Rüyada Bahçe Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bahçe görmek , rüyayı gören kişinin uzun ömürlü olacağına , evli değilse evleneceğine ve berekete delalet eder. Yani rüyada görülen bahçe her zaman iyiye ve hayra yorumlanır. Kişi için ise bu rüya çok güzeldir. Rüyada çiçeklerle süslü bir bahçe gördüyseniz , eğer gerçek yaşam da bekarsanız o zaman sizin için bu rüya çok hayırlıdır. Çünkü yakın zaman içerisinde karşınıza çıkacak olan kişi ile nişanlanacağınıza ya da evleneceğinize yorulur.

Rüyada bahçe ile ilgili görülen rüyalar genellikle hayra ve iyiye yorulur. Rüyasında ev bahçesi gören kimsenin rüyası, evlat ve mal bakımından mutluluğuna işarettir. Rüyasında bahçede çalıştığını görmek, herkes için hayırla yorumlanır. Çünkü toprakla uğraşmak herkes için sıhhatli, sağlam ve sağlıklı bir ömür sürmeye işarettir.

• Güzel kokulu çiçekli bir bahçe görmek, iyi bir evlâda sahip olacağına işaretle yorumlanır.

• Rüyasında boyalı bahçe tablolarında (resimlerinde) bahçeler görmek, iyi ve güzel döşenmiş bir eve sahip olacağına işaretle yorumlanır.

• Rüyada rengârenk çiçeklerle bezenmiş bir bahçe görmek, rüyayı görenin dilek ve muradına ereceğine ve güzel bir meşgalesi olacağına işaretle yorumlanır.

• Rüyasında bahçenin en yüksek yerinde bulunduğunu görmek, evladın çokluğuna ve yüksek bir rütbeye sahip olunacağı ile tabir olunur.

• Bahçe içine girdiğini görmek , okula veya düğün evine ya da askeri kışlaya girileceğine işaretle yorumlanır.

• Rüyada yapraksız bir bahçe görmek, fakirlik ve yoksulluğa düşüleceği ve sıkıntılı bir hayata girileceği ile tabir olunur.

• Rüyada yapraklı bahçe görmek, nimet bolluğuna ve dileğine (muradına) kavuşulacağına işaretle yorumlanır.

Rüyada evinin bahçesini görmek

Rüyada evinizin bahçesini görmek genel olarak temiz olan namusa , güvenceye ve mala işaret eder.

Rüyada ev bahçesi görmek

Rüyada ev bahçesi gördüyseniz , namusunuzu her zaman koruyacağınıza , Allah’ı tesbih edeceğinize , oruç , namaz gibi ibadetlerinizi yapacağınıza , şüphelerinizin yok olacağına delalet eder. Bunun yanı sıra bu rüya İslam ve din ile yorumlanmaktadır. Rüyada sahip olduğunuz bahçede olmak , dini kuvvetinizin çok güçlü olacağına , inancınızın tam olduğuna , eğer gerçekte hamileyseniz o zaman kız çocuğunuzun olacağına alamet eder.

Rüyada başkasının bahçesine girmek

Rüyada başka birisinin bahçesine girdiğinizi gördüyseniz , gerçek yaşam da faziletli olan insanlarla tanışacağınıza ve bu kişilerle iyi arkadaş olup onlarla beraber hacca gideceğinize işaret eder.

Rüyada çiçekli bahçe görmek

Rüyada çiçekli bahçe gördüyseniz, cennete ulaşmak için her şeyi yapacağınıza , Allah’ın emretmiş olduğu farzları yerine getireceğinize yorulur.

Rüyada bahçeden çiçek toplamak

Rüyada bahçeden çiçek topladığınızı gördüyseniz , yapacağınız bir işte yardımsız kalacağınıza delalet eder.

Rüyada bahçeye ağaç dikmek

Rüyada bahçeye ağaç diktiğinizi gördüyseniz , hem temiz hem huzurlu hem de mutlu bir hayata sahip olacağınıza işaret eder.

Rüyada Bahçe Bekçisi Görmek

Rüyada bahçe bekçisi görmek, zengin bir devlet memuruna işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Bahçe Duvarı Görmek

Rüyada bahçe duvarı görmek, isabetli ve olumlu işler yaptığınıza ve herkes için yararlı davranışlarda bulunduğunuza işarettir, şeklinde yorumlanır.

Rüyada Bahçe Küreği Görmek

Rüyada bahçe küreği görmek veya kullanmak, yeni işlerde zahmet ile karşılaşılacağına işarettir.

Rüyada bahçe tarağı görmek ve kullanmak, elinize bolca para geçeceğine işaretle yorumlanır.

Rüyada Bahçıvan Görmek

Rüyada bahçıvan görmek, son derece sevineceğinize işarettir. Kendi bahçenizde bahçıvan görmek çok mutlu bir aile hayatınız olacağına işaretle tabir olunur.

Rüyada normal ve mevsiminde bostan (bu sebze, meyve bahçesi de olabilir) görmek, eş, çocuk, mal, iyi ve ferah geçim, üzüntü ve kederden kurtuluş gibi iyiye işaret eder.

 • Cafer-i Sadık yorumuna göre de, bu güzel yorumlar vardır. Buna göre, bostan Rüyası, yedi türlü yorumlanabilir:
 1. Eş,
 2.  Evlat,
 3. İyi geçim,
 4. Mal,
 5. Zenginlik,
 6. Sevinç,
 7. Hizmetçi. Bu hayırlı şeyler ile tabir olunur.
 • Rüyada bostan görmek, iyi ve mükemmel özellikleri olan bir eş (hanım) ile tabir olunur.
 • Rüyasında kendisine ait bir bostanı olduğunu ve içinde bol meyveli ağaçlan bulunduğunu bunlardan meyve aldığını gören kimse, zengin bir hanımla evlenir ve ondan fayda
  görür, şeklinde tabir olunur.
 • Rüyada güz mevsimi (sonbaharda) bir bostana girdiğini ve yaprakların sararıp döküldüğünü gören kimse, üzüntü, keder ve sıkıntıya düşeceği ile tabir olunur.
 • Danyel (A.S.)’ın yorumu: Rüyada görülen bostan, kadına işaret olarak yorumlanır. Rüyasında kendi bostanım suladığını gören kişi, kendi hanımıyla münasebette bulunmasına yani eşine yakın olacağına işarettir.
 • Rüyasında kendi bostanında bir erik ağacı olduğunu gören kişinin, ilim öğrenecek, edep tahsil edecek, insanlara faydalı olacak bir evlâdı olacağına işaret eder.
 • îbn-i Şirinin yorumu: Rüyasında kendi bostanının içinde bir çok meyveli ağaçlarının bulunduğunu ve meyvelerinden koparıp da yediğini gören kişi, zengin bir kadınla evlenerek ondan hayır ve menfaat kavuşur şeklinde yorumlanır.
 • Rüyasında bir bostana girdiğini ve bostanda güzel ağaçların, akarsuların, güzel kadınların bulunduğunu görmek, Rüya   sâhibi kişinin şehit olarak veya şehit sevabına kavuşarak vefat edeceğine (öleceğine) işarettir.
 • Bazı yorumculara göre: Rüyada bostan görmek, devlet başkanının köşküne veya diğer devlet büyüklerinin ikametgâhlarına işarettir. Rüyasında bir bostana girdiğini gören kişi, bu işaret olunan yerlerden birine gireceğine işarettir.
 • Kirmânî’nin yorumu: Rüyada bostan görmek, zengin, mal mülk sâhibi, iyi bir adama işaret olarak yorumlanır.
 • Rüyasında bostanda öküzlerin ve merkeplerin dolmuş olduğunu görmek, idarecilerin malının artacağına ve yardımcılarının çoğalacağına işaret eder.
 • Rüyada bostan içinde görülen atlar, büyük adamlara işaret olarak yorumlanır. Rüyada  bostandaki bazı ağaçların uçtuğunu görmek, bir kısım askerin firarına işarettir.
 • Rüya sında bostandaki meyvelerden toplayıp eve getirdiğini görmek, rüyayı  gören kişinin, devlet idarecilerinden yardım ve menfaat görmeye işaret eder şeklinde yorumlanır.
 • Cabir-il ’Mağribî’nin yorumu: Rüyada görülen bostan, insanın işi ve himmeti derecesinde ameline işaret eder. Rüyasında bostanının açmış rengârenk çiçeklerle güzelleşmiş olduğunu görmek, Rüya   sâhibinin işinin ve amelinin iyiliğine işarettir. Bostanının meyvesiz, yapraksız ve çıplak olduğunu görmek, bunun tersiyle yorumlanır.
 • Ebû Saîd-il Vâiz’in yorumu: Rüyasında bağ bahçe, bostanlar görmek, Rüya   sâhibinin tövbe edeceğine işarettir. Bazı kere de bostan görmek, müjdeli bir haber almaya işarettir.
 • Rüyasında kendi bostanım suladığını ve meyve aldığımı gören kişinin, bir çocuğu olur veya bir çocuğu olacağına işarettir şeklinde yorumlanır.
 • Rüyasında gelişmiş, güzel ve bakımlı bir bostana girdiğini görmek, Rüya   sâhibi kişinin büyük hayır ve menfaate ereceğine işaret eder.
 • Rüyasında bir bostana girip, ağaçlarından meyve, çiçek ve benzeri şeyler topladığını görmek, rüyayı  gören kişinin eline mal ve para gibi nimetler geçeceğine işarettir.
 • Rüyasında gelişmiş güzel bir bostana girdiğini gören kişi, zengin bir kadın ile evlenir veya evleneceğine işaret eder.
 • Rüyasında bostanına iyi bir şekilde bakmasına ve sulamasına rağmen hiç meyve (veya sebze ve şair) alamadığını gören kişinin hanımı kısır çıkar, hiç çocuk doğurmaz veya kendisine (rüyayı  gören kocasına) karşı soğuk ve ilgisiz davranacağına işaret olarak yorumlamıştır Ebu Saîd-il Vaiz.
 • Rüyasında ekip diktiği bostanının (bahçesinin) büyüyüp geliştiğini ve hayat bulduğunu görmek, Rüya   sâhibi kişinin, büyük iyilik ve menfaat göreceği bir kadınla evleneceğine işarettir.

 

Rüyada Badem Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu