Rüyada İncir Görmek

Rüyada incir görmek, büyükçe bir oranda menfaatçilik yönüne doğru yorumlanan bir rüya olmuştur. Genellikle maddi ve dünyevi meselelere işaret eden incir, dünyevilikle manevi meseleler arasında kalmış bir rüyadır. Arada kalmışlığın bir sembolü olan bu rüya, maddi kazanç anlamına gelebilse de nefsin gücünü de ifade etmektedir. Yenik düşmeyenlerin ve güçlü ruhu olan insanların gördükleri bir rüyadır.

Her yönüyle anlamlı bir rüya olan bu rüya, sık görülen bir rüya değildir. Çok sık rastlanmaması da onu değerli kılmaktadır. Tabircilere göre çeşitli detaylara göre farklı manalara karşılık gelebilen bir rüyadır. En ünlü yorumlamalarını özüne sadık kalarak harmanlayıp bu rüyayı sizlerle beraber inceleyeceğiz.

Rüyada İncir Yemek

Rüyasında incir yediğini gören kişinin nesli çok olur, neslinin çoğalacağına işarettir demişlerdir. Yine bazı yorumcular, Rüyada incir gören Rüya sahibinin zahmetsiz ve meşakkatsiz elde edeceği ucuz ve bol mal ve nimete işarettir demişlerdir.

Rüyada incirden bir parça yediğini gören kişi için, kolay elde edilen rızık ile yorumlanır demişlerdir.

 • Rüyada yendiği veya alındığı görülen her incir için Rüyayı gören kişinin eline altın ve gümüş geçer. Bazıları da, Rüyada görülen incir, altına işarettir demişlerdir. Bu yorumlar Nablûsî’nin kaydettiği yorumlardır.

Rüyada İncir Ağacı Görmek

Rüyada incir ağacı görmek, başarıyla sonuçlanacak bir yaşam mücadelesine işaret etmektedir. Başarı ve kazanç için elinden geldiğince çabalayan insan, yükselecektir. İstediğinden ve beklediğinden de daha büyük konumlara gelen bu insan, servetinde adil davranacaktır. Zorluk çektiği günleri hiçbir zaman unutmayacak ve burnu havada dolaşmayacaktır. Nereden geldiğini daima anımsayacak olan bu kişi mevkisinde adil davranacaktır. Hak yemeyecektir ve çalışanın hakkını verecektir, dürüst ve hayırlı bir insan olmayı sürdürecektir.

Rüyada incir ağacı görmek, eş zamanlı olarak da rüya sahibine vefa borcu olan birine yorulur. Bu insan gördüğü hayırlı işleri hiçbir zaman unutmayacaktır. Onu zor günlerinden kurtaran rüya sahibine sürekli dua etmekte ve minnet duymaktadır. Davranışından etkilenmiştir ve o insan da iyi ameller sergileme yoluna girecektir. Rüyada incir ağacı gören insanın bu sebeplerle hayırlı işler yapması beklenti dahilinde görülür. Bu kişi olumlu davranışlarını daima sürdürmeli ve hayırlı bir kul olmaya devam etmelidir. İşlediği iyi amellerin karşılığını şüphesiz ki bulacaktır. Servetin varlığı doğrulukla eş orantılı olarak ömrünü sürdürmekte ve buna göre artış göstermektedir.

Rüyada incir ağacından incir yemek emeklerinin karşılığını almak anlamına gelir. Rüyada incir topladığını görmek vefa borcu olan birinin kendince borcunu ödeyecek olmasına işaret eder. Dalından incir koparıp yemek ne anlama gelir? İstediğini çabalayarak, söke söke almak anlamına gelir. Rüyada incir ağacı görmek diyanet nezdinde müjdeli haber almak demektir. Rüyada taze incir yemek nedir? Yeni kazançlar demektir.

Rüyada İncir Ağacı Görmek İhya

Rüyada görülen incir ağacı, herkese faydalı, sert (otoriter) bir adîm olarak olarak yorumlanır. Aynı zamanda malı çok zengin bir adama işaret eder.

Rüyada İncir Ağacı ve Meyvesini Görmek

Rüyada incir ağacında incir gördüyseniz, kısa zaman içerisinde hem sıkıntıya hem de üzüntüye düşeceğinize işaret eder. Bunun yanında moralinizin çok bozuk olacağına yorulur.

Rüyada Kuru İncir Görmek

Rüyada kuru incir görmek fazlasıyla hayırlı bir rüya olarak değerlendirilmektedir. Rüyasında kuru incir gören kimselerin mal varlığı artacaktır ve talihleri dönecektir. Maddi varlıkları istediği seviyeye gelecek ve büyük refah elde edeceklerdir. Rüyada kuru incir görmek, taşın bile suyunu sıkabilecek irade anlamına gelir. Güçlü irade ve karakter sahibi olan bu insanlar daima istedikleri konuma geleceklerdir. Talihi artan bu kimsenin evindeki mutluluk artacak ve sevdiği insanı mutlu edecektir. Yaptığı işte güzel yerlere gelecek olan bu insanın müşterileri artacaktır. Talih ve kazanç ondan yana olacaktır.

Rüyada kuru incir yemek ise sağlıkla bağlantılı görülen bir rüyadır. Kişi sağlık sorunu yaşıyorsa şifa bulacağı anlamına gelir. Bu rüyayı gören kimseler hastalıklarından umutsuzluğa asla kapılmamalıdırlar. İnançlarından ve doğruluktan sapmamalı, çabalamaya ve tutunmaya devam etmelidirler. Rüyasında kuru incir yiyecek insan şüphesiz sağlığına ve sıhhatine kavuşacaktır. Rüyada kuru incir yemek sağlık sahibi olmaya ve refaha geri dönmek anlamına gelmektedir. Hayırlı bir rüya olan bu rüyayı gören kimseler şüphesiz sıhhatlerine kavuşacaklardır. Bu kişi sağlık ve sıhhatine kavuştuktan sonra da çektiği sıkıntıları asla unutmamalıdır. Bu kişinin aldığı yardım beklenmeyen bir yerden geliyorsa, kişi minnettar olmalı ve bol bol dua etmelidir. Bu Rabbin hediyesidir.

Rüyada İncir Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada incir görmek, gerçek yaşam da evli değilseniz karşınıza çıkacak olan birisi ile dünya evine gireceğinize, kuvvetli muhabbetlere katılacağınıza, mutlu olacağınıza ve rahata kavuşacağınıza delalet eder.

Bunun yanı bu rüya sıra rızk ve kısmet olarak yorumlanır.

 • İncir yediğinizi gördüyseniz, neslin çok olacağına, yakın zaman içerisinde güzel ve hayırlı haberler alacağınıza, zengin olacağınıza delalet eder.
 • İncir ağacının altında oturduğunuzu gördüyseniz, büyük olan birisinden yardım ve menfaat göreceğinize alamet eder.
 • Olgun incir görmek, rüyayı gören kişinin kısmetinin açık olacağına, ummadığı bir anda büyük kısmetlere sahip olacağına delalet eder.
 • Rüyada çok olgunlaşmış bir incir gördüyseniz, gerçek yaşam da yapacağınız bir iş sayesinde yüksek miktarda kazanç elde edeceğinize alamet eder.
 • Çürümüş bir incir gördüyseniz, çevrenizde size düşman olan birisinin varlığına yorulur.
 • Bunun yanı sıra evli değilseniz karşınıza çıkacak olan güzel birisi ile dünya evine gireceğinize işaret eder.
 • Rüyada sarı incir gördüyseniz, gerçekte hasta olacağınıza ve sıkıntı içerisine gireceğinize yorulur.
 • Siyah incir görmek, genel olarak pişmanlık, üzüntü ve keder olarak yorumlanır.
Rüyada İncir Görmek İhya
İncir görmek, helal kazanç anlamına gelir.

Rüyada İncir Görmek İhya

Rüyada incir görmek, helâlinden elde edilen ve kazanılan mal ve rızka ve menfaat elde etmeye işaretle yorumlanır denmiştir.

 • Bunun yanında rüyada mevsimsiz görülen incir, Rüyayı gören kişinin kıskançlığına, kıskançlık hastalığı denen kötü bir huya sahip olduğuna işarettir şeklinde yorumlanır demiştir.

Rüyada görülen incir, yemin etmeye, eğer görülen incir siyah ise, Rüya sahibi kişinin yalan yere yemin ettiğine işarettir. Bazen de incir görmek, uğursuzluğa, sıkıntı ve üzüntüye işaret eder.

Ve yine yüksek bir yerden alçak bir yere düşmeye de işarettir demişlerdir yorumlarında. Bazen de incir yemek pişmanlığa işaret eder şeklinde yorumlayanlar da olmuştur.

Rüyada İncir Görmek Kirmani’nin incir yorumu:

Kişinin Rüyada gördüğü incir sarı ise, hastalığa, siyah ise, üzüntü ve pişmanlığa işaret eder şeklinde yorumlamıştır. Rüyada yeşil incir görmek, borca işaret eder demiştir. Mevsiminde tatlı bir incir yediğini görmek, iyidir. Hayra işaretle yorumlanır. Kötüye yorumlanmaz demiştir.

Rüyada İncir Almak

Rüyasında incir almak, çok nimete ereceğine ve ucuzluğa işaret eder demişlerdir.

 • Rüyada incir yemek, geçimini kolaylıkla kazanabileceğine işarettir. İnciri mevsiminde görmek, sevinçli bir habere,
  sevince işarettir.

 

Rüyada İnci Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu