Rüyada İlahi Söylemek

Rüyada İlahi Söylemek, Bir kimsenin Rüyada kendisini herhangi bir toplantı meclisin de İlahiler söylediğini görmesi, bol nimete ereceğine işarettir. Dualarının kabul edileceğine de işaret eder şeklinde tabir edilmiştir.

Rüyada la ilahe illallah demek

Rüyada la ilahe illallah demek, Kişinin Rüyada içinde teşbih (suphanallah) tehlil (lâ ilahe illallah) gibi sözlerin bulunduğu bir İlahiyi okuduğunu ve okunduğunu görmesi, Cenab-ı Allah’ın af ve mağfiretine ermeye, derece ve makamının yükseleceğine ve helâl rızık elde edeceğine işaret eder şeklinde yorumlanır demişlerdir. İlahi okumak veya dinlemek aynı yoruma tabidir.

Rüyanızda bu mübarek Kelime-i Tevhidi söylediğinizi görmeniz, borcunuz varsa, borcunuzu ödeyeceğinize, sıkıntılı, kederli bir haliniz varsa, ondan kurtulacağınıza, geçim sıkıntısı çekiyorsanız, bundan da kurtulacağınıza işaretle tabir olunur.

Rüyada LA HAVLE VELA KUVVETE

Bir kimse, rüyasında bu mübarek kelimeyi söylediğini görse , korktuğu şeylerden Allah’a sığınarak emniyette olacağına işarettir.

• Bir kimsenin rüyasında la havle ve la kuvvete kelimesini çok çok söylediğini görmesi, bu kelimeyi söylemesini gerektiren bela ve tehlikelerden, emniyet ve selamette olacağına işarettir. Çünkü bu mübarek kelimeler, bir zikir (Cenab-ı Hakki anma ve dile getirme) cümle ve kelimeleridir.

• Yine bu mübarek kelimeleri rüyada okuduğunu gören kişinin, mal ve nimet sahibi olacağına ve Cenab-ı Allah’ın
koruması altında bulunduğuna ve kötülerin şerrinden ve zararından kurtuluşta olacağına işaretle yorumlanır.

Rüyada LA HAVLE VELA KUVVETE  İbn-i Kesir’in yorumu

Rüyasında “La havle” okuduğunu gören kişi, hayra erer veya define bulur. Çünkü bu kelimeyle zikir eden kişi, hayır ve berekete kavuşur şeklinde yorumlamıştır.

• Bazı yorumcular demişlerdir ki: “La havle ve la kuvvete” kelimelerini okuduğunu görmek, kedere ve sıkıntıya işaret eder şeklinde yorumlanır demişlerdir. Çünkü peygamberimiz (a.s.): “Büyük bir bela ve sıkıntıyla karşılaşan “la havle ve la kuvvete” kelimelerini okusun, düşmüş olduğu o bela ve sıkıntıdan emniyetle kurtulur” buyurmuştur.

 

Rüyada İhlas Suresi

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu