Rüyada Savaş Görmek

Rüyada Savaş Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada savaş görmek, gerçek yaşam da bir takım insanlarla tartışacağınıza yorulur. Fakat bu tartışmada haklı olan taraf siz olacaksınız. Bir kimsenin rüyada devletler arasında savaş olduğunu görmesi, fitneye veyahut kolera, veba gibi bulaşıcı hastalıkların meydana çıkmasına işarettir denilmiştir.

  • Rüyada devlet başkanı ile halkı (tebaası) arasında savaş olduğunu görmek, bolluk, bereket ve ucuzluğa işarettir denilmiştir.
  • Halk arasında birbiriyle savaşıldığını görmek, aralarında iyi bir geçime işarettir (yani rüya tersine yorumlanır demektir) denilmiştir. Bir bölgeye asker geldiğini veya asker girdiğini görmek, o bölgeye çok yağmur  yağacağına işarettir denilmiştir.

Rüyada Savaş Görmek İhya

Rüyada görülen savaş, şiddet, pahalılık ve fitneye işarettir. Bazı kere de, rüyada savaş görmek, akrabalar arasında, yakınlarınız arasında çıkacak kavgaya işaretle tabir olunur. Rüyada savaşı kazandığını görmek, iyiye ve hayra yorumlanır.

Rüyada Savaştığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada savaştığınızı gördüyseniz , hem sağlıklı hem de uzun ömürlü olacağınıza , yaşamınızı güzelleştirmek için büyük çaba sarf edeceğinize , en sonunda muradınıza ereceğinize işaret eder.

Rüyada Allah Rızası İçin Savaşmak

Rüyada Allah rızası için savaştığınızı gördüyseniz , hem aile hem de kendi hayatınızın düzene gireceğine , rızkınızın geniş olacağına , malınızın artacağına , bolluk ve bereket içerisinde bir yaşam süreceğinize delalet eder.

Bir kimsenin rüyada fi sebilillah (Allah rızası için) savaştığını görmesi, gerek kendisi için gerek aile fertleri
için hayra yorumlanır. Rızkının bollaşmasına, parasının artmasına işarettir.

• Rüyasında savaştan kaçtığını görmek iyi değildir. Rüya sahibinin sevgi ve merhametten yoksun olduğuna, özellikle ev halkına ve karısına karşı merhametsizliğinin yoğunluğuna işarettir denmiştir.

• Bir kimsenin rüyada tek başına düşmanla savaştığını görmesi, rüya sahibinin zenginleşeceğine işarettir. Düşmanı
yendiğini de görürse, helalinden zengin olmuş olduğuna işarettir denmiştir.

• Rüyasında savaşırken düşmanın galip geldiğini görürse, o zaman yorum tersine olur. Yani rızkın da darlığa ve fakirleşmesine işaret olarak yorumlanır. Başka bir yoruma göre, geçimi temin etmek ve kazanmak için çok zahmet çekeceğine yorumlanır denmiştir.

Rüyada Savaşa Gitmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada savaşa gittiğinizi gördüyseniz , geçim darlığı çekiyorsanız ondan kurtulacağınıza , rızkınızın geniş olacağına ve kazancınızın artacağına alamet eder.

Rüyada Düşman İle Savaşmak

Rüyada düşman ile savaştığınızı gördüyseniz , gerçek yaşam da hem anneye hem de babaya yardım edeceğinize , eşinize çok bağlı olacağınıza delalet eder.

Rüyada düşman yönünden saldırı edilmiş olduğunu görmek iyi değildir. Bu düş musibete işaret eder. Ziraat ürünlerinin helâkına neden olan çekirge istilasına yahut yangın felaketine veya sel felaketine veya
dünyanın barışının bozulacağına işaretle yorumlanmıştır.

Rüyada Silahlanmak

Rüyada silahlanmak rüyayı gören kişinin önüne çıkacak olan her türlü engelleri aşacağına yorulur. Kirmani’nin yorumu: Rüyasında kendisinin silahlandığını görmek, rüya sahibi hasta ise şifa bulacağına, korku içinde ise, korkusundan kurtulacağına, gurbette ise, sağ salim selametle vatanına (evine) döneceğine işaret eder.

Rüyada Süngü Görmek

Rüyada süngü görmek , eğer gerçek yaşam da evli ve çocuklarınız varsa o zaman çocuklarınızdan hayır göreceğinize alamet eder.

Rüyasında savaş baltası görmek, zafer ve yükselmeye üstünlüğe işarettir şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada süngü
bıçak ve benzeri delici silahlan (savaş aletleri) görmek, doğru yolda yürümeye, evladından hayır görmeye işaretle yorumlanmıştır.

Rüyada süngü görmek, sıhhate kavuşulacağına sıhhatte olmaya işarettir. Rüyada, süngü gibi, mızrak gibi
şeyler görmek hayra yorulur.

Rüyada Kalkan Görmek Ne Demek?

Rüyada kalkan gördüyseniz , başınıza gelen bir olaydan kurtulup feraha kavuşacağınıza yani kurtuluşa ereceğinize işaret eder.

Rüyasında kalkan ve benzeri koruyucu savaş aletleri görmek, musibetlerden, bela ve felaketlerden kurtuluşa işarettir denilmiştir. Rüyada bıçak ve hançer görmek, zafer ve üstünlük işaretidir denilmiştir.

Rüyada Savaş Aletleri Görmek

Rüyada savaş aletleri görmek, her ne şekilde olursa olsun hayırla yorumlanmıştır. Kuvvet, emniyet, liderlik, şeref ve devlete ermek gibi şeylere işarettir.

Rüyada Siper Görmek

Bir kimsenin rüyada kendisini silahlı olarak bir siper içinde olduğunu görmesi, O’nun (rüya sahibinin) başka biri
tarafından korunduğuna işaret eder denmiştir. Bir siper ile kendisini koruduğunu gören kimse, korktuğu şeylerden emin olur denilmiştir.

• Rüyasında yanında yalnızca bir siperi olduğunu gören ve siperine güvendiğini düşünen kimse, sadık bir dostuna
güvendiğine ve ona dayandığına işaret eder demişlerdir yorumcular.

Rüyada Fare Görmek Rüya Tabirleri

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu