Rüyada Kavga Etmek

Rüyada Kavga Etmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kavga etmek, birçok anlam taşımaktadır. Rüyada kavga etmek görmek, aile veya arkadaşlar ile ilgili sorunları da işaret edebilir. Bu sebep ile rüyada kavga etmenin anlamı nedir sorusu sorulmaktadır. Rüyada görünen kavgalar, gerçek hayatta da kavgaların olabileceğine işarettir. Rüyada düz bir şekilde kavga ediliyorsa, rüya sahibinin birçok konuda dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle ikili ilişkiler konusunda daha sakin olmalıdır. Rüyada kavga etmek görmek, rüya sahibinin insanlar ile arasının açılacağına işarettir. Başka yorumcular, rüya sahibinin güç ve kudrete kavuşacağını söyler. Bu durumda her iki rüya yorumunun da gerçekleşme ihtimali vardır.

Rüyada Kavga Etmek İmam Nablusi Yorumuna göre:

Rüyada kavga etmek, kuvvete veya bir insanla düşmanlığa yahut ihtilâfa düşmeye ve ayrılmaya veya di­ğer bir kimse ile kavga yapmaya delâlet eder.

  • Rüyada silâhla cenk ve kavga etmek, bir kadını, rüya sahibinin gördüğü ve ona karşı çeşitli silâhlarla silahlandığı kimseye benzeyen bir kimseyle evlendirir.
  • Rüyada, zırh cinsinden olan silâhla cenk ve kavga yaptığım gö­ren kimse, hilekâr ve zengin bir kadınla evlenir. Çünkü zırh vücudun bir kısmını örter.
  • Bir kimse rüyada harpte kılıçla cenk ve kavga yaptığını görse, o kimsenin Allah (C.C.) yolunda cenk ve kavga etmesinden dolayı nail olacağı şerefe delâlet eder.
  • Bir kimse rüyada elinde meşhur bir kılıç olduğunu görse, o kim­senin yapacağı bir işten dolayı şöhret bulacağına delâlet eder.

Rüyada Kavga Etmek Yusuf Tavaslı Yorumuna göre:

Rüyada kavga etmek, pek iyi sayılmamış. Bir kimse rüyada halkın birbiriyle kavga ettiklerini görse o yerde yiyecek sıkıntısı baş gösterir, insanlar kıtlık ve yiyecek sıkıntısı çeker veya çekeceğine işarettir.

  • Rüyada halkın hükümet başkanıyla kavga ettiklerini görmek, Fiatların düşmesine veya düşeceğine işarettir.,
  • Rüyada görülen kavga etmek, kuvvete veya bir kişi î e düşmanlığa veyahut ihtilâfa düşmeye ve ayrılmaya ve başka bir kişi ile kavga edeceğine işaretle yorumlanmış.
  • Bir kimsenin rüyada küçük bir çocuk ile kavga ettiğini gö­mesi, düşmanına galip (üstün) geleceğine işarettir.
  • Rüyasında dünya işleri için biriyle kavga ettiğini görmek rüya sahibinin rızık ve geçimi için çok çalışmaya ve çalışması gerektiğine işarettir demişlerdir. Bu yapmış olduğu gördüğü kavgada mağlûp olduğunu görürse, muradına ve isteklerine (arzusuna) kavuşamaz denilmiştir. Şayet ahiret işleri için tartışıldığını görse, o zaman mağlûbiyet, zafere ve başarıya işaret eder.
  • Rüyada kavga ettiğini görmek, bazı yorumculara göre, yorgunluktur. Rüyayı gören kişinin yorgun düşmesine ve ı düşeceğine işarettir.

Rüyada dünya işleri sebebiyle binleriyle kavga ettiğini görmek, rızık ve dünya geçimi için fazla gayret etmesine işarettir. Demek ki, dünya işleri yolunda gitmiyor demek olur, bunun için de çok çalışmak gerektiği anlaşılır.
Biriyle kavga ettiğini görmek ve bu kavgada yenildiğini görmek, rüyayı görenin istediğini elde edemeyeceğine işarettir.

  • Rüyada ahiret işleri için kavga ettiğini görmek ve bu kavgada yenildiğini gören, tersiyle yorumlanır. Yani, yenilen üstün gelmiş demek olur.

Rüyada İşyerinde Kavga Etmek

Rüyada işyerinde kavga etmek, iş hayatı ile can sıkıcı gelişmelerin olacağını işaret etmektedir. Rüya sahibi, bu rüyadan sonra yaptığı işlere daha çok dikkat etmeli ve işyerinde konuşulan dedikodulara kulak asmamalıdır. Rüyada işyerinde kavga etmek görmek, kötü olarak yorumlansa da bazen iyi sonuçlar ile karşımıza çıkabilmektedir. Bu durumda iş hayatınızın ile ilgili dengeyi doğru kurmanız gerekmektedir.

Rüyada Bıçakla Kavga Etmek

Rüyada bıçaklı kavga, rüya sahibi için sıkıntılı süreçlerin başlayacağını işaret etmektedir. Rüya sahibi, hem yakın çevresine hem de ailesine karşı dikkatli olmalıdır. Bu rüyadan sonra fevri hareketlerden ve sözlerden sakınılmalıdır. Öfke ile hareket edilmemeli, insanlar ile daha uyumlu olmak için çabalanmalıdır. Aksi takdirde rüyada bıçak kavga etmek görmek, kötü sonuçlar doğurabilir.

Rüyada Silahlı Kavga Etmek

Rüyada silahlı kavga etmek, hem iyi hem de kötü olarak yorumlanmaktadır. Bu noktada yorumcular ikiye ayrılmaktadır. Bazı yorumculara göre; rüya sahibi müjdeli bir haber alacaktır, bir başka yorumcuya göre; rüya sahibi şiddetli tartışmaların içerisine girecektir. Bu rüyadan sonra mutlaka daha temkinli hareket edilmelidir.

 

Rüyada Anne İle Kavga Etmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu