Rüyada Sakal Görmek

Rüyada sakal görmek, rüya sahibinin mal, mülk ve saygınlığının artacağına işaret eder. Rüyada Kendi Sakalını Görmek, bol kazanç ve berekettir. Rüyada uzun sakal görmek iyi şekilde yorumlanmaz.

Kirmani(r.a)‘ya göre rüyasında sakalının çok uzadığını gören kimse borçlanır. Ancak bazılarına göre bir kişinin rüyasında sakalının haddinden fazla uzadığını görmesi bolluk ve bereket olarak yorumlanmaktadır. Bunun yanında rüyasında sakalları olduğunu gören bir kadının kendisi veya eşiyle ilgili bir nedenden dolayı çocuğu olmayacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada sakal görmek hayati derecede önemli bir konuda yanlış karar almak şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Sakal Görmek İslami Anlamı

Rüyada Sakal görmek, Cafer-i Sadık (r.a) hayırlı insan, bereket ve helal kazanç olarak yorumlamıştır. İbni Sirin (r.a) Rüyada görülen sakalı, yaşanan sıkıntıların bitmesine ve rahat bir hayat yaşamaya yormuştur. Rüyada sakallanmak, zengin olmak ile de yorumlanmaktadır. Rüyada sakallı adamdan kaçmak, sorumluluk alamamak ile yorumlanır.

Rüyada Sakal Görmek İhya Rüya Tabiri

Rüyada sakal görmek, genellikle iyiye yorumlanır. Erkeğin sakal görmesi, mal-mülk ve saygınlık elde edeceğine işaretle yorumlanır. Sakal gören bir adamın rüyası erkek için zenginlik ve şereftir. Yani, rüyada görülen sakal erkek için hem zenginlik, hem de şerefe işarettir.

Rüyada Sakal Bırakmak

Rüyada sakal bırakmak, rüyada sakallı olarak görülen kişinin önemli bir olgunluğa erişeceği şeklinde yorumlanır. Bunun yanında sakal güzellik ve irfanı da simgeler. Bunun yanında kişinin kendini siyah bir sakala sahip olarak görmesi hayırlı bir eş ile evleneceğine işaret eder. Rüyasında kısa bir sakala sahip olduğunu gören kişinin yakın zamanda kısa bir seyahat gerçekleştireceği söylenir.

Rüyada Sakal Çıktığını Görmek

Rüyada sakal çıktığını görmek, bazen rüya sahibinin üzerine binecek bir yükü, ağır bir sorumluluğu işaret eder. Kişi istemediği, kendi elinde olmayan birtakım sorumluluklar alacaktır. Bazen ise sakal çıkması olumlu olarak yorumlanır. Kişinin olgun, ilim ve irfan sahibi bir birey olma yolunda ilerleyeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyasında henüz buluğ çağma girmemiş olan bir çocuk kendisinin sakallı olduğunu görse, bu çocuk buluğ çağma
ulaşmadan ölür veya öleceğine işaretle tabir olunur.

Rüyada Sakalının Uzadığını Görmek

Rüyada Sakalının Uzadığını Görmek ve karnına kadar indiğini görmek, mal ve şöhret kazanılacağına, mal-mülk, zenginlik ve şan şöhret, saygınlık hepsi birlikte geleceğine ve olacağına işaretle tabir olunur.

• Rüyasında sakalının gereğinden fazla uzadığını görmek, rüyayı gören kimsenin borcunun olduğuna, üzüntü ve kederinin olduğuna, işaretle tabir olunur.

• Rüyasında sakalının çok uzamış, hatta yere düşmüş olduğunu görmek, sakal sahibinin ölmesine, öleceğine işaretle tabir edilir. Bazı tabircilere göre ise, rüyada sakalının uzadığını ve sakalının çok sık ve gür olduğunu gören kimsenin ömrü uzar ve malı çoğalır şeklinde yorumlanır demişlerdir.

Rüyada Beyaz Sakal Görmek

Rüyada beyaz sakal görmek oldukça iyi şekilde yorumlanır. Rüya sahibinin çevresindeki insanlar tarafından onurlu bir birey olarak görüleceğine, yaptıklarının takdir edileceğine alamet eder.

Rüyada Sakal Taramak

Rüyada sakal taramak hem iyi hem kötü şekilde yorumlanabilir. Rüyasında sakal tarayan kişi birtakım kötü alışkanlıklarından kurtulacaktır. Aynı zamanda kazancı gün geçtikçe artar. Rüya sahibi işinde terfi alır. Bunun yanında özellikle iş mevzusunda bazı sıkıntılar yaşayacağı için maddi durumun olumsuz yönde etkileneceği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Sakalını Sıvazlamak

Bir kimsenin Rüyasında sakallarını parmaklarıyla sıvazlayıp, tarayıp düzelttiğini görmesi, şan ve şerefinin, itibarının halk arasında artacağına, parmaklarıyla sakallarını düzeltmek, karışıklıklarını parmaklarıyla tararcasına sıvazladığını görmek, sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Bu rüya her haliyle, her yönüyle hayra işaret olarak yorumlanmıştır.

Rüyada Sakal Koparmak

Rüyada sakal koparmak kişinin hem kendisinin hem de ailesinin maddi ve manevi olarak refaha ereceğine tabir olunur. Rüya sahibinin çevresindekilerden aldığı dualar sayesinde giriştiği işlerin yolunda gideceğine işaret eder. Öğrenciler için tahsil hayatlarında karşılaştıkları güçlüklerin birer birer sonlanacağı anlamına gelir.

Rüyada Sakal Bıyık Görmek

Rüyada sakal bıyık görmek mal ve mülkteki artış şeklinde yorumlanır. Rüyasında bıyıklarının olduğunu gören kimse toprak, sermaye gibi kendisine helal olan bir mal varlığına kavuşur. Rüyada küçük bir oğlanın sakalları olduğunu görmek o çocuğun sağlıklı olacağı şeklinde yorumlanır. Kadının kendisini sakallı görmesi iyiye yorulmazken kendini bıyıklı görmesi hayırlı ve sağlıklı bir oğlan çocuğu doğuracağına işaret eder.

Rüyada Sakal-ı Şerif Görmek

Bir kimsenin rüyada peygamberimizin mübarek sakalını ve O’nun bereketli sakalından bir tel olan sakal-ı şerif adı verilen camilerde bir şişe mahfaza içinde bulunan sakal-ı şerifi görmesi, büyük hayır ve sevince ermeye işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada sakalı şerifi görmek, büyük sevinçlerin yaşanması anlamına gelmektedir. Rüya sahibi, inancı tam olan ve Müslümanlık vazifelerini yerine getiren kişidir. Rüyada sakalı şerifin görülmesi, hayırlı kapların açılacağına ve rahat bir hayat yaşanacağına yorulmaktadır. Bu şekilde bir rüya gören kişi, şükür namazları kılmalıdır.

Rüyada Kadında Sakal Görmek

Rüyada Kadında Sakal Görmek, yaradılışı doğrultusunda davranmayan aykırı karakterli birine işaret olarak yorumlarınız, bazı rüya tabiri yorumcularına göre bu rüya yaşanacak bir olaydan dolayı küçük düşmeye işarettir demişlerdir.

Rüyada Sakallanmak

Rüyada sakallanmak, itibar kazanmak ve saygı görmek ile yorumlanır. Rüyasında bir kadın sakallandığını görüyor ise, can sıkıcı olaylar yaşar. Bir erkek, rüyasında sakallandığını görüyor ise, saygı görecek işler başarır.

Rüyada Sakallı Adam Görmek

Rüyada sakallı adam görmek, beklenen yardım elinin geleceği ile tabir edilir. Rüyasında sakallı bir adam gören kadın, zengin biri ile evlenir. Rüyada sakallı adam görmek ve onun ile konuşmak, devletten alınacak yardım ile yorumlanır.

Rüyada Kendini Sakalsız Görmek

Rüyada kendini sakalsız görmek, çıkılan makamdan inmek ve itibar kaybetmek ile yorumlanır. Rüyada kendini sakalsız olarak gören kişi, ailesi ve akrabaları tarafından dışlanır. Rüyada tanınmayan bir adamı sakalsız görmek, sıkıntılı ve sorunlu günlerin daha uzun süreler devam edeceği ile tabir edilir.

Rüyada Kendini Sakallı Görmek

Rüyada kendini sakallı görmek, sayılmak ve sevilmek ile yorumlanır. Kendini sakallı olarak gören kişi, yapacağı işler ile herkesin taktirini alır. Rüyada sakallı başka birini görmek, ondan alınacak tavsiye ile tabir edilir.

Rüyada Siyah Sakal Görmek

Rüyada siyah sakal görmek, tecrübesiz yönetici ve acımasız aile büyüğü olarak yorumlanır. Rüyada kendi sakallarını siyah görmek, hiç bilinmeyen bir işe girmek ve bu işte başarısız olmak ile tabir edilir.

Rüyada Beyaz Sakal Görmek

Rüyada beyaz sakal görmek, tecrübeli ve iyi niyetli aile büyüğü ile tabir edilir. Rüyada kendi sakallarını beyaz olarak gören kişi hayatı boyunca saygı ve değer görür.

Rüyada Bıyık Görmek

 

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu