Rüyada Arı Görmek

Rüyada arı görmek birçok anlam taşımaktadır. Yazımızda detaylı bir şekilde rüyada arı görmenin anlamları yer almaktadır. Rüyada arı görmek derdi maişette (geçim sıkıntısı) dara düşmeden zahmet çekmeden elde edilecek kazanca işarettir. Rüyada arı gören kişinin kazancı bereketlenir. Yeni bir işe girecekse girdiği işte başarıya ulaşır. İş hayatında yeni başarılara imza atar. Rüyada bir arıyı bal yaparken görmek bereketli helal rızka, başarılı olmaya ve mutluluğa delalet eder.

Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada arı görmek, başarı, mutluluk, bereket ve bolluk size doğru geliyor demektir. İş hayatınızda ve özel hayatınızda başarılı işlere imza atacaksınız, ailenizle alakalı güzel haberler alacaksınız demektir.

Rüyada Arı Görmek İslami Yorumu

Rüyada arı görmek; rızıkla, zenginlikle yorumlanır. Bu rüyayı gören kimsenin rızkının, kazancının bol olacağına, dolayısıyla zenginliğine işarettir.

Rüyasında arı görmek, rüyayı gören için idarecilik (reislik, başkanlık) gibi yüksek makamla, çok mal sahibi olmakla da tabir olunur.

Bazı yorumculara göre; Rüyada an görmek, şu yorumlara işaret eder: Rüyasında arıyı bir köylü insanı görürse, mala ve kârlı bir işe işaret eder. Bir şehirli kimse görürse, ıstırap ve endişeye düşeceğine işaret eder.

  • Rüyasında üzerinde arı bulunduğunu görmek, elem ve kedere işaret olarak yorumlanır.
  • Rüyasında bir arı tuttuğunu görmek, işlerinde kârlı ve kazançlı olduğuna işaret eder şeklinde yorumlanır.
  • Rüyasında birisine arı verdiğini görmek, iyi ve hayırlı bir evliliğe işaret olarak yorumlanır.
  • Rüyasında birçok arı görmek, zararlı ve muzır adamlara işarettir.
  • Rüyasında arılardan bir şeyler aldığını görmek, mal elde etmek ve faydalanmak ile yorumlanır.

Rüyada Arı Görmek Diyanet

Rüyada arı görmek derdi maişette (geçim sıkıntısı) dara düşmeden zahmet çekmeden elde edilecek kazanca işarettir. Rüyada arı gören kişinin kazancı bereketlenir. Yeni bir işe girecekse girdiği işte başarıya ulaşır. İş hayatında yeni başarılara imza atar. Rüyada bir arıyı bal yaparken görmek bereketli helal rızka, başarılı olmaya ve mutluluğa delalet eder.

Rüyada Arı Görmek İhya

İhya rüyada arı görmeyi farklı durumlara göre yorumlar. Rüyada görülen tek arı, bilge, insanlara hayrı dokunan bir kimse ile tabir edilir. Fazla miktarda bal arısı bulmak ya da almak ganimet olarak tabir edilir. Birçok arı beyi görmek ya da sahip olmak eğer ehilse valilik ya da kaymakamlıkla tabir olunur.

Diyanet ve Molla Cami rüyada arı görmeyi rızka yorumlar. Seyyid Süleyman bal arısı, güler yüzlü, çalışkan hayırsever adamla veya kazançla ticaret anlamına gelir demiştir. Kirmani bal arısı âlim, tacir ve faydalı insanları temsil eder der. Rüyasında bir arının kendini soktuğunu gören zahmet çekip helal rızka kavuşur.

Rüyada Sarı Arı Görmek

Rüyada sarı arı görmek, zehirli şeyler yemeye ve içmeye işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

• Rüyasında sarı arının kendisini soktuğunu görmek, rüya sahibi için rezil, kötü ve ahlaksız kimselerin kötü sözlerine muhatap olacağına işarettir.

• Rüyasında birtakım san arı ile uğraştığını gören kişi, değersiz, kıymetsiz, şerefsiz, alçak ve aşağılık kişilerle uğraşacağına işaretle yorumlanmıştır.

Rüyada Arı Öldürmek

Rüyada arı öldürmek, beklemedik bir anda güzel bir haber alacağınıza işarettir. Aynı zamanda size karşı düşman olan kişilerin kahrolacağını da ifade eder. Rüyada öldürdüğünüz arı, bal yapıyorsa malınızın zarara uğrayacağını işaret eder.

Rüyada arı öldürmek , genel olarak iyiye ve hayra yorumlanmayan rüyalardan birisidir. Rüyayı gören kişinin iş konusunda olumsuz ve hayırlı olmayan şeyler yaşayacağına , mal kaybına uğrayacağına ve ileriye gidilirse iflas edeceğine yorulur.

Kişi dünyada hatalı kararlar verebilir ve vereceği bu hatalı kararlar yüzünden maddi olarak büyük zararlara uğrayabilir. Rüyada arı öldürdüğünüzü gördüyseniz , aile hayatınızda hiç beklemediğiniz bir sürprizle karşı karşıya kalacağınıza , mutluluk verici bir haber alıp çok sevineceğinize , neşeli günler yaşayacağınıza , herkes tarafından sevilen ve sayılan birisi olacağınıza alamet eder.

Bunun haricinde merhametli , arkadaş canlısı ve iyi kalpli birisi olduğunuza yorulur.

Rüyada Arı Öldürmeye Çalışmak

Rüyada arıyı öldürmeye çalıştığınızı gördüyseniz , gerçek yaşam da girmiş olduğunuz bir işte pürüzler yaşayacağınıza, hiçbir zaman başarıya ulaşamayacağınıza , sabırlı bir şekilde beklemiş olduğunuz bir olayın ya da durumun olumsuz bir şekilde açıklanıp büyük hayal kırıklığına uğrayıp çok üzüleceğinize delalet eder.

Bunun yanı sıra yapmış olduğunuz işler yüzünden bazı insanların size cephe alacaklarına yorulur. Bu duruma çok hazırlıkla olmanız gerekiyor.

Rüyada Arı Sokması

Rüyada Arı Sokması
Rüyada Arı Sokması Ne Anlama Gelir?

Rüyada arı sokması, hayal kırıklığı anlamına gelir. Bu rüyadan sonra çevrenizde bulunan arkadaşlara dikkat etmeniz ve her sırrınızı paylaşmamanız gerekmektedir. Bunun dışında zorlu bir süreçten geçeceğinizi ve bu süreçten sonra maddi ve manevi olarak iyi olacağınızı ifade eder. Aynı zamanda kötü birinden zarar görebileceğiniz anlamına da gelir.

Bunun yanı sıra yapacağınız yeni projeler sayesinde her yere nam salacağınıza , herkes tarafından takdir göreceğinize , maaşınızda artış olacağına , başarılı olduğunuz için birçok kişinin sizi kıskanacağına yorulur.

Bazı rüya yorumcularına göre , iş yerindeki değerinizin büyük oranda artacağına , her konuda danışılan birisi olacağınıza işaret ederler.

İmam Nablusi rüyada görülen arıyı çok çalışmaya ve bol kazanç elde etmeye yormuştur. Rüyada arı sokması gören kişi zarara uğrar demiştir.

Rüyada Arının gözünden soktuğunu görmek, Cafer-i Sadık (r.a) bu rüyayı gören kişi, kötü sonuçlara varmadan önce uyarılar alır ve bunları dikkate almalıdır yorumunu yapmıştır.

İbni Sirin (r.a) rüyada arının sokması ve ölmesi ise, alınacak olan küçük ve az hasarlara yormuştur.

Rüyasında kendisini bir arının soktuğunu görmek, büyük bir zarara uğrayacağına, bir arı öldürdüğünü görmek de yine zarar ve ziyana işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Sarı Arı Sokması İhya

Rüyada sarı arı sokması, arkadaşlar tarafından verilen uyarı ve akıl ile yorumlanır. Rüyasında sarı arı sokması ve şişmesini gören kişi, hatalarından dönen ve doğru işleri yapmaya başlayan kişidir. Rüyada arı sokması ve iğnesini çıkarmak, kendine başka bir yol çizecek ve çık daha mutlu bir hayat yaşayacaktır.

Rüyada Arı Sokması Diyanet

Rüyada Arı sokması, farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyada arı soktuğunu görmek, dost ve aile tarafından yapılan sert uyarı ile tabir edilir. Rüyada arı sokması ve bal görmek, ile ilgili alimlerin İslami yorumları şu şekilde olmuştur.

Rüyada Arının gözünden soktuğunu görmek, Cafer-i Sadık (r.a) bu rüyayı gören kişi, kötü sonuçlara varmadan önce uyarılar alır ve bunları dikkate almalıdır yorumunu yapmıştır.

İbni Sirin (r.a) rüyada arının sokması ve ölmesi ise, alınacak olan küçük ve az hasarlara yormuştur.

Diyanet kaynaklarında rüyada arı sokması, bir yakınınız ya da arkadaşınız tarafından hayal kırıklığına uğratılacağınıza yorulmuştur. Bir rivayete göre rüyada arı soktuğunu görmek aşağılık bir kişiden kötülük, düşmanlık göreceğiniz anlamına gelir denmiştir.

Rüyada Arı Sokması Ne Anlama Gelir?

Rüyada arı sokması , hem sıkıntılı hem de acı günlerden sonra yakın zaman içerisinde beklemiş olduğunuz huzura kavuşacağınıza, uzun zamandan beri çekmiş olduğunuz tüm sıkıntıları bir kenarı bırakıp artık hayatınızda yeni bir sayfa açacağınıza alamet eder.

Bunun haricinde acı günlerden sonra mutlu bir hayat süreceğinize , bundan sonra mutlu anlar yaşayacağınıza delalet eder. Yani bu rüya kişi için çok hayırlı ve güzeldir.

Gerçek yaşam da çekmiş olduğunuz tüm sıkıntılardan kurtulacaksınız.

Rüyada Siyah Arı Sokması

Rüyada siyah arı sokması, yanlış arkadaşlıklar ile tabir edilir. Rüyasında siyah arının soktuğunu gören kişi, arkadaşları yüzünden başarısız olacaktır. Rüyada siyah arı sokması, kötü niyetli ve zarar veren dost ile de tabir edilir.

Rüyada siyah arı soktuğunu gördüyseniz , iş hayatınızda çok başarılı olacağınıza , emeklerinizin karşılığını her zaman alacağınıza, yapmış olduğunuz projelerden dolayı takdir göreceğinize , kariyerinizde yükseleceğinize , hem maddi hem de manevi olarak huzura kavuşacağınıza ve mutlu bir hayat süreceğinize yorulur.

Rüyada Dilini Arı Sokması

Rüyada dilini arı sokması, çok ve boş konuşan insanlar ile yorumlanır. Rüyada birine dilini arı soksun demek, sırları başkalarına anlatan arkadaş ile yorumlanır. Rüyasında dilini arı soktuğunu gören kişi, sözlerine dikkat etmelidir. Rüyada başka birinin dilini arı soktuğunu görmek, atılan iftiralara hedef olmak ve zor durumda kalmak ile yorumlanır.

Rüyada Eşek Arısı Sokması Görmek

Rüyada eşek arısı soktuğunu gördüyseniz , gerçek yaşam da çok dedikodu yapan ve fücur bir kadın tarafından can sıkıcı olaylar yaşayacağınıza, hane içerisindeki huzurun bu yüzden bozulacağına ve sıkıntı bir döneme gireceğinize alamet eder. Yani bu rüya kişi için pek hayırlı değildir.

Rüyada Eşek Arısı Sokması İhya

Rüyada eşek arası sokması, aile tarafından yapılacak ağır ve sert uyarı ile yorumlanır. Rüyasında eşek arısının soktuğunu gören kişi, babası ile anlaşmazlığa düşecek ve ağır cezalar alacaktır. Rüyada eşek arası sokması acı olan gerçekleri kabullenmek ve üzülmek ile de tabir edilir.

Rüyada Sarı Arı Sokması

Rüyada sarı arı sokması, arkadaşlar tarafından verilen uyarı ve akıl ile yorumlanır. Rüyasında sarı arı sokması ve şişmesini gören kişi, hatalarından dönen ve doğru işleri yapmaya başlayan kişidir. Rüyada arı sokması ve iğnesini çıkarmak, kendine başka bir yol çizecek ve çık daha mutlu bir hayat yaşayacaktır.

Rüyada Arı Sokması ve Şişmesi

Rüyada arı tarafından sokulduğunu ve şiştiğini gören kişi iş hayatında aldığı kararlarda azim ve gayretle devam etmesi ve yöneticilerin eleştirilerine rağmen onların gözüme girmesi, hayatında ileriye dönük sağlam planları yapması olarak yorumlanır. Rüyada eşek arısı tarafından sokulmak rüya sahibinin çevresinden sert, katı kuralları olan tanıdık bir kimseye yorulmuştur.

Rüyada Arı Sokması ve İğnesini Çıkarmak

Arı sokması hemen hemen tüm yorumcular tarafından kötü niyetli arkadaş ve düşmana yorulmuştur. Rüyasında arı tarafından sokulduğunu gören kişi hayal kırıklığına uğrar ya da üzülür. Ancak iğnesini çıkardığını görürse rüya sahibinin yaşadığı sıkıntılar ve problemler gün yüzüne çıkar, azmi ve sabırlı çalışması sayesinde halledilir. İş hayatında yaşadığı bazı kötü durumlar düzelir. Büyük paralar kazanır.

Rüyada Arı Saldırması

Rüyada arı saldırması azgın kişileri temsil eder. Rüyasında arı saldırısına maruz kaldığını gören kişi, çok konuşan ve insanları sinirlendiren kişidir. Rüyada arı saldırısı görmek, densiz ve yerli yersiz konuşan kişiler ile de yorumlanır.

Rüyada Arılar Tarafından Sokulmak

Rüyada arılar tarafından sokulduğunuzu gördüyseniz , Yüce Allah’a etmiş olduğunuz dualarınızın kabul olacağına , üzüntülü günlerinizin artık biteceğine, hastaysanız kısa süre içerisinde şifa bulacağınıza , gözyaşı dökmeyeceğinize , var olan borçlarınızı ödeyip rahat bir nefes alacağınıza delalet eder.

Bunun haricinde başarılı olacağınız bir takım şeyler yapacağınıza ve en sonunda emeklerinizin karşılığını alacağınıza yorulur.

Rüyada Arı Yuvası Görmek

Rüyada arı yuvası görmek, iyi anlamlar taşımaktadır. Rüyayı gören kişinin başarı, bereket ve mutluluk kazanacağını ifade eder. Eşinizle sorunlarınız varsa, bu sorunları çözüleceği anlamına gelir. Aynı zamanda iş hayatında yükselme ve başarı olarak da ifade edilmektedir.

Rüyada görülen arı yuvası sorunların yaşanacağına işaret eder. Kişinin elinde bulunan çalışmalar heba olur. Sağlık sorunları baş gösterebilir. Hayatında bir anda zuhur eden problem ve sıkıntıları çözdükten sonra ferahlar ve işinde profesyonel olur. Borçlarını öder. İşinde ve aile hayatında saygı duyulan birey olur.

Rüyasında arı peteği gören yakın akrabalarına birtakım konularda yardım eder. Rüyasında petekten bal aldığını yahut yediğini gören ilme ve Kuranı Kerim öğrenmeye işaret eder.

Rüyada Arı Kovanı Görmek

Rüyada arı kovanı görmek, iyiye yorumlanır. Rüyayı gören kişinin sağlık ve mala kavuşacağını ifade eder. Rüya sahibinin problemleri ve sıkıntılar varsa, bu sorunların biteceğini ve refaha ulaşacağı anlamına gelir. Rüyayı gören kişi, bu rüyadan sonra hem maddi hem de manevi olarak huzura kavuşacaktır.

Rüyada arı kovanı görmek de iyiye yorulur. Rüyada arı kovam görmek zevce (hanım) ile de tabir olunur. Yani böyle bir rüya gören kimsenin hanımından çocukları olacağına ve hanımın malı (zengin) olacağına da işarettir.

Rüyada arı kovanı görmek, üzüntü ve kederden kurtuluşa işaretle birlikte iyi bir Müslüman olunduğuna da işarettir.

Rüyada Arı Kovanı İhya

Rüyada arı kovanı görmek, mal ile yorumlanır. Rüyasında arı kovanı gören kişi, çalışmalı ve kendi çabaları ile mal sahibi olmalıdır. Rüyada arı kovanı görmek ve dokunmak, başkalarının hakkına girmek, hırsızlık yapmak ile tabir edilir.

Rüyada Arı Kovanı Görmek Diyanet

Rüyasında bir arı kovanına sahip olduğunu görmek, bir zevceye (hanım eşe) işaret olarak yorumlanır. Kovanın
arıları kadının doğuracağı nesildir. Kovanın balı ise, zevcenin malıdır denmiştir.

• Bazen de arı kovanı görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya, ibadet ve çalışma hususunda boş olmaya işaretle
yorumlanmıştır.

• Bazen de, arı kovanı görmek, ev ve mala, hayırlı bir rızka ve bunlardan menfa atlanmaya, hayır görmeye işarettir.

• Kovandan bal çıkardığını gören kimse, mal ve para kazanır ve kazanacağına işarettir.

Rüyada Arı Oğulu Görmek

Arı oğulu Nisan ve Mayıs ayında kovan içerisinde iki arı beyinin olması durumunda birinin kovanı terk etmesi olayıdır. Rüyasında arı yakaladığını gören kolay ele geçmeyecek güzel fırsatlar ele geçirdiğine işarettir. İslam âlimleri arı tutmayı istek ve arzuların gerçekleşmesi olarak yorumlamışlardır.

Rüyada Arı Sürüsü Görmek

Rüyada arı sürüsü görmek, Güzel bir anlamı vardır. Rüya sahibinin hiçbir zaman maddi sıkıntı çekmeyeceğini ve işlerinin yoluna gireceğini ifade eder. Basit yoldan hızlı bir şekilde çok para anlamına da gelmektedir. Rüyada Arı sürüsü görmek hayra yorumlanır. Rüya sahibinin maddi ve manevi anlamda bahtının açılacağına, rızkında bolluk ve bereket göreceğine işarettir. Rüyada arı sürüsü gören kişinin işleri yoluna girer ve zahmet çekmeden helal rızka erişir.

Rüyada Arı Sürüsü Görmek İhya

Arı sürüsü görmek hayra yorumlanır. Rüya sahibinin maddi ve manevi anlamda bahtının açılacağına, rızkında bolluk ve bereket göreceğine işarettir. Rüyada arı sürüsü gören kişinin işleri yoluna girer ve zahmet çekmeden helal rızka erişir.

Rüyada Arı Saldırması

Rüyada arı saldırması azgın kişileri temsil eder. Rüyasında arı saldırısına maruz kaldığını gören kişi, çok konuşan ve insanları sinirlendiren kişidir. Rüyada arı saldırısı görmek, densiz ve yerli yersiz konuşan kişiler ile de yorumlanır.

Rüyada Arı Topluluğu Görmek

Rüyasında arı topluluğu yahut arı topluluğu ile uğraştığını gören kişi iş ve aile hayatında kararlı olması gerektiği anlamına gelir. Hayatında ancak kararlı olması durumunda başarıyı yakalayacağına işaret eder.

Rüyanızda arıların hepsini bir arada, toplu şekilde gördüyseniz, gizli bir sır açığa çıkacaktır. Arılar çiçeklerin üzerinde uçuşuyorsa sevdiğiniz yakın bir dostunuz haber vermeden sizi ziyarete gelecektir.

Arıların aralarındaki geçimleri ve birlikte hareket etmeleri insanların da aralarındaki iyi geçime delalet eder.

Rüyada Arılar Görmek

Rüyada arılar görmek , rüya sahibinin kapalı olan şansının ve kısmetinin tekrardan açılacağına , zengin birisi olacağına , bolluk ve bereket içerisinde bir yaşam süreceğine , patronu olacağı bir iş sahibi olacağına ve kuracağınız işte usta olacağınıza işaret eder.

Bunun haricinde geleceğinizi garanti altına alacağınıza , hiçbir zaman maddi sıkıntı çekmeyeceğinize ve karlı işler yapıp güzel bir yaşam süreceğinize rivayet edilir.

Rüyada Arı Kovalaması

Rüyada arı kovalaması, yanlış işler ve tehlikeler ile yorumlanır. Rüyasında arı tarafından kovalandığını gören kişi, tehlikeleri ve uyarıları görmezden gelen kişidir. Rüyada arının kovaladığı birini görmek, esirgenen yardım ve nefret ile tabir edilir. Rüyada arı kovalaması, aile içinde yaşanacak küslükler ile de tabir edilmektedir.

Rüyada Arılar Tarafından Kovalanmak

Rüyada arılar tarafından kovalandığınızı gördüyseniz , gerçek yaşam da karşınıza yeni imkanların çıkacağına , yaşamış olduğunuz zorlu hayattan ve çileli günlerden kurtulacağınıza , rızkınızın artacağına , bolluk ve bereket içerisinde bir yaşam süreceğinize yorulur.

Rüyada Arıdan Kaçmak

Rüyada Arıdan Kaçmak, Bu rüyadan sonra dikkatli olmanız gerekmektedir. Vereceğiniz kararlar, büyük önem taşıyacaktır. Rüyada arıdan kaçmayı gören kişilerin, doğru karar alamayacağını ve fırsatları tepeceğini ifade eder.

Rüyada Arılardan Kaçmak Ne Demek?

Rüyada arılardan kaçtığınızı gördüyseniz , ayağınıza kadar gelecek olan yeni fırsatları tepeceğinize , bu tepmiş olduğunuz fırsatlardan dolayı başarılarınızı bir kenarı iteceğinize ve sonradan tepmiş olduğunuz fırsatlardan dolayı çok pişman olacağınıza alamet eder.

Rüyada Bal Arısı Görmek

Rüyada Bal Arısı görmek, Bal arıları görmek, ganimet bulmaya, nimete ve rızka işarettir. Bal arısını öldürürseniz, mal kaybedecek ve zarara uğrayacaksınız demektir. Bal arısının başınıza konması ya da elinize konması yönetici olacağınıza işarettir.

Bir çiftçi arı görürse o yıl için bolluk ve berekete, ucuzluğa, kazanca işarettir.

Çok sayıda bal arısı gören kişi nimet ve ganimete kavuşur, rüyada bal arısı, herkese yararı olacak bilim adamı ve bilgili insanlara yorumlanır.

Rüyada Eşekarısı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada eşekarısı görmek, hem iş hem de aile hayatınızda sizin kötülüğünüzü isteyen birilerinin olduğuna ve bu kişiler yüzünden olumsuzluklarla karşılaşıp sıkıntı içerisine gireceğinize delalet eder.

Bunun haricinde iş konusunda sürekli olarak sorunlar çıkacağına , devamlı arkanızdan konuşan birilerinin olduğuna ve sizi kıskanan kişiler size zarar vermek için ellerinden geleni yapacaklarına yorulur.

Bunun için çevrenizde bulunan insanlara çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Rüyada Arı Beyi Görmek

Rüyada arı beyi görmek, (arıların beyi, erkek arı) görmek hayırla, iyiye yorulur. Rüyasında anların beyi adı verilen erkek bey arıyı görmek, rüyayı gören kimsenin işlerinin iyiye gideceğine işaretle yorumlandığı gibi, bulunduğu meslekte idareci (müdür, başkan) vesaire üst makama yükseleceğine de işaretle tabir olunmuştur.

Arı beyi, olgun ve kâmil bir Müslüman olunduğuna da işaret olarak tabir olunmaktadır.

Rüyada Arı Kuşu Görmek

Rüyasında arı kuşu görmek, mal-mülk sahibi, zengin ve güzel bir hanımla evlenmeye işaretle yorumlanır.

Rüyada Arı Yakalamak

Rüyanızda arıları yakaladıysanız, istediğiniz şeyler gerçekleşecek, dilekleriniz kabul olacak demektir.

Rüyada Petek Görmek

Bir kimsenin rüyada arı peteği görmesi, yakın akrabalarına yardım edeceğine, petekten bal aldığını görmek, bir
yerden büyük bir miktarda eline geleceğine işarettir.

Rüyada Bal Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu