Rüyada Kendi Mezarını Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada kendi mezarını görmek anlamı olumsuz bir şekilde açıklanır ve rüya sahiplerine daha dikkatli olmaları tavsiye edilir. Rüyasında mezarlarını gören insanlar psikolojide iyi bir dönem geçirmeyeceklerdir. Bu kişinin maneviyatı da çok zayıf olur. Hayatı neredeyse yaşam sevincini kaybetmiş bir şekilde yaşar. Bu durum derhal çözülmelidir.

Rüyada Kendi Mezarını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kendi mezarını görmek aynı zamanda depresif günler yaşamak, yaşam sevincini ve arzusunu yitirmesine neden olan olaylarla karşılaşmak, hayata dair beklentilerin yok olması şeklinde yorumlanır. Rüya sahipleri için bu zor ve kötü bir günler demektir.

Rüyada Kendi Mezarını Kazmak

Rüyada kendi mezarını kazdığını görmek rüya sahibinin, karlı bir iş yapacağına ve ihtiyacı olan sermayeyi alacağına bir işarettir. Rüyada kendi mezarını kazmak, yakın gelecekte büyük ekonomik faydaları anlatır. İşinden beklenen başarıyı elde edeceğine, işlerin veriminin artacağına ve gönülden geçenlerin gerçekleşeceğine işaret eder.

Rüyada ölmeden mezarını kazdığını görmek ise kişinin ruh halinin karmaşık ve sorunlu olduğunu gösterir. Bu kişilerin acil profesyonel destek almaları önerilir. Aksi takdirde bu durum daha da kötüleşebilir. Ruhu çökmekte olan bir insanı temsil eden bu rüya, tamamen farklı olarak, ev yapımına da işaret edebilir.

Rüyaların yorumlanması, rüya sahiplerinin yaşam tarzına ve ruh haline dayanır. Hayattan hiç neşesi olmayan bir kişi bu rüyayı görürse, o zaman tehlikeli bir durumda olduğu söylenebilir. Hayatı seven bir insanın böyle bir rüyası varsa, bu daha aktif ev yapımı olarak yorumlanabilir.

Caferi Sadık (r.a.) demiştir ki; rüyada kendi mezarını kazmak hayra yorulmaz. Bu rüyayı gören kişinin, çok sevdiği bir yakınını kaybedeceğini ve keder yaşayacağını gösterir. Rüyasına kendi mezarını kazan kişi, yakın çevresinden bir kişinin ölüm haberiyle yıkılacaktır.

Rüyada Kendi Mezarını Satın Almak

ruyada kendi mezarini satin almak

Rüyada kendi mezarını satın aldığını görmek rüya sahibinin yakın çevresinde yaşanan mutlu evliliğe delalet eder. Bazı açıklamalara göre bu rüya aynı zamanda yeni bir yuva demektir. Rüyasında kendi mezarını satın almak, yaşadığı felaketten burnunu bile kanamadan kurtulacağını, ortağıyla iş meselelerinde tartışacağına, ailesiyle miras konusundan dolayı kavgalar yaşayacağına rivayet edilir.

Rüyada Kendi Mezarını Ziyaret Etmek

Rüyasında kendi mezarını ziyaret ettiğini görmek iyi ve hayırlı olarak yorumlanmamaktadır. Bu rüya genellikle kişinin yaşayacağı acı, üzüntü ve sorunları gösterir. Rüyada kendi mezarını ziyaret etmek, iyi bir hayat yaşayacağını, başarılı olacağını, önemli bir projede meslektaşları tarafından takdir edileceğini ve atacağı adımların bir kısmına pişman olabileceğini gösterir.

İmamı Gazali (r.a) yorumuna göre bu, rüya sahibinin kızgınlığına neden olacak bazı olayların olacağı ve kişinin can sıkıcı günler yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada Kendi Mezarını Kazılmış Görmek

Rüyada kendi mezarını kazılmış olarak görmek hayırlara delalet eder. Rüyanın sahibinin, mal sahibi olacağına ve dolayısıyla servetini artıracağına yorulur. Rüyada mezarının kazılmış olduğunu görmek, işinin her zaman iyi gideceği, sürekli baskı ve öfke altında kalacağı, insanları suç işlemeye teşvik edeceği ve iyi şeyler yerine kötü şeyler yapacağı anlamına gelir.

Boş bir mezarı rüyada kurmak genellikle hafiflik olarak yorumlanır. Rüya sahibi kişinin endişelerinden ve dertlerinden kurtularak rahatlayacağı, mutlu olacağı ve iyileşeceği anlamına gelir.

Rüyada kendi kızını görmek hakkında bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Mezara Girmek

Rüyada mezara girdiğini görmek heyecan, mutluluk ve sürpriz anlamına gelir. Rüyada mezara giren birini görürseniz, iş yerindeki küçük bir sorun nedeniyle birisiyle konuşacağınız anlamına gelir, ancak bu sorun yakında çözülecektir.

Rüyada mezardan çıkan birini görmek, bazı arkadaşları hayatınızdan çıkaracağınızı veya onlarla olan mesafenizi koruyacağınızı gösterebilir. Eğer rüyada mezardan çıkılırsa, o zaman birinin rüya sahibinin maddi yardımını almak istemediği veya birine yardım edileceği şeklinde yorumlanır.

İbni Sirin (r.a.) tabirine göre; rüyada mezara konulduğunu görmek, sıkıntı ile tabir edilir. Üzeri örtülü olmayarak kabre konulduğunu görmek, uzun bir yolculuğa delâlet eder. Ve o kişi bu seferde hayır ve menfaate ulaşır. Kendi mezarı üzerinde ayakta durup kendine baktığını gören kişi ise günahlarından kurtulur.

Rüyada Kendi Mezarını Sulamak

Rüyada kendi mezarını suladığını görmek yaşadığı sıkıntılardan dolayı kişinin yaşama sevincini kaybettiğine yorulur. Ancak çevresindeki insanların yardımıyla iyileşecektir. Bir rüyada kendi mezarınızı sulamak, iyi bir insanın hayırlı bir kişiyle dünya evine gireceğini ve kaçan fırsatları yeniden ele geçireceğini gösterir.

Bazı rüya alimlerine göre rüyada mezar sulama, başını belaya sokmak ve manevi bir çözüm aramak olarak yorumlanır. Bu zatın Allah nezdinde kıymetli bir kişi olduğu ve sorununun kısa sürede biteceği söylenmektedir. Rüyada mezarın sulanması, rüyayı gören kişinin mal ve mülk konusunda endişelenmeden barış içinde yaşadığı ve çalıştığı ve mükemmel bir insan olma yolunda ilerlemesi anlamına gelir.

Rüyada Mezar Taşı Görmek

ruyada mezar tasi gormek

Rüyada mezar taşının görülmesi hasta biriyse, o kişinin yakında ölümünün gerçekleşeceği anlamına gelir. Genellikle ecelin yaklaştığı anlamına gelir. Görünür mezar taşında başka bir kişinin adı yazılıysa ve kişi bu kişiyi gerçek hayatta tanıyorsa, o kişinin ölüm haberi gelecektir.

Mezar taşı, kişiyi hayatıyla ilgili uyarır ve ona daha doğru bir yaşam anlatır. Bir başka açıklamaya göre kişi adını mezar taşında görürse çok uzun ve sağlıklı bir hayat yaşayacağı anlamına gelir.

Cabir ül Magribi (r.a.) yorumuna göre; rüyada isimsiz bir mezar taşı görmek, uzun ömrü ve yalnız geçecek bir yaşlılığı haber verir. Aynı zamanda kişinin sevdiklerinden uzaklaşacağı anlamına gelir.

Rüyada Mezara Toprak Attığını Görmek

Rüyada mezara toprak attığının görülmesi kişiyi hayal kırıklığına uğratan ve başını belaya sokan olayların sona ereceğine delalet eder. Her durumda eşlerin birbirlerine destek olacaklarına; bekarların büyük bir aşkla karşılaşıp kendilerinden geçeceklerine ve mutluluktan ayaklarının yerden kesileceğine işaret eder. Sıra dışı veya tuhaf olayların olmayacağına, dini inançlarına sadık kalacaklarına, sevdiği kişiyle arasındaki ilişkide gelişme yaşayacaklarına, bu gelişme ile bağın güçlendireceğine yorulur.

Aynı zamanda rüyada mezara toprak attığını görmek alınan karar çok güzel haberler getirecektir, zarar verecek bir kişiyle tüm bağlantı kesilecek ve hayal edilen her şeyin tek tek gerçekleşeceğine ve kişinin günahlarından tövbe edeceğine rivayet eder.

Rüyada Mezarlıkta Dolaşmak

Rüyada mezarlıkta dolaştığını görmek gereksiz arkadaşlığı gösterir. Bu kişinin hayatta pek iyi olmayan bir arkadaşı olacağını, başının dertte olacağını ve kendi sorunlarını çözemeyeceğini ifade eder.

Bir rüyada mezarlıkta dolaşmak maddi mülk kaybı olarak kabul edilir. Sorunları çözmede iyi insanlara yönelmesi gerektiğine ve hayatı yeniden şekillendirmek için çözümler aramaya girileceğine rivayet edilir.

İmamı Nablusi (r.a.) diyor ki; kişi korku içinde mezarlıkta dolaşırsa, büyükleri tarafından azarlanacağı veya büyüklerinin onaylamadığı şeyleri yapacağı ve pişman olacağı anlamına gelir.

Eğer kişi korkusuzca ve huşu içinde mezarlıkta dolaşırsa, büyüklerinden iyi öğütler alarak işlerini büyüteceğine, hayatını düzene sokacağına ve mutluluğa doğru iyi adımlar atacağına yorulur.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu