Rüyada Kumaş Görmek

Rüyada Kumaş Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada kumaş görmek rüya sahibinin durumuna göre farklı tabirleri olan bir durumdur. Kumaş rüya sahibinin aklına kısa zaman içerisinde gelecek girişimcilik planlarını ve ilham alınarak yeni bir projenin meydana gelebileceğini ifade eder. Rüyada görülen kumaş, İmam-ı Nablusi (r.a) Hazretleri yorumuna göre aşağıdaki şekilde ifade edilir.

  • Yetişkin bireyler tarafından ilham alınıp yeni bir projenin üretilmesi
  • Çocuklar için oldukça zeki ve el becerisi yüksek birisi olmaya delalettir.

Rüyada Kumaş Görmek İhya

Rüyada kumaş görmek dünya işlerine yorumlanır. Rüyada görülen kumaş yolculuğa, mal elde etmeye ve menfaat sağlamaya işaretle yorumlanır demişlerdir.  Bazı yorumcular, rüyada kumaş görmeyi, renklerine göre yorum ve tabir olunur demişlerdir.

• Rüyada mavi, kırmızı ve siyah kumaş görmeyi, zahmetli ve meşakkatli geçecek bir yolculuğa işaret eder. Bunu kederli ve sıkıntılı yolculuktur şeklinde de yorumlamışlardır.

Rüyada Kumaş Görmek Diyanet

Zahmet ve meşakkat de keder ve sıkıntı demektir şeklinde anlamak tabiidir denilmiştir. Rüyasında bir kadının kumaş görmesi, onun için şeref ve mutluluğuna yorumlanır denilmiştir.

Rüyada Siyah Kumaş Görmek

Rüyada siyah kumaşı görülmesi kişinin ticaret hayatında ya da iş hayatında karşılaşacağı küçük zorlukları ifade etmektedir. Rüyada görülen kumaş olumlu iken siyah kumaş görülmesi, kişinin aynı zamanda zorluklar da yaşayabileceğini ortaya koymaktadır.

Rüyada Mavi Kumaş Görmek Diyanet

Rüyada mavi kumaş Diyanet yorumu rüya sahibinin yakın zamanda erkek bebek alacağına delalettir. İmam-ı Gazali (r.a) Hazretleri yorumuna göre mavi kumaş bir erkek çocuk ve bu çocuk için aile içerisinde yapılacak hazırlıkları anlatır.

Rüyada Beyaz Kumaş Görmek

Rüyada Beyaz Kumaş Görmek

Rüyada beyaz kumaş görülmesi kızlar tarafından görülmesi durumunda İbn-i Sirin Hazretleri’nin tabirine göre hayırlı bir eşi ve ailelerin rızası altında yapılacak mutlu bir evliliği ifade ederken, genel anlamı ile dinine bağlı bir yaşam, ibadetlerin yerine getirilmesi ve huzurlu ve temiz bir ölümü ifade etmektedir.

Rüyada Beyaz Kumaş Görmek İhya

Rüyada Beyaz Kumaş Görmek İhya, ferah ve sevince işaret eder. Bazıları da beyaz kumaşı, iyi geçecek bir yolculuğa (seyahate) yorumlamışlardır. Bazıları da, iyi hal ve duruma işaretle yorumlamışlardır.

Rüyada Yeşil Kumaş Görmek

Rüyada yeşil kumaş görülmesi pek çok İslam aliminin tabirlerinin derlenmesi sonunda iyi niyete ve hac ibadetini yerine getirebilecek olmaya devam eder. Rüyasında yeşil bir kumaş parçası gören bir kişi, Allah’ın izni ile hac ibadetini yapacaktır. Aynı zamanda rüyada yeşil kumaşın herhangi bir kişinin elinde görülmesi durumunda bu kişinin Allah yolunda atacağı ve muzaffer olacağı başarılı bir durumu ifade etmektedir. Rüyada görülen kumaş, yeşil olması durumunda murattır. Tarlada ekini, mutlu evlilikleri, savaşlarda kılıç hakkı ile galibiyeti ifade etmektedir.

Rüyada Sarı Kumaş Görmek

Rüyasında sarı renkli kumaş görmek, hastalığa, yolculuk esnasında hastalanmaya işarettir.

Rüyada Kırmızı Kumaş Görmek Diyanet

Rüyada kırmızı kumaş Diyanet yorumu kişinin yakın zaman içerisinde el işlerine olan becerisi sayesinde gelirinin artacağına, yeni bir iş kuracağına bu rüyayı gören kişi bir başkası için görüyorsa o kişi ile yapabileceği bir ortaklığın bulunduğuna delalet etmektedir. Kırmızı kumaşın görülmesi, bu işten ciddi paralar elde edilebileceğini göstermektedir.

• Rüyada alaca renkli bir kumaş görmek, kadın için, neşe ve sevince işaret ederken, erkek için, üzüntü ve kedere, sıkıntıya düşmeye işaretle yorumlanmıştır.

Rüyada Parlak Kumaş Görmek

Rüyada Parlak Kumaş Görmek

Rüyada parlak kumaş görülmesi kişinin yaşamında bir anda gelecek bir başarıyı ve kariyerinde yükselmeyi ifade eder. Bu kişi ticaret hayatına atılabilir ve ticarette çok başarılı olabilir. Aynı zamanda kişiye kendisine kalacak mirası da gösterebilir.

Rüyada Kumaş Yırtmak

Rüyasında elindeki kumaşı yırttığını görmek, eşinden ayrılmaya ve boşanmaya işaretle yorumlanmıştır.

Rüyada Kumaş Almak

Rüyada alınan kumaş kişinin aklına çok yakın zamanda bir iş kurmak ve ticaret yapmak ile ilgili yeni bir planın geleceğini ya da bu şekilde bir fırsatın karşısına çıkacağını işaret eder. Bu iş hayırlı olacağından kişiye rüyasında malum olmaktadır. Kumaş alınması kişinin el becerilerini kullanabilecek birisi olduğunu anlatır.

Rüyada Elbiselik Kumaş Görmek

Rüyada elbise kumaşı görülmesi kişinin bolluk ve bereket içerisinde bir ömür geçireceğini ve aynı zamanda israftan uzak, sade yaşayan imanı bol birisi olacağını ifade etmektedir. Elbiselik kumaşın beyaz olması, temiz ve iman içinde bir ölüme delalettir.

Rüyada İpek Kumaş Görmek Ne Demek?

Rüyada ipek kumaş görülmesi kişinin hayatına müjdelenmiş olan zenginliği ifade eder. Yüksek gelir sahibi erkek çocuğunu da aynı zamanda delalet eden ipek kumaş, kim tarafından görülürse görülsün olumluya yorulur. Sıkıntıların hafifleyeceği, kişinin mutlu bir yaşam süreceğine işarettir.

Rüyada Kumaş Mağazası Görmek

Rüyada Kumaş Mağazası Görmek

Rüyada kumaş mağazası görülmesi kişinin yakın zamanda ticaret hayatına atılacağını ve bu işte oldukça başarılı olacağını ifade etmektedir. Bir ilham ile beraber başarıyı ifade eder. Cafer-i Sadık (r.a) tabirlerinde kumaş mağazasını ticaret yapmak olarak yorumlar.

Rüyada Kumaş Topları Görmek

Rüyada kumaş topu görülmesi kişinin ticaret hayatı ile ilgili alacağı olumlu ve hayırlı bir haberi ifade etmektedir. Kumaş topu görmek olumlu ve güzel bir habere delalettir. Paranın kaynağının artacağını söylemektedir. Rüyasında bir kısım kumaşları topundan açtığını ve tekrar top için sardığını gören kimse, uzak bir yolculuğa çıkar ve çıkacağına işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Kumaş Pazarı Görmek

Rüyada kumaş pazar görülmesi yakın zamanda ailenin de desteği ile kurulacak yeni bir işe delalettir. İmam-ı Cabir ül Mağribi yorumuna göre ailenin desteğini alarak el becerisi üzerine yeni bir işi anlatmaktadır.

Rüyada Kum Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu