Rüyada Makyaj Görmek

Rüyada makyaj görmek, genel olarak iyiye ve hayra yorumlanmayan rüyalardan birisidir. Bu rüya genellikle kandırma ve aldatma olarak tabir edilir. çevrenizde bulunan kişiler yüzünden günah işleyeceğinize işaret eder.

Rüyada Makyaj Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada boyanmak , genel olarak herkesin seveceği bir işte çalışacağınıza , çevreniz tarafından çok sevileceğinize ve takdir toplayıp saygınlık kazanacağınıza delalet eder.

Rüyada Makyaj Malzemesi Görmek

Rüyada makyaj malzemesi görmek İmamı Nablusi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin özgüveninin artması ve kişinin kendine daha çok inanması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada makyaj malzemesi görmek hayırlı bir rüyadır ve bu rüyanın diğer anlamalrı şunlardır;

 • Rüya sahibinin çevresi ile iyi iletişim kurması ve bundan dolayı da çevresine karşı kendini iyi ifade edebilmesi,
 • Aile ile olan problemlerin çözüme ulaşması ve ortadan kaldırılması,
 • Küs olunan ve ya dargın olunan kişiler ile karşılaşmak ve yeniden eski samimiyete kavuşmayı,
 • Aralarında problem olan kişilerin bir uzlaşmaya varması ve orta yolu bulması,
 • İnsan ilişkilerinde iyi olmayı ve sosyal çevrenin genişlemesi,
 • Rüya sahibinin önyargılarından kurtulması ve yeni bir bakış açısı geliştirmesi

Şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada makyaj malzemesi gördüyseniz , dünyevi isteklerinizin peşinden koşacağınıza , boş işlerle uğraşacağınıza , yapacağınız kötülüklerden dolayı günaha gireceğinize ve haram kazanç elde edeceğinize yorulur.

Rüyada Makyaj Malzemesi Satın Almak Ne Demek?

Rüyada makyaj malzemesi satın aldığınızı gördüyseniz , dünya hayatına çok düşkün birisi olacağınıza , ibadetlerinizi her zaman aksatacağınıza ve her konuda hilekarlığa başvuracağınıza delalet eder.

Rüyada Makyaj Malzemesi Satmak

Rüyada makyaj malzemesi satmak , çevrenizde bulunan insanların sizi yanlış yollara sürükleyeceğine ve bu durumda zarara uğrayacağınıza alamet eder. Yani

Rüyada Makyaj Yapmak

Rüyada Makyaj Yapmak

Rüyada makyaj yaptığınızı gördüyseniz , çevrenizde bulunan kişilerden çok kıskanıldığınıza yorulur. Rüyayı gören kişinin uzun bir süre boyunca çevrenizdeki insanlara çok dikkat etmesi gerekiyor.

Çünkü bu kişiler yüzünden büyük hüsrana uğrayabilirsiniz.

Bunun haricinde çevrenizde bulunan kişilere karşı itibarınızın artacağına , yeni dostlar bulacağınıza , işlerinizi genişletip daha çok kazanç elde edeceğinize ve bir adım atarken her zaman 2 kere düşüneceğinize ve yapacağınız işlerin karşılığını alacağınıza alamet eder.

Rüyayı gören kişi çevresindeki insanlara karşı çok dikkatli olmalıdır. Eğer dikkatli olmazsanız o kişilerden ciddi zararlar görebilirsiniz.

Rüyada Makyaj Yapmak Diyanet

Rüyada yüzünüze makyaj yaptığınızı görmek, iyi değildir. Bu rüya, hile ve aldatmaya veya aldatma yoluna gideceğinize işarettir.

Rüyada Makyaj Yapan Birini Görmek

Rüyada makyaj yapan birisini gördüyseniz , makyajı yapan kişiyi eğer gerçek yaşam da tanıyorsanız o zaman aldatacak olan kişi sizden fayda sağlayacağına yorulur. Eğer tanımıyorsanız o zaman yabancı biri tarafından kandırılacağınıza işaret eder. Rüyada makyaj yapan bir kadın görmek , erkek görmeye göre daha iyidir.

Rüyada Makyaj Yapan Erkek Görmek

Rüyada makyaj yapan bir erkek gördüyseniz , hem art niyetli , hem çıkar sağlayan , hem de ihanetçi birisinin varlığına yorulur.

Rüyada Makyaj Silmek Ne Demek?

Rüyada makyaj sildiğinizi gördüyseniz , gerçek yaşamda yapmış olduğunuz hatalardan döneceğinize , günahlarınızdan dolayı tövbe edeceğinize , işlemiş olduğunuz günahlardan dolayı pişmanlık duyacağınıza ve haramdan her zaman uzak duracağınıza delalet eder.

Rüyada Göz Makyajı Yapmak Ne Demek?

Rüyada göz makyajı yaptığınızı gördüyseniz , kısa zaman içerisinde müjdeli bir haber alacağınıza ve kazancınızın artacağına yorulur.

Rüyada Göze Sürme Çekmek Ne Demektir?

Rüyada göze sürme çekmek , rüyayı gören kişinin maddi durumunun çok iyiye gideceğine , zor duruma düşmemek için elinden geleni yapacağına ve özellikle maddi konularda her zaman emin adımlar atacağına alamet eder. Rüyada göze sürülen sürme ve sürme çekmek (sürmek) doğru yola ermek ve mal sahibi olmakla yorumlanır.

Rüyada Göze Sürme Çekmek Kirmani’nin yorumu:

Rüyasında kadın olsun, erkek olsun gözlerine sürme çektiğini görmek, rüya sahibinin kadr-ü kıymetinin artmasına ve yüce bir mertebeye yükselmeye işaret eder demiştir.

• Rüyasında normal bir halde (fazlaya ve israfa kaçmadan) gözlerine sürme çektiğini (sürdüğünü) gören kimse, hak yolda (doğru yolda) olur ve sevap kazanır şeklinde yorumlanmıştır.

• Bir kimsenin rüyada kendisine sürme getirildiğini görmesi, dört cihete işaretle yorumlanır:

1. Gözün kuvveti, göz sağlığı,

2. Dinde kuvvetli ve güçlü olmak,

3. Mal-zenginlik,

4. Güzellik. Bu yorum Saliminindir. Salimi, bu dört hususa işaretle yorumlamıştır.

• Bir kimsenin rüyada gözlerinin kuvvetini arttırmak için, sürme çektiğini görmesi, rüya sahibinin, dinini kuvvetlendirdiğine işaret eder. Rüyasında sadece dış görünüşünü süslemek amacı ile gözlerine sürme çektiğini gören kişi de, dış görünüşünü düzeltmiş olur. Fakat bu hali bazı yorumcular, fesada işaretle yorumlamışlardır. Yani iyi saymamışlardır.

Rüyada Sürmedanlık Görmek

Rüyada sürmelik-sürme konan bir kutuyu görmek, iyi huylu, iyi hal ve hareketli bir kadınla tabir edilir.

Bazı yorumcular, sürmedanlığı (sürme kabını-şişesini) rüyada görmeyi, halkın işlerinde, din ve mallarını korumada
son derece gayretli bir kadına işaretle yorumlamışlardır. Çünkü göz dinin dayanağıdır. Sürme kabı (sürme mahfazası) da, gözün sağlığı için kullanılmaktadır.

Rüyada Makyaj Yaptığını Görmek

Rüyada makyaj yaptığını görmek güzelliklere işaret eder. Rüyada makyaj yaptığını görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Kişinin olaylara güzel açıdan bakması,
 • Yeni bir ortama girip sosyalleşmesine,
 • Aşk hayatında yeni gelişmeler yaşamasına,
 • Aşk hayatının renklenmesine,
 • Rüya sahibinin yeni bir aşk yaşayacağına

İşaret etmektedir.

Rüyada Makyaj Malzemeleri Görmek

Rüyada makyaj malzemeleri görmek rüya sahibinin iç dünyasının renklenmesine işaret eder. Rüyada makyaj malzemeleri görmen diğer anlamları şunlardır;

 • Küs olunan çok yakın bir arkadaş ile barışmak,
 • İhtiyaçların giderilmesi,
 • Kişinin çevresindeki kıskaç ve ikiyüzlü insanları hayatından çıkarması,
 • Kişinin olumlu gelişmeler yaşayacağına

İşaret etmektedir.

Rüyada Kendine Makyaj Yapmak

Rüyada kendine makyaj yapmak rüya sahibinin kendine olan güvenini ve saygısını yeniden kazanması şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca rüyasında kendisine makyaj yaptığını gören kişi ruhsal sıkıntılarından kurtulur ve nefsi isteklerine yenik düşmez şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Süslenmek Makyaj Yapmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada süslenmek ve makyaj yapmak Caferi Sadık (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin süs, şatafat ve gösterişe aldanması şeklinde yorumlanmışlardır. Rüyada süslenmek makyaj yapmak birçok anlama gelmektedir ve olumsuz şekilde yorumlanmaktadır. Bu olumsuz yorumlardan bazıları şunlardır;

 • Kişinin elde edeceği faydasız mala işaret etmektedir. Kişi elde ettiği maldan bir yarar sağlayamayacak demektir.
 • Rüya sahibi bir günaha girecek ve bundan geri dönemeyecek şeklinde de yorumlanmaktadır.
 • Rüya sahibinin haksız kazanç elde edeceğine ve bu kazançtan yarar sağlayamayacağına işaret eder.
 • Rüya sahibinin boş insanlarla uğraşıp başa zaman harcaması olarak da tabir edilmektedir.

Rüyada Göz Makyajı Yapmak Diyanet

Rüyada göz makyajı yapmak diyanetin yorumuna göre; rüya sahibinin aşk ve sosyal anlamda şanslı bir döneme girdiğini ve başarı elde edeceğine işaret etmektedir. Hayırlı bir rüya olan göz makyajı yapmanın diğer anlamları ise şunlardır;

 • Rüya sahibinin iyilik yapacağına ve iyilik bulacağına,
 • Dış görünüşünde kusur bulunmamasına ve kendisini beğenmesi,
 • Faydalı ve yarar sağlayacak mal edinmesi,
 • Dünyanın zevk ve sefasını sürmesine,
 • Başına gelebilecek kötü ve olumsuz olaylardan kendisini koruyabileceğine,
 • Evlilik yolunda adım atacağına

İşaret etmektedir.

Rüyada Makyaj Yapmak Diyanet

Rüyada makyaj yapmak diyanetin yorumuna göre; rüya sahibinin ahireti unutup dünya nimetlerine yönelmesine delalet etmektedir. Hem uyarıcı hem de olumsuz bir rüyadır. Bazı alimler şu anlamlara geldiği şeklinde de yorumlamışlardır;

 • Kişinin yaşamının her alanında hileler yapmasına ve aldanması,
 • Yanlış yollara sapmaya ve geri dönüşü olmayan durumların içine girmeye,
 • Hayatı ile alakalı yanlış kararlar almaya ve yanlış seçimler yapmaya,
 • İş hayatında hileler yapıp haksız kazanç kazanmaya,
 • Maneviyatının ve inancının zayıflamasına

İşaret etmektedir.

Rüyada Göz Makyajı Yapmak

Rüyada göz makyajı yapmak rüya sahibinin başarıları ile gurur duyacağı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda rüyada göz makyajı yapmak şu anlamlara da gelmektedir;

 • Kişinin değer verdiği eşyaları gözü gibi sakınması ve saklaması,
 • İnsanlara karşı temkinli davranışlarıyla hayal kırıklığı yaşamama,
 • İş yerindeki rekabet ile güçlenmesi,
 • İş hayatında yükseliş yaşayıp işinde terfi almaya ve gelecek hayatında mevki sahibi olup iyi yerlere gelmeye

İşaret etmektedir.

Rüyada Makyaj Silmek

Rüyada makyaj silmek rüya sahibinin hatalarından ders çıkaracağına ve bir daha yanlışa düşmeyeceğine delalet eder. Rüyasında makyaj sildiğini gören kişi için gerçekler ortaya çıkacak ve doğru yolda ilerleyecek anlamı da taşımaktadır. Aynı zamanda rüya sahibinin günahlarından tövbe etmesine, hayatında huzur bulmasına ve hayatının belirli bir düzene girmesine de yorulmaktadır.

Rüyada Makyaj Yapmak İslami

Rüyada makyaj yapmak İslami yorumu; rüya sahibinin her alanda kendine güvenli bir insan olduğunu ve çok iyi yerlere gelerek ailesini de gururlandıracağına işaret etmektedir. Rüyasında makyaj yaptığını gören kişi ruh halinin çok iyi olacağı ve kendisini çok iyi hissedeceği bir öneme girecek demektir. Bu dönemle birlikte şansı ve bahtında da açıklıklar olacaktır şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Kendine Makyaj Yaptığını Görmek

Rüyada kendine makyaj yaptığını görmek İmamı Gazali (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin kendisini mutsuz ve yalnız aynı zamanda çaresiz hissedeceği bir döneme giriş yapacağını simgelemektedir. Hayra yorulmayan ve birçok olumsuz anlamı bulunan rüyada kendine makyaj yaptığını görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Rüya sahibinin içinde çıkamayacağı durumlar ile karşılaşıp zora düşeceğine,
 • Endişelerinin ve sıkıntılarının çoğalacağını,
 • Evli ise evliliğinin veya ilişkisinin son bulacağına,
 • Bekar ise kısmetinin kapanacağına,
 • Saklanılan bir sırrın ortaya çıkacağına,
 • Eline geçen imkanları değerlendiremeyeceğine,
 • İşlerinin yavaş ve ağır ilerleyeceğiz,
 • Ev giderleri konusunda maddi sıkıntılar yaşayacağına ve ödemelerini geciktireceğine,
 • Planlarının gerçekleşmeyeceğine

İşaret etmektedir.

Rüyada Makyaj Yapmak Ve Silmek

Rüyada makyaj yapmak ve silmek rüya sahibinin gireceği yeni bir işe alakalı sorun çıkacağı fakat bu sorunun kısa zamanda çözüleceği şeklinde yorumlanmaktadır. Olumsuzlukların düzelmesi şeklinde yorumlanan rüyada makyaj yapıp silmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Rüya sahibinin çok düşük bir işte çalışırken şansının da yaver gitmesiyle makam sahibi olacağına,
 • Üzüntülerinin bitmesine ve dağılmasına,
 • Çok değer verdiği bir eşyanın kaybedilip tekrar bulunmasına,
 • Yarının hayır ve mutluluk getireceğine,
 • Dilediği gibi harcama yapacağı bol kazancının olacağına,
 • Hayatındaki sorunların teker teker çözüleceğine,
 • Bir sağlık sorununa şifa bulacağına,
 • Hanede küs olunan biri ile yeniden bir araya gelip dargınlığın bitmesine,
 • Yüreğini ferahlatacak haberler almaya,
 • Beklentilerine ve isteklerine olumlu geri dönüş almaya,
 • Büyük bir zahmetten sonra istenilene ulaşmaya,
 • Hayırlı işlere vesile olmaya

İşaret etmektedir.

Rüyada Kırmızı Makyaj Yapmak

Rüyada kırmızı makyaj yapmak hayra yorumuna ve güzel müjdeler veren bir rüyadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin elini attığı her işin çok güzel ilerleyeceğine ve art arda müjdeli haberler alacağına işaret etmektedir. Rüyada kırmızı makyaj yapmak aynı zamanda şu anlamlara da gelmektedir;

 • Rüya sahibinin hayatının aşkını bulacağına,
 • Etrafında koşulsuz güvenebileceği insanlar olduğuna,
 • İyi niyetli olmaya ve karşısındaki insanlara da iyi niyetli davranıp bunun mükâfatını almaya,
 • Huzurlu ve sakin bir döneme,
 • Dilediği gibi harcama yapacağı bol kazanca,
 • Sorunların çözüleceğine,
 • Aileden gelecek olan maddi desteğe,
 • Bir fakire yardım etmeye

Şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı alimler rüyada kırmızı makyaj yapmayı kötü haber alınacağı şeklinde olumsuz olarak da yorumlanmaktadır.

Rüyada Erkeğin Makyaj Yaptığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada erkeğin makyaj yaptığını görmek İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüya sahibinin yeteneklerinin farkına varacağını ve kendini bu yetenekler doğrultusunda geliştireceğine işaret etmektedir.

Rüyada Ruj Sürmek Ne Demek?

Rüyada ruj sürdüğünüzü gördüyseniz , yakın çevrenizde ve akrabalarınızdan büyük darbe göreceğinize , büyük hayal kırıklığına uğrayıp çok üzüleceğinize delalet eder.

 

Rüyada Banyo Yapmak

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

2 Yorum

 1. Sabah saat 6 gibi kalktim okula gidicrktim gec kaldim iste ruyamda makyaj yapiyordum yuzume bugun gordum ruyayi ve bugunde sinavim var ne anlama gelir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu