Rüyada Çoban Görmek

Rüyada Çoban Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada çoban görmek, öğretmen, hâkim, âmir ve memura işaret ettiği gibi mala ve rızık gibi şeylere de işaret eder. Rüyada görülen çoban ve çobanlık ile ilgili Rüyalar, genel olarak, çoğunlukla hayra ve iyiye işaretle yorumlanır.

• Rüyada çoban görmek, halkın büyüklerine, insanları yöneten idarecilere işaret eder. Rüyada bir çobanı görmek, kişinin şanının yüceliğine, insaf ve adaletle halka hükmetmeye işarettir.

• Rüyada domuz çobanı görmek, iyi değildir. Domuz çobanı görmek, Hristiyan ve bidat sahibi kimselerle düşüp kalkmaya, onlarla arkadaşlık yapmaya işarettir. İyi bir Rüya değildir.

Rüyada Çoban Görmek Danyel (a.s.)’m yorumu:

Rüyada koyun çobanlığı ettiğini görmek, hayır ve menfaate kavuşmaya işarettir.

• Rüyasında at ve kısrak çobanlığı yaptığını görmek, şan, şeref ve memuriyete ermeye işaret eder.

• Rüyasında merkep (eşek) çobanlığı yaptığını görmek, şeref ve ikbâle, baht açıklığına işarettir.

• Rüyasında sığır (öküz) çobanlığı yaptığını görmek, o senenin feyz-ü bereket, bolluk olacağına işarettir.

• Rüyasında deve çobanlığı yaptığını görmek, bolluk, berekete ve hacca gitmeye işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Çoban Görmek îbn-i Şirin’in yorumu:

Bir kimse Rüyasında kendisinin çoban olmuş ve hayvan sürüleri güttüğünü görse, bu onun bir memuriyete gireceğine işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında bir çobanla konuştuğunu gören kişi, bir iş bulmak için bir yere başvurduğuna veya vuracağına, veyahut da eski işinden ayrılıp başka bir işe gireceğine veya müracaat edeceğine işarettir.

• Rüyasında emrinde olan hayvanları güden, otlatan bir çobanı görmenin, çok mal ve zenginliğe işaretle tabir olunur.

Diğer bazı yorumlara göre de, Rüyasında çoban gören kimsenin, çoğunlukla geleceğinin çok iyi olacağına, hikmet ve insaf sahibi olacağına işaret olmakla birlikte, domuz çobanı olmak ve domuz güttüğünü gören kimsenin ise, kötü işler ve büyük musibetler geleceğine işaretle yorumlanmıştır.

Rüyada Çoban Değneği Görmek

Rüyada çoban değneği görmek, kötülemeye ve bir şeyi başa kakmaya işaret olarak yorumlanır. Eğer Rüyada görülen değnek, kamçı, baston ve ona benzer şair olursa, binlerini zelil, hakir ve perişan etmeye veya kötülüğe yardım olmaya, ya da yükselmeye, mala kavuşmaya ve hayra ulaşmaya işaret olarak tabir olunur.

Rüyada Sığır Çobanı Görmek

Rüyada sığır çobanı (sığırtmaç) görmek, ziraat yoluyla gelecek olan rızka işarettir. Yani, Rüyasında sığırları güden, sığırtmaç (sığır çobanı) gören bir kimsenin rüyası, o sene tarımdan bol mahsul (hububat) ve bol sebze meyve gibi ziraat kanalıyla elde edilecek zenginliğe işaretle tabir olunur.

 

Rüyada Çam Ağacı Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu