F Harfi Rüya TabirleriRüya Tabirleri

Rüyada Fındık Görmek

Rüyada fındık görmek, rüya tabiri yapan yorumcular tarafından her zaman hayırlı bir rüya olarak tanımlanır. Rüyada fındık vermek ise, kazancın artmasına, huzura, mutluluğa, hayırlı evlat sahibi olmaya, şifa ve neşe olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Fındık Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada fındık içi görmek, bu kişilerin hayatları boyunca zor duruma düşmeyecekleri ve maddi açıdan sıkıntı çekmeyecekleri tabir edilmektedir. Rüyada fındık kabuğu görmek, içinde yer alacağı her işte ve aklına koyduğu her şeyde başarılı olurlar. Rüyada fındık ayıklamak, kişinin çok şanslı ve bereketli biri olduğunun tasviridir. Rüyada fındık ezmesi görmek, gittiği her yere ya da ilişkisi olan herkese bu şansını ve bereketini bulaştırır.

Rüyada fındık çalmak ile ilgili olarak ise, İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; fındık güçlüklerle elde edilen mal anlamına gelmektedir. Rüyada fındık satmak, aynı zamanda zengini, garibi, cömert insanla, mal sahibi insanları birleştiren bir kimseye tabir edilir.

Rüyada Fındık Görmek İbn-i Kesîr’in yorumu:

Mal, zenginlik ve nimete işaretle yorumlanır. Buna göre rüyâda fındık görmek, mal ve servet sahibi olmaya işarettir.

Rüyada Fındık Görmek Kirmani’nin yorumu:

Rüyasında çürümüş veya acı fındık gören kimse, cimri ve yaramaz huylu birinden azar veya kötü söz (küfür) işiteceğine işaret olarak yorumlamıştır.

Rüyada Fındık Görmek Câbir-i Mağribî’nin yorumu:

Rüyasında tatlı fındık içi yediğini gören kişinin eline helâl mal geçeceğine işarettir. Eğer yediği fındık acı veyahut çürümüş ise, eline geçecek mal, haram bir mal olduğuna işarettir şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Fındık Görmek Ebû Saîd’il Vâiz’in yorumu:

Rüyasında fındık yediğini gören kişi, mal, mülk sahibi zengin bir adam vasıtasıyla mala, servete kavuşacağına işarettir şeklinde tabir etmiştir.

Bazı yoruma göre, Rüyada fındık görmek, zahmetle (güçlükle) elde edilen veya edilecek mala işaret eder.

Rüyada Fındık Yemek

Rüyada fındık yemek, şifa ve mutluluk anlamına gelmektedir. Fındık yediğini gören kimsenin hastalıkları son bulur, dertleri biter, huzura kavuşur ve sakin bir hayat yaşamaya başlar. Kişi rüyasında ne kadar çok fındık yiyorsa o oranda zengin olacak demektir.

Rüyada Fındık Toplamak

Rüyada fındık toplamak erkek olan rüya sahipleri için, içi de dışı kadar güzel bir kadın ile güzel bir yuva kuracağına ve hayırlı evlatlara sahip olacaklarına, kadın için ise değerini bilen, çok rahat bir hayat sunan ve çabalayan bir erkek ile evleneceğini delalet eder.

Rüyada Fındık Almak

Rüyada fındık almak, eğer fındık birinden alınıyorsa o kişiye minnet duyulacağına ve bu kişi sayesinde işlerin yoluna gireceğine rivayettir. Bununla birlikte misafir karşılamak anlamına gelmektedir. Eğer kişi fındığı çuvalla alıyorsa kazancının artacağına ve hak ettiğini düşündüğü mallara sahip olacağına tabir olunur.

Rüyada Fındık Kırmak

Rüyada fındık kırmak, gayretler sonucunda zorluklarla mücadele ederek elde edilen kazanç ve nimet demektir. Rüyayı gören kişi bu zorlukları yenmek için bir ortak ve ya yardımcı bulabilir.

Rüyada Fındık Kavurmak

Rüyada fındık kavurmak, tarım ile ilgilenenler için iyi bir hasat zamanını, ticaret ile ilgilenenler için işlerin iyileşmesi sonucunda daha büyük bir mekana taşınmayı, çalışan sayısını çoğaltmayı ve gelirin artmasını işaret etmektedir. Fındık kavurduktan sonra misafirlere ikram eden kimse bereketli sofralarda bulunacaktır. Eğer kişi tek başına yerse de çok zengin olacağına delalettir.

Rüyada Fındık Ağacı Görmek

Rüyada fındık ağacı görmek, rüya tabircileri tarafından bencil ve cimri bir kişiliği işaret ettiği şeklinde yorumlanır. Bu kişinin keyfine çok düştün olduğu ve varlığını kimseyle paylaşmadığı rivayet olunur. Eğlence ve kendi zevklerine çok para harcamasına rağmen fakire kesinlikle yardım etmez.

Rüyada Fındık Bahçesi Görmek

Rüyada fındık bahçesi görmek, rüya sahibi için hiçbir zaman zor zamanların gelmeyeceğini, hayalini kurduğu her şeyinde gerçekleşeceğini müjdeleyen hayırlı bir rüya çeşididir.

Rüyada Fındık Faresi Görmek

Rüyada fındık faresi gören, kişinin ahlak bozukluğuna, belaya ve musibete işarettir. Çevrenizde bulunan fitne çıkaran ve nifak sokan kişilerin habercisidir.

Rüyada Deniz Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu