Rüyada Böcek Görmek

Rüyada böcek görmek, sıkıntı olarak yorumlandığından dolayı hayırlı rüya olarak kabul edilmemektedir. Böceğin büyüklüğü ve küçüklüğüne göre görülen rüyaların anlamı da değişmektedir. Fakat genel olarak böcek sıkıntı ve üzüntü olarak yorumlanmaktadır. Böcek aynı zamanda aile hayatındaki ikili ilişkilerin kopması ve yıpranması anlamına da gelmektedir. Rüyada böcek görmek çoğu zaman ayrılık olarak da ifade edilmektedir.

Böcek genel olarak pis ve zararlı bir hayvandır. Bu nedenle rüyadaki anlamı da olumlu olarak kabul edilmemektedir.

Rüyada Böcek Görmek İhya

Rüyada böcek görmek , genel olarak gerçek yaşam da yaşanacak olan bir felakete , kişiyi çok sıkan bir endişeye ve tehlikeye işaret eder. Bunun yanı sıra yakın zaman içerisinde müjdeli bir haber alacağınıza , sıkıntı ve zorluklarla karşı karşıya kalacağınıza , ikili ilişkilerde sorunlar yaşayacağınıza , anlayışsız olan bir eşe ya da kötü bir evliliğe , aile içi huzursuzluğa delalet eder.

Bu yüzden gerçek yaşam da çok dikkatli olmanız gerekiyor. Bazı durumlarda sevindirici haberler alabileceğinize ve olumlu gelişmeler yaşayacağınıza alamet eder.

rüyada siyah böcek görmek

Rüyada Siyah Böcek Görmek

Siyah böcek gördüyseniz, her konuda başarılı olacağınıza, sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağınıza, eğer bir konuda dikkatli olmazsanız hem üzüntü hem de sıkıntı içerisine gireceğinize ve hayatınızı tehlikeye atacağınıza işaret eder.

Rüyada büyük bir siyah böcek gördüyseniz, zor günler geçireceğinize, sıkıntılardan bir türlü kurtulamayacağınıza ve bu yüzden canınızın çok sıkkın olacağına yorulur.

Rüyada kara böcek görmek, genel olarak şansızlık, mutsuzluk, sorunlu ve sıkıntılı bir döneme giriş olarak yorumlanır.

Bunun haricinde kötü niyetli olan kişilerle karşılaşacağınıza ve girmiş olduğunuz işlerde başarısız olacağınıza delalet eder.

Rüyada kara Fatma gördüyseniz , canınızın sıkılacağı olaylar yaşayacağınıza , işlerinizin bozulacağına , zor duruma düşeceğinize ve canınızın çok sıkkın olacağına delalet eder.

Rüyada Böcek Yemek

Rüyada böcek yemek, rüyayı gören bireyin gördüğü böceğin rengine göre değişik şekillerde deyim edilir. Görülen ve yenen böcek koyu renkli ve daha evvela nadide türden bir böcek şayet rüyayı gören kimsenin birtakım suçlar işleyeceğine ve bu suçların neticesinde mahpus cezası alacağına delalettir. Rüyada arı yahut kelebek gibi böceklerden yediğini gören bireyin çok büyük bir zengin olacağına, düş sahibine büyük bir miras kalacağına, hayatını gösterişli içinde devam ettireceğine işaret eder. Rüyada tırtıl yemek düş sahibinin üşengeç bir kimse olacağına, işlerine yoğunlaşmayacağına ve bitirmeyeceğine, parasal kazanç sağlayamayacağı için epey zor haller geçireceğine delalettir.

Rüyada Böcek Yemenin Psikolojik Yorumu

Rüyada böcek yemenin psikolojik yorumu, rüyayı gören bireyin büyük korkularının olduğuna, bu korkularının üstüne gitmek yerine devamlı korkularından kaçmayı yahut üstünü kapatmaya çalıştığına, korkuları ile yüzleşmediği ve kaçtığı için daha korkularının daha büyük problemlere neden olduğuna, geçmişte yaşadığı kötü olayların travmaları ile boğuştuğuna ve geleceğe umutla bakamadığına işaret eder.

Rüyada Böcek Isırması

Kendisini böcek ısırılmış olarak gören kişi bir kimseden zarar görecektir. Böcek küçük ise bu kişi ufak bir kaza atlatabilir.

Böcek büyük ve oldukça zararlı ise kişinin çok yakınında bir düşmana işaret etmektedir. Kişi bu düşmandan çok fazla zarar görecektir.

Rüyada Böcek Sokması Görmek

Rüyada Böcek Sokması Görmek

Rüyada böcek sokması görme , rüyayı gören kişinin gerçek yaşam da işlerinin bir türlü yolunda gitmeyeceğine , sağlığıyla ilgili bazı problemler yaşayacağına , bir takım sorunlarla karşı karşıya kalacağına işaret eder.

Bunun yanı sıra kişinin işinden olacağına ve bu yüzden moralinin çok bozuk olacağına delalet eder.

Bazı rüya yorumcularına göre , birden bire karşınıza tersliklerin çıkacağına , hem iş hem de sosyal hayatınızda sorunlar yaşayacağınıza yorarlar. Yani bu rüya genel olarak hayırsız şeylere yorumlanır ve kişi için iyi değildir.

Rüyada Böcek Tarafından Isırılmak Görmek

Rüyada böcek tarafından ısırıldığınızı gördüyseniz , gerçek yaşam da fiziksel açıdan zorluklarla karşılaşacağınıza , sağlığınızdan olacağınıza alamet eder.

Yani yataktan dahil çıkamayacak kadar zor durumla kalacağınıza yorulur.

Rüyada Elini Böcek Isırması

Rüyada elini böcek ısırması, iyiye ve hayırlara yorumlanmaz.

Rüyayı gören kişinin işlerinin her zaman ters gideceğine, maddi açıdan büyük sorunlar yaşayacağına, bazı yerlere borçlanacağına ve bu yüzden kendisini çok kötü hissedeceğine delalet eder.

Rüyada Böceğin Isırdığını Görmek

Böceğin ısırdığını gördüyseniz, sağlık olarak bazı sorunlarla karşılaşacağınıza, gündelik olan işlerinizi yapmakta çok zorlanacağınıza işaret eder.

Rüyada Ayağını Böcek Isırması

Ayağını böcek ısırması, rüyayı gören kişinin işlerinin ters gideceğine , maddi ve manevi olarak büyük kayıplar vereceğine yorulur.

Rüyada Böcek Öldürmek

Kişi kendisine zarar veren bir böceği öldürmüş ise bu rüya hayırlı olarak yorumlanabilir. Kişi bir düşmanını mağlup edecek ve üstesinden gelecektir.

Zorlandığı bir işi başararak önündeki engelleri kaldıracaktır. Fakat bu kişinin düşmanları vardır ve düşmanları işine engel olmak için büyük çaba sarf etmektedir. Kişi düşmanlarının arasından sıyrılarak önemli ve saygı göreceği yerlere ulaşacaktır.

Rüyada Böcek Yakalamak

Rüyada böcek yakalamak, rüyayı gören kimsenin yakaladığı böcek evin içinde şayet düş sahibinin evliliğinde birtakım problemler olacağına ve bu problemlerin neticesinde boşanma gibi negatif neticeler olacağına işaret eder. Rüya sahibi bekar bir kimse şayet kötü gayeli, kötü anlayışlı, yalnızca paraya ehemmiyet veren bir kimse ile dünya evine gireceğine delalettir.

Rüyada Böcek Sürüsü

Rüyada birden fazla böcek görmek ve böcek sürüsü içerisinde kalmak kişinin etrafında çok fazla düşman ve kötü niyetli insanların olduğuna işaret etmektedir. Aynı zamanda bu kişi içinden çıkılmaz bir olayın içerisinde kalacaktır.

Rüyada Ağustos Böceği Görmek

Ağustos böceği görmek, gönül ferahlığına (sevinmeye) işarettir.

Rüyada hamam böceği görmek
Rüyada hamam böceği görmek ne anlama gelir?

Rüyada Hamam Böceği Görmek Ne Anlama Gelir?

Hamam böceği görmek, pek çok kişinin memnun olmadığı bir rüya türüdür. Genelde olumsuz olarak yorumlansa ve böyle karşılansa da, bazı olumlu yanları da olabilir. Rüyada hamam böcekleri görmek hırsızlıktan kurtuluşa, iyi niyetten kötülüğe pek çok şeyi temsil edebilir! Rüyada hamam böceği görmek ne demek, birlikte gözden geçirelim.

Hamam böceği görmek, rüyayı gören kişinin çevresinde art niyetli ve kötü insanların var olduğuna işaret eder.

Gerçek yaşam da dost sanmış olduğunuz insanların aslında arkanızdan size kötü laflar ettiklerine, sizi batırmak için ellerinden geleni yaptıklarına ve tuzaklar hazırladıklarına yorulur.

Bunun için çevrenizde bulunan insanlara çok dikkat edin gerekirse bir müddet kadar onlarla arkadaşlığınızı kesin. Yoksa hem maddi hem de manevi olarak büyük zarara girebilir hayatınız alt üst olabilir.

Bazı rüya yorumcularına göre , dost sanmış olduğunuz insanların aslında asalak kimseler olduklarına, bu insanların tek kötülüğü sadece laflarında olduğuna yani kişiye herhangi bir zarar vermeyeceğine yorarlar.

Rüyada Hamam Böceği Görmek İhya

Rüyada hamamböceği gördüyseniz, size görüntü olarak yakın gibi görünmeye çalışan kişinin size zarar vereceğine ve bundan geri durmayacağına yorulur.

Bunun için çevrenizde bulunan arkadaşlarınıza çok dikkat etmeniz de fayda vardır.

Rüyada Hamam Böcekleri Görmek

Rüyada hamam böcekleri gördüyseniz , çevrenizde art niyetli ve kötü fikirli insanların olduğuna işaret eder. Fakat rüyayı gören kişi bunları hiç dert etmeyeceğine ve gülüp geçeceğine alamet eder.

rüyada hamam böceği sürüsü görmek
Rüyada hamam böceği sürüsü görmek, rüya sahibinin hayatında olumsuzluklar olacağına işarettir.

Rüyada Hamam Böceği Sürüsü Görmek

Hamam böceği sürüsü görmek, başa gelebilecek çeşitli sıkıntılara alamettir. İşlerinizin veya aile ilişkilerinizin zarar görebileceğinizin bir işaretçisidir. Maddi kayıp konusunda bir uyarıcıdır. Rüyasında hamam böceği sürüsü gören kimseler nefislerine yenik düşmemelidirler.

Rüyada Hamam Böceği Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada hamam böceği görmek, psikolojik yorumunda sizi türlü düşüncelere sevk edebilecek bir durumdur. Hamam böcekleri pek çok insanın tiksindiği canlılar olduklarından, kendinizi kötü düşüncelere kapılmak üzereyken bulabilirsiniz. Buna hiç gerek yok. Onları sevmesek de, hamam böceklerinin en zor koşullarda bile hayatta kalabilen canlılar olduğunu biliriz. Her ortama uyum sağlayabilirler. Biyolojik gelişimlerinin belki de en son noktasındalardır. Bilinçaltlarımıza da genelde bu bilgilerle imgelenmiş bulunurlar. Rüyalar bilinçaltımızın direkt yansımaları olduğundan, hamam böceği görmenin çoğunlukla olumlu bir işaret olduğunu söyleyebiliriz. Eğer rüyanızda bir hamamböceğinin bir yerde yürüdüğünü gördüyseniz, bu zorlukları aşmak demektir.

Bu bağlamda, rüyada evi hamam böceği basması olumlu bir işarettir. Onca zorluğa rağmen devam ettiğiniz yolun sonunda, artık birden fazla şekilde kazanım elde edeceğiniz anlamına gelir. Rüyada hamam böceğinin uçtuğunu görmek de iyiye haberdir. İçinde bulunduğunuz can sıkıcı durumların artık canınıza tak etmesini simgeler. İstediğiniz gibi yeterince çabalarsanız, tek ayağınızın çukura düşmenize gerek kalmayabilir. Tehlike ve zorlukların arasından sıyrılarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Rüyada Hamam Böceği Diyanet

Rüyada hamam böceği görmek, güçsüz rakiplere işaret edebilir. Genellikle endişelerden ve huzursuzluktan kaynak alarak doğan bu rüya, insanları strese sokabilmektedir.

 • Rüyada hamam böceği görmek güvenilmez, nefsine yenik düşmeye yatkın bir insanın varlığına işaret eder.
 • Size veya yakınınızdaki insanlara kötü niyetle sataşan ve tehditler savuran kişiyi belirtir. Bu insan tehlikeli gibi görünebilse de, kötü kelime etmekten ötesini yapamayacağını belirtir. Zayıftır ve lafı lafta kalır.
 • Rakibinizin güçsüz olduğuna işarettir. Siz ondan korkuyor veya endişeleniyor olsanız da bir zarar görmeyeceğinizin güvencesidir. Hiçbir şeyi kaybetmeyeceksiniz.
 • Çevrenizde kötü niyetli insanlar bulunmaktadır. Ne olursa olsun elinizden geleni yapmalı, bu hayırsız insanlardan sıyrılmalısınız. Aksi takdirde size veya çevrenize tehdit teşkil edebilirler. Bu da sizin ve ailenizin, dostlarınızın huzurunu kaçırabilir. Bunu istemezsiniz. Rabbe bol bol dua etmeli ve çevrenizi temiz tutma konusunda cesur davranmalısınız.

Rüyada Hamam Böceği Kovalamak

Rüyada hamam böceği kovalamak, hayırlı bir duadır. Kazandığınız maddi öğelerin size pek çok bereket ve hayır sağlayacağının müjdesidir. Paranızın katlanarak artacağı, artışının da sizin ve çevreniz için hayırlı olacağı anlamına gelir. Kişinin kendi geçim kaynağına sahip olacağının işaretçisidir. Sahip olduğu geçim kaynağında başarılı kararlar ve sorumlu duruşlar gösterecektir. Çevresindeki insanlara ve sevdiklerine hayırlı emeller işleyecek, servetinin hakkını verecektir. Rabbin bereketi her daim onunla olacaktır. Rüyada hamam böceği görmek, her yönden umut ve mutluluk dolu günler yaşanacağının habercisidir.

Rüyada hamam böceği kovalamak, en refah günlerde bile iradesini kaybetmeyecek bir insanı müjdeler. Bu kimseler kazanacakları serveti sonuna kadar hak etmektedirler. Bu durumda çevresi de güzel insanlarla çevrilecektir. Birlikte çalıştığı insanlar hayırlı ve temiz kalpli insanlar olacaktır. Ona hiçbir zaman ihanet etmeyecektir.

Rüyada Hamam Böceği Yediğini Görmek

Hamam böceği yediğinizi gördüyseniz, hayatta her aşamayı sorunsuz bir şekilde aşacağınıza, istemiş olduğunuz şeylere en kısa zaman içerisinde kavuşacağınıza, inancınız ve azminiz sayesinde her şeyin üstesinden geleceğinize yorulur.

Rüyada Hamam Böceği Öldürmek

Hamam böceği öldürdüğünüzü gördüyseniz, gerçek yaşam da yaşayacağınız olumsuzluklardan dolayı tadınızın kaçacağına, mutsuz olacağınıza, hem iş hem de sosyal yaşantınızda bazı sorunlarla karşılaşacağınıza ve bu yüzden neşenizin ve huzurunuzun kaçacağına işaret eder.

Rüyada Ateş Böceği Görmek

Rüyada ateş böceği görmek

Ateş böceği görmek, uzun zaman önce yok saymış olduğunuz ve kaybettiğiniz şansı tekrardan yakalayacağınıza, hayatınızda olumlu şeylerin olacağına ve sizin hakkınızda edilen duaların kabul olacağına işaret eder.

Bunun yanı sıra birçok konuda kolaylık ve ayrıcalıklarla karşı karşıya kalacağınıza , çıkmak istediğiniz yolculuğa çıkıp hayırlı bir şekilde geri döneceğinize delalet eder.

Bir kimsenin rüyada ateş böceği görmesi, sevince ve müjdeli bir haber almaya işarettir. Kişinin rüyada ateş böceğinin gelip eline konduğunu görmesi, iyi sayılır.

Rüya sahibinin çoktan beri olmasını isteği bir işinin olacağına (muradına ereceğine) dair müjdeli ve sevindirici bir haber alacağına işaretle yorumlanır.

• Bazı yorumcular, rüyada ateş böceği görmeyi, sabun köpüğü kadar çabuk geçen bir mutluluğa, yani kısa sürecek bir sevince işarettir şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Cırcır Böceği Görmek

Cırcır böceği görmek , gerçek yaşam da büyük bir hayal kırıklığına uğrayacağınıza , hem paranızı hem de malınızı kaybedeceğinize , bu durumda ise manevi olarak büyük bir çöküş içerisine gireceğinize alamet eder.

Rüyada Uğur Böceği Görmek

Uğurböceği gördüyseniz , birisinden duyacağınız bir haber ile çok huzurlu ve mutlu olacağınıza , mutluluktan adeta havalara uçacağınıza işaret eder.

Rüyada Karafatma Böceği Görmek Nedir?

Rüyada karafatma böceği görmek, rüyayı gören kişi arkadaşları tarafından kötü olaylar içerisine çekileceğine, kötü niyetli olan insanlar tarafından aklının çelineceğine delalet eder.

Kişi yasaklı ve günah olan şeyleri yapar , yapacağı bu şeyler ise kendisine çok cazip gelir.

Rüyada Yusufçuk Böceği Görmek Nedir?

Yusufçuk böceği görmek, gerçekte hem olumlu hem de güzel şeylerle karşılaşacağınıza , hayırlı ve güzel işler yapıp herkes tarafından takdir göreceğinize ve iş konusunda başarılı olup mevki olarak yükseleceğinize alamet eder.

Rüyada Kurtçuk Görmek

Rüyada küçük kurt (böcek) görmek, mala, aile fertlerine, hırsıza ve elde edilecek menfaate gibi şeylere yorumlanır.

 • Bir kimsenin rüyada vücudundan kurtların çıktığını (düştüğünü) görmesi, üzüntü ve kederden kurtulmasına ve kendisine zarar veren şeylerden kurtulmasına işarettir.
 • Rüyasında küçük kurtların (kurtçukların) kendi karnında hareket ettiklerini hissettiğini görmek, rüya sahibin kazancından yiyen aile fertlerine ve akrabasından olan kimselere yorumlanır. Bu kişilerin üzüntü ve kederine işaret
  eder şeklinde yorumlanmıştır.
 • Rüyada görülen kurtçuklar, rüya sahibinin ailesinden olan kişilerin başkalarının malından yemelerine ve yiyeceklerine veyahut yediklerine işarettir.
 • Bir kimsenin arkasından kurtçuklar çıktığını görmesi, onun torunlarına işarettir şeklinde yorumlanır.
 • Rüyada ipek böceği (ipek kurdu) görmek, akrabadan gelecek bir menfaate işaretle yorumlanır.
 • Bir kimsenin rüyada ipek kurtlarını (ipek böceği) görmesi, onun mala ve zenginliğe ereceğine işarettir. Bazı yorumcular, ipek kurdu (böceği) görmek, haram mala, haramdan kazanılan mala işaret eder demişlerdir.
 • Rüyada ağaç ve meyve kurdu (kurtçukları) görmek, mal ve eşyada meydana gelecek zarar ziyan ve eksilmeye işarettir.
 • Rüyasında vücudunu kurt ısırdığını görmek, malında meydana gelecek bir zarara, noksanlığa ve telef olmasına, hırsızın vereceği zarara da işaretle yorumlanır.
 • Rüyasında makatından kurt çıktığını görmek, evlat ve ailesinden ayrılmaya işaret eder demişlerdir.

Rüyada Kedi Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu