Rüyada Pekmez Görmek

Rüyada Pekmez Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada pekmez görmek rüya sahibinin çok yakın zamanda yeni bir yere yapacağı seyahati ve buradan alacağı haberleri göstermektedir. İslam bilginleri ve önemli rüya tabirleri uzmanlarından olan Imam-ı Nablusi Hazretleri (r.a) yorumuna göre rüyada pekmez görmek, kişinin yaşamında bir yerden bir yere gidebileceğine delalet etmektedir. Bu gidiş kalıcı ve uzun süreli bir gidişi ifade edebileceği gibi sadece gezi anlamında da bir yerden bir yere gidilebilmektedir. Pekmez, bu seyahatin kişiye oldukça keyif vereceğini ve kişinin kendini çok mutlu hissedeceğini ortaya koymaktadır.

Rüyada Pekmez Görmek Diyanet

Rüyada pekmez görmek diyanet, mal sahibi olacağınıza ve iyi bir hayırlı çocuk sahibi olduğunuza, işlerinizin iyi ve gidişatınızın iyi ve yolunda olduğuna işaretle yorumlanır. Rüyasında pekmeze sineklerin doluştuğunu görmek, etrafınızda birtakım yaramaz arkadaş ve arkadaşların dolaştığına işaretle deyim olunur.

Rüyada Pekmez Kaynatmak

Rüyada pekmez kaynatılması kişinin arkasından yapılan kötü konuşmaları göstermektedir. Bu kişinin etrafında her ne kadar onun iyiliğini istiyormuş gibi davranan birçok kişi olsa da ne yazık ki arkasından dönen konuşmalar son derece fazladır. Kişi yakın zamanda bunu duyuyor ve bu kişi ile olan ilişkisini bitiriyor olacaktır. Pekmez kaynatılması sırasında kişi ocağın başında kendisini görüyorsa bu durum kişinin yakın zamanda birisinin arkasından konuşabileceğini ortaya koymaktadır ve kişinin bu duruma dikkat etmesi gerekmektedir.

Rüyada Pekmez Yemek

Rüyada pekmez yenmesi rüya tabiri yorumcularından olan ve görüşleri ile pek çok çevrede kabul görmüş olan Imam-ı Gazali (r.a) Hazretleri’ne göre göre yakın zamanda çevrede sevilen birisinden duyulacak hoş sözleri ve iltifatı simgelemektedir. Pekmezin tadının tatlı olması kişinin duyacağı haberlerin kendisinin hoşuna gidecek olan türde olmasını ifade ederken, burada kötü bir tat alındıysa yine kişinin arkasından konuşan ve güvenmemesi gereken kişiler olduğunu ortaya koymaktadır. Böyle bir rüya doğrudan rüyayı gören kişi için uyarıcı olmakla beraber, kişi bu duruma dikkat etmelidir.

Rüyada Tahin Pekmez Görmek

Rüyada Tahin Pekmez Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tahin pekmez yenmesi kişinin kariyer yaşamında göstereceği başarılarla ilişkilendirilmektedir. Rüyada pekmez görmek olumlu bir rüya olarak kabul edilebilmekle beraber tahin ile beraber pekmez görülmesi yakın zamanda patronlar ya da aile büyüklerinden herhangi birisinden alınacak bir öğüt ile beraber kişinin kariyer yaşamında yükselmesi ve cebine girecek paradaki ciddi artışı göstermektedir.

Bunun sofrada afiyetle yendiğinin görülmesi ise aile ya da arkadaşlarla bir araya gelmeyi ve hep beraber var olan bir mevzunun anlaşma içerisinde bitiyor olmasını da göstermektedir.

Rüyada Pekmez Yapmak

Rüyada pekmez yapılması kişinin herhangi bir konuda emek vermesini ve emek verdiği konularda elde edeceği başarıları göstermektedir. Pekmez oldukça olumlu bir rüya olarak karşımıza çıkmakla beraber çok istenen ve olumsuz görülen bir durum ile ilgili alınan kararı ve bu aşamada atılan adımları simgeler, kişinin okul yaşamı için sınavlarına çalışması, eşi ile arasını düzeltmesi için uyumlu olmaya çalışması gibi birçok durum rüyada pekmez yapma durumu ile ilgili olabilmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) bu konuda yapmış olduğu yorumda rüyada yapılan pekmezin kişinin geçmiş yaşamına bir perde çekerek yeni bir yaşama başlayacağına işaret etmektedir.

Rüyada yapılan pekmezin ayrıca birçok anlamı bulunmaktadır.

  • Genç bireyler tarafından görülürse hayata karşı elde edilecek başarıları
  • Yetişkinlik çağındaki erkekler için kol gücü ile para kazanmaya başlamayı
  • Kadınlar için gebelik sürecini
  • Yaşılar için ise mutlu ve huzurlu geçecek bir hayatı ifade etmektedir.

Rüyada Üzüm Pekmezi Yapmak Ne Demek?

Rüyada üzüm pekmezi yapılması kişinin gelecek bahar ayından itibaren hayatında yaşanacak değişimleri ifade etmektedir. Bir sonraki bahar aylarından itibaren kişi kendisini oldukça özgüvenli hissedecek ve bu özgüven ile beraber birçok başarıyı gerçekleştirecektir. Yeni bir iş kurmak bu durumlar arasında yer aldığı gibi yeni bir evlilik ya da biriyle tanışarak hayatında farklılık yaratmak bu durumlar arasında yer almaktadır. Üzüm pekmezi kişinin yaşamındaki bağlılığı ve tadı da ifade etmektedir. Bu kişinin arkadaşları ile arasında bir düzelme olacak ve hiç yaşanmamış olanlar tecrübe edilecektir. Bu durum oldukça olumlu bir rüyadır.

Rüyada Pekmez Döküldüğünü Görmek

Rüyada Pekmez Döküldüğünü Görmek

Rüyada pekmez dökülmesi kişinin yaşamında kendisine zarar verici faaliyetler altında olduğunu göstermektedir. Sigara ya da alkol kullanma, kumar oynama ya da kendine zarar verecek bir ilişkiye bağımlı olma bu sorunlar arasında yer almaktadır. Pekmezin dökülmesi bu sorunların gittikçe büyümesi ve çözülemeyecek durumlara ulaşmasına delalet etmektedir. Pekmez dökülmesi olumlu bir rüya değildir.

Rüyada Pekmez Hediye Almak

Rüyada pekmez hediye alınması bir kişi ile olan ilişkilerin düzeleceğine ve aradaki bağın kuvvetleneceğine işarettir. Cafer’i Sadık Hazretleri (r.a) bu konuda yapmış olduğu yorumda pekmez hediye etmenin kişilerin birbiri arasındaki olumlu alışveriş olduğunu göstermiştir. Bu kişiler arasındaki sevgi dolu ve uyumlu bağı ifade etmektedir. Bu rüya ile ilgili korkulacak bir durum yoktur.

Rüyada Bir Başkasının Pekmez Kaynattığını Görmek

Rüyada başkasının pekmez kaynatması bu kişinin sizinle ilgili bildiği bazı detaylar olduğunu ortaya koymaktadır. Bu rüya sizinle ilgili olumlu konuşmalara işaret edebileceği gibi hakkınızda yapılan dedikodulara da işaret edebilmektedir. Rüyada görülen pekmezi sizin kaynatmanız yaşamınızda bazı insanlara haksızlık yapabileceğinizi işaret ederken, başkasının kaynatması arkanızdan dönecek dolapları ifade etmektedir.

Rüyada Pekmez Pişirmek Nedir

Rüyada pekmez pişirilmesi İbn-i Sirin Hazretleri (r.a) yorumuna göre kişinin bir önlem almadan bir işe kalkacağını ve bunun sonucunda da başarısız olacağını ifade etmektedir. Rüyada pekmez görmek kişinin hayatında aynı zamanda tecrübeli birinden alacağı akla delalet etmektedir.

Rüyada Midye Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu