Hacet Duası

Hacet Duası

Hacet Duası2

Hacet Duası Arapça Okunuşu:

Allahümme inni es-elüke tevfika ehlil-hüda ve amale ehlil- yakin. Ve münasahata ehlit-tevbeti ve azmeehlis-sabri ve cidde ehlilhaşyeti ve talebe ehlir-rağbeti ve teabbüde ehlil-verai ve irfane ehlil-ilmi hatta ehafeke. Allahümme inni eselüke mehafeten tahcüzünı an masiyetike hatta amale bitaatike amelen estahıkku bihı rıdake ve hatta uhlisa lekennesihate hubben leke ve hatta etevekkele aleyke fiil ümuri ve hüsne zannin bike sübhane halikin nuri

Hacet Duası Türkçe Anlamı:

“Allah’ım, muhakkak ki ben, Sen’den hidayet ehlinin başarısını, yakın ehlinin amellerini, tövbe ehlinin örgütleşmesini, sabır ehlinin azmini, korku ehlinin ibadetini, korku ehlinin ciddiyetini, Seni isteyenlerin arzusunu, takva ehlinin ibadetini, ilim ehlinin irfanını isterim ki, Sen’den gereği gibi korkayım.

Allah’ım, muhakkak ki ben, Sen’den öyle bir korku isterim ki, o beni Sana isyandan menetsin; ta ki, Sana itaat ile öyle amel edeyim ki, onunla Senin rızana ereyim; Sen’den korkarak içtenlikle Sana döneyim; sırf Senin sevgini kazanmak için hâlis nasihat edeyim; her işte Sana güvenip Sana dayanayım; Sana güzel zan besleyeyim. Nurun yaratıcısı Allah’ı teşbih ederim.”

 

Esmaül Hüsna Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu