Rüyada Boğaz Köprüsü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada boğaz köprüsü görmek , küs olan ya da ayrılmış iki insanı bir araya getireceğinize , aralarındaki husumetleri çözmek için elinizden gelen her şeyi yapacağınıza , büyük hayırlar işleyeceğinize , bu insanların barışmasını sağlayıp büyük sevaplar kazanacağınıza delalet eder.

Rüyada Boğaz Köprüsü Görmek Ne Anlama Gelir?

Aynı zaman da herkese karşı çok iyi davranacağınıza , kimsenin arkasından konuşmayacağınıza , gerçek yaşam da yumuşak başlı , anlayışlı birisi olduğunuzdan dolayı herkes tarafından saygı göreceğinize , ailenizle ve eşinizle beraber mutlu zamanlar geçireceğinize , maddi konularda rahatlayacağınıza , borçlarınız varsa onları kısa sürede ödeyip rahata ereceğinize , maddi gücü kötü olan insanlara yardım edeceğinize , onlara el uzatıp huzura kavuşturacağınıza , ailelerine destek vereceğinize ve uzak bir akrabanızdan size miras kalacağına işaret eder.

Rüyada Boğaz Köprüsünü Yıkılmış Görmek

Rüyada boğaz köprüsünün yıkılmış görmek , uzun zamandan beri emek verip inşa etmiş olduğunuz işin sonuna geleceğinize , iş ve özel yaşantınızda iyi yerlere geleceğinize , kötü bir evliliğiniz varsa onun sonuna geleceğinize, boşanma durumları ile karşılaşacağınıza ve yanlış bir evlilik yapıp mutsuz olacağınıza yorulur.

Bunun haricinde , yaşayacağınız ayrılıklardan dolayı moralinizin bozuk olacağına , iflas edeceğinize, hayatınızda iflas ya da iş kapatma gibi şeylerle karşılaşacağınıza , ama daha sonra kuracağınıza bir işten dolayı büyük paralar kazanacağınıza alamet eder.

Rüyada Köprü Görmek

Rüyada Köprü Görmek, değişik şekillerde yorumlanmıştır. Bir kimsenin rüyada köprü görmesi, doğru bir yolda olduğuna işaretle yorumlanmıştır.

Rüyada Köprü Görmek Cabir’il Mağribi’nin yorumu:

Rüyada köprü görmek, doğru yola işaret eder. Sırat köprüsü de doğru bir yoldur. Bu yolda hiçbir engele takılmadan yürüyüp geçtiğini görmek, doğru yola, hidayete ulaşmaya işarettir.

Rüyada Köprü Görmek Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Uyku halinde görülen köprü rüyası, beş şekilde, beş cihete işaretle yorumlanır:

1. Doğru yola işaretle,

2. Doğruluk, dürüstlük ile,

3. Geçit ile geçite işaretle,

4. Tehlike ile tehlikeye işaretle,

5. Ev halkı ile, ev halkına işaretle… yorumlanır demiştir.

Rüyada Köprü Görmek Salimi’nin yorumu:

Rüyada köprü görmek, hayra işarettir.

Bu rüyayı gören kişi, büyük hayra kavuşur ve mutlu olacağına işarettir şeklinde yorumlanır demiştir Salimi.

Rüyada Köprü Görmek Kirmani’nin yorumu:

Rüyasında bir köprünün üzerinden geçtiğini gören kimse, şeref, itibar, makam ve servet sahibi olur veya olacağına ve muradına ereceğine işarettir. Diğer bir yoruma göre, köprü üzerinden geçtiğini görmek, korku ve endişeden kurtulmaya işarettir demiştir Kirmani.

• Rüyasında bir köprü yaptığını gören kişinin, dininin kuvvetleneceğine işarettir. Rüyasında köprü yıktığını görmek
ise, bunun tersiyle (zıddıyla) yorumlanır. Yani dininin zayıflayacağına işarettir.

• Rüyasında bir köprü üzerinden geçtiğini görmek, yükselmeye ve korkudan emin olmaya (kurtulmaya) işaret eder.

• Rüyasında bir köprüyü yıktığını görmek, halka ve yaratılan canlılara zarar verecek bir kusur işlemeye ve muradına
erememeye, arzusuna kavuşamayacağına işaret eder.

• Rüyada görülen köprü, zenginliğe, uzun ömürlü olmaya işaret ettiği gibi, hastalığa düşmeye, sözünü yerine getirmemeye de yorumlanır.

• Rüyasında bir köprüyü geçtiğini ve bolluk, otluk, çayırlık ve sulak bir yere geldiğini görse, o kimse (‘rüyayı gören kimse) bir menfaat ve mala kavuşacağına işaretle yorumlanır.

Rüyada Sırat Köprüsü Görmek

Rüyada sırat köprüsü görmek, hayırla yorumlanır. Sırat köprüsünde yürüdüğünü görmek, doğruluk, iyilik üzerinde olmanın ve iyi bir kimse olmanın alametidir. Düşmek ise, doğruluktan ayrılığını ve ayrılacağını bildiren bir işarettir.

Rüyada Sırat Köprüsü Görmek Kirmani’nin yorumu:

Rüyasında kıyamet gününde sırat köprüsünün üzerinden selametle rahat bir şekilde geçtiğini görmek, rüya sahibinin, doğru bir yolda, hak yol üzerinde olduğuna işarettir. Hayırdır, nimettir demiştir.

• Rüyasında sırat köprüsünden geçerken düştüğünü görmek, iyi değildir. Rüya sahibi, bulunduğu işte halka zulmeder, günah işler ve çalışmasında iyi işler yapmaz, yapmadığına ve halkın onu kötü biri bildiğine işarettir demiştir.

Rüyada Sırat Köprüsü Görmek Ebü Said’il Vaiz’in yorumu:

Bir kimsenin rüyada kendisini sırat köprüsü üzerinde bulunuyormuş olduğunu görmesi,
onun (rüya sahibinin) din yönünden doğru bir yolda olduğuna işarettir. Sırat köprüsünden ayağının kaydığını ve bu yüzden ağladığını görmek, rüya sahibinin dinin emirlerinde gaflet içinde olduğuna, ama sonunda aklının başına geleceğine ve doğru yola gireceğine, doğru yolda yerini alacağına ve affa uğrayacağına, Cenab-ı Allah’ın affına ereceğine işaret eder şeklinde yorumlamıştır.

Türk Devlet Kültüründe Rüya

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu