Rüyada Eşcinsel Olduğunu Görmek

Yemek Tarifleri

Rüyada Eşcinsel olduğunu görmek, manası özellikle heteroseksüel kişiler için gizli eşcinsellik anlamına gelmemektedir. Rüyada karşı cins yerine, kendi cinsi ile cinsel ilişkide bulunduğunu gören kişiler için farklı yorumlar bulunmaktadır. Heteroseksüel olan ve yalnızca karşı cinsten hoşlanan kişilerin gördüğü eşcinsel rüyalar:

Rüyada Eşcinsel Olduğunu Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Heteroseksüel bir kadın rüyasında başka bir kadınla cinsel ilişki görüyorsa, gerçek yaşamında şefkate ve güvene ihtiyaç duyduğu anlamına gelir.

 • Kadın bir başka kadınla cinsel ilişkide bulunduğunu görüyorsa kendi cinselliğini keşfetmeye başlamış demektir.
 • Bir kadının böyle bir rüya görmesi aynı zamanda kendine duyduğu güvenin arttığına dair de bir işarettir.
 • Heteroseksüel erkeklerin eşcinsel rüyalar görmesi, heteroseksüel olmaktan korktuklarına ve bilinçaltına yerleşen bu korkularına bir işarettir.

Erkeğin Rüyada Eşcinsel Olduğunu Görmek

Rüyada gay ilişki yaşamak özellikle erkekler için homoseksüelliğe dair duydukları korkuya dair bir işarettir. Bu tarz rüyalar her zaman gay olmaya ya da eşcinsel olmaya yorulmamaktadır. Bu gibi rüyalar genellikle kişinin yakın zamanda erkeklik gurunun incindiğine veya yanlış bir şey yaptığına işaret etmektedir. Bu kişilerin yaptıkları şeyler sebebiyle vicdan azabı çektiğine işaret etmektedir. Bunun dışında erkeklerin bu tarz rüyalar görmesi, toplumdan dışlanma korkularına da işaret etmektedir. Bu gibi rüyalar gören erkeklerin yakın zamanda ufkunu açmak için ve korktuğu konuların üzerine gitmesi için gelişmesi gerektiğine yorumlanmaktadır.

Kadının Rüyada Eşcinsel Olduğunu Görmek

Rüyada kadının kadınla cinsel ilişkisi anne şefkati ve özlemine yorumlanmaktadır. Bu tarz rüyalar genellikle psikolojik olarak yorumlanmaktadır. Her zaman için gayliğe ya da gizli eşcinselliğe yorumlanmamaktadır. Eğer rüya sahibi yakın zamanda kendine güvenmeye ve kendini sevmeye başladıysa, rüyasında eşcinsel yaklaşımlar görebilir. Rüyada görülen bu tarz durumlar, genellikle rüya sahibinin bir yansımasıdır. Rüya sahibi, rüyasında kendinin bir yansımasını görmektedir. Rüya sahibi eğer eşcinsel duygulara sahipse ve kendini toplumdan gizliyorsa da bu tarz rüyalar görebilir.

Rüyada Cinsellik Görmek

Rüyada cinsel ilişki görmek farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyasında cinsellik gören kişi:

 • Rüyasında eşini aldattığını gören kişilerin yeni bir tutku ve heyecana ihtiyaç duyduklarına işaret etmektedir.
 • Rüyasında arkadaşının sevgilisi ile ilişkiye girdiğini gören bir kişi hayatına yeni bir değişim katmak istediğine dair işarettir.
 • Rüyasında topluluk içinde cinsellik yaşandığını gören kişi büyük bir utanç duyacağı bir şey yapacağına delalet etmektedir.
 • Rüyasında cinsellik gören kişi eğer bekar ise hoşlandığı biri olacağına yorumlanmaktadır.
 • Rüyasında eşcinsel ilişki gören kişi kendini sevmeye ve kendine güvenmeye başladığına işaret etmektedir.

Rüyada Eşcinsel Olmak

Rüyada gay olduğunu görmek farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyasında bu tarz şeyler gören kişinin eğer hemcinsine bir ilgisi olmadığı halde bu rüyaları görüyorsa şu şekilde yorumlanmaktadır:

 • Rüyada görülen hemcins, rüya sahibinin bir yansımasını işaret etmektedir. Bundan dolayı da kişinin gay olduğu anlamına gelmemektedir.
 • Rüyasında eşcinsel bir ilişki gören kişinin güven ve huzura ihtiyacı olduğuna işarettir.
 • Özellikle eşcinsel olduğu için korkan ve rüyasında bu sebeple zarar gören kişilerin, çocukluktan gelen homofobisi olduğuna işaret etmektedir.
 • Bu tarz rüyalar birden fazla anlam taşımaktadır. Kişilerin korkularının açığa çıktığına ya da kişinin kendini sevmeye başladığına ve değiştiğine de işaret ettiğine dair yorumlanmaktadır.

Rüyada Eşcinsel Olmak Diyanet

Rüyada aynı cinsle beraber olmak farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyasında kendi cinsinden biri ile beraber olan bir kişinin yakın zamanda tüm hayatını değiştirecek bir yola gireceğine işaret etmektedir. Bu yol, cinsellik ile ilgili değildir. Kişi kendi hakkında yeni ve olumlu şeyler öğrenecektir. Bu tip rüyalar bazı durumlarda korkuyu da anlatmaktadır. Kişinin korktuğu şeyler ile ilgili olumsuz durumlarla karşı karşıya kalacağına işaret edebilir.

 • Rüya gören kişi hemcinsi yakın bir arkadaşı ile ilişkiye girdiğini görüyorsa duygusal bir yakınlığa işaret etmektedir.
 • Rüya gören erkek kişi, erkek bir arkadaşı ile sohbet ettikten sonra rüyasında görüyorsa, onunla dost olmaya ihtiyaç duyduğuna ve aralarındaki mesafeyi aşamadığına işaret etmektedir. Gaylik anlamı taşımamaktadır.
 • Eğer rüyasında eşcinsel olduğunu gören biri bu konuda kendinde bazı işaretler sezinliyorsa, bilinçaltı artık bu durumun saklanmaması gerektiğine ve özgür olmak istediğine işaret etmektedir.

Rüyada Eşi Hemcinsle Aldattığını Görmek

Rüyada eşi aldatmak yakın zamanda bir korku ve utanç yaşandığına işaret etmektedir. Gerçek hayatta hissedilen bir pişmanlığa delalet olmaktadır. Eşini aldattığını gören kişi, gerçek hayatta eşine söylediği bir yalandan pişmanlık duyuyor olabilir ya da gerçek hayatta bir kişiyle olan ilişkisinin ileri gittiğinden şüpheleniyor olabilir. Uzun süredir beraber olduğu kişiyi aldattığını gören rüya sahibi istediği ilgi ve alakayı göremediğini düşünebilir. Yeni bir ilişkide karşı tarafın rüya sahibine olan sadakatinden şüphe duyulduğuna da işaret etmektedir.

Rüyada Tecavüze Uğradığını Görmek

Rüyada tecavüz edildiğini görmek rüya sahibini kendini belirli konularda güçsüz hissettiği anlamına gelmektedir. Bu durum özellikle:

 • Eğer bu rüyayı gören kişi sevgili sahibi ya da evli ise, partnerine güç konusunda güvenmediği anlamına gelmektedir.
 • Bu rüyayı gören kişi bekar ise kendini bir konuda güçsüz hissettiği anlamına gelmektedir.
 • Bu tür rüyalar genel olarak belirli bir korkuya işaret etmektedir. Rüya sahibinin kendine ve korkulara kulak asması ve bu konuda bilgi sahibi olmaya çalışması anlamına gelmektedir.

Rüyada Eşcinsel Biriyle Sevgili Olmak

Rüyada eşcinselle sevgili olduğunu görmek Imam Gazali (r.a) yorumunda; musibete düşüleceği anlamına gelmektedir. Kötü insanlarla beraber olunacağına işaret etmektedir. Rüyada eşcinsel biriyle sevgili olduğunu görmek çoğu rüya yorumcusu ve psikoloji alanına göre kişinin kendini keşfetmesi anlamına gelmektedir. Kişi bu gibi rüyalarla kendinin çok farklı ve olumlu yönlerini keşfedeceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Birinin Eş Cinsel Olduğunu Görmek

Rüyada gaylik yapmak farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Bu rüya sahibi eğer erkek ise ve bu rüyayı görürken sinirleniyorsa, gay ve eşcinsellik hakkındaki korkularını ifade etmektedir. Bu kişilerin rüya görmek ya da eşcinsel kişilerle muhabbet sebebi ile eşcinsel olarak anılacağı korkusu yaşadığına işaret etmektedir. Bu kişilerin, konuyla ilgili bilgi sahibi olması ve korkusunu yenmesi salık verilir. Bilinçaltı, sürekli olarak korkuları ortaya çıkarmakta ve kişilere göstermektedir. Bu korkuları yenmenin en güzel yolu ise, bu konuda bilgi sahibi olmak ve ufku genişletmektir.

Rüyada Eşcinsel Dövmek

Rüyada gay birini dövmek kişinin bu konudaki korkularını ve bu korkusunu yenmeye çalıştığını göstermektedir. Eğer rüyasında eşcinsel dövdüğünü gören biri, bu durumda vicdan azabı yaşıyorsa, çevre baskısı sebebiyle vicdan azabı çekeceği şeyler yapacağı anlamına gelmektedir. Rüyasında eşcinsel dövdüğünü gören biri eğer bu durumdan mutlu oluyorsa, kendi ile ilgili bazı sorunlar yaşadığına işaret etmektedir. Rüyada görülen bu tarz farklı semboller kişinin yaşadığı ve içinde bulunduğu durumlara göre yorumlanmaktadır. Özellikle baskıcı bir alanda büyüyen kadın ve erkeklerin bu tarz rüyalar görmesi, korkularına işaret etmektedir. Ancak rüyasında karşı cins gibi giyindiğini ya da davrandığını görmek, kişinin olmadığı biri gibi davranmaya çalıştığına işaret etmektedir.

 

Rüyada Çilek Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu