), rızka (hayatta yaşam sürdürmek için maişet geçimine) ve deva bulmaya, sıhhat ve sıhhatte olmaya işaretle deyim olunur.

• Rüyasında kurtlu tohum görmek, hileli mal, bozgunculuk uygulamak, fena bir yoldan ticaret uygulamak, yasak para kazanmaya işarettir.

Rüyada Tohum Serpmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tohum serptiğini gören kime için, aynı zamanda bu rüya çocukla tabir edilmektedir. İlaç cinsinden olan tohum ve hububat kitaba işarettir. Rüyada görülen tohum salatalık, kabak ve kavun tohumu ise gam ve kedere, şiddetin kalkmasına, hasta var ise iyileşmesine işarettir. İmâm-ı Nablusi (r.a) Hazretleri Buyurmuştur ‘ki; Patlıcan, pazı, soğan, karnabahar, lahana tohumları rızka işarettir.

Bununla birlikte rüyada tohum görmek diyanete göre; hastaların şifa göreceği gibi, kazalardan ve belalardan korunacağı anlamına gelir.

Rüyasında tohum saçtığını görmek, ticaretten kar etmeye işarettir. Bazen de bozgunculuğa sebep olacağına işarettir. Rüyasında düzensiz tohum görmek, bir ton düzensiz sözlerle karşılaşmaya işarettir.

Rüyada Tohum Ekmek

Rüyada tohum ekmek, ağız tadı ve keyif ile kişinin bir yaşam sürmesi ve çevresi ile kendisi için hayır getirecek kişilerle hayatının dolup taşmasıdır. Ekmeği ve rızkı artacak, çalışmasının ayrıca da alın terinin karşılığını kesinlikle alacak demektir. İmâm-ı Cafer-i Sâdık (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Bununla birlikte bugüne kadar kendisinde biriken sırların ve özel hayata dair gizlilikten artık kurtulmak istendiğine yorumlanır.

• Rüyasında tarlasına tohum ektiğini gören kimse, bekar ise, evlenir yahut evleneceğine işarettir; başı bağlı olan bir kimse bu rüyayı görse, bir çocuğu olur yahut olacağına işarettir yahut çok mal ve para sahibi olur yahut olacağına işaret eder.

Rüyada Tohum Almak

Rüyada tohum almak, hayallerin ve umut edilen şeylerin boşa çıkmayacağı anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin canla başla çalıştığı işlerin kendine şans ve uğur getireceğine, devrede olan işlerinin istediği biçimde ilerleyeceğine işarettir. Yine de tohum almak veya rüyada tohum görmek geleceğe dair maddi yatırımlar yapılmak istendiğini, yapıldığı takdirde de risklerin olacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada Tohum Toplamak

Rüyada tohum toplamak rüya sahibinin çok özen göstererek ve emek vererek yaptığı işlerin usul usul meyvelerini toplama zamanın geldiğine işaret eder. Çok çalışmanın sonucunu görmek, karşılığını almak biçiminde değerlendirilir.

Rüyada Tohum Yeşermesi

Rüyada tohum yeşermesi yeni bir çocuk beklendiğine işaret olup, evli çiftler çocuk beklerken bekar olanların nişanlanacağına işaret eder. Maddi yatırım yapanların kazançlı çıkacağına, artık herhangi bir risk ile karşılaşmayacaklarına delalet eder.

Rüyada Tohum Bulmak

Rüyada tohum bulmak kişinin isteklerine kavuşması anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin olmasını çok isteyip bunun için adaklar adadığı bir işinin hemen tez zamanda gerçekleşeceği ile tabir edilmektedir.

Rüyada Filizlenmiş Tohum Görmek

Rüyada filizlenmiş tohum görmek, mümkün olmayan bir yerden bir haber alınması ve çok mutlu olunması anlamına gelmektedir. Filizlenmiş tohum genişliğe, rızka, ilme, bolluğa, berekete, güzel sanata, iyi insanlara, insanlarla iyi geçinmeye delalet eder.

Rüyada Çimlenmiş Tohum Görmek

Rüyada çimlenmiş tohum görmek, uzun zamandır emek sarf ederek uğraştığınız işinizin artık olacağına delalet eder. Çoktandır beklediğiniz bir işten kısa zamanda müjdeli ve güzel bir haber alacağınız anlamına gelir.

Rüyada Çiçek Tohumu Görmek

Rüyada çiçek tohumu görmek, beklediğiniz veya oluşmasını istediğiniz işin hemen olacağına işarettir. Uzun zamandan beri olmasını istenilen dileğin kısa zamanda olacağına, yine de o yolda uğraş vermenin gerektiğini temsil eder.

Rüyada Tomurcuk Görmek

Rüyada rastgele bir çiçek yahut ağaç tomurcuğu görmek, bol bir rızka kavuşacağınıza, hasta olan biri iseniz, hastalıktan kurtulacağınıza işaretle deyim olunur. Rüyada görülen tomurcuk (henüz açmamış çiçek tomurcuğu) görmek, ara sıra de bütün talep ve dileklerinize kavuşacağınıza işaretle deyim olunur.

Rüyada Kedi Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu