Rüyada Çukur Görmek

Rüyada çukur görmek, pek iyi sayılmaz. Rüyasında bir çukurdan atladığını gören kişinin bu Rüyası, onun bir tehlike atlatacağına veya bir tehlike ile karşılaşacağına işaret eder şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında su dolu bir çukur görmek, bulunduğu tehlikeden uzaklaşmış olduğuna, tehlikeden kurtulmuş olduğuna işarettir şeklinde tabir edilir.

Rüyada Çukur Doldurmak

Rüyada Çukur Doldurmak, Rüyada bir çukuru veya bir kanal gibi açılmış uzun bir çukuru doldurup orasını insanların geçeceği bir halde düzlediğini gören kişinin bu Rüyası, onun elindeki rızık için geçimini sağlayan varlığını ve gücünü koruyacağına ve israftan, savurganlıktan uzak duracağına işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Çukur Kazmak

Rüyada Çukur Kazmak, Bir kimse Rüyasında bir insanı içine atmak niyetiyle bir çukur ya da bir kuyu kazdığını görse, bu rüyası, onun hile düşündüğünü ve bu hilesini ortaya koyacağına fakat, hazırladığı bu hile ve tuzağa kendisinin düşeceğine işaret olarak yorumlanmıştır.

• Rüyasında bir duvar dibinde kuyu kazdığını görmek, Rüya sahibinin bir mal veya para kazanacağına işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Kazma Görmek

Rüyada Kazma Görmek

Rüyada kazma görmek, bir arkadaşınızın (sizi gerçekten seven bir dostunuzun) yardımına işarettir.

• Rüyada kazma görmek, şiddete işaretle tabir olunur. Kalbin kuvvetli oluşuna, işlere ihtimam göstermeye ve işine
önem vermeye işlerini iyi yapmaya gibi şeylere işaretle de tabir olunur demişlerdir.

• Bazı yorumcular, Rüyada kazma görmeyi, insanların mallarını kendi tarafına çekmeye çalışan bir adama da işarettir şeklinde yorumlamışlardır. Çünkü kazma, kazdığı şeyi hep kendi tarafına doğru çeker denilmiştir.

• Bazı yorumcular da, Rüyada kazma görmeyi, kötü tabiatlı, aslı ve terbiyesi fena bir hizmetkara işarettir.

• Bir kimsenin Rüyada kazma ile bir yeri kazarak oraya bir şeyler ektiğini (diktiğini) görmesi, iyi sayılmıştır. Büyük bir kısmete ve büyük bir nimete ermeye (ereceğine) işarettir.

Rüyada Toprak Kazdığını Görmek

Rüyada toprak kazdığını görmek, hilekarlığa işarettir denilmiştir. Bazı yorumcular, bunu şöyle tabir edip yorumlamışlardır. Rüyasında kuru bir toprağı kazdığını gören kimse, mal ve para sahibi olur, olacağına işarettir. Rüyasında yaş bir toprağı kazdığını görmek, hile ve hilekarlık ile yorumlanmıştır.

• Yine denilmiştir ki, Rüyasında kuru bir toprağı kazdığını gören kimse, kazıp çıkardığı toprak miktarmca mal elde
eder, mala ve zenginliğe kavuşur şeklinde yorumlanır.

• Kişinin kazdığı toprak yaş ise, bir mal almak ve menfaat elde etmek için hile yapar, hilekarlık ve düzenbazlık yaparak mal ve para kazanmaya uğraşır. Ancak bu elde ettiği mal ve paradan bir hayır, bir fayda göremeyip meşakkat ve sıkıntıya düşer ve düşeceğine işarettir.

• Rüyada görülen toprak kazmak, hile ve hilekarlıktır. Hileye ve hilekarlığa işarettir. Bazen toprağı kazdığını gören
kişi, öldürülür. Bazen de, hilesi ve hilekarlığı, kendi aleyhine döner. (Kendi kazdığı çukura kendisi düşer) şeklinde yorumlamışlardır.

• Bir kimsenin Rüyada kazıp toprağı çıkardığını (kuyu veya çukur açtığını) görmesi, iyi sayılmaz. Rüya sahibi eğer hasta ise veya yanında (evinde ailesinde) bir hastası bulunuyorsa, ölür ve öleceğine işaret olup açtığı o yer onun kabri olur ve olacağına işarettir demişlerdir. Bu Rüyayı gören kişi, eğer yolculukta bulunan biri ise, kazılıp çıkarılan toprak, onun yolculukta kazandığı ve elde ettiği mal ve paradır. Yolculukta olan biri görürse, Rüya böyle mal ve kazanca işarettir. Hasta olan ve hasta olan biri görürse, kabre işarettir.

Rüyada Kürek Görmek

Rüyada Kürek Görmek

Kişinin rüyada kürek görmesi (hanım eşe) ve kadın hizmetçiye işaretle yorumlanır. Bir kimsenin rüyada kürek
görmesi, keder ve üzüntülerden kurtulmaya, ferah ve sevince ermeye işarettir.

• Bekar kimselerin rüyada demir kürek görmeleri, evliliğe, evlenip temiz bir yuva kurmalarına işaret olarak yorumlanır demişlerdir.

• Rüyada demir kürek görmek, ziraat işleriyle uğraşan (çiftçiler) için berekete ve bolluğa işarettir.

• Rüyasında demir kürekle toprak veya çöpleri veyahut samanı küreyip topladığını veya attığını görmek, büyük bir
menfaate ve çok mala nail olmaya işarettir. Çünkü demir kürek, toprak, çakıl (kum) ve çöplükleri küreyerek temizleyip götürür. Toprak da, çöplük de mala işaretle yorumlanır.

• Rüyada demir kürek görmek, her türlü zahmet ve meşakkate tahammül eden ve her çeşit sıkıntılara sabreden bir
kadına müjdedir. Sevineceği bir haber almasına ve bol rızka ermesine de işarettir şeklinde yorumlanır denilmiştir.

Rüyada Buğday Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu