Rüyada Köstebek Görmek

Rüyada Köstebek Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada köstebek görmek rüya sahibinin yakın zaman içerisinde bir haber alacağını ifade etmektedir. Bu haber gizli kalan bir olayın ortaya çıkması olarak yorumlanır. Rüya yorumu rüyanın tamamı göz önünde bulundurularak yapılıyor olsa da İbn-i Sirin (r.a) Hz yorumuna göre rüyada köstebek görmek, kişinin hayrına çalışacak olumlu bir haber almaya delalet etmektedir. Bu rüya sonrası hayırlara çıkmak için Vakıa suresi okunabilir.

Rüyada Köstebek Görmek İhya

Rüyada köstebek görmek ihya, iyi değildir. Horlanmaya, kin ve düşmanlığa işlerin aksaklığına ve sıkıntıya düşmeye işaret olarak yorumlanır. Rüyasında köstebek eti yediğini gören kimse, haram mal kazanmaya ve haram yemeye işaretle yorumlanmıştır. Rüyada köstebek görmek, duvar delen hırsıza da işaret eder demiştir yorumcular. Çünkü köstebek toprağı deler ve evin içerisindeki eşyayı yer denilmiştir.

Rüyada Köstebek Öldürmek

Rüyada köstebeğin öldürülmesi olumlu bir haber ya da durum olarak yorumlanmaz. Kişinin rüyasında gördüğü köstebeği bizzat kendi elleri ile öldürmesi kendini baltalayacak bir durum ile karşı karşıya kalması anlamını taşımaktadır. Köstebek rüyası aslında olumlu ve hayrınıza çalışacak bir habere işaret ederken, bu köstebeğin ölmesi alacağınız haberin hayatınızda birtakım olayları kötü etkileyeceğine delalet eder. Bu rüyayı gören;

  • Mal kaybına uğrayabilir
  • Gebelik sorunları yaşanabilir
  • Anne ve babanın anlaşamaması gibi bir problem meydana gelebilir.

Rüyada köstebek ölmesi için bir durum değildir.

Rüyada Köstebek Deliği Görmek

Rüyada Köstebek Deliği Görmek

Rüyada köstebeğin yaşadığı deliği görmek yakın zaman içerisinde alacağınız çok olumlu bir haberi vermektedir. İmam-ı Nablusi (r.a) Hz bu konuda bu rüyayı gören kişinin bahtının ve bereketinin açılacağı yönünde tabirde bulunmuştur. Burası bereketin ve bolluğun kaynağıdır. Köstebek deliği görmek aynı zamanda birçok İslam alimi tarafından da olumluya yorulmuştur. Köstebek delikleri insanların karşısına ani şekilde çıkacak fırsatları göstermektedir.

Rüyada Köstebek Toprağı Görmek

Rüyada görülen köstebek toprağı yakın zamanda iş ya da ile çevreniz aracılığı ile tanışmış olduğunuz birinden alacağınız haberi gösterir. Bu haber sizinle ilgilidir ve bir iş, araba ya da ev alım süreçleri ile ilgili olabilir. Köstebek toprağı görmek, yapılan rüya tabirlerinde şansın döndüğü ve bereketin artık dile geldiği yer olarak adlandırılır. Rüyada köstebek ile ilgili görülen pek çok olumluya yorulmaktadır, herhangi bir zarar olmadığı sürece kişinin bahtının açılacağına delalet etmektedir.

Rüyada Köstebek Kovalamak

Rüyada köstebeğin kovalanması olumlu bir anlam taşımaz. Köstebek görülmesi olumlu bir durumu ifade ederken kovalanması yakın zaman içerisinde mücadele etmekte zorluk yaşayacağınız ve mağlup olma durumunuzun bir hayli yüksek olduğu bir olay ile karşı karşıya kalacağınızın habercisidir. Rüyada köstebek görmek dışında köstebeğin kovalanırken tiz bir ses çıkardığını duymak da yanlış bir iş peşinde olduğunuzu ortaya koymaktadır. Bilinen İslam alimlerinden birisi olan İmam-ı Gazali (r.a) bu konu ile ilgili yapmış olduğu tabirde köstebek kovalamanın kişinin yakın zaman içerisinde kendi ile savaş içerisinde olabileceğini ifade etmektedir. Bu oldukça ciddiye alınması gereken bir rüyadır.

Rüyada Köstebek Ölüsü Görmek

Rüyada köstebeğin ölüsü ismi ile müstesna olarak yakın zaman içerisinde bir erkeğin ölüm haberini alabileceğinize delalettir. Yakın çevrede sevilen ve sözü geçen bir Müslüman erkeğin vefatına delalet olan köstebek ölüsü aynı zamanda bir felaket ile karşı karşıya kalacağınızı söylemektedir. Bu rüya da haberci rüyalar arasında bulunmakla beraber rüyayı gören kişinin hayatında önlem almayı gerektirmektedir.

Rüyada Köstebek Ölüsü Görmek

Rüyada Köstebek Saldırması

Rüyada köstebek saldırısı düşmanlarınızdan alacağınız doğrudan hamleyi göstermektedir. Bu rüyayı gören kişi fiziksel anlamda olmasa bile sorun yaşayacağı bir birey ya da olay ile karşı karşıya kalacak ve kendini savunmak zorunda kalacaktır. Imam-ı Cafer-i Sadık Hazretleri (r.a) yorumunda bu insanın kendi kıyametidir şekilde buyurmuştur.

Rüyada Köstebek ile Konuşmak

Rüyada köstebekle konuşulması çok yakın zamanda gelecek olan bir haberi ifade etmektedir. Bu haber köstebeğin sizinle uysal olması durumunda olumlu olarak yorumlanırken, kaçma saldırma ya da saklanma durumlarında olumsuz bir rüya olarak karşımıza çıkmaktadır.

Rüyada Köstebek Sevmek

Rüyada köstebeğin sevilmesi Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre yakın zamanda bir bebek haberi alabileceğinizi ortaya koymaktadır. Varsa aile üyelerinden yoksa çok yakın çevrenizden alacağınız bir gebelik haberini işaret eden köstebek sevilmesi, şanın ve şöhretin de ifadesidir. Bu kişi devlet konumunda önemli bir yere gelebilir.

Rüyada Köstebekten Kaçmak

Rüyada köstebekten kaçtığını görmek olumlu bir durum değildir ve haksızlığa uğrayabileceğinizi işaret eder. Bu rüyayı gören kişi işini kaybedebilir ve çeşitli kazalar yaşanabilir. Rüyada köstebek görmek, mutlaka rüyanın içeriğine göre değerlendirilmesi gereken bir rüyayı ifade eder.

Rüyada Köpek Balığı Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu