Rüyada Ankebut Suresi

Rüyada Ankebut Suresi Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ankebut Suresi, Rüyada Ankebut süresini okumak ve dinlediğini görmek, bazı ünlü yorumculara göre, değişik yorum işaretleri ortaya konulmuştur.

  • Câfer-i Sâdık (R.A.)’m yorumu: Bir kimse rüyasında Ankebut Süresini tamamını veya bir parçasını okuduğunu yada dinlediğini görse bu rüyası, onun düşmanlarına galip (üstün) geleceğine ve onları defedeceğine işarettir.
  • Kirmânî’nin Ankebut Süresi hakkındaki yorumu: Rüyayı gören kimse, korkusu varsa korkudan kurtulup emniyete kavuşur. Hasta ise hastalıklardan kurtulup şifaya kavuşur. Zor bir işten kurtulup selamete çıkar. Cenâb-ı Allah, kendisine kolaylık verir ve düşman şerrinden korur şeklinde yorumlanır.
  • îbn-i Kesîrin yorumuna göre de; bu rüyayı gören kimse, düşmanlarına galip (üstün) gelir, Cenabı Allah, kendisini her türlü tehlike ve kötülüklerden koruyup muhafaza eder ve kendisine büyük mükafatlar verir şeklinde yorumlanmıştır.
  • îmam-ı Nablûsi’nin yorumuna göre ise; rüyayı gören kimse, vefat edinceye kadar yani ölünceye dek Cenâb-ı Allâh bu kulunu himâyesine alır, onu selamette ve huzur içinde yaşatır şeklinde yorumlanmıştır.
  • îbn-i Şirin’in yorumu da İmâm-ı Nablûsî’nin yorumu gibidir.

 

Rüyada Alim Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu