Rüya TabirleriA Harfi Rüya Tabirleri

Rüyada Akrep Görmek

Rüyada Akrep görmek, rüyaların gerçekler ile bağdaştığı herkes tarafından bilinir. Rüyada akrep görmek şu şekilde tabir edilmiştir. Kötü niyetli bir insanın hane içinde olduğuna ve onunla paylaşımlar yapılacağı ile yorumlanır. Bunun dışında ise başarınızı kıskanan ve sizinle ilgili tuzaklar kurmaya çalışan düşman ile yorumlanır. Bazı alimlerin rüyada akrep görmek ile ilgili yorumları şu şekildedir.

Rüyada akrep görmek, dinsiz, muzip ve zayıf bir düşmanla tabir edilir.

  • Rüyada kendisini akrep soktuğunu görmek, ele geçecek bir para ve devamı olmayan bir mala işaretle yorumlanır.
  • Rüyada bir akrep yuttuğunu görmek, düşman tarafından sırlarının öğrenileceğine işarettir.
  • Rüyada gömleğinde veya dükkanında akrep görmek, kazancında kendisine üzüntü ve keder veren düşmanla yorumlanır.
  • Rüyada bir akrebi öldürdüğünü görmek, düşmanına karşı galip geleceğine işarettir.
  • Rüyasında kavrulmuş veya kızartılmış bir akrep eti yediğini görmek, düşmanının malından yiyeceğine işarettir.
  • Rüyasında pişmemiş akrebi yediğini görmek, düşmanlarının kaybolup gideceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Akrep Görmek İslami Anlamı

Cafer-i sadık (r.a) rüyada görülen akrep ısırmasını, dedikoducu ve kötü niyetli insan ile diş bileyen düşman ile ve kıskanç dost görünümlü düşman ile yorumlamıştır. İmam Nablusi (r.a) akrep sokmasını, düşmanın kendi tuzağına düşmesi ile yorumlamaktadır. Akrep gördüğünü sanan ve akrep olmadığının farkına varan rüya sahibi için ise bir dostunu kıracağı ile tabir etmiştir.

Rüyada Akrep Sokması

Rüyada akrep sokması, dinsiz ve ağzı küfürlü düşman ile yorumlanmaktadır. Aynı şekilde akrep sokmasının İslami anlamı da, fesat ve için kin dolu düşman olarak yorumlanmaktadır. Alimlere göre de akrep sokması, düşmanın planlarının bozulacağına yorulur.

Rüyada Akrep Öldürmek

Rüyada akrep öldürmek, düşmandan zarar görmeden kurtulmak ile tabir edilmektedir. Aynı şekilde dedikodunuzu yapan insanlara inanılmaması ile yorumlanmaktadır. Rüyada akrep sokması ardından akrebi öldürmek az bir zarar görüp düşmanı fark ederek kurtulmak ile tabir edilir.

Rüyada akrep öldürmek , sürekli olarak yanınızda olan , bir şey olduğu zaman size destek olan ve dost olarak görmüş olduğunuz kişinin sizi arkanızdan vurmasına delalet eder. Yani gerçek yaşam da çok güvenmiş olduğunuz kişinin sizi arkanızdan vuracağına , bazı sorunlarla karşılaşacağınıza , başınız sıkıştığı zaman bu kişinin size yardım etmeyeceğine işaret eder. Bunun için çevrenizde bulunan dostlarınıza çok dikkat ediniz.

Rüyada Akrep Öldürdüğünü Görmek

Rüyada akrep öldürdüğünüzü gördüyseniz , hiçbir şekilde menfaati olmayan ve sürekli olarak insanlara yardımcı olan insanlarla tanışacağınıza , bu kişilerle çok iyi dost olacağınıza alamet eder.

Bunun yanı sıra olumsuz olarak bakarsak , çevrenizde bir takım çıkarcı ve menfaatçi kişilerin olduğuna , bu kişilerin sürekli olarak kendilerini düşündüklerine ve size karşı hiçbir yararları olmadığına delalet eder. Rüyada görmüş olduğunuz akrebi aile fertlerinden birisinin öldürdüğünü gördüyseniz o zaman çevrenizdeki insanların sizi çok sevdiğine , zarar görmemeniz için ellerinden geleni yapacaklarına işaret eder.

Rüyada Siyah Akrep Öldürmek Ne Demek?

Rüyada siyah akrep öldürdüğünüzü gördüyseniz , yeni bir iş girişiminde bulunacağınıza , hiç tanımadığınız insanlarla ortaklık yapacağınıza yorulur. Fakat böyle bir rüya gördüyseniz eğer o zaman iş hayatınızda yakın olmuş olduğunuz insanlara çok dikkat edin. İş yaşamınızda duygusallıktan çok ticari şeyleri düşünmeniz gerekiyor.

Rüyada Akrep Yavrusu Görmek

Rüyada akrep yavrusu görmek, düşmanlarınızın çok fazla olduğunu ve gün geçtikçe size daha fazla kin tuttukları anlamına gelmektedir. Düşmanlarınız ile baş etmeye çalışır iken sizi alt edecekleri ile yorumlanır. Aynı şekilde ağzı küfürlü kişiler ile tanışıp yanlış arkadaşlıklar kuracağınız ile de yorumlanmaktadır. İftiraya uğramak ve evladınız tarafından hüsrana uğramak ile de yorumlanmaktadır.

Rüyada Akrep Ezmek

Rüya sahibinin düşmanlarından korkmadığı ve onlar ile baş edebileceği güce sahip olduğu ile yorumlanmaktadır. Dedikoducu düşmanları ile tartışma yaşayarak üstün olacağı ile de yorumlanır. Farkı bir yorum olarak da, haksız elde edilen geliri geri çevirerek, hakka girmeme ile de tabir edilmektedir.

Rüyada Akrep Tutmak

Rüyada akrep tutmak, yakın çevrenizde ki insanların içinde düşmanlarınız olduğu anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin düşmanlarının farkına varıp, onlardan gelecek hamleleri bekleyerek yaşaması ile de yorumlanmaktadır. Bunlar dışında cimri bir insan eline düşmeye ve ona muhtaç kalma ile tabir edilmektedir.

Rüyada Akrep Yakalamak

Rüyada akrep yakalamak, rüya sahibinin hanesine giren hırsızı suç üstü yakalanması ile tabir edilmektedir. Rüyada kaçan bir akrebi yakalamak, düşmanlara yenilmemek ve gövde gösterisi ile yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin evlatları var ise onları kötü niyetli insanlardan kurtarmak ile de yorumlanmaktadır.

Rüyada Akrepten Korkmak

Rüyada akrepten korkmak, düşmanlarınız karşısından yenik düşmek ile tabir edilmektedir. Bunun dışında ise korktuğunuz işler ile karşı karşıya kalacağınız ve başarısız olacağınız ile de yorumlanır. Rüyada büyük bir akrepten korkmak, rüya sahibinin telaşları yüzünden elindeki malları kayıp edeceğine ve mağdur bir hayat yaşayacağına yorulmaktadır.

 

Rüyada Akrep Öldürmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu