Trend

Rüyada Ölmüş Birini Çıplak Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada ölmüş birini çıplak görmek manası dertlerden kurtulmak, iç huzurun artması ve dürüst insanların hayatınıza girmesi şeklinde yorumlanır. Bekarlar için bu, iyi kalpli ve kötü niyetli olmayan biriyle evlenmek anlamına gelir. Evli olanlar için ise, ailede küs oldukları biriyle barışma anlamına gelir. Bir süredir küs olunan bir kişiyle eskisi gibi iyi anlaşılacağı olarak yorumlanır.

Rüyada Ölmüş Birini Çıplak Görmek Ne Anlama Gelir?

Bazı yorumculara göre rüyada ölmüş birini çıplak görmek, herhangi bir kaynak sıkıntısı çekmeden yaşayabilmek ve sağlık sorunlarından uzak durabilmek olarak yorumlar. Sağlıklı ve uzun bir ömre işaret eder. Hasta olanlar iyileşebilir.

Rüyada Başkasını Çıplak Görmek

Rüya içinde başka birini çıplak görmek kişinin işleyeceği günahı ve büyük utancı temsil eder. Bu kişi gerçek hayatta hatalar yapmış ve farklı yollara sapmıştır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu rüya bir uyarıdır der. Rüyanın sahibi, zararlı alışkanlıklarını gerçek hayatta bırakmalı ve doğru yola girmelidir.

Rüyada çıplak görülen kişinin özel yerleri kapalıysa şu şekilde yorumlar yapılabilir:

 • Rüyayı gören kişi tövbe eder ve günahlarından arınır.
 • Ayrıca bu kişi günlük davranışlarını, tavırlarını ve davranışlarını düzene sokarsa günahlarının affedileceğine işaret eder.
 • Kötü davranışlarından dolayı kişinin aile yaşamında da sorunlar vardır.
 • Ailesi bu konuda ona yardım etmeye çalışsa bile, rüya sahibi yardımı kabul etmeyecektir. Aynı şekilde davranmaya devam eder. Bu durum özel hayatını ve sosyal hayatını olumsuz etkilemektedir.

Rüyada Kendi Vücudunu Çıplak Görmek

ruyada kendi vucudunu ciplak gormek

Rüyada kendini çıplak görmek rüya sahibi için yüksek maddi kazanç elde etmek anlamına gelir. Aynı zamanda rüyayı gören kişi için:

 • İş ve yaşamda yüksek gelir elde eder.
 • Rüyanın sahibi ihtiyacı olanlara yardım edecek.

Bazı rüya tercümanlarına göre bu rüya, rüya sahibinin gerçek hayatındaki sıkıntılardan dolayı hastalanacağını gösterir. Bu kişi belirli koşullar nedeniyle sıkıntılı ve üzücü günler yaşamıştır. Umduğu şeyden hayal kırıklığına uğrar. Rüyada kendi vücudunu çıplak görmek, aile üyeleri arasındaki anlaşmazlığı ve tatminsizliği gösterir. Bazı insanlar rüyayı gören kişiye yardım etmek ister. Ancak rüya sahibi gelen yardımı samimi bulmadığı için reddeder.

Rüyada Ölünün Soyunduğunu Görmek

Rüyada ölen birinin soyunması dert ve üzüntülerden kurtulmak, güzel fikirlerle dolmak olarak yorumlanır. Sizi çekemeyen veya sizi günaha sokan kişiler, sizden uzak durur. Aranızdaki büyük bir problem çözülür. Size karşı dürüst olmayan insanların da maskesi düşebilir. Rüyada ölmüş birini soyunmuş olarak kişiler için bu rüya:

 • Rüya sahibinin gerçek hayatta işlediği günahları sembolize eder.
 • Bu kişi işlediği günahlardan ötürü çok pişmandır.
 • Bir daha günah işlemeyeceğine dair tövbe eder ve günahlarından arınır.

Ayrıca bazı rüya tercümanlarına göre bu rüya, kişinin sonsuza dek ferah bir hayat yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibi yeni bir iş bulur ya da kendine bir iş açar. İşleri her zaman iyi gider ve gelirleri çok yüksek olur. İbni Sirin (r.a) tabirine göre; bu rüyayı gören yaşlı bir adamsa, ölmeye hazır olduğunu gösterir.

Rüyada Çıplak Birini Yıkadığını Görmek

Rüya içinde birini çıplak yıkadığını görmek farklı şekillerde yorumlanabilir:

 • Yıkayan kişinin yıkadığı kişiye karşı iyi düşünce sahibi olma durumunu ifade eder.
 • Rüya gören kişi, yıkadığı kişiyi manevi anlamda gönlü iyi niyetli olarak görür.
 • Rüya sahibi yıkanan kişiye yardım ediyorsa, gerçek hayatta bir konuda aklanması için ona yardımcı olacağına işaret eder.
 • Kişi yetişkin birini çıplak görür ve o kişiyi hamamda yıkarsa, o insanlara karşı iyi davranmalıdır.
 • Bir kişiyi bir rüyada çıplak olarak yıkamak, genellikle yıkadığı kişi için iyi niyetleri olduğu ve ona yardım ettiği şeklinde yorumlanır.

Ayrıca rüyada kendi mezarını görmek ne anlama gelir? Bilgilerine bakabilirsiniz.

Rüyada Kardeşini Çıplak Görmek

Rüyada kardeşini çıplak olarak görmek rüyayı gören kişi için:

 • Aile hayatında rahata kavuşur.
 • Gerçek hayatta kötü alışkanlıklardan kurtulur.
 • İş ve çalışma hayatında terfi edilerek çok üst seviyeye ulaşır.
 • Rüya sahibi yaptığı bir işte zirveye çıkar ve büyük başarılar elde eder.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında kardeşini çıplak gören kişi iyi bir fırsatla karşı karşıyadır. Bu kişi bu fırsatları olabildiğince kullanır. Eğer rüya sahibi bekarsa karşısına güzel bir birliktelik kuracağı kişi çıkar. Rüyanın sahibi bu kişiyle mutlu bir yuva kurar.

Rüyada Ölen Anneyi Soyunmuş Bir Şekilde Görmek

Rüyada ölmüş anneyi soyunmuş olarak görmek Kişinin, gerçek hayatta sevmediği ve rahatsız olduğu şeyleri sonlandıracağı anlamına gelir. Ama bu daha iyi, bitmiş şeylerin yerine daha güzel ve yeni bir başlangıç yapar.

 • Rüyayı gören kişi uğradığı haksızlıklardan dolayı çevresindekilerden soğur.
 • Çok büyük ekonomik kayıplara uğrar.
 • Aile hayatında eşi ile sorunları varsa bu sorunlar kısa sürede çözülecektir.

Ayrıca bazı rüya yorumcularına göre rüyada anneyi soyunmuş görmek, rüyayı gören kişinin bir işyerine ortak olacağını göstermektedir. Bu ortaklığı gerçekleştirenlerin yanında saygınlık kazanır. Rüya sahibinin küs veya dargın olduğu biri varsa bu kızgınlık çok kısa sürede sona erecektir.

Rüyada Kalabalık İçinde Çıplak Kaldığını Görmek

ruyada kalabalik icinde ciplak kalmak

Rüyada kalabalıkta çıplak olduğunu görmek rüya sahibi için hayırlı olarak yorumlanmaz. Kişi kendini günlük hayatta rezil olacağı bir durumda bulur. Bu durumla kişisel veya sosyal hayatta karşılaşılabilir. Bu durum nedeniyle kişi aile üyelerinden biriyle tartışabilir. Araya incinme veya kızgınlık girer.

Caferi Sadık (r.a) demiştir ki; bu rüya, kişinin çok büyük ekonomik kayıplar yaşayacağını göstermektedir. Kişi, işinde ve yaşamında itibarını yitirir veya kovulur. Bu durum özel ya da sosyal hayatına yansır. Rüya sahibini sıkıntılı ve rahatsız edici bir süreç beklemektedir.

Rüyada Kadın Vücudu Görmek

Rüyada bir kadının vücudunu görmek kadını tanıyıp tanımadığına göre farklı yorumlanır. Ayrıca, bu rüyanın kişinin nefsi sonucunda mı yoksa nefsi olmadan mı görüldüğü de önemlidir. Bu kişinin nefsi rüya üzerinde büyük bir etkiye sahipse, o zaman bu rüyayı açıklamak sağlıksız olur.

 • Rüyada gördüğü kişiyi rüya sahibi tanıyorsa
 • Günahların arınması olarak ifade edilebileceği gibi o kişiye karşı bir niyet olarak da ifade edilebilir.
 • Rüyada gördüğü kişi rüya sahibi tanımıyorsa
 • Kişinin arınması, paklanması ve selamete ermesi olarak yorumlanır.

Bazı yorumculara göre bu durum hayra yorulmaz. Bu rüya, hem rüya sahibinin hem de rüyada görülen insanların başına kötü şeyler geleceğini gösterir. Bu kişilerin ailevi sorunları olabileceği söylenir.

Rüyada Erkek Vücudu Görmek

Rüya içinde erkek vücudu görmek sıkıntılar sona ereceğine, çalışma hayatından gün geçtikçe daha büyük başarılar ve faydalar elde edileceğine işaret eder. Aile bireylerinden kaynaklanan sorunların kısa sürede çözüme kavuşacağına delalet eder. Kişinin ev ve işyerinin bolluk ve bereketle dolacağını, huzur ve mutluluk döneminin geleceğini, iyi haberler duyacağını işaret eder.

Cabir ül Magribi (r.a.) yorumuna göre; rüya sahibinin kişiliğinin hayatta bazı kazanımlar ve zaferler getireceği, çalışma gücünün üst üste geleceği, her durumda Allah’ın yolunu izleyeceği ve hayatında büyük şeylerle karşılaşacağı anlatılmaktadır. İş hayatı ve aile hayatında mal varlığını ve parasını artıracak, nezaket getirecek işler üzerinde çalışacaktır.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu