Rüyada Kadir Gecesi Görmek

Rüyada Kadir Gecesi görmek, Bir kimse, Rüyasında Kadir Gecesinde bulunduğunu görse, bu gördüğü Rüyası onun, kısmetinin açılacağına ve her ne gibi dilek ve muradı varsa, onların gerçekleşeceğine, dilek ve muradına kavuşacağına ve bütün hayatının sükûn ve huzur içinde geçeceğine işaret eden en güzel, en hayırlı bir Rüyadır.

• Rüyasında Kadir gecesini görmek bu Rüyayı gören kimsenin günahlarının af olmasına veya af olacağına işarettir.

• Bir kimse, kendisinin Kadir gecesinde ibadet ediyor, ibadet etmekte olduğunu görmek, ibadetlerinizin ve dualarının kabul olduğuna veya olacağına işaret olarak tabir olunur. Çünkü, Kadir gecesi tövbe kapılarının, Allah’ın
rahmet ve lütuf kapılarının açık olduğu, akşamın olması ile tâa sabahın aydınlığına kadar Cenab-ı Allah’ın rahmet
ve merhametinin hâlis ve muhlis kullarının üzerinde bulunduğu bir lütuf ve mağfiret, rahmet ve merhamet gecesidir.

Bu hikmet ve incelikten dolayı Kadir gecesinde görülen bu Rüyalar, Rüyaların en hayırlısıdır buyrulmuştur.

Rüyada Kadir Suresi

Bir kimse, Rüyasında Kadir süresini okuduğunu veya okuyan birini dinlediğini görse, o kimse, cennetteki sevap ve makamının mertebe ve derecesini görmeden ölmez, şeklinde tabir olunur.

• Ünlü Rüya yorumcularının dahi Kadir süresi ile ilgili değişik yorumları bulunmaktadır. îbn-i Kesîr ve Nâfî’ye göre
Rüyasında Kadir süresini okuyan veya dinleyen, okuduğunu veya dinlediğini gören kimse, çok uzun ömürlü yaşar, o kadar ki, hayatının ihtiyarlığının son bunaklık günlerine kadar, uzun bir ömür sürecek bir yaşam uzunluğuna kadar yaşar veya yaşayacağına işaret eder ve dünyada da ahirette de itibarlı bir derece ve mertebede bulunur şeklinde yorumlanır.

Rüyada Recep Ayı Görmek

Rüyada Recep ayının görülmesi, hayır kapılarının açılmasına, kötülüklerin iyiliğe dönüşmesine işarettir. Bazı yorumcular, Recep ayında görülen rüyaların genellikle gerçekleştiğini (çıktığını) söylemişlerdir. Recep ayında hayır kapıları açıktır, şer olan her şey, hayra dönüşür. Bu ayda hangi rüya olursa olsun hayra dönüşür, hayırla yorumlanır ve mutlaka hayırla çıkar (hayırla gerçekleşir) demişlerdir yorumcular.

Rüyada Regaib Gecesi Görmek

Bir kimsenin rüyada Regaib gecesini idrak ettiğini (yetiştiğini) görmesi, büyük hayırlara ermeye, Cenab-ı Allah’ın yardımıyla tüm dertlerinden, maddi manevi sıkıntılarından kurtulacağına ve rızkının bollaşacağına ve evladının Salihlerden (iyilerden) olacağına işaret eder.

Kadir Gecesine Özel Dua

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu